Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

monika131
14. črc 2009

vercak - ani mne sa veľmi to meno nepáči, no nie že by bolo škaredé, ale nie je to môj favorit na meno pre chlapčeka.

miskinadamko
14. črc 2009

AHojte my mame Adamka a je to pre mna to najkrasie meno 😅 , paci sa mi este Alex a Maxim. a dievcenske Nela,Vanessa,Michaela 😀

barca3979
14. črc 2009

můj manžel má dědečka, kterej se jmenuje Bohumír a je to strašně super člověk, všichni mu říkají Bohoušku. Je to hrozně hodnej děda a já ho mám taky moc ráda. Navíc teď jsme s manželem v situaci,kdy můj manžel je jedinej z rodiny,kdo může zachovat rod,no a zrovna čekáme kluka. Trošku si myslíme,že děda by byl šťastnej,kdybychom dali malýmu jméno Bohumír,ale vůbec se nám o tom nezmínil ani nás do toho nikdo nenutí.
Takže ho určitě nedáme 😀 ,protože se nám taky nelíbí. U dědy v poho,ale na mimi určitě ne 😝 .
Já bych chtěla jiné jméno než prosazuje manžel,ale i to jeho mi zas tak nevadí, i když jich jsou mraky.
Ale Johana a Jan jdou k sobě,takže to tak bude 🙂 .

vercak.
14. črc 2009

Ahojky, jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má takovej názor na jméno Bohouš. Jako budoucí tatínek toho chlapečka, je taky strašně skvělej chlap, ale to jméno... no nevim no. My měli na holčičku vybranou Valerii. Každý mi říkal, že během těhotenství jména ještě hodněkrát změnim, ale já měla od začátku jasno. Buď Robin nebo Valerie 😵

nunacek
14. črc 2009

miskinadamko: Adam a Alex by se k sobě krásně hodili 😉

barca3979: Jan je hezčí než Bohumír 😉

beranek
14. črc 2009

Mně se líbí trochu originální jména, takže proč ne Bohumil, Bohumír? Naopak nemusíme ta často dávaná, takže bychom zase nedali jména, která tady často padají, ale nakonec je to na každém, jak se rozhodne 😉

gerci90
14. črc 2009

awojte mamicky a buduce mamický......ak mi sme si s drahym vybrali meno este som ani necakala baby...naraz sme povedali ADAMKO_---------vsetci že cooooo nije,,ese ked sa ma narodit tak okolo december januar.....že ci bude mat naraz narod.aj meniny..ale ja si myslim že je to jedno.....no a dievca EMKA.....a to su zasa vsetci proti že je teraz sama ema vsade,,ale mi o už nemenime,,,ako sme prve povedali tak to aj bude....hlavne nech je zdravucke krasnucke ....atd......a na mene ani ak moc nezaleži,,,,,myslim si že ako každy s nas ked vyrastie aj tak nebude s nim spokojne....a bude mat miloni prezývok:D

ygreen
14. črc 2009

majdula: Radim 😵

Adam Klein 😵 já si teď u jména Bruna vždy vybavím Saschu Baron Cohena jako geje 😅 😀

Elo a Lancelot 😀 to mi přijde trochu hodně ujetý. Vždyť třeba eliáš a Erik jsou nádherný jména.

Jeremy je krásný, ale né k českýmu příjmení. Bohumil, no jo no, sand ten chlapeček bude dost krásnej, chytrej a oblíbenej, jinak bude terčem posměchu a najít si holku dá zabrat 😒 protže třeba malej, obrýlenej, silnej chlapeček Bohoušek, to nebude mít ve třídě lehký 😔

valhali
14. črc 2009

monika, u nas sa tiez uvazuje nad Brunom, ale u nas je to opacne,mne sa paci viac,ako manzelovi. Manzel Bruna nechce,ze tak sa vola kazdy pes naokolo 😝 . A ze ako ho budeme volat...Brumik? 😀 Ale mne sa Bruno aj tak paci,ale u nas ho nedame, kvoli manzelovi,lebo ten ma vecne pripomienky voci nemu. Keby bolo po mojom,tak dame Bruna

janea
15. črc 2009

ahoj, potrebujem suuurne poradit;) junior je uz skoro tu, a meno nema ziadne ☹ . co poviete na meno OSKAR? existuje k nemu nejaka pouzitelna zdrobnenina? Osko, Oskarko, Osinko, vsetko hroza..... na dospeleho je Oskar fajn, ale co s malym Oskarom?

nunacek
15. črc 2009

Oskar - pro mě rovná se Vodafone a sluníčko 😉 a syn Saudkové a bratr Borhyové... Jméno je to podle mě hezké jen v té základní podobě "Oskar". Zdrobněliny a odvozeniny se mi žádné nelíbí. Holt i malé miminko by u mě bylo Oskar.

monika131
15. črc 2009

valhali - tak u nás to nakoniec asi vyhralo meno Marko. Zatiaľ sme sa na tom zhodli. No uvidíme. Do novembra ešte času dosť.
Ja som inač tiež bola najprv proti menu Bruno. Reagovala som presne tak, ako tvoj manžel, že je to meno pre psa a že ako ho budeme volať. Ale potom sa mi to meno zapáčilo.

Ale na teraz vyhráva Marko 😅

lyndus
15. črc 2009

Ahojte babulky, my budeme mat buď Maťka, alebo Kubka, este sme sa nerozhodli a dievčatko buď Sofia, alebo Miriam, tak uvidime, čo sa z toho vykľuje 😀

joseline
15. črc 2009

Janea: slyšela jsem jak na Oskara rodiče volali Osky..

bekulkamama
15. črc 2009

ahojky já jsem Radka, nesnáším to jméno celý život 😀 ale každej mi říká, že to má tak málo lidí a že je hezké, teď mi říkají Rady, Rádi, Ráďo, Radú, Raduš, no v dospělosti to člověk už neřeší ale jména po rodičím stejně ráda nemám takže to dítě ani nedostane 😀 u nás vede teď Terezka a Honzík, ale ještě uvidíme 🙂

iinuska
15. črc 2009

miskinadamko, aj my mame teraz druheho synceka Adamka, a podla mna je to tiez pekne meno . Tiez som rozmyslala nad Alexom, ale tam je problem so zdrobnelinami. Tak sme dali Adamko.

miskinadamko
15. črc 2009

inuska,vidim ze mate aj petka, chvilu som aj ja chcela petka, ale vola sa tak MM tak som uz nechcela 2rovnake mena.Alex sa mi predtým nepacil, ale teraz ako aj nunacek napisla hodil by sa k adamovi
Oskar sa volal moj stary otec,jemu sa to hodilo
gerci aj nas Adam ma na vianoce meniny a o 2 tyzdne narodeniny ale nevadi nam to.

miskinadamko
15. črc 2009

Inak meno Adam sa mi paci preto,ze sa da pekne hodi pocas celeho zivota a da sa "prisposobit"veku. napr.v ziadnom pripade to nemyslim zle ale dominik je pekne pre maleho chlapca pre starsieho pana si to neviem predstavit,alebo kristian-kiko.no dufam ze viete o com hovorim a nikto sa nenahneva.a tiez sa mi paci ze adam je medzinarodne meno. a celkovo je to super meno 😀 😅

gerci90
15. črc 2009

a čo poviete na dievčenske meno LILLY????????neni to ako pre hava?????

bekulkamama
15. črc 2009

gerci: lilly je značka inzulínových potřeb pro diabetiky 😒 to bych nedala

gerci90
15. črc 2009

pre boha čože*?????????inzulin noo tak ostavam pri emke,,,

beranek
15. črc 2009

Já osobně neodsuzuji žádné jméno, protože nakonec je to stéjně modní záležitost jako cokoli jiného. Kdo ví, jak se naše děti budou dívat za 20 let na jména, která se nám tak líbila 😅 Je docela možné, že je budou považovat za velmi nemoderní a naopak budou přemýšlet u svých dětí o jménech, nad kterými budeme jen zírat 😀

bekulkamama
15. črc 2009

gerci: no jooo ségra je diabetička, tak to znám 🙂 ale třeba to pojmenovaly podle nějaké holčičky 😀 nechci tě tím děsit, mě to zní mile ale jsem na česká jména spíš 🙂 záleží jaké by měla příjmení taky, jak bys na ni řvala 😀 nebno jak bys to miloučce chtěla zklonit, zdrobněle, moc nápadů nemám u Lilly ty jo?

astrane
15. črc 2009

Jé-já znám holek se jménem Radka-mám hned dvě sestřenice a kolem je jich taky dost-na přelomu 70. a 80. let se to dávalo celkem dost.... 🙂 Mě se teda taky nikdy moc nelíbilo....já mám ráda klasický jména-jsem nějak zamrzla a jsem v tomto směru naprosto nemoderní 😀

janea
15. črc 2009

gerci90 : moze sa volat Liliana, alebo Linda, a kym bude mala budete ju volat Lilly, a neskor bude mat aj fajn dospelacke meno

bekulkamama : Radka je vyborne meno, neexistuje moznost ako Ta skaredo volat;)

a dakujem za rady pre maleho Oskara, stale zabudam na vasho ceskeho mobilneho operatora;) ale to s tym slnieckom je dobre, takze nad menom Oskar mozem dalej uvazovat a spekulovat...

ojika
16. črc 2009

Dobrý den a ahoj, dnes jsem se poprvé přihlásila, tak snad přispěji svou troškou do mlýna.

gerci90: Lilly je krásné jméno, jen se nehodí ke každému příjmení. Ale je to něžné a krásné jméno pro křehkou dívenku.

Podle mého názoru je každé jméno krásné. Jen se musí umět správně říct - hezky, ne hanlivě. Já s manžou už máme vybráno, i když ještě mimi nečekáme. Ale... člověk míní, život mění!

siola80
18. črc 2009

Ahojky ! My jsme se shodli na jméně Beáta, ale nevím, jaké bychom ji oslovovali zdrobněle. Máte s tímto jménem zkušenosti ? 😕

nika251
18. črc 2009

Ahojte. Siola- mam v rodine Beatku a volaju ju Beatka, Beuš, Bea, Beuci, Beinka, Bi

siola80
18. črc 2009

Jé děkuji, tolik oslovení mě ani nenapadlo.

ojika
18. črc 2009

Co takhle jméno Max? Ne Maxmilián, ale MAX. Ve spojení například s příjmením Jelínek? Jedna holka od nás z města má právě Maxe Jelínka .... a já mám pocit, že to trochu nedomyslela.... 😅 Co říkáte na exotická jména ve spojení s ryze českým příjmením?