Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gtver
19. kvě 2010

Petruška totiž asi původem nebude jen zdrobnělina Petry , ale jedna z dalších ženských variant na "Petr"

matkoj
19. kvě 2010

Ahojte babenky,neviete prosim vas kedy ma meniny Liliane?

monkula
19. kvě 2010

Thea je krásne meno....
už som obdivovala u Alcatka 😵

nali
19. kvě 2010

My máme Lilianu a ta má jmeniny 25.unora.

matkoj
19. kvě 2010

Ahoj Nali,Lilianu som myslim ze videla aj u nas v sk kalendari,no nam s manzelom sa strasne paci Liliane vo francuzskom kalendari jej niet,hoci su francuzky s takym menom☹

gtver
19. kvě 2010

matkoj, ve Francii 4. Júla 😉

nali
19. kvě 2010

Tak dejte Liliane tak jak se vám to líbí a svátek bude slavit na Lilianu

matkoj
19. kvě 2010

Dakujem kraaaasne,chcela som aby nasa slecna mala aj svoj den,qtver potesila si ma velmi,len neveim ako je mozne ze som ju tam nenasla🙂

gtver
19. kvě 2010

matkoj, on totiž na ten den je v kalendáři psán často jen Florent, ale slaví ten den i Lilian a Liliane 😉 🙂

matkoj
19. kvě 2010

Dakujem🙂

gtver
19. kvě 2010

nemáš vůbec zač 🙂

beta007
19. kvě 2010

Tak si říkám, že vlastně Thea je česky Božena, co? 😝
A s tou Petruškou si myslím, že už dnes by to neprošlo, ale byla doba, kdy se mohlo dávat skoro co se chtělo...tak to asi pár šťastlivců odneslo. Amálka taky podle mě nejde, musí být Amálie. Ale jak to zkracovat, to fakt nevím .... Ejmy, Amy, Amina 😝 , Amča, Malča :D Máli ... Kdo ví odpoví

ygreen
19. kvě 2010

beta - Petruška je normálně v seznamu jmen.

gtver
19. kvě 2010

beta, Petruška je opravdu základní tvar jména

amunet
19. kvě 2010

My sa stale nevieme rozhodnut pre meno naseho chlapceka, je to take tazke 😅 najskor sa mi pacilo Damian potom Dominik skratene Niki alebo Niko. Ale nejak nikomu s mojej rodiny sa to nepaci ☹ tak ja neviem!!

sares
19. kvě 2010

amunet, Damián je super, rodině se nelíbí? Hlavně není tak oblíbené jako Dominik. 😉

amunet
19. kvě 2010

Mala sa vola Lea mozno by sa k nej hodil Teo 😅 😀

nika
19. kvě 2010

amulet my proto jméno tajili před všemi, aby nám jej nevymlouvali. jméno musí sedět dítěti a líbit se rodičům, nikoliv rodině, stejně by ses všem nezavděčila.
Dominik je můj synovec 🙂 a Damian je velmi zajímavé a krásné 🙂

amunet
19. kvě 2010

Damianovi sa neda inak po domacky povedat ze je to priliz dlhe! Ja som fakt zufala ale este mam cas 🙂

nika
19. kvě 2010

amunet jejda předtím jsem ti zpackala přezdívku.
Damian - Dami, Damiánek, damiš, vždyť to jde 🙂

sares
19. kvě 2010

ještě Damík 😉 , ono se toho časem najde plno, jak to jméno začnete používat

amunet
19. kvě 2010

asi ano casom sa tych zdrobnenin najde asi viac. Dami sa mi paci 🙂

patru.veronika
19. kvě 2010

Amunet já si myslim to co nika jméno se musí hlavně líbit rodičům, vždycky se najde někdo kdo na tom najde své mouchy....mám sousedku a díky tomu, že jim jméno pro holčičku rodina rozmluvila tak se dohodli na jiném a tedka toho trošku lituje, že to změnili....
pro mě vybrat jméno pro chlapečka je čím dál tím větší oříšek 😅 😅

beta007
19. kvě 2010

fakt je Petrušk v Knappovce? hehe, tak ať tam zůstane a nevylézá na žádné lidi :D Damián je krásný...a řeči o ďáblovi neberte vážně, protože mám pocit, že je i nějaký svatý Damián 🙂

amunet
20. kvě 2010

aky dabel 😕

beta007
20. kvě 2010

Někdy ti lidé budou tvrdit, že Damian je podle řeckého daimon, tedy démon, že je to jméno pro dábelské dítě. Taky byl v několika filmech (myslím Vymýtač ďábla a Přichází ďábel nebo jak...) chlapeček Damien, který byl ztěleněním Antikrista. No ale celé je to pitomost:D

amunet
20. kvě 2010

iiiiha to som nevedela 😒 tak ale to je potom blbe!!! Nechcem aby tak niekto potom nanho pozeral. Damian to teda nebude. Tak som zase na zaciatku 🙄

beta007
20. kvě 2010

Je to tak, že sice etymologicky to ten význam nemá, ale kulturně (i když na základě filmů) už ho to postupně dostává. No jo, ale já bych to až tak neřešila, osobně bych to jméno dala, líbí si mi. Zkus se zeptat pár lidí, co si s tím spojují..?

sares
20. kvě 2010

amunet, nenech se odradit, jak pise beta....bylo to jen ve filmu. Treba Viktorka byla v Babicce taky blazniva a plno lidi rika blazniva Viktorka a pritom to je krasny jmeno a taky se hodne dava. 😉

lucisa
20. kvě 2010

Amunet, buď v klidu, výklad jména Damián podle Knappové: jméno řeckého původu (z řec. Damianos, popř. též z Damia, což byla etruská bohyně plodnosti a úrody; damium byla oběť této bohyni), vykládá se nejčastěji jako "krotitel, pokořitel" (Kosma a Damián byli známí starořečtí lékaři). Jmeniny 27. září podle staršího kalendáře.

Takže žádný ďábel, ale pokořitel, nebo bohyně. Mě se tedy Damián líbí moc a ďábla bych si s ním nespojila, kdyby to tady beta nenapsala....