Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

peppapig
26. črc 2009

Ja mam kamaradku Italku a ta je Federika a rikame ji Fede 🙂

lubina, jak zkracujete male jmeno vy?

klarka.stepanova
26. črc 2009

Valhali: Sestřenice má Raffaela a taky mu říká Elo 🙂 Ale on má Italského tatínka 😀

emamamamu
26. črc 2009

tak jsem tu zase, co Max Maryško?😀

kikinax
27. črc 2009

chlapec Alexander - Alex a dievca Alexandra - Saška 😉

marinka
27. črc 2009

A co říkáte na Margaritu Paroubkovou?? 😀 Mně se to teda k sobě vůbec nehodí, navíc to zní ve spojení s příjmením hrozně tvrdě 😅

klara.t
27. črc 2009

Občas sem nahlédnu a zkoumám, jaká jména dáváte. Tak jsem si řekla, že také přispěji.
My čekáme holčičku, nikdy jsem žádné jméno vybrané dopředu neměla, takže jsem se musela zamyslet až teď. Napadla mě Adélka a manžel hned souhlasil. Takže zatím to vypadá na Adélku, i když je jich hodně. Ale říkala jsem si, proč bych měla dát jméno, které se mi tak nelíbí jen kvůli tomu, aby nebyly ve třídě třeba 4? Takže to zatím máme tak, že to bude s největší pravděpodobností Adélka. I když mě napadla i Anetka.
Kluka zatím neřešíme. Víme 100%, že je to holka z genetiky.
Ale když jsme se s mužem dříve bavili na téma klučičí jména, tak navrhl 2 a já se málem zkácela. Jemu se hrozně líbí Kirk (no ale říkat mu Kirkíčku ...hrůza) a pak Vincent. Problém je v tom, že máme nezvyklé příjmení (je tam i X, kamarád po mé svatbě řekl, že mám příjmení co vypadá jak zaklínadlo ze saxany 😀 ), tak se mi cizokrajná jména k tomu nehodí. Líbí se mi Lukáš (hlavně Luky), ale polovina z našich kamarádů jsou Lukášové, takže to by asi neprošlo. Ale řešit to budeme při příštím těhotenství.
Pro holčičku se mi tedy vždycky líbilo jedno jméno.....bohužel ho nosím já..... Klárka....spousta lidí mi už řeklo, že se mu mé jméno také líbí a já jsem moc ráda, že mi ho rodiče dali. Ale nechceme naše jména opakovat na našich dětech, tak bohužel...

klara.t
27. črc 2009

Margarita je děsný...teda pro mě...připomíná mi to název alkoholu... 😖

barca3979
27. črc 2009

kláro,ale z genetiky to není 100% tní,ono to nikdy není na sto procent,takže raději zvažte i to klučičí jméno, kdyby náhodou... 🙂 . Ono něco jiného by bylo,kdybys to věděla z rozboru plodové vody,to potom stoprocentní je.
Znám dost případů,kdy několik lékařů tvrdilo,že je to kluk a byla to holka a naopak. Třeba to teď čeká i mě, máme mít kluka a kdo ví,třeba fakt vyleze holčička 😀 ...

Jinak jméno Klára se mi moc líbí, víc než Adélka i Anetka,ale to je každého věc a navíc když nechcete jména po sobě.

anavila
27. črc 2009

mne sa paci Aurel

klara.t
27. črc 2009

no právě, když ho nosím já, nechci ho dát dceři. třeba ho dá sestra-dvojče svému dětátku. mám za sebou odběr choriových klků, takže to víme 100% - plod 46XX.

mobina
27. črc 2009

Mari Paroubkovi fakt budou mít Margaritu nebo tě to tak napadlo? 😅 To je hustýýýý 😀

marinka
27. črc 2009
petruna26
27. črc 2009

Klári, mně se Klárka taky moc líbí, mám ho v plánu pro 2. holčičku /pokud bude).. no a Adélka - ta je moje 🙂 moc pěkné jméno, je jich sice teď dost, ale moje jméno taky není zrovna originální 😉

makelka
27. črc 2009

Margarita Paroubková je stejná hrůza jako Nicolas Topolánek 😀 😀 😀 😀 😀

petruna26
27. črc 2009

Makel - jo, to máš pravdu 😀 😀 😀 by se mohli v budoucnu dát dohromady 🙂

winii
28. črc 2009

Ahoj holky tak máme problém, manžílek si 10 týdnů před porodem vzpoměl, že se mu vybrané jméno Nela nelíbí a já si na to zvykla a vždy jsem ho chtěla, mluvím už tak k bříšku, jsem z toho na nerva 😠

jemu se zalíbila KARIN, ale já vůbec netuším jak by se jí mohlo říkat zdroběle 😕 jestli vás něco napadne tak písněte budu ráda díky 😉

gerci90
28. črc 2009

ahoj winii....vsak na KARIN......je kajuska.kajka,.karinka.,a pod. 😉

nikiarudi
28. črc 2009

Ahoj, už ste niekde počuli meno TAMIA?? nám sa veľmi páči, len neviem či nám ho zapíšu na matrike... 😕

markytkaaa
28. črc 2009

Paroubkovi se asi inspirovali v nápojovém lístku 😉
Takže si s Topolem fakt nemají co vyčítat, jeden jak druhej 🤐

sonica
28. črc 2009

niki je to pekne meno...
na matrike si musis zistit ci uz je zanesene niekde, to znamena ci ho uz na slovensku niekto niekedy pouzil, v tom pripade to bude bez problemov, inak si za to budete musiet zaplatit ale myslim ze so schvalenim problem by byt nemal... proste si zajdite na matriku, aj tak vas to neminie a aspon budete mat cas vsetko v klude vyriesit a vybavit... 😉

artuse
28. črc 2009

moje zubařka se jmenuje Karin 😀 říkala bych ji Kari, Karinko, zlváštní, že v kalendáři je Karina, ne Karin...to Karina se mi líbí méně...

artuse
28. črc 2009

to Margarita je jak z nějaké telenovely 😀 jako zase tak blbý mi to nepřijde, řadím to do kategorie se jmény Vanessa a spol. 😅 ale bude to mít holčička hrozně dlouhé jméno s příjmením 😒

nunacek
28. črc 2009

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci-politi...

Tak z výběru Margarita Paroubková nebo Eliška Paroubková snad asi radši tu Elišku, i když se mi to jméno nelíbí. U Margarity si vybavím pizzu 😀

marinka
28. črc 2009

Peti, tak teď jsem zmatená, podle mého článku je prý Margarita perla a podle tvého kopretina 😀
Jinak Paroubek má výjimečně víc rozumu, určitě radši Elišku!!!!!!!!!!! 😵

kacerka
28. črc 2009

Česká obdoba jména Margarita je přece Markéta, ne? To by se k příjmení hodilo podstatně víc 😖 No ale je to záležitost rodičů, tak snad se rozhodnou nejlépe, jak umí 😅

majina
28. črc 2009

A proč MargarIta a né MargarEta???? To je mnohem hezčí!

Elišku nééé... těch je moc!

kacerka
28. črc 2009

. . . jo a ve školce a na základce jsem měla velmi dobrou kamarádku Margitu - taky dost neobvyklé - jenže jsem vedle ní vyrůstala odmalička, takže mi to jméno přišlo naprosto běžné. Ale od té doby jsem se s nikým jiným stejného jména nesetkala 😉

majina
28. črc 2009

Já jsem se také měla jmenovat Margareta ale jsem jen Markéta..... také znám jednu-taky ze školy!

kacerka
28. črc 2009

maji, by mohl mít Paroubek doma "železnou lady", viď?

majina
28. črc 2009

noooo 😀 Ale mě se Margaretka líbí!