Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

rychetkami
24. lis 2012

@lenika76 jméno Leonard mám ráda -můj oblíbenec z Big bang theory🙂

mia258
24. lis 2012

@rychetkami jeej moj oblubeny z TBBT je Sheldon 😀

lv
24. lis 2012

@lemur krááásná jména!
neobvyklé je Malvína...Klementína..
a máme Apolenu a Evelínu

rychetkami
24. lis 2012

@mia258 ale jméno Sheldon by v českých luzích a hájích vzbudilo dobrý rozruch😀

mia258
24. lis 2012

@rychetkami aj mne to napadlo 😀

ladus88
25. lis 2012

@lion Sice zatim pracujeme na mimi ale nad jmena jsem premyslei bud Josef Antonin,holka by byla Lada Ludmila a nebo me se libi klasicka jmena jako Johana,Bedriska,Jindriska,Eliska, ale chceme zachovat tradici aby se ditko jmenovalo po jednom z rodicu,ci prarodicu,takze Ke jmenum Josef,Antonin a Lada musime jednou vymyslet neco za co by nas pak nase ditko v puberte nenavidelo 😀

kristi
26. lis 2012

se mi cim dal tim vic libi ta Adina, konkretne Adina Carla by byla..............no ale on to stejne bude chlap

blondii
29. lis 2012

Ahojky holky sice to aktuální není, to bude příští rok, tedy doufám, ale jaké jména by se hodily k příjmení Kurečka/Kurečková? Z holčičích se mi líbí Abigail, Amélie, Beáta, Bianka, Elena, Elisa, Elizabeta, Emily, Izabela, Julie, Justýna, Liliana, Leontýna, Sofie, Stella, Valerie, Vanessa, Šarlota, Alyssa, Jasmína a Charlotta (zkr. Charlie). A z klučičích Nataniel, Zachariáš, Rafael, Samuel. Pokud by jsme měli kluka tak bychom dali určitě jméno Zachariáš, to je totiž jediné z klučičích na kterém jsme se úplně shodli. Horší je to s holčičíma, mě se jich líbí moc a holčičí jméno je příteli jedno... 😅

karina1
29. lis 2012

@blondii Tak ked sa ti pacia mena a la Abigail ci Nataniel, tak si si nemala brat pana Kurečku 😅

elisskah
29. lis 2012

@blondii no to sa ti teda vela dievcenskych paci, to budes mat tazky vyber. Ale ozaj to riesis prilis skoro, Kym to bude aktualne, tak aj mena sa pomenia, nieco sa ti prestane pacit, nieco ine zacne.......

petrajurinova
29. lis 2012

@blondii jméno dej takové jaké se ti líbí. Asi ho stejně vybereš pocitově až v těhotenství. U holky je to celkem jedno, stejně se jednou vdá a dopředu nevíš jak se potom bude jmenovat. Já bych se asi vyhnula takovým těm, na naše poměry opravdu exotickým jménům jako je Alyssa, to v našich zeměpisných šířkách asi opravdu dítěti neprospěje. Ale ty ostatní - proč by ne!? Ono i když dáš klasické české jméno jako Jiřina nebo Anežka tak nemáš záruku, že si holka nedovede za ženicha nějakého Nguyena nebo O´Haru a taková Jiřina O´Hara vypadá a zní podstatně divněji než Abigeil Kurečková.

fidorkatt
30. lis 2012

Ja mam dcerku Lanu, velmi sa mi toto meno paci 🙂

karolina04
30. lis 2012

Tomáš,Filip, Marco ,Mariana ,Nina, Ema a nezvyčajne a krasne je šírin

blondii
30. lis 2012

@karina1 No ja si ho nevzala a ani brat nebudu 🙂 Jenom bych chtěla aby naše budoucí dítě mělo jeho příjmení... Protože moje příjmení je Halašková, tak i kdyby jsme dítěti dali příjmení po mě tak by to s těma exotickýma jménama nepomohlo... 🙂 Ale jo máš pravdu, že jména typu Alyssa apod jsou sice krásné ovšem vzhledem k příjmení naprosto nevhodné... ani nevím proč to zrovna teď řeším... asi to bude tím se kolem mě nějak moc začaly rodit děti 🙂 Ale stejně děkuji všem 🙂

karina1
30. lis 2012

@blondii @petrajurinova ja teda ani nahodou nie som proti exotike a neobvyklosti, za predpokladu, ze to primenie dovoli.. ale clovek sa proste nemoze tvarit, ze primenie nema. A myslim, ze aj v cr a sr mame krasne mena, ktore sa hodia aj k zahr. primeniam, ev. existuje "neceske" mena, ktore ale nekricia exotikou tak ako spominana Abigail ;).
Rovnako nesuhlasim s tym, ze u zeny je to jedno, pze sa vyda.. nikto predsa netvrdi, ze ked som Jiřina a budem si brat O´Haru, ze musim prevziat aj jaho primenie.. jednak si moze svoje primenie aj tak ponechat a jednak, ak idem do extremu, tak dajme tomu, ze sa vyda v 30.-40.tke a bude zit este 10 rokov - takze vo finale by 40r. zila s divnym menom a 10r. s tym krasnym (ak by zenska "vyzenila" krasne sa hodiace primenie..). Asi je jednoduchsie dat aj dievcatku hned krasne meno ako dobry start do zivota.. prajem stastnu ruku vo vybere ;)

nunacek
30. lis 2012

@kristi Adina je super 🙂

@blondii K příjmení Kurečka/Kurečková to asi nebude chtít moc velkou divočinu, takže z tvého výběru mi k příjmení ladí Amélie, Beáta, Elena, Izabela, Julie, Justýna, Liliana, Leontýna, Valerie, Šarlota, Jasmína. A z klučičích Samuel.

titinnka
12. pro 2012

já přemýšlím o Izabele Nela 🙂

renatalen
12. pro 2012

Adina je moc hezké. My máme Adrianku a někdy jí říkám Adinko🙂. Moc se mi líbila Nela, ale manžel nebyl nadšený a navíc dnes je přeNelikováno... A u kluka jsem chtěla Marečka, opět manžel byl proti 😠 . Tak jsem nakonec vymyslela Dominika a jsem moc ráda, protože se k němu to jméno hodí.
Jinak se mi líbí třeba Rozárka, Amálka... Z klučičích Alexej, Maxim...

enah
20. led 2013

@dosa jej,) ja som chcela Tea alebo Teu, ale moj muz ma jasno len v jednom jedinom mene Oskar. Ako si zvykli na meno stary rodicia a rodina? Pokladas ho za "exoticke" alebo si nan okolia pekne zvyklo?
Uprimne sa na Oskara tesim.) Aj ked moje navrhy boli aj Elias, Zachariaš, Jakub.
Co ste mali vybrate pre dievcatko? U nas to bola pred tehotenstvom Šarlota a Kiara, ale teraz sa manzelovy ziadne nezda... Tak hladame...

enah
20. led 2013

@sammaelka Tvuj pribeh mne celkem zasahnul, muzes prezradit jake Ti dali rodice jmeno?
Treba moje mamka je Izolda - a mne proto dala jmeno Hana. "jen at netrpim". Na gymnaziu furt slysela, vy s tim vznesenym jmenem reknete nam .... Ale mne se jmeno Izolda strasne libi, a skoda, ze se manzel nejmenuje nemeckym prijmenim - jak se mohl, ale ceskym...

dosa
21. led 2013

@enah vyzera to, ze mame viac mien spolocnych, moja dcera je hana 😉 a ako prijala rodina oskara? vobec som to s nikym neriesila, s muzom sme mali uzsi vyber a ja som si v porodnici dala to, ktore mi bolo najblizsie. rodina sa dozvedela meno az z sms-iek po narodeni, niektory boli dost prekvapeni, ale zvykli si, nic s tym nenarobia. ja som tiez spokojna, a moc sa mi paci v kombinacii s nasim priezviskom, ktore zacina na S a je v nom aj pismenko K, ako v krstnom mene. vobec sa nebranim ani pouzivaniu osloveni ako oso, osi, osino - ked sa povedia v milej intonacii. a ked sa mojkame, tak je oškvareček 😉 ale vacsinou oskar, oskarko.

pre dievca som specialne nevyberala, vedela som ze to bude chlapec a tak som nahlasila len z povinnosti elu. nasa hanka sa mi tiez hodi k priezvisku, lebo je v nom aj H. niekedy oslovujem deti menom aj priezviskom - ked im vážne dohováram 😀

sammaelka
21. led 2013

@enah Nezlob se, prozrazovat nebudu. Udelala jsem za tim vsim tlustou caru a uz se k tomu nechci vracet. Jmeno je rumunskeho puvodu (po rumunske princezne). A ne, nejsem cizinka, moji rodice ani moji predci take ne, vsichni jsme cesi jako poleno 🙂

petrajurinova
21. led 2013

@sammaelka tak to fakt zní zajímavě, škoda že ho nechceš prozradit. Já znám jenom takové ty "normální" jména, které měly rumunské princezny - Markéta (Margaret), Ileana, Marie, Elisabet, tak by mě zajímalo jaké bylo to o kterém nechceš ani mluvit.

sammaelka
21. led 2013

@petrajurinova Jedno z nich, které jsi napsala, to je 🙂 Víc nepovím.

pajenka
21. led 2013

Nádherné jméno pro holčičku je Kornélie 😵

petrajurinova
22. led 2013

@sammaelka tak asi tuším které 🙂

yumy
23. led 2013

@petrajurinova Upřímně já si opravdu nemyslím že "u holky je to jedno, protože se jednou vdá"...já se vdávala v 28ti letech a celou tu dobu jsem s tím jménem musela žít...a myslím, že dětství a puberta je to nejkritičtější období, takže bych to fakt nepodceňovala.
(nehledě na to, že dneska se lidi ani neberou a ona to jméno může nosit celej život...ale fakt, že pokud bude blbý, bude jí to dělat mnohem větší problémy ve třinácti než v padesáti) 🙂

enah
24. led 2013

@sammaelka ach jo, vzdyt to jmeno je krasne! v dnesni dobe si myslim, ze by si s tym uz problem nemnela pokud by Ti byli ted 4ry.) No skoda. Uplne se unasim jak se krasne hojdavo cte, velice zenske jmeno. Prezradis jake jmeno sis dala? Jestli s puvodnim ma neco spolecneho nebo nic?

enah
24. led 2013

holky pomoc! dneska zacinam citit co je to cloumani hormonu!
a silene se mi zalibilo jmeno Lora!
v zivote, v zivote bych se doted nad nim nepozastavila. a vubec jmena na L ignoruji (mam logopedickou vadu pri nekterych kombinacoch L - neco - a ja to neslysim, tak ani nevim ktere to jsou 🤐 )
jenze dnes posloucham dokola tuto pisen

https://www.youtube.com/watch?v=dAUAy8IKStA


a rikam si Lora Krupova je docela v klidku, jen holka musi zvladnout L a R docela rychle.)Loja Kjupova ale zni celkem hezky detsky.) A deti si proste detska jmena delaj i samy ze jo. Oja.)
Holky, ze je to divny jmeno? Mne se dnes vazne libi a citim, ze to neni ok.
a pak chteli sme s manzelem Šarlotu a ja mu rikam , ze ji budou volat Šárka - co nechce- zna nejakou nesympatickou - tak mne dnes napadlo, Šarlotce se muze rikat i Lota, Lotka? ne? Nebo jsem dnes zcela padla na hlavu? 😵

petrajurinova
26. led 2013

@enah každé jméno je hezké když se hezky řekne. Z Lory by asi byla hodně brzo Lola, ale asi bych se zamyslela nad tím, že je to jméno dost používané pro papoušky. Šarlota se mi líbí. A rozhodně je lepší volat na Šarlotu - Lotka, Lota než Šárka, což není tvar ale, je to úplně jiné jméno.