Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucindusa
6. říj 2008

baby zlate a nepacia sa vam nejake zahranicne....???
mne strasne a preto vas chcem poprosit, skuste napisat,ake najpouzivanejsie poznate, mozno mi tym pomozete...hladam na strankach nejake pekne zahranicne aj pre dievcatko aj pre chlapceka,ale stale mam pochybnosti....kazdu chvilu sa mi paci nieco ine...

jaynee
6. říj 2008

sarusinek: no to mě se taky nelibi...

beranek
6. říj 2008

Kubinkov, jak říkáte své dceři Alici? Dost se mi to jméno začalo líbit, ale nevím, jak jí ještě říkat...

hanickak.
6. říj 2008

Ahojky, ja mam svagrovou Alici a rikam ji Aji, Ali, jeji mamka i Aličko, docela pekne jmeno 🙂

kubinkov
6. říj 2008

beranek: Alici nejvíc říkáme Ája, Ajulinka, Ájenka, Ali. Vlastně nikdy jsme jí neříkali třeba Alička, teď ji tak oslovuje pan učitel ve škole a ona je z toho rozpačitá. 🙂

nunacek
6. říj 2008

Jedna z bývalek mého manžela se jmenuje Alice. Říkalo se jí mezi kamarádama Alice, Alča. Jak jí říkali doma, to nevim. Kdyby to nebylo jméno jeho bývalky, tak by se mi moc líbilo.

nikynka
8. říj 2008

ahoj a co rikate na klucici jmeno max?ja sem ted v 5mesici a doktori rikaji ze to vypada na kluka a vubec si nevim rady s jmenem! ☹

nikynka
8. říj 2008

ahoj co rikate na jmeno max?ja jsem v 5mesici a doktori rikaji ze to bude asi kluk a vubec si nevim rady s jmenem! ☹

poletucha
8. říj 2008

Max je krasmy jmeno 😉 moje kamaradka ma Maxima...ale Max se mi libi vic

kalo
8. říj 2008

Max je pěkný...
ALE!!! nejdůležitější je, aby se hodilo jméno k příjmení...Krátké jméno ke dlouhému příjmení a naopak, aby poslední písmeno ve jménu nebylo prvním v příjmení....aby cizí jméno neznělo směšně k typicky českému příjmení atd.atd..... 😉 Přeji štastný výběr 😉 😉

tlapicka
8. říj 2008

my budeme mit Frantisku nebo Jachyma, jeste se nam libi Vit, ale ten bude muset jeste pockat 🙂

febik
8. říj 2008

Ahoj. Mě se moc líbí Hedvika, jenže v našem regionu se jí občas říká Hedla, což mi příjde příšerné, tak zatím váhám....

lenkabu
8. říj 2008

Hedvika je pekny a malo pouzivany,Hedla je fakt hrozny 😖 Jak byste ji rikali doma?

lenkabu
8. říj 2008

Hele holky,co jste to tu probirali s tou Alici?To je moje jmeno pro druhou dceru a myslela jsem ze ho nikdo nedava 😠 😅 😀 😀 😀

kamila4
8. říj 2008

já jsem měla v práci kolegyni Františku a tý od malička řílaki Fanka...jako Aničce se říká Anča apod. ...hanlivě... a nezbvavila se toho do dneska...Ať dáte jméno jakýkoliv měli byste se zamyslet nad tím jak se s tím děti popasují a jak celkově to jméno bude znít a v neposlední řadě zaáleží na příjmení.Taky aby ty jména šla k sobě a šla vůbec vyslovit...S mým synem Petrem chodí do školy kluk a jmenuje se (možná je taky někodo zná...) Vědomil Vildomec,prý nějaká tradice po dědečkovi,i tatínek se tak jmenuje... maminka mi říká Vědunku,což ale v dopívání asi nebude a jinak co vím tak mu říkají normálně Vědomile...Je hezké,že ctí tradici ,ale myslím,že pro to dítě samotné to jméno moc štastné není...Taky moc zíkleží na tom jak dítě naučíte si toho jména vážit a s jakou hrdostí vyslovovat.Když už bych dala klukovi jméno Vědomil Vildomec naučila bych ho aby byl na něj hrdý a věděl proč se tak jmenuje...Jinak třeba Nikolas Topolánek apod...to nemusím...

kubinkov
8. říj 2008

lenkabu: Alici máme a Vanda se mi moc líbí taky, ale u taťky to neprošlo. 😒

febik
8. říj 2008

nevím asi Hedi, Heduško, Hedvičko akorát nevím jestli by to šlo k příjmení Kašná, je tam to ka (HedviKA KAšná) Stejně tak se mi moc nelíbí jméno končící na na např. JaNA KašNÁ. Co mylíte?

kalo
8. říj 2008

No právě...jak píše Kamila4, je spousta krásných jmen u kterých je škoda, že se jim bude říkat "hanlivě". Mě se například moc líbilo obyčejné a krásné jméno Kateřina. Ale taky...v našem kraji se Katkám říká Káčo, Kačeno, Kačenko.../jako na kachnu 😒 / Aby tak volali na dcerku bych nechtěla...

jankapavol
10. říj 2008

holky,pro nektery,co cekate holcicku,vcera jedna pani slysela,ze resim jmeno,a tak za mnou pridla a radila mi a sama se pry jmenuje Arnostka a ze po slovensky je to Ernestka,a ze ted ji rikaji Ernestka.Ja bych to asi nedala,ale treba se to bude nekomu libit.
My dame asi Jakoubka,mozna Vojtiska.Ale chceme,aby se to dobre rikalo i v zahranici,tak si Jakub.Asi uz je Jakoubku straaasne moc,co?

jankapavol
10. říj 2008

kalo:my jsme prave rikali nasemu mimi Katka,Katerina a vcera nam doktor rekl,ze je to kluk🙂Tak Katka nebude,zatim

duplyska
10. říj 2008

ahoj babky rodila tu niektora z vas s epiduralkou?chcela by som o tom zistit co najviac pretoze mam strasnu traumu z porodu som v 6 mesiaci a uz sa to blizi 😅

lenkabu
10. říj 2008

duplyska:tema o epiduralu si vyhledej v sekci porod 😉

kubinkov:tak to je dobry 😉 🙂 Doufam ze nenastane boom Alici,ale myslim ze to nehrozi.

denisa31
12. říj 2008

Kterému jménu byste daly přednost pro holčičku - Kamila nebo Jolana ???

mirrinka
12. říj 2008

tak z tohto výberu určite Kamila... 😉

sarusinek
13. říj 2008

deni: tak mne se mnohem vic libi Jolana 😅

jankapavol
13. říj 2008

denisa31:tak ted si vyber 😀

beranek
13. říj 2008

Ahoj, já sama jsem Kamila a musím říct, že jsem na své jméno nikdy neslyšela žádnou hanlivou podobu tohoto jména, takže můžu doporučit 😀

mirrinka
13. říj 2008

deni: tak už je to 2:1 😉

labell
13. říj 2008

mirinka: obě jsou krásný a taky bych dala Kamilku.(vždycky si vzpomenu na heřmánek)

sarusinek
13. říj 2008

deni: ono je to hodne o tom, jak Ti sedi lide, ktere znas. My mame rodinnou znamou Kamilu a ta mi k srdci vubec neprirostla.
A jeste ke vsemu muj manzel je Tomas, ale jeho matka ho nejdriv chtela pojmenovat Kamil, coz tatinek rezolutne zakazal, ale dodnes mu tak rikam, kdyz me stve 😀