Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
4. bře 2012

@lennisek nej kamoska mi porodila Maxe a je to super, ja chtela Maxima a ted uz to teda nedam, holt musim vymyslet neco jinyho...osobne nejsem na nejaky zkraceniny, jmeno davam, protoze se mi libi, jak je, nicmene bych ji klidne rikala i Nesy, Van

lennisek
4. bře 2012

@kristi ahojky 🙂, chci se zeptat nepřijde Ti to jméno Max k našemu příjmení Flieger moc krátké?

cervenec
4. bře 2012

@lennisek Moje neteřinka je Vanessa a říkáme jí Vanilko,Vanili 😎

kristi
5. bře 2012

@lennisek ani ne, i kdyz lip sé mi vyslovuje ten Maxim

lennisek
5. bře 2012

hokly, poraďte mi druhé jméno aby se hodilo k Vanese nebo Julii a to samé u kluků Matyáš, Max. Díky 🙂

lucinka1104
5. bře 2012

k Vanese sami nehodí nič možnoešťe Vanesa Silvia, Vanesa Viktoría,Vanesa Mia
Julia Anna,Julia Olivia
Matyáš šimon
Max Alex

ale tak sa mi tieto mená pačia osamote

martinkacasarova
5. bře 2012

Ja mam chlapčeka Simonka a z dievčenskych sa mi páči Sophia,Vivien alebo Sabína.Z chlapčenskych sa mi páči ešte Marko.Pekné-nie?

lucisa
5. bře 2012

@lennisek , @lucinka1104 já u třetího těhu měla pro chlapečka nachystáno Maxim Alex 😵

lennisek
6. bře 2012

Děkuji holky,ale asi zůstanem u jednoho jména,manža si klepe na čelo když mluvím o dvou jménech 😀 . Pořád se nemůžeme shodnout na holčičím jméně manžel chce Vanesku, což se mi také líbí,ale pořád mě to táhne k Valerii, ale k příjmení Fliegerová mi to přijde dost tvrdé 😢 . Máte ještě nějaké tipy na jména k našemu příjmení ?

fangi
6. bře 2012

@lennisek Silvie? 🙂 A Julii jste vyřadili z výběru?

fangi
6. bře 2012

@lennisek A Nella se ti taky líbila, tu jste taky už vyřadili?

martinkacasarova
6. bře 2012

Vaneska Fliegerová to sa hodí-je to dobry vyber!

lennisek
7. bře 2012

@fangi Nellinku ani Julinku jsme zatím ze seznamu nevyřadili, ale pořád manža chce Vanessku, je to hezké jméno ale zkouším jestli by ho nějaké neoslovilo víc. Matyáše si také nenechá vymluvit.

simona112
7. bře 2012

No u nás vyberal mená manžel. Stále chcel Alexa alebo Damiana, a keďže sa nám zadarili dvojičky tak máme aj ja 🙂 a dievčenské čo chcel je Kiara. Aj to je celkom pekné meno.

lennisek
13. bře 2012

ahojky, co říkáte na Amálie Fliegerová?

zmyzulka
13. bře 2012

@lennisek tato varianta se mi zdá nejkrásnější, a jinak pro kluka se mi líbí ten Max 🙂

enah
16. bře 2012

@leiladelly tadeas jan zni krasne, ale chtela bych se prihovorit proti nela zoe. oproti menu tadeás jan kde najprve stoupas a pak dostanes tecku v š a pak jeste v jan. nela zoe - to krasne zeo jak kdyby kouskuje ne-la-zo-e./ kostrbate./

leiladelly
16. bře 2012

@enah díky za zprávu. Nela Zoe mi osobně v kombinaci nezní. Obě jména jsou krásná samostatně, ale v té kombinaci, jak píšeš, kostrbaté. Ale tak, jak jsem psala, jen jsem si tak přemýšlela, když máme děti se jmény Alex Matias a Leila Sofie, co by byla další volba 🙂 Aktuální to není. 🙂

enah
16. bře 2012

@lennisek kratke vôbec: Max Flieger, autor bestselleru, architekt, soucasny profesor na uni. Max mi osobne neni sympaticke, ale k vasemu prijimeni zni inteligentne, neco co by Marek Flieger nebo ani Maximilian Flieger uz nemnel. Ale jinak hodne lichotive prijimeni, libozvucne.)

enah
16. bře 2012

@lennisek ja bych to videla: Amélie Fliegerová a Amalia Fliegarová. A vubec podotkla bych i nebo e . Zoe Fliegerova, Sofie, Sylvie, Vanessa/je libozvucne jinde jako prijimeni/, Lilien, Stella, ...

enah
16. bře 2012

@leiladelly jj, Zoe je krásne jmeno. Nelu vidim ruzove neumim si ji predstavit v dospelosti./ ale Zoe je zelena proste vzdy fit!

leiladelly
16. bře 2012

@enah napíši do IP

enah
16. bře 2012

@lennisek jéj - Valerii jsem si nevšimla, Valerie neni tvrdé. Díky R ma alespon klicni kost! a stejne ji budete doma volat Valí a pod. a kdyz vyroste nebude se ruzovet, kdyz ji sef rekne v konfliktu "Lili, nemate pravdu" jako devcatku.
Valerie Fliegerová to je jako romanova postava, jako kyticka, ale nebude to makka povaha.

enah
16. bře 2012

@enah jsem slovenka tak pardon za preklepy.

butterfly22
17. bře 2012

akurát som ti chcela napísať meno.. Amélia- u vás asi Amélie...veľmi sa mi páči a môžeš ju volať Mia, lia, amy,meli...no...určite je mnoho spôsobov.... páči sa mi to trochu viac ako tá Amália....

omnia23
17. bře 2012

@butterfly22 to je pekne meno

omnia23
17. bře 2012

mne sa paci Šarlota,Agnes a Suri Cruz...a pacia sa len mne nikomu inemu 😉

slecnalu
18. bře 2012

moja malá sa bude jednoznačne volať Zoe 🙂

omnia23
18. bře 2012

@slecnalu ano Zoe alebo Zara

zuzin78
18. bře 2012

my mame Zaru a Sofiu 😵 😵 😵