Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

artepeli
28. led 2009

Albert - to je jasny Bertik, jako dospely pak Bert, Berta, Al, Ali. No fakt to skoro vyhral 😉 Navic mam porad v hlave hlasku z S tebou me bavi svet když se to jedno děcko ptá zmoženého tatínka s úžasnou radostí v hlase - To byl ale krasny den, viď Alberte...

Ada je taky super, kamaradi maji Adama, moc se mi to libi, ale ve slovenstine Adamko mi zni nejak lip nez v cestine Adámek.

marcelapetrikova
28. led 2009

ahoj tak mi dneska byli na matrice a konečně máme jména kluk samuel holka patricie 😀

nunacek
29. led 2009

Albert je hezké 🙂

chruminka
29. led 2009

my mame u nas len baby iste,lebo moj drahy chce dve baby 😀 takze by to bola: Aleksia a Viktoria
ale chlapci no neviem chceli sme Davida a Daniela,ale suseda ma teraz babatko Davidka....tak neviem neviem

blackie26
29. led 2009

ahoj holka bude asi ludovika a kluk federico doufam ze to bude kluk protoze ludovika se mi neli bi ale starej si ji prosadil

poletucha
29. led 2009

blackie- a ty s nim souhlasis? to bych se teda nedala 😀 ...je to fakt divny jmeno

poletucha
29. led 2009

jinak federico je moc pekny 😉

rennca
29. led 2009

ahoj holky.my by jsem chtěli Viktora a nebo Richarda. Holčičku Ninu. Moje ségra má tři cácory a jmenujou se Natálie, Melánie a Anastázie...kdyby chtěl někdo inspiraci 😀 🙂

nunacek
29. led 2009

blackie: Mám stejný dotaz jako poletucha, ty se jménem Ludovika opravdu souhlasíš, i když se ti nelíbí? 😕

rennca: Tak to by chtělo, abyste měli kluka, aby nebyly v příbuzenstvu jen holky 😀 Viktor i Richard jsou pěkná jména. Nina taky není špatné, je to poslední dobou hodně dávané, nebo tedy aspoň já se s tímto jménem setkávám stále častěji.

traktor
29. led 2009

ahoj mi sme boli vcera na ultrazvuku,cakame chlapceka a dnes padlo aj jeho meno bude to matej.doma nanho uz caka simonka, miska a patko

nunacek
30. led 2009

traktor: Patrik je pěkné jméno 🙂

andelka
30. led 2009

blackie: Mě se náhodou Ludovika líbí. Je nezvyklé, trošku staromódní, ale není nejhorší zas. Mě se tato "zapomenutá" jména líbí. Problém vidím spíš v tom, že se nelíbí oběma rodičům stejně, to by nemělo být. 😖

gingerlady
30. led 2009

Ahoj holky, my jsme se kvůli jménu skoro rozvedli 😀 Manžel je slovák a to není zas tak jednoduchý...ale ať nepředbíhám. Chtěli jsme holčičku a to jsme se hned shodli, že to bude Viktorie, ale samozřejmě jsme se dozvěděli, že v sobě nosím kluka a už to začalo...kluka chtěl manžel Huga😠 !!!! Nejdřív jsem se smála, ale když jsem zjistila, že to myslí vážně, zmrznul mi úsměv 😅 Pak začaly dohady jaké jméno, tak přišly další nápady mého drahého, ale já si pořád stála za svým...od začátku se mi líbil DOminik. Nakonec to manžel vzdal a jednoho krásného dne přišel s tím, že ten Dominik by možná....No, tak rychle jsem asi nikdy nevstala a nenapsala na papír, že manžel souhlasí se jménem DOminik a to neodvolatelně....podepsal a už nezmohl nic:-P. No a tuhle přišel s tím, že Dominik je hezký jméno (lidem v práci se jméno líbí, tak je najednou super) 😀 a on proti němu nikdy nic neměl....prostě typickej chlap....na všechno musí přijít sám.

beranek
30. led 2009

Ahoj, jméno Ludovika se mi taky líbí, ostatně jako každé jméno, které není tak časté. Ale taky si myslím, že by se mělo líbit oběma. Ludovika mi příjde, že je z Itálie.

gingerlady
30. led 2009

a k Ludovice...je to zvláštní jméno, nemůžu říct, že by se mi nelíbilo, ale děcku bych ho nedala.....ale určitě by se mělo líbit oběma.

wsmoulinkaa
30. led 2009

včera se sestřenici narodil kluk a dostal jméno Raien-jestli to je správně napsané 😀 taky jem čuměla!!! Christofer a Sebastián je také krásný!!

gabik76
30. led 2009

Já to měla podobně jako gingerlady 😀 manžel na mne vytasil Miriam a já se tomu zasmála,ale když mi došlo,že to není vtip,tak mne humor přešel 😀 Nevzdala jsem se a sepsala jména které by se mi líbily a nakonec vybral jen jedno jediné...Patricie 🙂 s tím souhlasil i syn a ted už žádná změna nepřichází v úvahu 😀 DOUFÁM

bambulik
30. led 2009

snad od první třídy jsem chtěla Kateřinu a mám ji, tak jsem š´tastná, že s tím souhlasil i můj přítel 😵 😵 😵
kdybych měla druhou holku chtěla bych snad zase Kateřinu, jiné jméno se mi víc nelíbí, ale asi by to byla Nelinka nebo Karolínka

gtver
30. led 2009

Tak já jsem šťastná, že doma na jménech okamžitě shodneme, tohle by opravdu řešit nechtěla, není to určitě lehké...

gabik76
30. led 2009

Jinak můj sedmiletý prcek se jmenuju Viktor a jsem z toho jména nadšená pořád i když se poslední dobou taky trochu rozmohlo.

gingerlady
30. led 2009

gabik...ne, ze bych tomu svymu chlapovi neverila, ale sichr je sichr, proto mi to musel podepsat 😀 co ja vim, co se mu v ty jeho hlave jeste muze vylihnout.... 😅

bambulik
30. led 2009

Viktor je pěkný, mají ho sousedi, ale volají na něj Víťo, tak jsem si myslela že je to Vítězslav nebo Vítek...
nevím já bych Viktorovi asi říkala Viky, Vikouši, Vikýsku, jak oslovujete vy?

gabik76
30. led 2009

Víťo ne,to mi připadá jako Vítězslav,jak říkáš,ale už jsem se s tím setkala,Viky,Viktorku,Vikišku,Vikiš,Vikec 😀 Vikouš už mu taky někdo řekl 🙂

blackie26
31. led 2009

ne nesouhlasi m rekla sem zeto bude ludovika jedien presmoji mrtvolu ale ja stejne cejtim zeto bude kluk..

reni7
31. led 2009

ahoj,u nás to vypadá na holčičku a mě se líbí Ema,můžu vás poprosit o nějaké zdrobnělinky,jak jí říkat?díky,mslím,že je to hezký jednoduchý jméno,ale příteli se moc nezamlouvá,tak snad to nebudu muset měnit 😖 ještě se mi líbí Daniela

petrach
31. led 2009

Ema je hezke jmeno a ne tak časte 😉 asi bych ji řikala Emi,Eminko.Emuško,Emiku,Emulinko..je toho hodne

reni7
31. led 2009

petrach-díky za tipy 😉

pikusa
31. led 2009

Reni,dlouho jsem učila na 1.stupni,tak jmen mi třídama prošlo mnoho.
Ema tak,ale teda ona byla Emma.No a když se jí něco nepovedlo,tak jsem jí říkala Emánku 🙂

gingerlady
31. led 2009

Ema je hezký jméno...ještě mě napadá Emička nebo Emík 🙂 Jak už jsem tu psala, pro holčičku máme jméno Viktorie, ale ještě se mi strašně líbí Hermína

teessa
31. led 2009

My sme přemýšleli taky nad Emou ale nakonec asi vyhraje Krystýnka (pokud to bude holka) nad klukem se nemůžem zaboha domluvit.... Ale ani u Emy ani Krystýnky mě nenapadá moc zdrobnělin tak jestli vás někoho napadne pro Krystýnu něco jinýho než Kikina nebo Krista tak pls pisněte díky moc 😉