Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
15. kvě 2008

Líbí se nám, když jména sourozenců začínají na stejná písmena, ale asi to bude trochu oříšek 😒 Ale pár "párů" kluk a holka nás už napadlo:

Erik a Elena
Adam a Amélie
Dominik a Dominika

mabe
15. kvě 2008

Ahoj holky, tak me vyslo dle babynames: Lacia, Lucian. Takze to vypada po nasem Lucie a Lucian asi. 🙂

sylvar
15. kvě 2008

My další,pokud bude někdy, tak Emma nebo Emily nebo Beatrice, Tobiáš
Já chtěla Sifii Sarah, ale Sarah mi neprošla 😝

mabe
15. kvě 2008

Sylvar, ema a emily jsou pekna jmena. 🙂

ivisek.coufalova
11. čer 2008

Ahojky mě se třeba naše jména moc nelíbí,jsem spíše na ty cizí,jako je třeba Samatha,Abigeil,Andrew,Samuel.Tyhle jména se mi třeba moc líbí. 🙂

ilci
13. čer 2008

tak Emily se mi asi líbí víc 😉
pak taky Elinor

notak
15. čer 2008

mám tři kluky Martina a dvojčata Petra a Pavla,myslím že to jsou pěkná jména

kalo
16. čer 2008

U nás dohodnout se na dvou jmenéch byl dost problém 😀 Každý nejdříve řekl jména, které si zásadně nepřeje. Já "zakázala" Natálku, Kristýnu, Adélu, Terezku, Jakuba, Honzíka...A pak mi zakazoval manžel moje návrhy a já jeho 😉 Klučičí jsme měli vybraného Tomáše po něm a naštěstí se nám narodila holka...Teď po čase, kdyby jsme měli vybírat jména, určitě vím, že nechci aby měl stejné křestní jméno. Je to jiný člověk, osobnost...ať má i jiné jméno...

raasl
16. čer 2008

Ahoj děvčata.....
jetli nejste proti, tak bych přihodila také menší příspěvek na téma "dětičky a jména".... Jsem teprve na začátku těhotenství, ale ohledně jmen se s manželem dohadujeme dlouho.... Včera jsme dokonce listovali kalendářem a koukali na jméno pro holčičku... Na klukovi jsme se domluvili (zatím)..... A můžu vám říct, že to bude ještě boj 😠 ... Manžel chce Annu, ale mě se samotné jméno Anna dávat nechce... Co třeba už Annastázie, to by se mi líbilo víc. Ale docela začínám uvažovat nad Antonii.
Jo jinak pro zajímavost jsem najela na ty stránky http://www.babynamescountry.com/ a tam mi k mému velkému údivu vyšlo holčičí jméno ANNA 🙂 ... Tak nevím jestli to nemám brát jako znamení 😉

frankie
16. čer 2008

Mě se hrozně moc pro kluka líbí jméno Tobiáš, ale bohužel mi to neprošlo 😖 Přítel by nejradši Františka, tak vedeme dlouhé debaty. A stále se nemůžeme shodnout 🙂 Tak si myslím, že to akonec bude Tomáš 🙂

tunylyk
16. čer 2008

u nás donedávna víťazil Dávid,mužíček začal s v poslednej dobe s Jakubkom a potom vyrukoval s tým,že čo poviem k netradičnému priezvisku dať ešte nezvyklejšie meno a vyšlo z neho Dionýz 🙂

slunickooo
16. čer 2008

tak my máme jasnou holčičku - Žanetku a mě se líbí víc klučičích jmen ale manža furt jen jméno Denny - no a mě u ž se taky líbí

gimik
16. čer 2008

Ahojky holky, jak se vám líbí Viktorie. Říkali by jsme jí Viky nebo Viktorko, pořád nevíme ☹ , jak se rozhodnout.

berunka
16. čer 2008

Viktorka je hezke jmeno🙂 My jsme pro holcicku vybrali Eliska a pro kluka Petr 😉

smardik
16. čer 2008

berunko my jsme taky měli pro holčičku vybrané jméno Eliška 🙂, ale nakonec to bude Tomášek 🙂 🙂

bambulik
16. čer 2008

tak u nís druhé mimi bude Nela nebo Jan, Marek na kluka mi neprošel 😉

kakusa
17. čer 2008

No my sme vybrali Emu 😒 - manzel na nej trva,lebo sa mu strasne paci, Laura mi neprechadza a pre chlapceka Jakubko 😀 😀 😀

jadviga
17. čer 2008

My jsme (spíš já) měli vybraný jméno Adam, ale bude to Ella - Elinka 😀

jindri
17. čer 2008

kakusa: také se nám líbí Ema, ale není moc zdrobnělinek - Emička mi zní jako myčka, Emulka - je jak emulze a Emilka, no napadá mě debilka 😅 - v dospělosti je to krásné jméno, ale na malou holčičku se mi to zdá strohé.
Mě se líbí Táňa (Tamara), ale manžel je proti, nechce ani Anežku, Marii ... snad to bude chlapeček - to bude Šimon, ale u holčičky vážně nevíme 😒

kristi
17. čer 2008

jindri: jen si rikam, ze ditetem je clovek tak 10 let, pak uz ji zdrobnele rikat asi nebudete, ne? takze timto bych se neomezovala

sue24
17. čer 2008

Presne ako vravi kristi, ja tiez vyberam meno, aby sa za neho v dospelosti nemuselo stydet, ba skor aby bolo trochu sexi. Mame dcerku Terezu a chlapcenske meno v zalohe mam Gregor. Moj muz tiez vymysla, ze to as bude dietatu tazko vyslovovat, ale tak to je to posledne co by ma trapilo 😎

petruci6
17. čer 2008

mne vyslo Angel a Madeline 😀
baby poradte meno pre dievca, pre chlapca uz mame,ale na dievca nic

lenkaaa
17. čer 2008

baby a co hovorite na Amaliu? Amalka 🙂 nieje to pekne? no, ale ako sa jej hovori v dospelosti? ☹

mamartinka
17. čer 2008

aj my chceme niekedy amalku.amaliu.vdospelosti sa jej normalne hovori.amalia.

lenkaaa
17. čer 2008

my chceme amalku uz dva roky, vzdy sme si hovorili, ze jedine amalku a teraz ked som tehotna tak manzel rozprava na moje brusko 'Amalka, ako Ti sa tam mas? atd...'
ja sa prave bojim ze sa jej skaredo moze hovorit Amina - neviem preco, ale mam take zle tusenie aby jej tak nehovorili.... ☹ co myslis mamartinka? fakt by si do toho mena sla?

slunickooo
17. čer 2008

holky - mám dotaz

kdy slavit jméno dítěte, které není v kalendáři??? Líbí se nám pro chlapečka jméno Denny a mysleli jsme, že bychom svátek slavili na Denise, ale ten taky není v kalendáři?????????????????

petruci6
17. čer 2008

tak skuste na daniela 😉

sue24
17. čer 2008

holky nechcem vas sklamat, ale ked date dievcatku meno amalka, ona pride na zakladnu skolu a ako ju budu spoluziaci volat??? no podla mna ich urcite napadne analka.....akoze fakt nic v zlom, ale pozor na to......viete ake mozu byt deti krute potom.....aby svojej malej holcicke pak nezavarili... ☹

lenkaaa
17. čer 2008

sue: hmmm, ze by sme si to este s tou Amalkou poriadne premysleli? 😒

lenkaaa
17. čer 2008

sue - dakujem za nazor. to meno sa mi paci, ale niesom si ista, bojim sa takych prezyvok ako popisujes Ty ☹