Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kia
4. srp 2007

Baby Valentino sa vam paci?

vajli
4. srp 2007

Ještě by mě zajímal váš názor na jméno Kašpar ??? 🙂 Mě se to jméno líbí, přijde mi takové veselé rozverné, ale manžel o tom nechce slyšet, bere to jako urážku.

lenkabu
4. srp 2007

Upřímně myslím,že Kašpar by vám moc nepoděkoval...v dětství by se mu smáli a v dospělosti by byl směšný. 😅

cibule
5. srp 2007

Kia: Valentýn se mi líbí, ale u nás to nehrozí... No vemte si - Valentýn Valenta 😀 To nejde.... Jinak moc hezký jméno 😉
Vajli: Kašpara bych asi taky raději nedávala, děti by se mu podle mě smály.

lucek
5. srp 2007

Ahojky, s tím povolením netradičních jmen je to takhle. Plno rodičů už si požádalo za nás, takže se seznam jmen neustále rozšiřuje a my už pak nemusíme žádat. Aktuální seznam registrovaných jmen v ČR je na http://krestni-jmena.cz/. Je jich tam asi 5000. Pokud byste to své nenašly, pak teprve musíte žádat o povolení. Jinak tam jsou i významy jmen a statistiky oblíbenosti. Vřele doporučuju.
My zatím máme vybrané jméno pro holčičku - bude to Kačenka. U kluka jsme byli přesvědčeni o Kubovi, ale po prozkoumání okolí jsme zjistili, že jich je strašně hodně, takže se nám znelíbilo. Teď to vypadá na Nikolu šuhaje 🙂

artuse
5. srp 2007

ahoj holky 🙂

taky bych se přidala k výběru jména 🙂 z holčičích se mi moc líbí Stela, Stellu teď dala Geislerová, myslím, že jste se tu o tom už bavily...ale manželovi se víc líbí Agáta (akorát, že mimi čekáme v říjnu a Agáta je taky v říjnu). Z klučičích jmen je favoritech Jáchym 🙂 Líbí se mi také Jonáš, kterého jste tu zmiňovali, ale trošku mi vadil význam jména Jonáš, což je "holub" 🙂

zusma
5. srp 2007

Lucek: díky za tip na stránky, určitě si to prostuduji 😉

elitera
5. srp 2007

Zmiňovaly jste Elišku - mně se hrozně líbí, i s příjmením, ale to dítě by u nás z toho asi radost nemělo - Eliška Lišková 😀

beny
5. srp 2007

ahoj holčiny koukám že je tu diskuze o jménech.No já chtěla ze začátku Vendulu a Tomáše a nakonec z toho je Kristýnka nebo Martin. 😉 Ale mě se jich líbí víc,ale s přítelem je to těžký výběr.Ale Kristýnka nebo Martin jsou taky pěkná jména.Nikdy bych ani kočku ani psa nemojmenovala Tereza nebo Lucie.Mám hodně kámošek ale nikdy bych to jméno nedala.Tak jestli se tak jmenujete tak se na mě nezlobte,nemyslím to zle.Ale každýmu se líbí něco jiného 😉

mnauu
5. srp 2007

no, stranky sice tvrdi, ze tam jsou vsechna jmena registrovana v CR - fakt nejsou 😀

baruna
5. srp 2007

Teda mě se Kašpar moc líbí 😉 U nás se jako nadávka zase říká - ty pitomá Rozáro. No a máme Rozárku 😀 😀 Já myslím, že každé jméno je krásné, když se hezky říká. Chce to jen odhodit předsudky a nenechat si do výběru jména kecat od rodiny. My jsem to řekli jako hotovou věc jen mému tátovi a bráchovi a jinak jsme všechny překvapili - a byl klid. 😉

petty
5. srp 2007

Zajímalo by mě, jak často se ty stránky http://krestni-jmena.cz/ aktualizují, protože tam opravdu všechna jména registrovaná v ČR nejsou 😒 Přijde mi, že asi neexistuje nic, kde by byla úplně všechna registrovaná jména v ČR ☹

lenkabu
5. srp 2007

My jsme se asi konečně shodli na klukovi....Viktor. Ale stejně byhc radši pojmenovávala 10 holek 😀

petty
5. srp 2007

Leni Viktor je celkem pěkné jméno...v širší rodině máme dva...

lucek
5. srp 2007

Tak pokud tam nejsou všechna jména (http://krestni-jmena.cz/), tak vám děvčátka nezbývá nic jiného než si zajít na místní matriku a tam už by v tom byl čert, kdyby vám ten seznam nedali. Ze zákona je to jejich povinnost v rámci nároku na informace.

mnauu
5. srp 2007

ohledne tech stranek jde spis i o to, ze nejsou "oficialni" (dle nich neexistuje v CR ani jedna nositelka jmena Kara 😀 - zapsana na matrice uplne bez problemu, zadne povolovani)
kazdopadne na matrikach mivaji tu slavnou knihu od dr. Knappove, obsahujici siroke spektrum jmen (to jsi lucku asi myslela tim seznamem, ne?) a pokud v ni neni, tak se zada o povoleni s prislusnymi dukazy o existenci jmena

petty
5. srp 2007

Mnauu ale v Knappové jméno Kara taky není, tak jak to, že jméno Tvé holčičky zapsali na matrice bez povolení?

mnauu
5. srp 2007

petty nevim, mozna to matrikarka znala, netusim, kazdopadne neni ani prvni Kara v historii u nas ani zadne "nove" jmeno, jmenovala se tak moje prababicka, takze to matrikarce asi stacilo,jako dukaz, ze existuje, protoze kdyz jsem se na to ptala jeste v tehotenstvi, tak uz tenkrat rekla, ze neni problem.

petty
5. srp 2007

Mnauu aha...Kara je pěkné jméno 😉 Ale v žádném dostupném seznamu jmen jsem ho nenašla...je to škoda, že spousta pěkných jmen nejsou v žádném seznamu uvedená...

mnauu
5. srp 2007

v zakone ohledne jmen neni napsano, co je povolene, jenom, co se jako jmeno dat nesmi - takze on zadny absolutni seznam asi ani existovat nemuze 😒

petty
5. srp 2007

Mnauu to máš pravdu...

rennca
8. srp 2007

ahooj holky.já zatím mimčo nečekám ale chtěla bych mít Viktora nebe Ninu..manželovi se sice nelíbí Viktor ale mě hrozně 🙂 tak budu muset ustoupit holčičce a dát jeho vybrané jméno Veronika 😒 tak prostě Viktor a Veronika. Jinak moje sestřicka má 3 holky a jmenujou se Natálie, Melánie a Anastázie

rennca
8. srp 2007

jo a moje sestřenka má Kryštofa a on neumí k tak říká Tututek místo Kryštůfek 😀

poletucha
8. srp 2007

rennca..to je boží 😀

kamus77
8. srp 2007

Ahojda holky, tak koukám, že jména jsou pořádnej oříšek nejen pro nás 😀 .
Já můžu rodit každým dnem a na jménu jsme se ještě nedohodli 😨 Hrozně moc se mi líbil Jonáš, ale přítel ho zavrhnul. Z jeho návrhů jsem si vybrala Kryštofa (nejdřív se mi to nezamlouvalo, ale teď se mi to líbí dost). Už mu jinak než Kryštůfek neřeknu 😉 . Teď ale přítel přišel, že Jonáš není tak zlý, ale že by chtěl, aby se jmenoval Jonas (nečeská verze). To mi moc nesedí, navíc se mi to moc nezdá k příjmení, protože končí typicky česky -ový. Tak teď fakt nevím... Už jsem si na Kryštůfka asi moc zvykla a nechce se mi to měnit...
U holčiček je skutečně mnohem hezčí výběr. Moc se mi líbí Beáta a Sára. A je spousta dalšík krásných jmen. Ani jsem to moc nezkoumala, protože jsem věděla dost brzy, že budu mít kluka 🙂 .

janulas
11. srp 2007

Ahoj tak tady taky hledám mezi vámi inspiraci 😀 kadý den jména meníme, celkem veselý.... 😀

doriska
11. srp 2007

Moje první dcera se jmenuje Svatava - vymyslel tatínek. Já jsem chtěla něco obvyklého, třeba Evičku. Nakonec jsem podlehla a to jméno se mi začalo moc líbit. Když byla malá, volali jsme na ni Svatuško, teď jí říkáme Sváťo, a když ji chci pozlobit Svátku. A rozhodně je jediná Svatava široko daleko.

sanies
11. srp 2007

Ahojky,tak já už mám jednoho rráška a chtěli by jsme druhého.První měla být (Alžběta)Bětuška,ale je z to Jan,jen mu neříkáme Honzo,ale Janku,Janíčku a když zlobí Jene!...A ted doufám Alžbětka vyjde!!!No,a kdyby ne,tak se mi líbí Jiří.Jan a Jiří Svrčinovi šlo by to myslíte?

tomaslavka3
11. srp 2007

Ja som vybarala mena vyradovacim sposobom.Najskor som vyradila vsetky mena ktore sa nachadzali v rodine,neznasam,ak su v rodine rovnake mena.Nakoniec ich zostalo este dost vela.Tak som sa rozhodla pri trojcatkach,ze budu po mne na zaciatocne pismenko S-dievcatka,alebo po ockovi na T-chlapci.A tie starsie po jej tatovi Petrovi a Alzbetku mi vybrala starsia dcera z kalendara.A Alzbetka je len Alzbetka,ziadna Beta.

sanies
11. srp 2007

No u nás na Moravě a troufám si říct,že v celé ČR se Alžbětce taky říká Bětuško a Betynko,tak snad,když to vyjde,tak já taky budu.