Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sova33
5. kvě 2012

@elephant A v které zemi se dítě jmenuje Půlnoční bouře? To je česky, ne?

irriss
5. kvě 2012

@sova33

Ted jsi mi pripomnela to, co se dela tady v Italii...kdyz se chce dat diteti jmeno jako napr. Princezna.., Pericko..Blesk, Ohynek..tak se to resi tim, ze se pouzije preklad jmena indianskych ci jinych kmenu.. 😉
jinak Vanoce tu jmeno je absolutne normalni, Velikonoce take, Ohynek take, Svetlo take..a nemusi se prekladat do zadne kmenove reci..ciste italsky.. 😉

irriss
5. kvě 2012

@elephant
zrovna o tom pisu, pouziva se preklad😉 a ten byva povolen.. 😉

sova33
5. kvě 2012

@elephant A přiznávám, že třeba ta Půlnoční bouře je pro mě ten důvod, proč s tím, že se jména "schvalují", souhlasím. Ale to je opět jen můj osobní pocit.

sova33
5. kvě 2012

@irriss Psala jsem to chvilku před tebou. 😉 To jsem právě měla na mysli, musí se to už někde používat v té podobě, jakou chce člověk použít.
Já nevím, jak je to v italštině, ale v češtině je Vánoce a Velikonoce slovo pomnožné, takže i jazykově mi to přijde úplně mimo (Vánoce Nováková). Ale to jen rýpám do detailů 😉

irriss
5. kvě 2012

@sova33
normalne pouzivana jmena--jen v rychlosti, co mne napada😉
Vanoce = Natale (muzske jmeno)
Pasqua = Velikonoce (zenske jmeno)
Pasquale pro muze 😉
Ambra-jantar (zena)
Alba-svitani (zena)
Fiammetta-Plaminek (zena)
Perla (zena)
Rosa-Ruze (zena)
Luce-Svetlo(zena)
Fiore- kvetina (zena)
Stella- Hvezda (zena)
Luna- Mesic (zena)
Viola - Fialka(fialova) - zena
Felice - stastny (muz)
Guido - Ridim (muz)

elephant
5. kvě 2012

@sova33 No je mi jasné, že Indián nebude používať na pomenovanie detí češtinu, ale v miestnom jazyku sa podobných mien nájde určite hromada 😉

elephant
5. kvě 2012

@sova33 No ano, ale ten pocit máš len preto, že u nás nie je ten zvyk...
Čo mi ale vadilo viac, bolo to, ako boli potom rodičia toho dieťaťa sociálkou šikanovaní, aj im bola dcérka jednu dobu odobratá 😠

petrajurinova
5. kvě 2012

Tak jestli to chcete brát takhle doslova, tak každé jméno má v jazyce ze kterého původně pochází nějaký význam. Třeba Petra je v původním významu v aramejštině Skála. Nebo Izabela je ze starořečtiny Boží přísaha. A každé běžně používané jméno se dá takhle vysledovat a přeložit.

aknel72
6. kvě 2012

Určitě je každé jméno krásné,ale nic se nemá přehánět ,dáte sice dítěti svoje vysněné jméno ,protože je vyjíměčné jako vaše dítě ,ale žít s ním bude ono a né vy .Moje máma mi chtěla dát jméno Joryka,díky bohu , že s tím táta nesouhlasil!! Já jsem zastáncem českých jmen ,líbí se mi i některá slovenská tím ovšem nikoho neodsuzuji je to jen můj názor. 🙂

kristi
6. kvě 2012

Trinity Novotná 😀 😀 😀 😀 😀 http://www.super.cz/11191-to-budete-koukat-kras...

kacule22
6. kvě 2012

No já mám pro holčičku vybrané Isabelle 🙂) .. izabela s emi líbí ale přijde mi to moc tvrdé tak jsem si to trošku upravila.. Jinak se mi moc líbí děti od kamarádky Lara a Ellen 🙂

pajinka85
6. kvě 2012

@kacule22 taky jsme měli na holčičku vybranou Isabellu. 😉 ale budeme mít chlapečka. ale když nám osud nadělí jednou holčičku- toto jméno dáme. 🙂

kacule22
6. kvě 2012

@pajinka85 tak to budeme dvě 🙂 ještě se mi líbila Viktorie ale od toho jsem upustila a Amanda mi přijde jako moc velká pomsta :D

vanule
6. kvě 2012

mé neteřinky jsou Isabela a Viktorie

petrajurinova
6. kvě 2012

@kacule22 Taky jsme dali Isulce německou podobu jména, akorát "a" na konci jsme nechali.

nunacek
6. kvě 2012

@mia258 Jelikož máte Amelii, tak bych dala Alexis, hodí se to k sobě lépe než Amelia a Zaria 😉

@kristi Trinity Novotná je slušný úlet 😅 Ale když se to rodičům líbí, tak proč ne 😉

mia258
6. kvě 2012

@nunacek aj mne sa v poslednom čase začína viac pozdávať Alexis. A keď dovtedy nenájdem iné meno, tak bude toto 🙂

briketa
6. kvě 2012

Olivia, normalne, ale zriedkave. Velmi sa mi paci

kristi
7. kvě 2012

my jsme zase vcera vedli hovory doma a ja mu toho Huga do hlavy proste nenacpu 😀 😀 😀 asi to budu muset nechat az na sal, az bude vymeklej

sarkachmelova
7. kvě 2012

@kristi dobrý nápad,taky to nechávám na sál 😀

petkave
7. kvě 2012

Tak ja som sa dnes posmiala nad menami,ktoré dala svojim deťom Lucia z Farmy: Brooklyn Tobias Jozef a Sherry Moon Luca 😀

nunacek
7. kvě 2012

@kristi @sarkachmelova Rozhodování na sále je nejlepší 😀 😉

lucisa
8. kvě 2012

@kristi ona má možná příjmení jiné, kdo ví, jestli dostala po otci, navíc žije ve Francii. Každopádně v téhle kombinaci je to docela masakr, ale v cizině možná vyvdá přijatelnější příjmení. 🙂

jankka21
8. kvě 2012

Planujeme Bruno a Liliana , v skratke Bubu a Lili 😀 . Bruno bol najskor len sranda, ale uz sme si na to meno tak zvykli ze uz nam nepasuje ziadne ine... paci?

llia
8. kvě 2012

u nás na Slovensku celkom frčí i Nela, Barbara, Vanessa, Simona, Dominika, Terezka. U chlapcov Jakub - podľa mňa hrozne otrepané meno, tiež pekné mená Alex, Dávid, Oliver, Dominik.🙂)

llia
8. kvě 2012

Dokonca ma napadlo, mne sa teda moc nepáči ale stretla som sa s ním už asi 2 krát v mojom okolí HUGO, keď už netradičné.

hondashi
8. kvě 2012

Když to bude holčička chtěla bych Valentýnku, Viktorku nebo Elišku a když kluk musí být po příteli Péťa 😒 s tím nic nenadělám 🙂

kristi
8. kvě 2012

@jankka21 Bruno se mi velmi paci 😉

@hondashi jak nenadelam? libi se ti to jmeno? chces tak mit pojmenovaneho syna? sakra, co je tohle za prikazy, tradice atd? na diteti se podilite oba dva, ty dokonce daleko vic, tak se nenech nejak ovlivnovat. Ja bych tohle teda asi neprezila, ze by se maly musel jmenovat po muzi.....nechapu to

alexis617
8. kvě 2012

ja mám Dárius a Alexis mám 2 syna