Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
beta007
17. lis 2010

Z vlastni zkušenosti musím říct, že za co děti rodičům "děkují" je, když se jich pořád někdo na to jméno vyptává - tzn. když ho lidi neznají, popřípadě když je pro určitou jazykovou skupinu nevyslovitelné a i po spellingu nepochopitelné. Kdo ví, jakej to je opruz, ví, o čem mluvim :D

beta007
17. lis 2010

@marketnieuw šárka je moc krásné. líbí se mi mnohem víc než Sára.

beta007
17. lis 2010

@lenkabu tady si protiřečíš, to je stejné jako bys odsuzovala Denisa Javůrková nebo Iveta Novotná. Prostě jde o zvyk. To se poddá.

many
17. lis 2010

@gtver - já nechci nikoho naštvat, já jen píšu svůj názor a že jsem napsala, že tatin říká, že ta nebo ten jim jednou poděkuje, tak myslím, že je to fakt, protože nějaký jména jsou síla, ale jak píšu, je to názor každýho , každýho věc, jak si pojmenuje dítě a když někdo napíše, že se mu taky nelíbí jméno Laďa nebo Lukáš, tak mě tím taky neurazí 😉
na holku jsme měli vybranou Elišku už když jsme čekali Ladíka a teď Laď a v práci poslouchal od spolupracovnice, jéé to je hrůůůza, tak ať máte raději kluka, to je hrozný jméno a víš co, měl jí někde 😉 si říkat může, ale my si dáme stejně co chceme

kristi
17. lis 2010

100 lidi - 100 chuti. Nikdo svoje dite prece nejpomenovava osklive,ale po dlouhych debatach se proste na nejakym shodnou a pro ty rodice je to to nejkrasneji jmeno, at je to Nathan nebo Ládík 😉

a neverim, ze by nekdy za mnou prisla moje dcera a vycetla mi, ze se jmenuje tak jak se jmenuje.... 🤐

katzi
17. lis 2010

jasekd : pro mě nejhorší jména: Květoslav a Květoslava (Květoš a Květa)🙂 Ale ani teď nevím jestli je to ještě v kalendáři, nebo jestli už je to pryč 🙂
Aktuálně teď řeším jméno pro druhý mimčo. První dcera je Adéla a s těma se teď roztrhl pytel 😒 Jako věděla jsem, že to jméno je běžný, ale netušila jsem, že je teď dávaný až tak. Ale líbí se mi pořád, má hodně variant. Na druhý bych chtěla něco, co je taky běžný jméno, ne nějaká exotika, ale zároveň se v současné generaci moc nedává. Napadla mě Darina - Darinka, Daruška, Darča, Dája,Dara,....Navíc máme hodně měkký přijmení (jsou tam dvě "ž"), tak je k tomu potřeba nějaký tvrdší jméno. Ale netuším teda vůbec na kluka. Nemůžem mít jména kde je "š", aby to s příjmením neznělo ušišlaně a taky hodně pěkných klučičích jmen už mají známí 😒

beta007
17. lis 2010

@kristi tak to si piš, že přijde 😀 popravdě neznám nikoho, kdo by to rodičům někdy nevyčet

kristi
17. lis 2010

@katzi na známé se vyprdni, prostě budete mít stejné....je třeba si uvědomit, že nemusíte být přátelé až do smrti a jednou by sis to mohla vyčítat, že jsi nedala jméno, co se ti líbí jen kvůli nim 😉

nejhorší klučíčí jméno je Kamil, bez debaty 😀

gtver
17. lis 2010

@many ale i u toho dítěte to bude věc jeho osobního vkusu, jestli se mu jeho jméno bude líbit nebo ne, ať to bude Josef nebo Eusebius. Prostě nepodsouvejme své názory do cizích úst, řekněme, že se nám to jméno nelíbí, ale tvrdit, že víme, co řekne někdo jiný...
Mimochodem, jestli to není tajné, jak je Ládík jmenuje v rodném listě? 🙂 Ptám se pro zajímavost, v širší rodině to používáme pro víc jmen 🙂

kristi
17. lis 2010

@beta007 třeba já.... 😉 já nikdy

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenkabu
17. lis 2010

@katzi jsi můj člověk....tvrdší jméno a ne moc běžný ale ne moc cizí 😀 😀 😀 Darina je dobrý akorát já znám jednu megeru tak nemůžu 😀 jestli bude u mně další dcera tak bude Darja,pak se mi líbí Agáta (ale zase ta kravka Hanychová že),Dita,Gita

@beta007 máš pravdu možná se to poddá jen prostě osobně mi nesedí kombinace cizí jméno a české příjmení

moje nejhorší jsou Božena a Emil

many
17. lis 2010

@gtver - Ladislav - po tatínkovi, dědečkovi, pradědečkovi,...... 😉

lenkabu
17. lis 2010

Já rodičům vyčetla mnohokrát že se jmenuju bez fantazie a podle módního trendu kterej tenkrát běžel 😅

beta007
17. lis 2010

@kristi tak to tě obdivuju, ale ty máš jedno z nejmíň kontroverzních jmen 🙂

beta007
17. lis 2010

@lenkabu ještě myslím, že horší je Blažena (té Boženě se aspoň říkává Bobi)

mv
17. lis 2010

@kristi tak u nás se to stalo.Ne přímo, že by mi syn jméno vyčetl, ale ptal se mne, proč se nemůže jmenovat nějak normálně... 😀 Pro něj jsou normální jména: Tomáš, Martin,Petr, přesně ta jména, co mě nic neříkají a nechtěla jsem, aby se jmenoval, jak každý druhý ve třídě.
Tak jsem mu řekla, že kdyby ten výběr jména byl čistě na mne a nerozhodovali oba rodiče, tak by byl Kryštof,Jonáš,nebo Eliáš ..Což se docela zhrozil a od té doby je klid o jeho jméně .... 😀
Je fakt, že člověk dopředu nemůže vědět, jakou povahu bude mít jeho dítě a jaké jméno by si vybral on sám.Můj syn je přesně ten typ, co o žádnou originalitu ve jméně nestojí a není mu asi moc příjemné, že jméno, co má nemá žádný kamarád, známý, či spolužák.A řekla bych, že to vnímá až teď v pubertě, tak možná je to i hormonama. 😉

gtver
17. lis 2010

Mně akorát dělalo trochu potíže jedno písmeno, přesně z důvodů, co psala beta007

beta007
17. lis 2010

@mv já ho chápu, já vždycky chtěla být Michala nebo Lucka 😀

katzi
17. lis 2010

kristi:jj, to je jasný. Mě se dost líbí Sam (Samuel) a naši známí mají právě Adélu a Sama, tak to už je asi moc 🙂

mv
17. lis 2010

já se sama jmenuju po mámě, a prudí mě to celej život.Jednak už vůbec to, že dala jméno po sobě a jsou s tím pořád jen problémy, kdy se kolikrát vlastně neví, o které z nás se to mluví a pak to jméno mají hlavně Rómky, takže kdykoliv někam napíšu jméno, tak si každý myslí své... 😀 😀

mv
17. lis 2010

@katzi Samuel je jedno z mých oblíbených jmen. 😵

many
17. lis 2010

@beta007 - já se jmenuju Michaela 🙂 a měla jsem se jmenovat Lucka 😀 mamka mi říkala, že si to na poslední chvíli rozmyslela, že sousedi měli koně Lucku a další psa 😀

beta007
17. lis 2010

@many no a já jsem Alžběta a prý jsem měla být Anežka nebo Magdaléna. A jako kluk Štěpán. Hrůza... nakonec ještě můžu být ráda za Betynu.

katzi
17. lis 2010

lenkabu: já jsem k tvrdšímu jménu tak trochu dohnaná okolnostma a to příjmením, který jsem vyvdala od MM 😀 Ale ta Darina by se mi líbila asi i tak 🙂 Jj, je to hrozně asociativní, když člověk zná někoho, kdo má sice pěkný jméno, ale jinak je to debil , tak máš na to jméno averzi 🙂

kristi
17. lis 2010

hehe, ja kdybych byla kluk, měla jsem být LEŠEK 😀 😀 😀 😀 tak to bych asi pak hodne nadavala

beta007
17. lis 2010

@kristi ježkovy zraky 😀 to je jako malej Polák? :D

mv
17. lis 2010

@beta007 za mě Anežka super...To jsme chtěli pro holčičku, pak jsme napsali Adélu kvůli manželovi.Líbi se mi to jméno stále, ale už tehdy se s nima roztrhl pytel, tak jsem ráda, že jí nemáme.
A co máš proti Štěpánovi???.... 😀 😀 😀 😀 si můžete se synem podat ruku.... 😀 😉

katzi
17. lis 2010

mv: 😵 Přijde mi to jméno sexy. Podobně i Richard (ale už ne Ríša) a Boris - to si prostě představím nějakýho pořádnýho chlapáka 😉 🙂 Ale to by přes MM neprošlo - myslím ty jména 😀