Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

macanet
1. únor 2007

melory, no Koleta, já nevím, ale jak by se jí říkalo jako malé? U nás asi není ani v kalendáři.Ale musíte se rozhodnout samy, přeci jen to bude mít na celej život. 🙂

melory
1. únor 2007

mame huga a tiez nevedeli ako ho volat a volaju ho huginko, dokonca aj v skolke na vykrese mu tak napisali, ale koleta je odvodene od nikoleta...tak asi s nou by oslavovala, ale ja neviem, stale ma pri tom mene napadne, ze koketa.

macanet
1. únor 2007

Manžel sedí vedle mě a říkal, že je to jak šlechtična/hraběnka/ takový vznešený jméno.A co ta Nikoleta, to není špatný.

melory
1. únor 2007

nikoleta nechce lebo je tam ni...ako nie a ze to nieje dobre mat v mene zapor 😨 vidis muzov to meno oslovilo, moj povedal na to to iste.
pri hugovi sme mali liliana a to nas uz preslo. tak koleta, no skusim to rozdychat a mozno mu povolim.

macanet
1. únor 2007

Tak když chce mít doma hraběnku, tak mu to povol, však to můžeš ještě změnit.Jedna známá si to rozmyslela na porodním sále a manžel volal potom známejm, že je ti Nikolka a je to Zuzanka 🙂

melory
1. únor 2007

vy ste uz vymysleli? ako citam ani nie, to dievca vam nejde... 😵 asi bude chlapec , nie???

macanet
1. únor 2007

No my bysme radši holčičku, v manželový rodině jsou samý kluci, babička má 5 synů, tak prej uděláme odpoledne seznam a budeme vyškrtávat, tak pak napíšu, na čem jsme se domluvili.

melory
1. únor 2007

dobre, mi mame knihu mien a tu sme jedneho vecera luskali.

lil
1. únor 2007

Ahojky tak já taky přidávám nějaká jména sice těhu ještě nejsem ale už snažilkujeme, máme v rodině dvojčátka, takže když to budou holky budou to Elen a Liliana a když to budou kluci tak Jan (po tátovi 😉 ) a Oliver no a když to bude páreček tak Elen a Jan 😀 v tomhle máme už jasno 😵

melory
1. únor 2007

zatial mame ja mi lilu, cize lilianu a olivera 😀 😀

lil
1. únor 2007

Já myslím že jsou to naprosto úžasný jména, strašně mě okouzlila... 😉

melory
1. únor 2007

doma mame huga 😵

lil
1. únor 2007

Nad tímhle jménem jsem taky dost přemýšlela ale nakonc to přítel zvrhl...Na holčičku se mi líbý ještě jméno po babičce, je Jenovéfa zkrácene Jeny... 😀

melory
1. únor 2007

jenovefa som nikdy nepocula, aspon u nas na SK nie je.

lil
1. únor 2007

Ona ani u nás v kalendáři není je to hodně zastaralé tohle jméno se vytratilo nekdy běhěm 2. světové války ale babička i prababička se tak jmenovaly a proto se mi tak strašně to jméno líbí...Ale přítel je zatím proti.... 😠

melory
1. únor 2007

je moc komplikovane a neznie mi dobre na jazyku, hlavne to vefa

lil
1. únor 2007

Je takové zvláštní to přiznávám, mě to možná nepřipadá, prkticky v tom žiju od malička když na babičku někdo pokřikoval, tak mi teď nejspíš nepřipadně je ale pravdou že spoustu lidí na to reagovalo přesně jako ty 😉 včetně přítele 😅

ewellin
1. únor 2007

ahojte.. ani my sa nevieme dohodnut.. muzicek chce Sarah a ja asi radsej Paula... 😖

ansa
1. únor 2007

Ahojky,
tak u nás je to podobné jak u většiny. Nemůžeme se dohodnout. Prvně jsem chtěla Matyáše, ale moc se to neujalo. Proto jsem začala vybírat jiná jména, ale manžel ted mluví jenom o Matyšovi.. ( Tobiáš, Lukáš, Zachariáš ani Nikolas se mu zřejmě nezamlouvají 😒 ). Pro holčičku jsme měli vybranou Vanesku, ale dle UTZ čekáme klučinu ..... Zřejmě to bude ještě zajímavé 😉

r123
1. únor 2007

a co říkáte na :holka:thea,lea,nebo anežka či klárka a kluk:matyáš,štěpán,šimon,theo to sou moji favoriti!

macanet
1. únor 2007

Šimon byl dlouho můj favorit, ale vzhladem k příjmení začínající na N jsme od toho upustili, stejně od štěpána a všech co končej na N.Kluk zatím Ondřej, na holčičce se nemůžeme dohodnout ☹ Původně měla bejt Markétka, ale manžel přišel s Adélkou a já včera s Julinkou, tak uvidíme, ještě to bude zajímavý 🙂

bednaroi
1. únor 2007

melory
No Koleta mi s prominutim hned naskocilo kotleta,jako maso,ale pokud se to nekomu libi,tak proc ne,a okoli si na to casem taky zvykne

bluff
1. únor 2007

bednaroi - aj mna napadla kotleta, musela som to meno 2 krat precitat 😅
sorry 😵

teryp
1. únor 2007

Já mimi ještě nečekám, ale nad jmény jsem již přemýšlela.
Chlapeček se mi moc a to opravdu moc líbí Davídek, ale má to háček můj přítel o tom nechce ani slyšet.Tak tedy chlapečka nevím.
U holčičky je to jednoduché to jsme se schodli na Anničce.

anney
1. únor 2007

Ahoj holky, moc vás zdravím.Jak to tak pročítám, máte bezva typy na jména.Teryp to je náhoda.Já jsem Anička a můj syn je Davídek.To je náhodička.Gratuluju k výběru.Snad si jej prosadíš. 😀

blanuleplus
4. únor 2007

Ahoj holky. Jo, s jmeny byva nekdy sranda. Muj muz a tchan si rozhodli, ze kluk se bude jmenovat Kamilo (uz paty v rade, ale zas v republice jsou jen dva 😉 ). Dokonce to byl mozna jeden z duvodu, proc si me muz vzal, protoze jsem byla tehotna a rekla mu, ze nebudu mit dite Kamilo a jeste k tomu s jinym prijmenim 😀 Takze jsem si uz zvykla a mame dohodu, ze pro druheho kluka a pro holku muzu vybrat ja. Vzdy jsem chtela Kubicka a docela se mi libi jmeno Blanka (i kdyz jsem neoriginalne uz taky treti v rade..), k prijmeni by se mi libilo Stepanka a taky mi zni hezky Nela. Tak ted uz aby se podarilo to mimco (o prvni jsme prisli ☹ ).

megy
4. únor 2007

uý jednou jsem tady psala jména, ale vše se mění - chtěly bychom Lukáška - Filípka nebo Aničku - Terezku( tu hlavně já - teď se snažíme, ale jména jsou už snad definitivně vybrána 😉

lyzenka
4. únor 2007

Adela-Alica, Andrej-Adam 😀

iliria
5. únor 2007

Ahojte, na Sk fakt nie je jenovefa, ale existuje Genoveva, dosť veľa babičiek má to meno. Ale ešte som to nevidela u malého dieťaťa. Je to po nejakej franc.svätej. U mojej starej mami na dedine to bolo bežné meno a volali ich Féfka. 🙂

bustik
5. únor 2007

Holky, mě z toho mýho snad klepne. Zatím jsme jen ve stádiu snažení, takže jména ještě nejsou vyloženě aktuální, ale pro chlapečka už máme 100% vybráno, byl by to Tomášek. Ale holčičí jméno je kámen úrazu, a já tuším, že budeme mít jednou holku 😀 Nejdřív manžel navrhoval Bibianu (k našemu příjmení, kde jsou 2 b, to znělo jako když člověk koktá) a teď přišel s Antonií, což se mi sice docela líbí, ale jak tomu dítěti říkat? Toničko - to nikdy!!! Jediný hezký je Tony, ale já mám ráda jména, co se dají skloňovat... To tedy budu jednou pěkně nahraná 😅