Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beny
18. dub 2009

rozi:já nevím ale mě se to osobně líbí a proč by jí v 15 nemohli říkat Rozárko?Znám spousty mamin co mají v tom věku dcery a kamarádky jim říkají zdrobněle.Nevím no je to prostě rozhodnutí rodičů.Mě se hodně líbí Sára a chtěla bych ji ale nevím no.No a na kluka mě napadá jedině Samuel nebo Tobiáš 😉

beny
18. dub 2009

dala bych i Petru ale už by nás v téhle rodině bylo moc 😅

rozi.nka
18. dub 2009

Tobiášek a Sárka jsou hezké jména 🙂
jsem na vážkách, ale do porodu času dost 😀 když si představím ten malý růžový uzlíček tak je to jasná Rozinečka 😵

beny
18. dub 2009

jj Tobiáš a Sára to u mě asi vyhrajou....docela jsem uvažovala i nad Vendůlkou ale nejspíš ne. 😒 Nevím no jak říkáš do porodu času mraky tak uvidíme.Zatím to nějak nehrotím.Ted se spíš soustředím na to aby jsme byli všichni v pořádku. 😉

rozi.nka
18. dub 2009

jj, zdraví je na prvním místě 😎 tak držím pěstičky na pohodové těhu s Tobíkem nebo Sárinkou 😉

beny
18. dub 2009

děkuju já tobě též přeju klidné a zdravé těhulkování.Já už jsem si tím jednou prošla tak vím co mě čeká a nemine. 😀 Ale ted to snáším o trochu lépe než s Patričkem 😉 jsem zvědavá kolik do fonále zase naberu kil. 😉

rozi.nka
18. dub 2009

já jsem se od včerejška nějak rozjedla tak jsem taky zvědavá na váhu 😅 netrápí mě žádné nevolnosti naštěstí tak ani nevím že jsem těhu 🙂
prozatím máme veškěré výsledky dobré tak doufám, že to bude až do konce stejné. musím si to zaklepat ťuk ťuk ťuk 😎

majka221
18. dub 2009

beny-ahoj prava citam ze si si uz presla prvym porodom.prosim ta mohla by si ma oboznamit s tym co ma caka?strasne sa bojim dakujem pekne 😖

reni7
18. dub 2009

rozi.nka-a švagrová je těhu?být tebou tak bych si Amelii dala,může mít třeba kluka a pak tě to třeba může mrzet,že sis nedala jméno který se ti líbí 😉

no já sem chtěla nějaký český jméno,ale trochu neobvyklý a ta Ema prostě umě vedla,jenže přítel se mi nato netvářil,a on chtěl holčičku,tak by mě asi mrzelo kdybych jí dala jméno co se mu nelíbí,tak se smiřuju s Barunkou,tu chtěl už od začátku 😎 hlavně ať sme zdraví

rozi.nka
18. dub 2009

ne, ještě není těhu. je to složité, vím že nemusí mít holku ale nebudu se s ní hádat a koukat na nafučené tváře 😕 a Rozálii jsme měli vybranou dříve než Amelii 😉
máš pravdu, hlavně ať jsme zdraví 😵

beny
18. dub 2009

majka:jj už jsem jednou rodila a není to tak dávno.Mám to v živé paměti. 😉 Nevím každá má porod jinej.Ale já jsem se na Patrička tak moc těšila že jsem se nebála.Já jsem se bála spíš toho aby jsme byli oba v pořádku.Je fakt že 15h před porodem jsem měla křížový bolesti a byly nesnesitelný až jsem si nechala píchnout epidural na dvě hodiny,ale porod byl oproti tomu pohoda.Malýmu se sice nechtělo ven,ale a já navíc měla kontrakce stále jen po 5min.Ale zvládli jsme to všichni a tím že mě nastřihli tak malej byl hned venku.Zašili mě,měla jsem jen 4stehy a obrovskou modřinu po nástřihu.Ale za 14dní jsem už nevěděla o žádným šití ani modřině.Vlastně mě bylo fajn hned druhý den jen ta modřina mě bolela.Víš být tebou tak se snažím se upnout na myšlenku takovou že se těšíš na to malé a že mu budeš chtít co nejvíce usnadnit cestu na svět.Pro miminko to taky není jednoduché ale přehnaný strach a stres taky nedělá dobře.Pěkně se těš a zvládneš to v pohodě taky.Já se druhýho porodu nebojím ikdyž třeba bude jinej než ten první 😉

reni7
18. dub 2009

hmm,to znám,pak je zbytečně peklo v rodině,však máš ještě čas na rozmyšlenou 😎

rozi.nka
18. dub 2009

už teď se naoko rozčilovala na sešlosti, že Amélii mají vybranou oni tak ji babička sejmula, že jsem těhu já ne ona 😀 času dost a třeba se ještě rozmyslíme všichni 😎

beny
18. dub 2009

rozi a já bejt tebou tak si tu Amálku dám a basta!!!!Mě se taky nikdo neptal když brácha vybírali jméno a dali Nikolku a a sestřenka (hodně se stýkáme)Natálku.Taky se mi ty jména hodně líbí ale už he hold vybráno.POkud se vám to oboum líbí tak ji dejte.Švagrová to rozdejchá a je to.Nechte si to jako překvápko k porodu a pak všem řekněte když to bude holka "máme Amálku" 😉

reni7
18. dub 2009

rozi-souhlasím s babičku,já bych jí to taky vmetla 😎 má recht,ty čekáš mimčo,a ona nemá vůbec být co uražená,že se ti líbí stejný jméno 😵

rozi.nka
18. dub 2009

beny něco už vymyslíme 🙂 třeba si počkám až bude mít náladu, nějak těsně před porodem a bafnu to na ni 😀 nejdřív se ale budeme muset sami domluvit na tom jméně 😵
a nebo se to všechno vyřeší samo a bude to Matějíček 😎

beny
18. dub 2009

rozi tak pravda my jsme se schodli jen na Kristýnce a na konec to je Patriček a ted se uvidí.ZAtím to neřešíme.Já jsem ted spíš ráda že se s tim druhým těhu manžel smiřuje...nebylo plánovaný 😅 😕

majka221
18. dub 2009

beny-dakujem pekne dodala si mi odvahu.pocula som o nejakych 2 druhoch tlacenia.citala som tu ze jedna pani tak tlacila ze jej praskla cieva v oku.ze vraj sa ma tak tlacit ako na stolicu.budem to vediet rozoznat? 😎

reni7
18. dub 2009

teda vidím,že nejsem sama co se s partnerem neshodne na jménech,mi taky máme každej úplně jinej vkus,ale já sem teda nakonec ustoupila a smiřuju se s Barunkou 😎

kdyby to byl kluk tak tam sme se shodli na Markovi 😎

rozi.nka
18. dub 2009

Baruška je hezká, to je příjemné smiřování 🙂
vidím, že u nás to bude divoké, ptala jsem se budoucího taťky ketré jméno se mu líbí víc, jestli Amélie nebo Rozálie. bez rozmýšlení odpověděl Amélie 😅 😀 takže začínám zbrojit proti švagrové 😀

beny
18. dub 2009

majka:neboj se ničeho všechno to dobře dopadne...zvládli jsme to všechny tak ty taky a hlavně se nezapoměn tešit a říkat si že stejně za pár minut či hodin bude po všem a budete s mimískem spolu.Já jsme vůbec nevěděla jak mám tlačit.POřád jsem tlačila jakoby do hlavy.Jsem to musela hodinu trénovat 😀 ale je to tak prostě snažit se tlačit jako by do zadečku a ono to pak jde líp.Na to taky příjdeš neboj. 😉 Mě musela PA skočit na břicho a ztlačit páč jsem měla až moc velký břicho.Jsem vypadala jako kdybych tam měla dvě děti 😅

reni7
18. dub 2009

jo už sem si nějak zvykla 😀
normálně oznamte že když to bude holčička tak se bude jmenovat Amélie a hotovo,však s váma švagrová žít nebude ne?přece se naní nebudete ohlížet když se vám to líbí

ona by se navás dle mého taky neohlížela kdyby ste měli vybraný stejný jméno co?

beny
18. dub 2009

rozi jako na nikoho krom svého muže se neohlížej.Prostě se vám líbí Amálka tak Amálka a švagrová at si trhne 😝 stejně co,těhotná není a ikdyby byla mohla by mít kluka a nebo ve finále se nakonec rozhodne pro jiný jméno a vám by tímto takový pěkný jméno uteklo 😉 prostě si zatím stůj a hotovo 😉

já asi budu pak a pelovat na tu Sáru teda jestli budeme mít holku ale nevím no. 😉

rozi.nka
18. dub 2009

musíme to na ně nějak jemně ušít. máme spolu moc dobrý vztah tak bych nerada aby se to pokazilo kvůli blbému jménu 😖 ani nevím jak by se zachovala ona na mém místě, to jen já jsem takový blbounek ochotný co jde každému na ruku až bych se za to kolikrát nakopla 😠 😀

beny
18. dub 2009

rozi taky jsem takovej jak říkáš blbounek a můžu ti říct že jsem nedávno dost hnusně narazila a pořádně si odřela hubu že mě to srazilo až na dno a to doslova. 😢 ☹ Ale vschopila jsem se a řekla si že už kašlu na to bejt pro všechny ta ochotná atd.Nic když je někdo schopnej mi vrazit kudlu do zad a přitom si říkat kamarádka tak já kalšu na to že budu naivka hodná a nechám si vše líbyt.Ted is jdu za svým a věřím jen sama sobě a už nikdy nikomu nepůjdu na ruku!!!!!!!Poučila jsem se až dost. 😠 😉

rozi.nka
18. dub 2009

taky už jsem se hodněkrát spálila, ne sice nějak extra ale taky jsem poznala že ze mě lidi dělají vola a jenom mě využívají, ale když potřebuju pomoc já tak se najde jen málo z těch co pomůžou 😖

beny
18. dub 2009

a já se právě spálila natolik že to až moc bolelo a stále ještě bolí ☹ a ta nenávit co vůči jiné osobě cítím ta je teda dosti silná!!!!!6e člověk narazí to se občas stane ale to co se stalo mě to teda byl náraz na pěknou faleš a závist.Stálo mě to málem manželství 😢 ☹ ale doufám že do budoucna mě to už nepotká...ťuk ťuk ťuk 😉

asi půjdu spát.Malej spinká a já jsem utahaná jako koťátko a chci se trochu prospat než ne mě bude z postýlky volat mamo bumby 😀

beny
18. dub 2009

holky přeju klidnou a dobrou a pohladte pupíčky pa pa 😉

rozi.nka
18. dub 2009

to je nejhorší, podraz od nejbližšího 😒 ale už je to za tebou a dopadlo to jen dobře 🙂
taky už půjdu do postele ať jsem na zítra čilá 😎

ygreen
18. dub 2009

U malejch dětí jsou všechna jména krásná a každý si utvoří takový tvar jména, který se mu bude líbit, ale taky je nutné přemýšlet nad tím, že naše děti nemusí být zrovna miss a missáci - čímž chci říct, že pokud bude kluk tlustej, brejlatej šprt tak se "zvláštním" jménem bude akorát terčem posměchu a "líp se zapamatuje" - takže ať (teď nechci nikoho prosím urazit) to bude Oliver, Hugo, Heřma, Chrudoš nebo Kevin, Noe, apod. nebude to mít lehký, děti jsou zlý a v pubertě jsou holky schopný jít s jiným klukem jen kvůli jménu, kterému se nebudou kámošky smát. A to samé s holčičkama - co když Rozárka (jinak krásné jméno) bude 100kilová holčina? Ä jednou třeba ve 20 bude sedět na baru a bude se představovat jako Rozárka??? To samé já osobně vidím se jménama jako Jasmína (což mi přijde dost "exotické")...apod. Mě se také líbí cizí jména - Stella , Grace, Madison, ale nedám ho přesto, že mám zahraničí příjmení - co když si jednou veme pana Omáčku a bude to Jasmína Omáčková, nebo Grace Omáčková 😖
A ještě jedna věc - co když vaše dcera bude jednou uznávaná manažerka nadnárodní firmy, nebo třeba kriminalistka. Vážení a tohle je naše nejpreciznější manažerka Rozárie (Jasmína) Vomáčková...😖 😅

Ale je to těžké. S manželem se u holčičího jména vůbec neshodnem.