Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

andy21
6. črc 2008

Ahojky, tak u nás také vede Amalka a Tonik, nechápu, proč se Amálka skoro nedává, je to moc hezký 🙂

marselina
6. črc 2008

amálka je hezké jméno,také bych o ni uvažovala ale u nás na vesnici už je jich poměrně hodně,tak se výběr zužuje.pěkné je i Amelie(Mia),ale je to dost podobné Amálce.

konja
6. črc 2008

Holky u nás taky jdeme do finále s výběrem jmen. Pořád se dohadujem mezi Blankou a Magdou 😒 . Nejhorší je, že se nám líbí obě jména a nemůžem se prostě rozhodnout! 😅
Jinak co se týče jmen všeobecně - nedávala bych dítěti jméno které je špatně vyslovitelné a obsahuje R. Jsem učitelka a tak vidím kolik dětí má ještě ve škole problém se špatnou výslovností. Je jich opravdu hodně a ostatní děti se jim pak často smějí.

mirrinka
6. črc 2008

no,meno Blanka by som svojmu dieťaťu nikdy nedala... 😝
Amelie je krásne meno 🙂

marselina
6. črc 2008

já bych nedala magdu ani tu blanku,je to ale tím že mám sousedku blanku a vždycky jí ve škole spolužáci nadávali do blány,každé jméno je svým způsobem hezké,každému se holt líbí něco jiného.já mám raději píš ty moderní jména ale jak už jsem psala,můj manžel zase na ty moderní není,tak že doma bude pěkný boj o jméno pro miminko,zatím je jasný tomášek a na holce se ne a ne domluvit,zatím jsme ve fázi Nicolle.

lenkabu
6. črc 2008

Já jsem taky pro jména bez r 😉 Navíc máme v příjmení ř a to by znělo dost blbě.

Já bych dala Magdu 😉
Někdo se tu zamýšlel proč se nedává Amálka...podle mně je to divné pro dospělou nebo třeba starší ženu....hodně jsem vybírala jméno podle toho,protože dcera bude většinu života dospělá a pro dospělou ženu mi přijde divné jméno Natálka,Leontýnka,Amálka apod.To se nechci nikoho dotknout,jen mi to prostě přijde divné.Stejně tak pro kluka třeba Matyáš,Tobiáš apod...pro chlapečka dobrý,ale nepasuje mi to k dospělýmu chlapovi.

zinuska
6. črc 2008

vendy my mame vrodine Sophinku a takto ju oslovuju: Sofinka,Sofinuska, Sofca, Sofka,Sofi, Sofika, moj maly ju volal Fofoja 😀

vendy05
6. črc 2008

zinusko díky 😉

pipinka82
6. črc 2008

baby prečo chcete dietatu dat meno Magda alebo Blanka Amália a tak dalej sú omnoho krajšie mená a veru treba aj nato mysliet že raz aj oni dospejú a s týmito menami by sa im už v našom modernejšom živote blbo žilo 😀

Ja viem že každý sme iný ale treba na deti myslieť napr: vo škôlke budú dievčatká s menom ako Rebeca,Karin,Sophia,Sara.....a tak dalej a ona by sa volala Blanka eeee 😀

Nie vzlom je to môj názor 😎

konja
6. črc 2008

Pipinka - zajdi se podívat do školy a asi zůstaneš koukat.Já teda spíš lituju malé Karin, Rebeky, Vanesy, Melisy.Ono je teď o tom hodně slyšet, ale běžná jména stále převažujou. No a mě třeba polejvá hrůza při představě Rebeky, která ještě v první třídě říká - jmenuju se Lebeka. Nechci se tu nikoho dotknout a omlouvám se jestli jsem to napsala trochu ostřeji, ale tohle je můj názor. Radši budu mít deset dětí s běžným jménem než jedno s jménem moderně znějícím,které vůbec nepasuje k našemu čistě českému příjmení. Ono například Sophia Vomáčková atd. je podlě mě docela ujeté.

estrellita
6. črc 2008

pipinko: ja myslim, ze kdyz se dneska davaji "moderni" jmena, aby se lide odlisovali, tak stejnou funkci maji jmena jako Magda, Blanka, nebo Amalka 😉 a prave, kdyz se kazde dite bude jmenovat Sofie, tak takova Magdalena bude "jina" a zajimava, ze jo 😉

konja
6. črc 2008

Estrellita: 😉 Máš úplnou pravdu. A ještě co se té Magdaleny týká, tak v kalendáří je jak Magdalena tak Magda.Nám se líbí spíše Magda, je krátká a hezky zní s našim dlouhým příjmením což je pro nás nejdůležitější.

estrellita
6. črc 2008

konja: presne, myslim si, ze je i dulezite myslet na prijmeni a na to, aby se kazde dite pak nejmenovalo Tobias a Matyas 😉

jankapavol
7. črc 2008

Holky a co myslite,muzu dat stejne jmeno,jake ma muj bratranec?Napriklad kdyz dam Jakub,tak moje babicka bude mit i vnuka i pravnuka Jakuba.Stejne tak Honza,takoveho bratrance mam taky.Neni to blbe?On je i deda Honza,ale tak treba by ho to potesilo,ze?

lila794
7. črc 2008

Jankapavol, myslim, ze sa len potesia a budu dokonca hrdi!! 🙂

lila794
7. črc 2008

A Konja a Estrellita, mate uplnu pravdu. Som ucitelka a niekedy mam co robit, aby som predychala tie cudzokrajne mena s rydzo slovenskymi priezviskami. 😒

andy21
7. črc 2008

Holky teda já myslím, že jde o zvyk a já právě chodila nakupoovat potraviny jedné strašně staré paní(už umřela, bylo jí 92let) a všichni jí celý život říkali Amálko mě se to moc líbí.....no a kdo nechce, tak jí může říkat Máli atd....
Přece každý jméno je hezký a má spoustu variant a zrovna ten Matyáš a Tobiáš, říkala bych jim Maty a Tobe a je to hezký.....
A myslím že k většíně českých příjmení se jména jako vanessa, jessica apod.teda moc nehodí.....my máme příjmení Novákovi a z Jessicy Novákový by myslím hodně lidí učůrávalo smíchy 🙂

lila794
7. črc 2008

Presne tak, mne sa tiez tie mena velmi pacia, ale ked sa to spoji s priezviskom - jaj!

jankapavol
7. črc 2008

No snad by se teta nezlobila..vsak se ji i treba muzu zeptat,ne?Ale Honza a Jakub je pekne,ne?

andy21
7. črc 2008

jankapavol.....jakub se mi líbí víc, pěkné je oboje, my máme pro kluka vybraný jméno dokonce přímo po mým bráchovi, měl před 2měsíci nehodu a tak jsme si řekli, že by bylo hezký pojmenovat mimčo po něm, hned jsme mu to i řekli, aby mu to pomáhalo se uzdravovat.... 😉

lila794
7. črc 2008

Andy, 😅

mirrinka
7. črc 2008

jéééj,andy21....to je pekné gesto.prajem mu rýchle uzdravenie 🙂

labell
7. črc 2008

andy21: Amálie je krásný jméno, my jsme dali Amely, aby to bylo trošku jiný, ale stejně jí říkáme tak jak by se říkalo i Amálii a Amélii. Třeba: Amíku, Málinko, Máli, Amíšku, Amísku, Mel, Amálko, Amelko, Maloušku, atd.

helcah
7. črc 2008

Holky a jak byste říkali dospělému Tadeášovi? Mě se Tadýsek moc líbí jen nevím jak ho budou lidi oslavovat až bude dospělý.

andy21
7. črc 2008

mirinka...díky moc 🙂
helcah....a co takhle Tade...?

helcah
7. črc 2008

Andy, dík, tohle mě taky napadlo (jako jediné), akorát že právě zatím žádného Tadeáše neznám, natož dospělého.

andy21
7. črc 2008

Já taky ne, ale líbí se mi to moc 🙂

acornika
7. črc 2008

Ahojík holky, vždycky rádá čtu jak maminky vybírají jména pro mimíska. Nám se s manželem už dlouho moc líbila Jasmínka a tak jí máme 🙂 chlapeček by byl Mikuláš. Jasmínce se říká zkráceně Jájinka, Jája a je to moc hezké. Jinak pro druhou holčičku by se mi líbilo Glorie. Podle mě, každé jméno je krásné když se hezky řekne. A záleží jen na rodičích jaké se mu líbí ať už klasické, nebo moderní a nidko nemá právo jeho jméno nějak zhaňovat. My se jmenujeme Čechovi a podle nás Jasmína Čechová zní hezky a normálně a dokonce se i mnoha lidem moc lidí, což mě překvapilo, neboť jsem spíše počítala s opakem. Ale jak říkám, záleží na lidech, je plno krásných jmen, jen si vybrat.

A co se týče jmen s R, prostě to dítě si to zkomolí, nevidím v tom vědu, spíš je to roztomilé. Rebeka - je Beka, Glorie - Loli atd... prostě se to dá v poho nahradit, to by se kvůli R nemohla dát plno pěkných jmen Klára, Karolína, Patrik, Roman, Radka, Radim, Laura, Martina atd... a to jsou ty klasická

helcah
7. črc 2008

Acornika a to přímo Jasmínka zdrobněle nebo Jasmína? Je to moc hezké i v kombinaci s vaším příjmením.

caira
7. črc 2008

Akornika, me se vase jmeno pro holcicku moc libi, Jasminka je moc hezke..a Glorie je taky krasne 🙂

Ja si taky myslim, ze kazde jmeno je hezke, kdyz se hezky rekne

My se v CR setkali dost s negativnima reakcema na vyber jmena, hlavne od mych rodicu, nemohli pochopit, ze nechci dat neco ceskeho, ale my si s manzelem rikali, ze zijeme v anglii, mala ma anglicke prijmeni tak proc ji nedat neco specialniho..?