Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

zdenik89
29. črc 2009

janea : Oskarovi jako malýmu bych rikala Oskárku, Osiku, Os, Osíšku

stylly
29. črc 2009

🙂 No já mám vybrané pro chlapečka Andrei a holčička Sofie nebo Bibiana

kacerka
29. črc 2009

Moje učitelka měla Oskara a říkali mu Oki 🙂 Taky hezký jméno - nebo Oliver 😵 😵 😵

angel99
29. črc 2009

ahoj, tak ja se k vam pridam. Jak se vam libi jmeno Angelo?

stylly
29. črc 2009

angel99...záleží na příjmení,...jinak jméno proč ne 😉

angel99
29. črc 2009

Prijmeni mame cizi, takze se to k sobe hodi, ale ja nevim nejak si na to nemuzu zvyknout, tohle jmeno totiz vybral pritel.

marinka
29. črc 2009

Angel, mám-li být upřímná, mně se to moc nelíbí 😅 Jaké jméno se líbí tobě??

angel99
29. črc 2009

ja nevim ja jsem jeste nepremyslela, ja mam zase vybrany jmeno pro holcicku.

lucinka1104
29. črc 2009

Mne sa páči Tomáško a Adriánko a Timea a Nellynka

kvetinka7
29. črc 2009

Ahoj holky,
rozebiraly jste nezvykla jmena... moje kolegyne v praci mi rikala,ze mela spoluzaka na stredni,ktery se jmenoval Růženec 😀 😀 Myslim,ze je to top .

kacerka
29. črc 2009

Angel, za Liberec kdysi hrával hokej Angel Krstev - je to Bulhar - k němu mi to jméno sedělo - i k tomu příjmení to pasuje - a ani jsem se nepozastavovala nad tím, jestli se mi líbí nebo ne 😉 Jinak ve mně to jméno trochu evokuje legendární Kelly family 😅 😅 😅 Ale to je jen můj osobní pocit 😉

ivkaivka
29. črc 2009

ahojte, u nas manzel vybera meno pre chlapceka: Daniel a ja pre dievcatko: Olivia. Mne sa Daniel velmi nepaci, pacia sa mi mena na O - Oliver, Oskar... A Olivia sa nepaci nikomu okrem mna, no budu si musiet vsetci zvyknut, pretoze by sme mali mat dievcatko 😀 😀 😀

artuse
30. črc 2009

ivkaivka: mně se Olívia líbí 🙂 líbí se mi to i česky - Olívie, ale asi bych neměla odvahu to dát, ale líbí se mi...ale na Slovensku se to jméno celkem dává, ne?

majina
30. črc 2009

Včera jsem čučela na top star magazín a on i Anety Langerové brácha se jmenuje Nikola 😅 😒

Jinak se mi líbí jméno Eliáš.... ale zase-Patrik Eliáš a ten to má jako příjmení....

artuse
30. črc 2009

holky, jak tu rozebíráte to klučičí jméno Nikola, tak to je normální klučičí jméno, mně to zas tak divné nepřipadne 😅 holčičí obdoba je Nikol, takže nesprávně se začalo holkám dávat právě ta klučičí verze NikolA 😉 ono to evokuje to "a" na konci, že to musí být holčičí jméno, ale nene, je to opravdu klučičí 😀 a dívčí Nikol 🙂

majina
30. črc 2009

No ale stejně... na chlapa to je divný 😀

monika131
30. črc 2009

a nie je to náhodou Nicolas? 😒

ygreen
30. črc 2009

taky Nikolu znám, nepřijde mi to divný, to spíš Angelo nebo Andrei - to ani neznám, to mi zní rusky, i když rusák by byl s j na konci.

majina
30. črc 2009

monika131... nevím koho teď přesně myslíš ale ten Anety bratr je čistě jen Nikola.... nebo takhle o něm píší

monika131
30. črc 2009

mne to meno Nikola pripadá také poženštené, keď tak by som sa skôr priklonila k Nicolasovi. 😨
No ale.........

majina
30. črc 2009

Moni, to jsme na tom stejně..... a Nikolas mi přijde "romské" jméno 😀

monika131
30. črc 2009

majina - no mne sa tiež veľmi nepáči, nám ho navrhovala svokra, ale ja som ho zamietla, pretože mne by sa nepáčilo, keby ho volali Niko - ako meno pre psíka. 😀

majina
30. črc 2009

Moni... já bych to jméno nedala a ani by mi neprošlo doma.... Z těch co máte vy na výběr se mi líbí Marko 😉 My máme vybraného totiž Marečka 😀

monika131
30. črc 2009

majina - ja sa skôr prikláňam ku Kristiánkovi. No ale aj Marko sa mi páči. Uvidíme.

nutelka
30. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem pročetla skoro celou diskuzi a stejně jsem bezradná. 😖 Čekáme holčičku a absolutně nemůžu najít vhodné jméno k tak deb..... 😔 příjmení (8 písmen, na začátku Š, uprostřed R, končí ová.) Zatím jsme se s manželem shodli na těchto jménech, ale pořád cítím, že to není ono: Nikola, Tereza, Viktorie, Emma, Ella, Elena. Díky za nápady. 🙂

artuse
30. črc 2009

nutelka: z uvedených se mi líbí nejvíc Elena, Emma, Viktorie, Ella...ještě co třeba Valerie, Ester? bez "r" třeba Nela, Silvie...hůř se radí, když nevím přesně jak zní to příjmení 😀

angel99
30. črc 2009

taky jsem premyslela pro holcicku Ella.A Silvie je taky hezky. 😉

nutelka
30. črc 2009

Ahoj Artuse 🙂, příjmení je Šimarová. Teď mě ještě napadla Daniela, ale obávám se, že ji budou oslovovat Dani, Danko, Dančo. 😝. Když jsem řekla manželovi, že ji můžeme oslovovat ještě Ela, tak mi řekl, že to rovnou můžem na Martínka volat Tine. 😠 😀

kvetinka7
30. črc 2009

Mne se nejvic libi ta Nela nebo Nelly , ale Nelly ma Gottak , tak bych do toho nesla.

kristi
30. črc 2009

kvetinka, a to je duvod? ze ji ma Gott? 😲