Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mia258
15. kvě 2012

@karina1 @lucisa vidím, že máme spoločný vkus 😀 Ja teraz vyberám meno pre druhú babu, ktorá sa má narodiť, ale stále nie som 100% rozhodnutá 🙂

lucisa
15. kvě 2012

@mia258 😉 hele, na holku bych vybrala hodně jmen, v mém případě spíš potřebuju vybírat tak, aby mi k sobě ladila dvě křestní jména, ale n akluka to je šílené.
Mě se teda líbí pár jmen, ale můj manžel je v tomhle ohledu proti úplně všem. Ještěže jsme měli samé holky, takže pohoda, jinak jsme vždycky klučičí jméno napsali do porodnice skoro na sále, nic se mu nelíbilo 😀

Amelii s námi vybíraly už i starší dcery, zhlédly se v princezně z Deníku princezny - Amelie Mignonet Thermopolis Rinaldi, které říkali i Mia. A nám s manželem se to strašně líbilo - Amelie, Mia, Miuš, Aminka......
Pořád lepší než třeba Hanna Montana, které taky holky navrhovaly 😀 😀 😀 😀 😀

lucisa
15. kvě 2012

@mia258 Kdybych ještě čekala holčičku, byla by v užším výběru Thea, Laura, Timea, .... to jsou momentálně mé TOPky 🙂

mia258
15. kvě 2012

@lucisa veď to, že pre dievča je tých mien veľmi veľa a jedno krajšie ako druhé 😵 Pre chlapca sme mali vybraté 2, medzi ktorými sme sa rozhodovali.
Teraz hľadám nejaké zahraničné meno, ktoré sa hodí k Amelii.

adriana7
15. kvě 2012

@mia258 @lucisa 😵
my už našu voláme mia, ale aj miu, a je fakt, že meno vedela ako prvé...pre chlapca sme mali vybraté neo (nio)a to už si všetci ťukali na čelo...ale u nás je to tak, že ak je dievča, vyberiem ja, ak chlapec, vyberá muž...a keďže sme sa pohlavie dozvedeli až na sále, mali sme obidve...dokonca aj tu v jednej téme mi hlavne baby zo zahraničia písali, že neo je nejaký sfetovaný americký raper, že to nee

mia258
15. kvě 2012

@adriana7 Mne je úplne jedno "po kom" bude mať meno, či sa rovnako volá nejaký politik, herec, maliar, predavač alebo smeriar. Mne ide o to meno, nie o osobu. Ale zas jasné, že by som nedala dieťaťu meno Napoleon, Kleopatra a podobne.

briuska
15. kvě 2012

ahojte,me se libi metodej,to byl manzeluv deda,ale manzel nechce ani slyset. Dal bartolomej a elias, matous. holcici zatim nemam
vybrane

adriana7
15. kvě 2012

@mia258 😀 , presne na tomto som sa aj ja smiala, keď nejaká študovaná osoba v telke zdôvodňovala, prečo sa majú rodičia krotiť v exotických menách...že ako by sme si predstavili politika s takým menom... 😀

adriana7
15. kvě 2012

@briuska , môj pradedo bol felix, ale babička zakázala...zomrel na talianskom fronte ako 24 ročný...mladý chalanisko 😢 ...a babina tvrdila, že to meno má v rodine zlú karmu, tak že by radšej "matuzalem" 😕

mia258
15. kvě 2012

@briuska ja som chcela pre chlapca meno Elijah.

@adriana7 pre mňa je dôležité, že sa tak volá MOJE dieťa. Nie XY z telky alebo knihy 😉

petrajurinova
16. kvě 2012

@briuska To když my jsme čekali první miminko, tak manžel jména po prarodičích prosazoval, ale mi se nelíbily - Hugo a Jenovéfa. Na Jenůvku bych si asi zvykla, ale Huga doma nechci 😀
Teď když docela dost sleduji tuhle diskuzi a přemýšlím nad jmény, tak bych pro své případné další dítě vybrala asi Damien nebo Stefanie. 😵

sammaelka
18. kvě 2012

Teď jsem si vybavila jednu pěknou historku ze života - když se měla bráchovi narodit druhá holčička, ptali jsme se té starší (Terezky), jestli bude mít sestričku nebo bratříčka a jak se budou jmenovat. Malá řekla, že neví, ale pokud to bude holčička, tak to bude "Princeznazemlejna" a když chlapeček, tak "Bajaja" 😀 😀 Měla jasno. 😵

Jen tak mimochodem (nevím, jestli to má fakt souvislost) se druhá holčička jmenuje Eliška 😝

vanilia
27. kvě 2012

Ahojte holky! Já čekám holčičku, protože bydlíme v Británii tak hledáme (stále to pravé) jméno pro naši princeznu 🙂 Hmm, jsem už v 30.tt a stále nejsme na 100% dohodnutý ... Vždycky jsem si myslela, že zahraniční jméno bych vybrala rychleji než české, ale zmýlila jsem se (aspoň tedy co se mě týká)

My máme vybrané:

Violett, Stella a Debby
A stále se neumíme shodnout 🙄

tanka72
27. kvě 2012

Jen pro inspiraci pro Vás ....mě se moc líbí Vincent a Livie 🙂

silvinka25
27. kvě 2012

mne sa páčia mená: Samantha....Mellissa....Alisea..../...Maxim....Alex.....🙂🙂🙂🙂🙂🙂

sarkachmelova
28. kvě 2012

my máme toho Mikuláše a už konečně i pro holčičku Štěpánku 🙂 doma Anežku tak mi to k sobě hezky sedí 🙂

@vanilia Debby je úžasné 😵

mrenka
28. kvě 2012

Ja ked som teraz bola 2x tehu,chcela som mat dievcatko Jasminu,miesto nej je to fesi Matteo;)

nunacek
29. kvě 2012

@vanilia Stella se mi líbí nejvíc 😉

aerin
29. kvě 2012

Ahoj, tohle tema asi zacnu procitat🙂 A zeptam se rovnou i na vas nazor, mame chlapecka Zachariaska a cekame druhe, tak dumame nad ladicim jmenem (pohlavi zatim nevime) 🙂

alexis617
29. kvě 2012

@lion ja mám synov Alexis a Dárius

magimary
29. kvě 2012

@aerin len prvá myšlienka, ktorá mi napadla:
Zachariáš a Zoe/ Zara
Zachariáš a Tadeáš 🙂
ako inak hovoríte vášmu chlapčekovi?

ejuska79
29. kvě 2012

@aerin Tadeáš 🙂 🙂 my máme tiež a je to najkrasie meno pre chlapceka 🙂 🙂 k Zachariášovi sa to hodí.. ja keby mam este chlapceka (čo už nebude) dam mu meno Matyáš 🙂.. podla toho ci chces aby mali rovnake zaciatocne pismena, alebo podobne znenie..mne sa paci aj Zara, Nataša (to mala by prva dcerka, ale je ninka)

ejuska79
29. kvě 2012

@magimary vidim, ze mame podobny vkus 🙂 🙂

magimary
29. kvě 2012

@ejuska79 aj my máme aj Tadeáša, aj Tobiáša, aj Tomáša 😎 😉 😅

aerin
29. kvě 2012

holky, tak zrovna tu stejnou koncovku jsem asi nechtela😀 ale jmeno je to krasny, do vyberu mozna preci jen zaradim, diky🙂
chtela bych krom pocitove ladiciho jmena asi jmeno taky hebrejske...

@magimary rikame mu vselijak, Zachy/Zaky, Zakouši, Zakoušku, Chachare 😀 , Zachušátko😀 .....fakt ruzne

Zara je moc pekny, dost jsem nad nim uvazovala, ale mame takovy pitomy cesky (dlouhy) prijmeni, Zacharias mi k tomu nikdy neprisel rusivej, ale treba Zara jo ☹

magimary
29. kvě 2012

@aerin a tá Zoe k dlhému priezvisku? 😕
a hebrejské...hm...ešte idem uvažovať 😉 😅
moje obľúbené /z tých hebrejských/ je napr. Ruben,
ale či sa k vám hodí pocitovo, tak to netuším 😅

aerin
29. kvě 2012

@magimary hm, hm....popremyslim, je to pekny🙂
se teda prasknu, prijmeni je Kulhanek😀

magimary
29. kvě 2012

@aerin 😅 😵
naozaj "zaujímavé" 😅 😀

aerin
29. kvě 2012

ja jsem ale nevdecna, co?😀

magimary
29. kvě 2012

@aerin no, ale Ruben by celkom mohol byť (k priezvisku), či?...
a čo Sára (Sarah)? 😕 🙂