Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

doubek
2. bře 2007

Mne se ta spanelska moc nelibi. Takove navrhy tchana jako CarmenMaria. Radeji mlcime a nerikame nic.

mancovka
2. bře 2007

Ahoj holky tak mě se třeba líbí Patrik,Marek,Jakub,Tomáš,Filip a Ondřej no a holčičí jména Markétka,Kateřina,Viktorie,Adriana,Anita,Gabriela...jo je toho moc pak který si vybrat?!

siduska
4. bře 2007

me se libi na holkych, Marketka jednu mam, dale Veronika, Bara a kluku je to Martin, Ales, Tomas.

cecil
6. bře 2007

Doubek: Mně se taky děsně líbí Amálie, jen kdyby to nevymyslela naše dcera pro naší kozu 😀 😀 , ale jinak by to bylo jméno pro dcerku. Stejně to obdržel i pes-máme Julču, taky to bylo původně pro dítě 😀.
Jinak všem díky za názory na Cecilku/Emilku. Srdce by chtělo Cecilku, ale rozum asi zvolí Emilku. Co už.... 😉

slim
6. bře 2007

Já jsem rozhodně pro česká jména (nemyslím typická česká - Franta,Honza,Anna 🙂 ) ale prostě ty, co jsou v našem kalendáři.
Mně se líbí: David,Jakub,Patrik,Adam - ale jsou to dost častá jména. Partner si rozhodně nepřeje Adama - jelikož jej má každý druhý kluk a taky jak dávali v tv - to miminko z baby boxu.
Pro děvčátko zatím nevíme - asi Kristýnka. Jenže zdrobněle je to akorát Kristy nebo Kiki a to mi zase přijde jak na psa 😀
takže prostě nevím, jak bych malou Kristýnku oslovovala 🙂

myschka
6. bře 2007

Ahojky slim, prece Tynka nebo Tynuska, hodne jsem o tom přemýšleli nez jsme se rozhodli pro Adelku ja se bála, ze by rackovala jako u přítele v rodině v dětství všichni.

myschka
6. bře 2007

Ahojky slim, prece Týnka, Týnuska. původně jsme chtěli taky Kristynku ale u přítele všichni v dětství račkovali tak jsme vybrali Adélku.

slim
6. bře 2007

aha, Tynka mě nanapadla, díky. Přesto se mi stejně nejvíc líbí jen forma "Kristýnka" jenže to je moc dlouhý. Uvidíme, jestli bude jednou holčička, tak to budeme mít pěkně těžké se domluvit na jméně 🙂
Možná pak ještě Lucie

susika
7. bře 2007

ahojte. ja som síce zo Slovenska, ale idem sa pridať🙂)ja som do teraz bola verná Emme, ale včera len tak pozerala kalendár a veľmi sa mi páči Hana a tiež Tatiana🙂)taká malá Tánička🙂) za chlapcov to bol Dávid, Jakub, Filip, ale v rodine už sú, tak to bude malý Adam ale bo Lukáš...alebo po tatovi Robert 🙂

majko_zuzka
8. bře 2007

Ludia jake jmeno mam dat mojmu miminku??? bude to na 89% percent dievcatko 🙂 pomozete mi?? paci sa nam natalka

margotka
11. bře 2007

ahoj,my máme Kristýnku.A myslím,že možností oslovení je dost.Ovšem dcera si sama začala říkat " Kíťa "a už jí to zůstalo,občas tím okolí překvapíme.Pak hodně používáme Kristý.A potom ,co nás všichni strašili,že Kristýnek je moc,jsme ve školce měli dvě.A teď ve škole jsou na 1.stupni taky jen dvě. 😉

macanet
11. bře 2007

Ahoj my budeme mít Adélku, původně byla Markétka, ale termín vychází na 9.července a Markéta je 13.července, takže vyhrála Adéla 🙂 Jinak pro kluka jsme měli Ondřej.

alenkap
11. bře 2007

my sme s vyberaním dievčenského mena nemali skoro žiadne problémy. Mne sa od malička veľmi páčilo meno Lucia aj so všetkými možnými tvarmi tohto mena. Je to síce dosť frekventované meno, ale "najškaredšie" (aspoň podľa mňa) sa dá povedať Luca a ani to mi nepríde až také zlé. Manžel ho tiež schválil a bolo po probléme 😉

wladka
11. bře 2007

majko-zuzka.. natalka je pekne meno.. a co bianka? nelka? danielka? ja som chcela povodne nelku, ale kedze nie je v kalendari - tak som chcela aby mala aj meniny - takze ze by to bola Danielka, ale volali by sme ju nelka.. ale moj muzik mal susedu, ktora mala psa nelu, takze to meno padlo 😅 ..

a z chlapcenskych sa mi lubi aj michael / po muzovi/ 😉 , daniel..

nataliap
11. bře 2007

majko-zuzka
Natálka je veľmi pekné meno, aj nám sa páčilo.A naša dcérka sa dokonca volá Natália Emma.
Prajem všetko dobré 🙂

baca
11. bře 2007

A co říkáte na jméno Stela?

monik1
11. bře 2007

ahoj holky. Stella je krásné jméno. Chtěla bych s dvěma L. 🙂

macanet
11. bře 2007

Souhlasím s monik, Stella s dvěma l vypadá lepší! 😉

marinka
11. bře 2007

Stelinka je krásné jméno, mně se líbí snad všechna holčičí jména od S, ale budeme mít Aničku 🙂

merunka
11. bře 2007

me se osobne nelibi natalka a ani nikolka a dalsi jmena , ktere si jakoby na neco hraji.. ted treba silene moc, sarinek, sofinek. A co uz vubec nemam rada komoleni jmen.. takove to zdrobnovani, ktere ze jmena udela neco co vubec neni, napr "miuska" je to jako muška...kamca atd..
Libi se me hana-hanicka, adina-adinka, klucici marek, vojta,vitek... nejvic se me libi opravdu ty ceska jmena, je jich krasnych opravdu moc

eficka
11. bře 2007

Ahojky,tak me se za 6 tydnu narodi holcicka a rozhodli jsme se pro Lindu,budeme ji rikat zdrobnele Lili,a hambate to snad ani nejde 😎

merunka
11. bře 2007

efi ta Linda se me taky moc libi a i Linduska zni dobre...

macanet
11. bře 2007

Ahoj efičko a co takhle rovnou dát Lilianu a máš to bez hambatýho 😝

petty
11. bře 2007

Baca: Stela je moc pěkné jméno 😉 Asi bych spíš volila variantu s jedním L.

Eficka: Linda je nádherné jméno 😉 Liliana se mi moc nelíbí...

sisstin
11. bře 2007

já bych chtěla holčičku..pokud to bude..tak mám na sto procent vybranou Mariannu 😉 u chlapečka nevím , ale asi po tatínkovi (což mně se moc nelíbí 🤐 )

petty
11. bře 2007

Sisstin: A tatínek trvá na tom, aby se syn jmenoval po něm?

sisstin
11. bře 2007

petty: jojo, že prý o holčičce si mám rozhodnout sama...ale chlapeček by měl být po něm - Ladislav- což mě teda moc nefascinuje...ale jelikož budeme žít na SK..tak to je Lacko, pro mě přijatelnější než český Láďa 😝

merunka
11. bře 2007

Marianna je v mem repertoaru take 😉

sisstin
11. bře 2007

merunka: mně dřív taková jména přišla staromodni, ale čím jsem starší, tím se mi víc líbí..navíc na SK to je běžné jméno...a Terezek(já 😝 )Kačenek a Eviček tu běhá spousta, ne, že by to nebyla pěkná jména...ale prostě 😉

merunka
11. bře 2007

to je fakt, ze marianna je na sk bezne jmeno, ale kamoska co je slovenka me rikala, ze mela spoluzacku - osklivou jm. mariana byla to desna krestanka,tak se me to normalne taky zprotivilo.. ale nene.. je to mooooc hezke jmeno, fakt.. me se jeste strasne libi Marisa