Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

leiladelly
12. únor 2012

@mitote Haha, tak to my máme dva v jednom - Leila Sofie. 🙂

mitote
12. únor 2012

@leiladelly u nas asi vyhraje Sofie a Filip 😀

simonecka145
12. únor 2012

aj Zara a Teodor sú krásne 🙂 🙂 🙂

leiladelly
12. únor 2012

@mitote teď přesně nejsem v obraze, už čekáš mimi? 🙂

mitote
12. únor 2012

@leiladelly nevim, zeptej se me pak, jestli prisla MS nebo ne 😀 😀 😀

lucisa
13. únor 2012

@vlada84 , @romcovaklarka já mám nejstarší dceru Noemi, a když od začátku povolíte pár domácích podob a zbytek odmítnete, tak si rodina zvykne.
My říkáme Noem, Noemko, Neny

1983hr
13. únor 2012

mě se líbí Gabriela

annna.m
13. únor 2012

....len taky maly postreh...rozne mena su pekne, ale napr. ak zijete v CR alebo SR, nehodia sa do tychto podmienok :( t.j. treba brat v prvom rade ohlad na dieta, aby nebolo tercom posmechu kvoli svojmu menu
par prikladov (podla mna fakt netaktu voci dietatku): Nicolas Potkan, Jessicca Zrubáková, Angie Olga (nejake zahoracke priezvisko). je to fakt na kazdom, ako vyberie, ale myslite, ze dieta s tym bude musiet zit...🙂)

karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
apollo11
13. únor 2012

Teda občas mám pocit, že už se holčičky nemůžou jmenovat jinak než Sofie 😀 nic proti tomu jménu, jen ta módní vlna za poslední dobu už je docela extrém 😉 Ale možná se mi to jen zdá.

Odhadnout se to předem asi nedá, sama mám jméno, které se v době mého narození zas tak často nedávalo a pak se s ním roztrhl pytel -Tereza- ale bylo to tradiční vždycky 😉

mitote
13. únor 2012

@apollo11 no tak me uz se Sofie libi asi tak pet let, ale jaksi nemuzu za to, ze pred peti lety jsem nemela ani chlapa a ani nerodila, abych se vyhla modni vlne...uprimne na modni vlnu kaslu, v nasem okoli neznam nikde zadnou Sofii

apollo11
13. únor 2012

@mitote Však jo, na to kašli určitě 😉 😀 Jen jsem psala o tom, že to jméno má teď velký boom - myslím že i ve statistikách, ale není důvod proč by ho rodiče proto neměli dávat, když se jim líbí, páč to je jediné měřítko 😉

mitote
13. únor 2012

@apollo11 no co vim tak v prvnich deseti neni 😀

leiladelly
13. únor 2012

@karollinka Lilianka je krásné jméno 🙂 Ale arabské není,že. Malé říkáme Leilinko, Lili, někdy Leilo Sofie, to jako když malinkato zlobí 🙂

karollinka
13. únor 2012

@leiladelly prave ze neni no....a manzelovi se tim padem vic libi Leyla...tak u ni asi zustanem😉

leiladelly
13. únor 2012

@karollinka my jsme oba Češi, ale Leilinka bylo moje vysněné jméno. Tvůj manžel je Arab, pokud se mohu zeptat? Mně se mo líbila anglická verze Layla, ale nechtěla jsem to malé komplikovat, ve škole atd. Verze Lejla se mi nelíbila a o Leyle jsem neslyšela.

kuc
13. únor 2012

Máme kamaráda ten má tři kluky a ti mají jména Nico (Niko), Christo a Dinéz ( Dino). A jeho bratr má holčičky Chiaru ( kjara) a Timia . Příjmením jsou tedy Tahiri mají snad Italské předky ak asi čerpali tam ale jména jsou to nezvyklá a hezká.

karollinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
leiladelly
13. únor 2012

@karollinka to zní moc hezky, dobrá volba to bude 🙂

lucisa
24. únor 2012

Ty jo, tady to dobře sladili, u Matonohů:
http://www.super.cz/9189-tomas-matonoha-s-lucii...
Synové Lucián a Štěpán a dcery Sára a Lara 🙂

1ivanka1
24. únor 2012

tak mne sa páči Kiara alebo Noemi..ale priateľ cchce slovenské meno.. 😒

lucisa
24. únor 2012

@1ivanka1 Noemi schvaluji, mám doma 🙂 😉

krizecek
24. únor 2012

@hojda měla jsem spolužáky s tímto příjmením, jmenovali se Šimon a David Hájkovi

1ivanka1
24. únor 2012

@lucisa no Noemi je nádherné meno..ale to mi neshválil priateľ..takže bohužiaľ.. 😒

lucisa
24. únor 2012

@1ivanka1 a nechcete dát dvě, že by si každý vybral nějaké a pak to sladili? My máme taky pro holky dvě jména a nejstarší je právě Noemi Nela 😉 Ale my se dohodli v pohodě, dvě jsme dávali proto, že se nám líbí strašně moc jmen a chtěli jsme je využít 😀

1ivanka1
24. únor 2012

@lucisa no tak na dve by mi nepristúpil už vôbec.. 🙂 ale snáď vyberiem aj jedno pekné 🙂 aj mne sa páči inak viac mien ale dokopy by mi veru nešli..

natalia777
24. únor 2012

my mame Chiaru a toto meno, nemenila by som za nic na svete 😵 😵 😵

hojda
24. únor 2012

@krizecek Máme vyřešeno, nakonec máme holku🙂.

krizecek
24. únor 2012

@hojda 😀 tak to je dobré, gratuluju

hojda
24. únor 2012

@krizecek Děkujeme.