Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

romcovaklarka
11. pro 2010

@radka.k Asi jo - koukám totiž, že máš Samuela, toho máme vybraného na kluka 😵

arturka
11. pro 2010

Asi radši spíš klasické jméno k tomu příjmení... I když mě se líbí třeba i Sofie, co já vím, jestli je moderní nebo klasické 😉 A rozhodně jméno kratší, Eva se mi líbí, ale v rodině už máme tři, takže bohužel... chtěli jsme Elišku, ale to teď dává každý, takže manžel by rád Kristýnku... ale já pořád zvažuju 😉

romcovaklarka
11. pro 2010

@radka.k Tak ale dost už 😀

arturka
11. pro 2010

@romcovaklarka Charlotta Elen Linhartová zní docela fajn 😉 Tu Samantu nee...

romcovaklarka
11. pro 2010

@arturka Jestli ale nebude mít potíže, jako malá, že se to píše jinak 😒

radka.k
11. pro 2010

@romcovaklarka Já bych volila jen: Elen Linhartová, stručný pěkný jméno. Nač tam cpát další?

arturka
11. pro 2010

@romcovaklarka A českou verzi Šarlota jste zavrhli?

romcovaklarka
11. pro 2010

@radka.k Když mně se líbí tolik jmen, že je chci dávat po dvou, abych jich hodně použila 😀 Ale možná jo, nakonec. Kluk je jasný, ale holka nás asi ještě pěkně potrápí.

romcovaklarka
11. pro 2010

@arturka To mi připadá jako ten dort 😅

arturka
11. pro 2010

@romcovaklarka 😀 😀 To jo... mě se tohle jméno v češtině moc nelíbí 😉 Uf, ale vybírat dvě jména... já mám co dělat jen s tím jedním 😉

romik123
11. pro 2010

Ahoj můžete mi poradit jm.jak pro holku tak kluka pořád jsme nic nenašli a už by to chtělo 🙂 příjmení Synek 🙂

arturka
11. pro 2010

Mě se líbí i Stela, Ema, Sofie, Adélka... to by k příjmení Bubeníčková šlo, ne? Akorát manžel je proti 😠 Ten si vymyslel Barborku a to jsem proti zase já... Kristýna je fajn, ale už se mi to zdá dlouhé... nebo bych dala Kristina 😅

radka.k
11. pro 2010

@romcovaklarka když chceš použít hodně jmen, tak měj hodně dětí! 🙂 Ale fakt to není praktické, v úředních věcech bude muset celý život používat obě!

radka.k
11. pro 2010

@romik123 Máš kliku, k příjmení Synek - Synková ladí snad úplně všechno 😉 Takže všechny z tvých vybraných uvedených v tvém profilu můžeš použít.

radka.k
11. pro 2010

@arturka Barbora ani Kristýna(Kristina) NE! Z těch uvedených bych zvolila tu Emu, když už Evu máte v rodině 3x.

arturka
11. pro 2010

@radka.k No, já bych byla pro... teď ještě přesvědčit manžela 😠 😀

romik123
11. pro 2010

@radka.k bohužel nakonec opět škrtáni jediné co by se mohlo udržet je asi Terezka 🙂 jinak Martin zamítnuto nakonec a Pavel taky že si to zkoušel představovat , ale že to nejde že nebude pokaždé mít v hlavě kamaráda že se mu pořad vybavuje jen na to jm.pomyslí takže jsme na mrtvém bodu

radka.k
11. pro 2010

@romik123 Tak ať dá nějaké návrhy tatínek! Furt jen remcat na ty tvoje návrhy, tak ať se zamyslí a vymyslí něco on! 😠

romik123
11. pro 2010

@radka.k jenže tatínek by chtěl dát po sobě a to já ne opravdu 4 stejná jm.v rodině ne a v jedné vesnici to nejde nikdy já neustoupím jediné co navrhoval je Tomáš , ale ty jsou v rodině z mé strany už 3 takže by to chtělo něco jiného

anita41
11. pro 2010

my mame Rebecu

lucisa
11. pro 2010

@radka.k moje dcery mají všechny dvě křestní jména, ze stejného důvodu, jako napsala @romcovaklarka, a vzhledem k zdraví si víc, než tyhle tři už fakt nemůžu dovolit, ale žádný problém s tím není. Dnes už je hodně dětí se dvěma jmény, tak už to ti úředníci asi berou v pohodě.
Spíš okolí stále řeší A jak jim říkáte? A nemají v tom holky zmatek?
Nemají, jsou zvyklé odmalička na obě svá jména, obě používají, v různých obdobích víc upředňostňují jednou to a jindy to jméno, ale žádný problém v tom nevidí. A spousta rodičů neříká svému dítěti jen jeho jménem v základní podobě. Navíc k tomu mají ještě broučka, berušku, kočičku, mazlíčka, prdelku, štěsttíčko, zlatíčko, atd. apod. a taky na to dítě slyší. 😉

katkadomu
11. pro 2010

My máme Lindu,Dominiku a čekáme Meggi 🙂

nicoleta25
12. pro 2010

Nicol Hlobilová ...zní to docela dobře , né ? 🙂

marketnieuw
12. pro 2010

@nicoleta25 nic ve zlem, ale to mi prijde trochu jako jazykolam 🙂

romik123
12. pro 2010

@lucisa jaké máte dvě jm.já navrhla že dáme dvě jm.ale nevím jaké kluk má klasiku holka netradiční tak zkusím ty dvě které jm.dát první to hlavní ?Máte návrh??

lucisa
12. pro 2010

@romik123 my máme pro první dceru Noemi Nela, druhá je Nathalie Anne a nejmladší Amelie Sophie.
My si to mohli dovolit vzhledem ke krátkému a německy se píšícímu příjmení. A nemáme určeno hlavní nebo vedlejší jméno. Nejstarší dceři ale okolí říká častěji Nelo, protože neví, že se Noemi neskloňuje a tak s tím mají problém, druhá dcerka se zase raději představuje Anička a nejmladší je to zatím fuk.
Pro kluka jsme měli nachystáno Maxim Alex.

romik123
12. pro 2010

@lucisa moc hezká jména pro holky 🙂
co by se vám tak nejvíc li bylo :
Charlota Elen Synková
Šarlota Elen S . . .
Izabela S . . .
Isabel S . . .
na kluka stále hledám napadá mě Lukas , Lucas , ale nevím aby jm.končilo na stejné písmeno jako začíná příjmení ?
Marko , a jaké by se hodilo druhé jm.??Budu doma už dělat nátlak chtěla jsem mít jména do 34 tt a zítra mám kontrolu tak jsem zvědavá doufám že řekne že je čas 🙂

kristiluky
12. pro 2010

@romik123 mne sa teda najviac páči Izabela S. je to krásne meno, bolo jedným v mojom zozname ked sme ešte nevedeli čo čakáme /akurát u manžela neprešlo/ ale ak tvoj súhlasí tak ja by som neváhala. A Lukas je super 😉 najkrajšie chlapčenské meno na svete 😀, to že sa končí na s, no neviem ale mne by to bolo jedno 😝 ak tak za to pridaj Marko a máš po probléme..

kristiluky
12. pro 2010

@romik123 ps videla som že tam máš Terezku - nieeeee

romik123
12. pro 2010

@kristiluky Terezka mi přijde moc klasika ☹ mám ji napsanou abych se s tím smířila , ale nejde přes srdíčko a když je doma Natali tak bych zas k holce ne obyč jm.🙂 Izabela že by nakonec jen jedno jm.a pro kluka Lukas Marko Synek asi divné ?☹