Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

emamamamu
21. črc 2009

kamosce se narodila Ruby, me se to normalne tak libi....😀 😀 😀
ja jsem jeste zadnou Ruby nikde nepotkala (mozna ta z Gilmorek? bylo to vubec Ruby?😅)....

no a Phoebe bych dala hned..to by me mama i bracha snedli laskou asi...😀
ale to nepujde...😅

a co ten kluk?:(

makelka
21. črc 2009

A nemyslíš Rory? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
21. črc 2009

taky je to od R 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kacerka
21. črc 2009

U Alči bych si tipla Ester - ale těch není tak málo v ČR. Mě to jméno nikdy moc nebralo, ale teď náme malou Esterku a začalo se mi doooost líbit. By se hodilo i k té Stele, ale Artu nechce "R" 😕

Já zatím jen přemýšlím - ještě to není na programu dne, ale všude říkám, že holčička bude Klárka, aby pasovala ke Karlíkovi, no ale někde vzadu v hlavě mám stejně založenou Lindu - ta se mi líbí moc, nebo když se nepřemnožej ty Esterky, tak bych byla i pro ni - no ale třeba to dopadne jako u Marinky a Alči a vybereme úplně něco jiného. No a pak je tu ještě varianta, že to bude druhej chlapák a tam jsem ulítlá na Artura 😵 😵 😵

artuse
21. črc 2009

😀 Kači, Ester je krásný jméno, to bych dala já osobně hned, ale nemůžu, protože právě končí na "r" a to by bylo sakra hrčivé a ostré s tím proklatým příjmením 😀 jo a taky význam jména Ester je hvězda a význam jména Stela je také hvězda, takže bych měla doma hvězdy dvě haha😀 a u tebe hlasuju za Ester určitě víc než za tu Klárku 🙂

a u Alčátka mě ještě napadla Zoe, těch je v ČR taky málo 🙂

mrs.bistra
21. črc 2009

Ahoj,u nás se také diskutuje na téma jak se bude naše mimi jmenovat.Zatím nevíme,jestli je to holčička nebo chlapeček,ale máme vybrané jména Jakub a Vanessa

kacerka
21. črc 2009

artu, s tou Zoe to je dobrý - těch je 79 😅 , takže 😉 Já jsem přemýšlela u Alči nad Zojou, ale spíš by to mohlo vypadat na tu Zoe 🙂

artuse
21. črc 2009

Kači, že by 😀 no napadla mě i ta Dora, že by se Alčátko inspirovalo Kyticí, kterou nedávno dávali v tv 😅

kacerka
21. črc 2009

artu, koukla jsem na četnost - těch je dost 😉 celých 298 🙂 Alča psala kolem 70 ne??? 😕

mobina
21. črc 2009

Pane jo, já už se taky nemůžu dočkat, co to bude za jméno. Nelenila jsem a našla si četnost jmen a první mi do oka padla Rút,takže jestli se tady uzavírají nějaké tajné sázky, tak já sázím na Rútinku 😀

artuse
21. črc 2009

Kači, jo, ale inspirovala se tv, tak mě to napadlo 😀

mobina
21. črc 2009

Jo a mimo téma Cairo moc gratuluju k těhu 😵 S klučičím jménem neporadím. Přijde mi, že žádný pěkný nejsou 😅 Jak jsem psala, tak u nás je favorit Vincent, František (je to ale můj táta, takže spíš ne), pak se mi líbí Erik no a tím můj seznam končí 😅 Ale já bych byla bezradná i u druhého holčičího 😒

kacerka
21. črc 2009

Mně se z klučičích líbí - Richard, Albert, již zmiňovaný Artur - prostě ty tvrďárny - chlapská jména 😀 A kdybych měla mezinárodní příjmení tak asi Alex, Erik taky není špatný, ale k našemu českému příjmení by to nebylo hezký 😝

artuse
21. črc 2009

já jsem u chlapeckých celkem bezradná, chtěla bych zase bez "r" 😅 líbí se mi Samuel, Vilém i Vincent, ale žádné není to pravé...

markytkaaa
21. črc 2009

Mně se docela zalíbilo jméno Alfréd 😎 Jako malý by byl Alfík a velký by byl Fredo 😎 😀 😀 😀 ale to mi taky neprojde ... budu ráda za Jiřina po manžovi 😀

mobina
21. črc 2009

Ještě jsem docela čuměla, že se rozmohlo jméno Vavřinec = Vávra. K tomu bych asi cestu taky nenašla 😅

kacerka
21. črc 2009

mobi - jo tak to je pro mě taky z říše pohádek.

Jeden kolega má Anáše - chtěli holčičku Annu a byl chlapeček, tak flexibilně zareagovali 😅 😅 😅 😝

makelka
21. črc 2009

Tý jo, tak Rút a Zoe jsou ještě v kurzu, bychom měly začít uzavírat sázky, co? 😀

mobina
21. črc 2009

Podle mě je Zoí (ani nevím jak se to skloňuje 😅 ) 79, takže ta to nebude 😀

caira
21. črc 2009

kacerka: to jako vazne Anás? ( nejdou mi hacky) to by mi prislo uz jako anál... 😅

Emma: Ruby a Rory se mi taky moc libi..jenze ta anglicka vyslovnost pismene R je takova divna takove to R s horkym bramborem v hube...takze se snazim vyhnout jmenum s R...i kdyz z klucicich se mi desne libi Ryan,ale to erko mi to proste kazi...Manza by docela bral Jamie pro kluka a prostredni jmeno Lucas.. ale ja bych radeji dala James Lucas a rikat mu Jamie, neumim si predstavit dospeleho chlapa jak mu rikaji Jamie ( teda krom Jamie Olivera a i tak mi to prijde detinske) takze pokud by byl James tak si v dospelosti sam muze vybrat co se mu libi- ale zase mi to prijde desne obycejne, James je kazde druhe dite tady...ja bych chtela neco neobvykleho..libi se mi fakt jmena, ktera nema kazde druhe dite v okoli 😵

kacerka
21. črc 2009

cairo, jj, Anáš - je jich 12 v republice 😉 Ale on je tak celkově odlišný, takže se to k nim hodí - i k příjmení se hodí 😉 Ale v jeho kůži bych být nechtěla 😕 😔

Tak potom ta Lara nebo Tara - těch je méně než 70 😝

caira
21. črc 2009

ja si myslim,ze to bude Lara..i kdyz ja miluju jmeno Tara 😵

makelka
21. črc 2009

Mě se moooooooc líbí jméno Darien, Helena Houdová tak pojmenovala svýho chlapečka a já nad tím vážně začínám uvažovat, pokud jednou budu mít druhý 😵 😵 😵 😵

kacerka
21. črc 2009

oni dávali v TV Laru Croft?? 😕 😅

kacerka
21. črc 2009

Ale vím, že dávají Návrat do ráje a tam je Tara 😀 😀 😀

artuse
21. črc 2009

no můj další tip vedle Zoe je Thea, těch je v ČR 68 😅

kacerka
21. črc 2009

artu - jsi nápaditá 😀

artuse
21. črc 2009

holky, Lara i Darien je dobrý, ale ta jména nejsou vůbec v kalendáři, já bych ráda jméno co je v českém kalendáří, ale vím,ž e někomu to vůbec nevadí...

artuse
21. črc 2009

Kači, já jsem na jména trošku úchyl 😀

kacerka
21. črc 2009

alča se asi baví, jak nás tu zaměstnává, co? 😅 😅 😅