Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

smardik
20. srp 2008

meleri to bylo to samé u nás 😀

petruci6
20. srp 2008

ja uz kaslem na to,dam meno,kt sa paci mne,takto sa nezhodneme nikdy,ved si to ja odrodim,tak mam na to pravo,tato si bude musiet zvyknut 😀

mirrinka
20. srp 2008

petruci: My máme mačku Lindušku,ale ináč pekné 🙂

petruci6
20. srp 2008

😀 super,dobre vediet 😀

petruci6
20. srp 2008

citala som charakteristiku podla mien a na malu mi toto meno sedi a nemyslim,ze by ho teraz casto davali mamicky,tak bude trochu klasiky,ale aj nezvycajnosti

kristi
20. srp 2008

jeee, tak to jsem rada, ze nejsem sama 🙂 treba Eliška ze mlejna to byla presne takova ta Eliška....

Andelko, to neni nic proti Eliskam, jen proste dle me to nesedi na dospelou a starsi generaci...

sonya1604
20. srp 2008

Ahoj tehulky,

rada by som sa pripijila k teme mená pre baby. No my sme sa s manzelom najprv dohodli na mene Daniela, ale neviem preco všetci ked im poviem ze sa bude asi volat Daniela tak povedia " jeej Danka hmm to je pekne meno.." a mna ide roztrhnut. Ved Dana je uplne ine meno..Tak zacinam mat myslienky a zmenu..len ked stale neviem ake meno..neporadite?

urbi
20. srp 2008

ahoj holky
tak teď by mě zajímal váš názor... využila jsem toho vašeho námětu na spojení ale přemýšlela jsem, co bysme dali, kdyby se nám narodila i druhá holka - a nápad je takový:
1. Natálie Nella Urbánková
2. Adriana Ella Urbánková

trošku spojení typických jmen s něčím neobvyklým, na poslech je to super, jen nevím, jak na běžné užití, ale je tam super, že každá by měla své origoš jméno, ale zároveň ten spojující prvek 😵 😀

mirrinka
20. srp 2008

no, kedže poznám veľa Natáliek aj Nelliniek,nič proti tým menám nemám,ale....predsa sa mi skôr tá druhá varianta zdá originálnejšia 😉 ...a okrem toho aj obidve mená aj priezvisko začínajú na samohlásku 😉 pekné...mne sa to páči 🙂

kristi
20. srp 2008

urbi, mne se to taky moc libi 😉

lyongirl
20. srp 2008

urbi, tiež poznám veľa Natáliek a Nelliniek ale páči sa mi to, znie to veľmi pekne a fakt tá druhá varianta je originálnejšia, ale znejú obidve pekne 😉
Tiež sme chceli 2 mená, ale nakoniec má v rodnom liste len 1 ale pokrstený je dvoma, no pri druhom to už bude hustejšie.... už sa teším, ako sa nebudeme vedieť zhodnúť 😝

oli1
20. srp 2008

Ahojky, tak my sme sa tiež dlho nevedeli dohodnúť na mene, ale potom sa mi snivalo, že mu drahý dal meno Martin a nakoniec pri tom aj zostalo. Urbi, ta druhá varianta je krajšia. 😵

Baby, tiež sa Vám všetci snažia vnútiť svoje mená pre babatko?

mirrinka
20. srp 2008

oli: aj môj manžel je Martin 🙂
mne sa nesnažili vnútiť žiadne meno,len každé ktoré som navrhla,že by aj mohlo byť,tak bol ofrflané...tak som urobila zásadnú zmenu a ked som už s určitosťou vedela,že to bude dievčatko,tak som si mená nechávala pre seba.vedel ich jedine manžel 🙂 každý týždeň bolo meno síce iné,ale nakoniec sme sa rozhodli a ostatní z rodiny sa meno dozvedeli až ked bola malá už na svete 😉 a vtedy si už mohli frflať koľko chceli - ale všetkým sa to meno páčilo,takže no problemos 😉

vodousek
21. srp 2008

Ahojík🙂 Jsem ráda, že jsem našla tuhle diskuzi🙂 Myslela jsem si, že máme jasno - ale taky se nějak nemůžeme shodnout. Čekáme chlapečka (teda naposledy tvrdili, že holčičku, pak zase že chlapečka🙂)Moc se mi libí jména Daniel, Filip, Matěj. Máme takový "srandovní" jméno: muž je Voda - já teda Vodová🙂
Dřív než jsem otěhotněla, jsme si pořídili koťátko: říkáme mu Matýsek, další kocourek je Filípek. Já jsem Daniela - můžu dát synovi jméno Daniel, aniž by si někdo neťukal na čelíčko? 🙂 Manžel by rád Matěje - ale přijde mi, že Daniel Voda zní zase líp, že jo🙂
Každopádně děkuju za jakoukoliv reakci. Jinak nevím, jakou máte zkušenost vy, ale probírat to s příbuznými z jedné či druhé strany, je zcela bezpředmětné🙂 spíš mě to občas i naštve🙂
Přeju všem hezký čtvrtek 😉

poletucha
21. srp 2008

vodousek-Daniel Voda je v pohode...Mateje bych nedavala uz kvuli tomu,ze mate cicu matyska 😀

honzinecka
21. srp 2008

Ahojky holky, Adrianku jsme chtěli dát původně...natálku chtěla moje máma...no a k těm Eliškám...můj ji chtěl dát, ale mně se to moc nelíbí...liška 😒

andelka
21. srp 2008

vodousek: I my máme vybraného Daniela, k vašemu příjmení zní pěkně. Podle jedné knihy o jménech by jméno, pokud je příjmení krátké, mělo být delší, takže Jan, Ivo a pod. ne. daniel je tak akorát. Líbí se mi Matěj, ale když máte to zviřátko. 😅
Jinak já se o jménech nezmiňuju moc. Stejně by někdo brblal. Ale pro holčičku a kluka už rozhodnuto máme, kromě klučičího druhého jména. Tak už jen a by se povedl páreček a máme hotovo. 😉

vodousek
22. srp 2008

Ale zase by to bylo jednoduché při krmení. Zavolám Mates a přiběhnou oba 😀
Děkuju za pomoc a radu 😉
Andelka: Daneček zní moc hezky, i když třeba manžova mamka tvrdí, že je to zženštilé.
Jdu se pustit do vaření. Koupila jsem borůvky, dneska bude i koláč.
Užijte si hezky odpoledne🙂

andelka
22. srp 2008

vodousek: Tak jí ukaž Dana Landu. To byl v pubertě můj idol a pořád ho beru.

oli1
22. srp 2008

mirinka, tak to máš teda trpezlivosť, ked velmi doma všetci vymyšlajú, poviem im, že aj tak budem rodiť ja a na sale si dam meno sama a hotovo. Vzdržíme to nejak.

scony
24. srp 2008

Zdravím holky,
chtěla jsem se zeptat když chceme dát pro naše dítě 2 křestní jména , musí se o to nějak žádat na Městském Úřadě? 😨

kristi
24. srp 2008

ne, nemusi 😉

scony
24. srp 2008

Děkuji 🙂

kristi
24. srp 2008

za malo, jen to vepises do toho papiru,co ti daji v porodnici

acornika
24. srp 2008

ahojík Urbi, jména jsi vymyslela hezky ale mě by se více líbilo to prohodit

1. Natálie Ella Urbánková
2. Adriana Nella Urbánková

Přijde mi že Natálie Nella, že je tam moc N, ale to je pouze můj návrh a nápad 😉 Mimochodem, my jsme chtěli ze začátku dát dcerušce Jasmína Nina a nakonec jsme jí dali jen Jasmína 😀 pak jsem si řekla aby mě neproklínala že bude psít dlouhé jméno 😉 Jinak se mi ale tvoje vybraná jména opravdu moc líbí

andelka
24. srp 2008

acornika: dobrý nápad. Taky se mi to tak víc líbí, přehozené. 😉

catjob22
24. srp 2008

My mame od novembra 2007 doma dvojicky Simon Noel a Sarlota Noemi.

hanulinecka
24. srp 2008

Ahooojte tak i já přidám svou trošku do mlýna 😀
chtěla jsem matěje skvěle se hodí k našemu jménu Matěj Matys,ale nakonec bylo tak přematějováno že jsem dala po MM Marek Matys a mužu vám říct,že se opravdu k Marečkovi nejvíce hodí 😀 😀 😀

na holku jsme měli Dominiku,ale ted jsem se zamilovala do jména BERENIKA nevíte když není v kalendáři jak se to dělá kdybych chtěla dát to jméno??

jinak jména adélka,Natálka Nelinka,Terezka,Bárunka opravdu je jich mooc a nedala bych je

a ještě jméno které se mě líbi je Justýnka 😵 😵 😵 ,ale má ju muj expřitel tak stou mám utrum 😀 😀 😀 tu dát nemužu 😵

slunicko552
24. srp 2008

Ahojte my jsme měli každý měsíc na 100% vybrané jiné jméno 🙂 ,takže jsme se dohadovali ještě cestou do porodnice,ale stejně jsme se neshodli.V por.jsme pak vypisovali pap.a dali jméno Martin.Mi už to bylo jedno a něco jsme museli napsat.Jméno se líbilo najednou nám oboum 😉

markytkaaa
24. srp 2008

Já až jednou budu mít druhý ... tak to bude Adrianka 🙂 Máme v rodině i dvojčata tak kdyby náhodou ... tak Adriana a Karolína nebo Ondřej a ??? nevím 😀