Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

patinek
6. lis 2010

Ahojky HOlky, můžu se k vám přidat. Též mám docela problém vybrat jméno pro našeho chlapečka, zatím máme Adam a Tobias - ale ještě jsem se snažila koukat, ael nic moc jmen se mi nezamlouvá :(

patinek
6. lis 2010

@marinka My jsme na holčičku měli taky Lauru - je to dokonalé jméno, ale bohužel holčička nebude 🙂

marinka
6. lis 2010

@patinek Adam je super, to jsme měli na chlapečka při prvním těhu a pořád se mi to líbí 😉

sany6444
6. lis 2010

ale neni to pravda, prave ze muj pritel se jmenuje massimo a me se to jmeno strasne libi...ostatni,at mi polibi rit slusne receno...bude junior massimo a nebo jen massi a nebo taky se mi jeste libi podobne massimiliano...jinak co bych jeste dala je Lukas es bez hacku podotykam, Andrei nebo mozna i ten Andreas a libi se mi taky Damian (Damianek) 😉

martankas
6. lis 2010

@patinek mě se právě Laura strašně moc líbí a jak nemáme jméno pro chlapečka,mluvím o miminku jako o Laurince...říkám si,chudák chlapeček,pokud to je 😀

martankas
6. lis 2010

@sany6444 koukám,že más stejný vkus na jména jako já - původně jsem mluvila pořád o Damianovi a pak jsem chtěla Lucase..obojí mi bylo zamítnuto 😒 takže už jsem s vymýšlením přestala

patinek
6. lis 2010

@marinka Máme to jako adepta no, tam je jen malý problémeček, že bychom měli nastejno svátek (to by teda nevadilo) ale do měsíce by měl i narozeniny. Takže všechno při jednom: svátek, Vánoce, narozeniny. tak váhám. Kdyby se narodil někdy jindy, tak asi není o čem přemýšlet. Ještě jsme měli Matěje, ale toho jsem minulý týden vyškrtla.

patinek
6. lis 2010

@martankas Přesně takhle jsem mluvila k mimču já. Jaký pak byl div, když mi dr. na ultrazvuku řekla, že to je jasnej chlap 🙂) tak jsem musela přestat a říkám mu jen Broučku - než se dohodneme :D

patinek
6. lis 2010

@marinka tyhle klučičí jména jsem měla taky, ale jen co jsem je napsala na seznam, tak je mužík škrtnul 🙂)

beta007
6. lis 2010

@ewcik ale blbost, znám několik Lind a žádné z nich se neříkalo Pinda. A obě jsou hrozně fajn, chytrý a správný. A zní to pěkně tajemně a sofistikovaně. Taky se jim může říkal Lili.

sany6444
6. lis 2010

@martankas 🙂 jeste co se mi libi je Tobias, ale toho ma moje kamaradka a i kdyz ja ziju v Italii a ona v Cesku,tak nevim bylo by mi to takove blbe.... 😒 chtela mu dat prvni thomas ale to se nelibi me

patinek
6. lis 2010

Tobias je úžasné, máme ho taky jako adepta, ale manža je furt drobek proti :(

aknad
6. lis 2010

@ewcik a co by si povedala na meno Eliana? Mala by si dievcatka Lili a Eli 🙂

martankas
6. lis 2010

@sany6444 Tobias mi nějak nesedí..je to hezké jméno,ale prostě si ho nedovedu představit..zatím mám ještě spoustu času,tak snad něco vymyslíme 😉 možná až se dozvíme pohlaví,bude to snažší...a hlavně doufám,že se pak do vymýšlení více zapojí tatínek a nebude jen "kritizovat" 😀

ewcik
7. lis 2010

@martankas Tobias je fajn 😉 taky jsem si říkala,že si nebudu namáhat hlavinku s klučičím jménem, dokud nevím, co čekáme, že holčičí vymyslím hned. Teď to vím a je to nějaký těžký 😀

nunacek
7. lis 2010

@ewcik Co třeba Edita Kociánová?

martankas
7. lis 2010

@ewcik zeptam se ted trosku mimo tema,kdy vam rekli pohlavi? Abych vedela,kdy to prijde...ja na klucici jmeno ted proste rezignovala 🙂

sany6444
7. lis 2010

@martankas jde to zjistit uz od ttretiho mesice pokud je mimco spravne otocene ja se to dozvedela az ve ctvrtem mesici protoze muj maly se porad otacel k nam zadeckem.... 🙂 takze vubec neni pravda jak mi kazdy rikal az v 5 mesici ti to reknou....to ti akorat tak potvrdi v 5 mesici na 100% procent.

sany6444
7. lis 2010

@martankas a tobias ti nesedi k cemu a kde zijes v italii jako vetsina v milanu? a ve kterem jsi tydnu tehotenstvi?

martankas
7. lis 2010

@sany6444 no,spis mi vadi,ze je to ted vsude samy matyas,tobias,tadeas...takze uz zacinam byt "alergicka" na koncovku -as 🙂 pritom matyas i tobias se mi strasne libilo...my zijeme s manzelem v cechach,on je ale ital...a ty jsi jak dlouho v italii?..jinak ja jsem ve 13tt,ted ve stredu jdem na NT screening,tak treba nam uz pohlavi take reknou 🙂

sany6444
7. lis 2010

tak to mas luxusni ze zije s tebpu v cesku, taky byh byla v cesku. ale tak aspon co tri mesice litame do ceska. ted jedeme na vanoce i na silvest tak uz se nemuzu dockat. se prejim fakt vseho ceske jidlo mi uplne chybi..a jak mluvi pritel asi cesky ne? a mozna ti to reknou co by jsi chtela? a ja jsem v italii necely rok.

anjelicek26
7. lis 2010

@martankas - nam to povedali 12tt+4, teda v 13. tyzdni... ale ze tak na 70%... a nemylili sa... potom to uz len potvrdzovali 😎

ewcik
7. lis 2010

@martankas mně to řekl v 17tt, ale u první později.
@nunacek to mi přijde docela tvrdé 😖

marinka
7. lis 2010

Holka a jen tak pro zajímavost, jaké holčičí i klučičí jméno by se vám hodilo k Anně a Leontýně 🙂

kacerka
7. lis 2010

@marinka Magdalena 😵

nunacek
7. lis 2010

@marinka Napadá mě Adam, David, Eliáš, Jakub, Jonáš, Matěj, Matouš, Michal, Tadeáš, Šimon, Filip, Kristián, Ondřej, Alžběta, Daniela, Sára, Magdalena, Barbora, Tereza.

fangi
7. lis 2010

@martankas: V Itálii se nesmějí dávat jména po otci??? 😨 😕

tatiana1985
7. lis 2010

@marinka leontyna... hmhm..zaujimave meno, pekne 🙂 mozem sa opytat ako ju volate? aj nejakou skratkou? 🙂

martankas
7. lis 2010

@fangi prý ne,včera jsme to ještě hledali na netu,jestli už třeba není nový zákon...teď si ale nejsem jistá,zda můžeš dát stejné jméno a k tomu přívlastek junior ..jno kolikrát žasnu,jaké jsou tam zákony 😨

marinka
7. lis 2010

@tatiana1985 My jí nejvíc říkáme Leontýnko, Leli, Lelinko, Leonko, Lelíšku 😵 Dá se říkát Leo a Týnko, tak se jí asi bude říkat až bude starší..
@kacerka Hm, Magdalena se mi hodně líbí 🙂
@nunacek Tak z klučičích bych klidně dala Adama, Jakuba, Filipa, Tadeáše a z holčičích se mi líbí snad všechno 😀 O Sáře jsme uvažovali u Aničky, hodně moc se líbila Peťovi, líbí se mi i ta Alžběta, Barbora..