Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jjanickaa
26. kvě 2009

Marinka: máš pravdu,ale mně se žádné jiné jméno pro holčičku nelíbí 😠 A víš co je zajímavé? Já za celý život poznala jen jednu Terezku 🙂 🙂 🙂

beljanka
26. kvě 2009

kija: krásne ďakujem 😉
jjanickaa: Terezka je veľmi pekné meno a keď sa páči tebe, to je najhlavnejšie. 🙂

konja
26. kvě 2009

mirip: super volba 😉 Taky jsem nad touto variantou uvažovala, ale zůstali jsme radši u České podoby Blanka, protože máme úplně typické České přijmení, tak by Bianka zněla trochu zvláštně 😅 Ale je to krááásnééé 😀

mirip
26. kvě 2009

veru a ešte nám to aj vyšlo s tým menom, lebo čakáme babu 😵 😵 😵 😵 aj ked možno sa to ešte do porodu zmení, myslím pohlavie 😀 😀 poznám také baby čo im tvrdili jedno a bolo to to druhé 😀 😀 😀 ale nevadí len nech je zdravé 😵

marinka
26. kvě 2009

Jani, když se vám Terezka líbí a nevadí vám, že je často dávaná, tak není co řešit 😉 Ono je to opravdu hezké jméno, chápu, že pořád vede 😉 Jinak své vrstevnice Terezy taky neznám,ale malých holčiček je Terezek opravdu hafo, pokaždé, když jdeme do mateřského centra, tak tam je Terezek několik..

amona
26. kvě 2009

Ahojky, my v tom měli od začátku jasno: chlapeček Davídek a holčička Nelinka....🙂 No a Nelinku budeme mít snad brzo doma..🙂

nunacek
27. kvě 2009

Dneska jsem četla jméno Neela...

blka
27. kvě 2009

Nunacku, tak to mi zní dost divně 😅 . Dvě L v tom jménu ještě překousnu, ale ty dvě E jsou dost divný.

nunacek
27. kvě 2009

blka: Koukala jsem se dvakrát, jestli špatně nečtu 😀 Přijde mi to fakt divný ty dvě E 😒

blka
27. kvě 2009

No, já když si to čtu, tak mi ty dvě E přijdou jako mečení 😅

konja
27. kvě 2009

blka: 😀

laska.nezna.hranic
27. kvě 2009

blka - a nečte se to třeba "Nýla"? to by mi neznělo zle

puzzlinek
28. kvě 2009

My budeme mít Tomáška nebo Nelinku 😵 😵 😵

blka
28. kvě 2009

Laska: tak to nevím.

nikucika
28. kvě 2009

ahojte my budeme mať Loren, alebo Šára 🙂 Chlapček by bol Raul

bastika
28. kvě 2009

ano cita sa to Níla alebo níly ked je to s dvoma ee

poletucha
28. kvě 2009

mne nahodou prijde hezky Neela 😉
nikucika Loren je krasny jmeno 😵

nunacek
28. kvě 2009

Raul - znám jen herce z filmů pro pamětníky Raula Schránila. Ten se líbí mojí babičce 🙂 😉

nikieda
30. kvě 2009

Ahojky, my ještě nejsme rozhodnutí, ale pro holčičku se mi líbí jména: Lea, Ella, Lada, Beáta a Sára a klučina zatím vypadá na Dan 😉

zlatka
31. kvě 2009

Lada se mi teď taky dostává do uší, hledám holčičí krátký krásný 🙂 Beáta byl můj favorit až téměř do porodu. Jakého původu je Loren?
No, jsem teď slyšela, jak volají na holčičku Vanessku Váňo, tak tahle varianta by mě u tohohle jména asi nenapadla....

ladenka
31. kvě 2009

Tak my jsme se včera dohodli na jménu pro holčičku, bude to Leontinka. Nebo teda já podala návrh a manža nebyl proti. 😀 U kluka zatím jméno vymyšlené nemáme, ale naštěstí máme ještě spoustu času. 😉

maco
2. čer 2009

nikieda, trafila si aj nas vyber, manzelovi sa celkom paci Lea, mne zas Ella 😉

marinka
2. čer 2009

Ladenko, Leontýnka je krásné jméno 😵 😵

marinka
2. čer 2009

ladenko, a Leontýna není v kalendáři, že? Kdy byste slavili svátek?

nunacek
2. čer 2009

marinka: Leontýna může slavit na Leonu 22.3. 😉

marinka
2. čer 2009

Peti, díky 😉

flufla
3. čer 2009

Ahoj, my také uvažujem nad Leontýnkou, to jméno mě okouzlilo hned jak sem ho tu jednou viděla jmenované. Manžel kupodivu ihned souhlasil. Jenže rodina!!! ségra mi to vymlouvá, že jí budou šikanovat. Máma zase, že máme příjmení na L... rak nevím, no máme ještě spousu času................

beranek
3. čer 2009

Fluflo, můžu se zeptat s jakými reakcemi ses setkala na jméno syna Vincent?
Jméno se mi totiž začíná líbit čím dál víc a dost o něm přemýšlím 😉

konja
4. čer 2009

flufla: šikanovat ji můžou s jakýmkoliv jménem 😉

reni7
4. čer 2009

já myslím,že když někdo chce tak si nadávku najde na každý jméno,tím bych se asi nezatěžovala 😉