Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
13. srp 2009

bielanevesta: Z výběru se mi líbí Linda, Daniela, Dominik, Daniel.

nunacek
13. srp 2009

konja: Bořek se mi nelíbí.

marinka
13. srp 2009

bielanevesta,
pro holčičku se mi nejvíc líbí Linda a Kristínka
pro kluka Daniel a Matyáš

marinka
13. srp 2009

konja, já taky Bořka nemusím 😉

kristi
13. srp 2009

Bořek neeee

artuse
13. srp 2009

já Bořka taky moc nemusím...holky normálně mě vytanulo na mysli jméno Kamil a Kamila 😀 líbí se vám? mně teda moc ne, ale ani se s nimi moc nesetkávám...

zdenik89
13. srp 2009

bielanevesta: Mne se líbí Kristina, Roman. Matyáš :o)

artuse
13. srp 2009

bielaneveste: za mě Valérie, Linda, Daniela 🙂 Daniel, Matyáš, Dominik 🙂

marinka
13. srp 2009

Artuše, Kamil ani Kamila se mi nelíbí 😅 Kamilu znám jednu a nemám ji moc ráda..

artuse
13. srp 2009

mari 🙂 tak to jsme na tom stejně, já nevím, proč jsem si na to jméno tak vzpomněla 😀 asi proto, že je bez "r", já su na ta bez "r" zatížená 😅

bielanevesta
13. srp 2009

Holky ďakujem pekne za názory 😵 Linda sa mi fakt páči ale neviem neviem či by sa trošku "nebila"s Natálkou
Bořek eee, si vybavím rozprávku Bořek stavitel 😀 Meno Kamila áno to je pekné, ale Kamil eee 😅

zdenik89
13. srp 2009

artuse: Kamila je pekny, ale Kamil mi přijde zženštilý. Kamila - Kamča, Kamilka, Kamuška pěkný
konja: Bořek - a jak v základním tvaru? Dalibor, Libor , v Ordinaci řikali Daliborovi Bořku, asi bych ho nedala

zdenik89
13. srp 2009

bielanevesta: Natálka a Linda k sobě jde 😉

artuse
13. srp 2009

bielanevesta: já myslím, že Natálka a Linda právě pěkně ladí a nebije se to 🙂

andelka
13. srp 2009

zdenik: Daliborovi tam říkali Borku ne Bořku. Jméno Bořek existuje samostatně anebo to může být Bořivoj.
Natálie a Linda k sobě pasují pěkně.
No a Kamil nee radši, ani Marcel, Jarmil apod.

bielanevesta
13. srp 2009

Ako vyzerá to pekne spolu ale obe mená majú v sebe "li" natáLIe.........LInda tak preto neviem no 😕

bielanevesta
13. srp 2009

ale má pekný výklad :
Jméno LINDA znamená krásná nebo mírná, jemná...

zdenik89
13. srp 2009

andelka: To jo Jarmil ne-e. 🙂 na škole máme jednoho a všichni se mu smějou a litujou ho.

nunacek
13. srp 2009

Jarmil = Marek Vašut v Bestiáři 😀 😉

Kamila a Kamil pro dítě neeee. Manželův papoušek se jmenuje Kamil 😀

konja
13. srp 2009

Myslela jsem Bořek jako Bořek, rozhodně ne Bořivoj, to je strášnýýýý 😅 Mě to napadlo nedávno, když jsem si tak říkala jak by jsem pojmenovala miminko, kdyby jsme měli ještě jednoho kluka. Všechny jména co se mě kdy líbily vyžrali příbuzní a kamarádi 🙄 A opičit se nehodlám. Pak mám ještě pá favoritů, ale s těma zas nesouhlasí manžel, tak mě napadl Bořek, teda přivedl mě na něj syn, protože žere Bořka šikulu 😀

klara.t
13. srp 2009

Hezká jména jsou Linda a Laura, ale znám dvě holčičky s těmito jmény. Jedné říkají děti Linda-pinda. Lauře říká jedna dcerka mé kamarádky roura. Možná to nedokáže vyslovit nebo si to nedokáže zapamatovat? Nevím. Prostě je to pro ní roura 😀

andelka
13. srp 2009

konja: Já jednoho malého Bořka znám, a jde to. Když se ti to líbí, tak to klidně dej, stejně jde jen o zvyk. Mně u malých chlapečků už nevadí ani Hynek, Kajetán, Cyril nebo Dalimil. Jde o zvyk. 😉

nunacek
13. srp 2009

Mě se nelíbí ani Bořek, ani Bořivoj.

klara.t: Laura a Linda by bylo hezké pro dvojčata 😉 Líbí se mi, když jména sourozenců začínají na stejné písmeno, tím spíš pak, když se jedná o dvojčata 🙂 Nadávky a zkomoleniny se dají vymyslet na všechna jména 😉

theresa2
13. srp 2009

Vidím to na Důbravku🙂)

pehaka
13. srp 2009

Bořek..tak říká můj synovec bouřce...je mu rok a půl.. 😀

kacerka
13. srp 2009

Mně se Bořek líbí 😉 😵

kacerka
13. srp 2009

Jo a Natálie a Linda jdou k sobě naprosto náramně - mně se líbí dívčí jména, kde je "L" a "N" - takže se mi moc líbila Nela - těch je ale moc, potom Natálka - to samé, Lindu - o té stále uvažuji a Magdalena - ta je prostě nádherná, ale máme dlouhé příjmení, tak bohužel 😔 😔 😔

bambulik
13. srp 2009

A co jméno Julie? Já si ho ted zamilovala.

marinka
13. srp 2009

Mně se hrozně líbí jména od L, původně jsem manžu přemlouvala na Lindu nebo Lídu, ale o tom nechtěl ani slyšet 😅

bambulik, Julie je krásné jméno 😵 😵

nika
13. srp 2009

Julie je krásné jméno, jde do mody, znám tři malé Julinky.