Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

strasilka04
30. srp 2011

@lulii Tak to jsem opravdu ještě neslyšela....Patriku, hovno máš na triko 😀 😀 😀 to by mě teda ani nenapadlo! Dětičky si asi najdou na každém jménu něco, jsou to šikulky a hlavně když jde o kravinky!

@bocinka Mě osobně se Eliáš líbí, ale manželovi moc né (ale Matyáš se mu ze začátku taky nelíbil a máme ho 😀 😀 a teď je spokojený).....jen mě nenapadá moc zdrobnělin a ty co mě napadají, by se hodily více na holku....Ely, Elýsku. Dominik by taky šel, i manželovi se celkem líbí a sice ho máme v rodině, ale vidíme je jednou za rok až dva, tak by nebyl problém.
Sofie a Amélie jsou nádherná jména! Amélii - Amálie by si přála babička....ale na to manžel říkal Amálka - análka ☹ 😒 Ale jak jsem psala, na každým jméně se něco najde 😔

Díky za názory!!!

lucisa
30. srp 2011

@strasilka04 Matyáše a Eliáše má tady jedna maminka a Eliáškovi se dá říkat Eli, Elísek, Elda, Eliášek.... je to moc pěkné jméno.
Amálka - análku mi taky manžel nadhodil, že se jí budou děti ve škole smát, ale tak, vždycky najdeš něco na každém jméně. Já jsem Lucie a říkali mi Lucka pucka nebo Lucinka, má posraný kolínka, Lucie - baba tě poblije a dědek pomačká, bude z tebe sr....čka apod., jako dítě mě to nejdřív rozčilovalo, pak už ne, dnes se tomu směju.
😀 😀 😀 😀 😀

annettaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristi
30. srp 2011

mně říkali Kryso Vasiliso 😀 😀 😀

melldr
30. srp 2011

ja mám 5 mesačnú dcérku Lillien a 9 ročného syna Borisa ale keby malá bola chlapec tak sa volá Mathyas krásne meno 🙂))

kukuca
30. srp 2011

Co říkáte na jméno Karin?Znáte nějakou?Nevím jestli si rodina a známí zvyknou říkat tak malinké holčičce. ASi tam mate to že není na konci A.Jinak jsem z něho nadšená.

johnatanka
30. srp 2011

Karin jednu znám, je to moc hezký jméno, Karinka, Karča. Mně se líbí moc, krítké a hezké i na dospělou 😉 @kukuca

mualem
30. srp 2011

ahoj maminy
taky jsme vybirali dlouho, hlavne klucici jmeno byl problem, manza uz mel takove napady jako Dimitri, nebo Vasili

kukuca, jednu karin mame v praci 😉

mualem
30. srp 2011

a co se Lucie tyce, taky jsem, ale vysmivali se mi jen jednou basnickou Lulu, cici, ee, jinak nic, ale protoze jsem na to nikdy nereagovala, tak je to behen tydne preslo

michaela2310
30. srp 2011

@kukuca Karin se mi moc líbí 😵 osobně žádnou neznám, líbí se mi od té doby co byli Vyvolení-myslím že se to tak jmenovalo, tak tam byla soutěžící Karin a byla to pěkná holka, ale bohužel má svátek v lednu a my v lednu rodíme ☹ 😠

kukuca
30. srp 2011

@michaela2310 jo jo, byli to vyvolení, taky se mi začlo líbit to jméno ještě víc díky ní.Ale už i dřív.V lednu podle některých výkladů jmen svátek nemá.Karina je prý jiný jméno původem.Karin je prý původně zkrácenina Kateřiny, tak by měla slavit na Kateřinu 😕 Ale my v tom takovej guláš asi dělat nebudem..

apollo11
30. srp 2011

@strasilka04 @lucisa @kristi Na mě zas jeden spolužák vymyslel - Tereza má kozy z železa a pí.u z nerezu, já jí tam nevlezu 😝 😀 Ale snad neznám nikoho, kdo by tohle ať už s jakýmkoli jménem nezažil 😉 😉

lucisa
30. srp 2011

@mualem jj, tohle si taky vzpomínám.

@kukuca já měla dokonce dvě spolužačky Karin na základce a jednu Karmen. Na tu jednu Karin jsme navíc ještě volali Kajko, byla tak zvyklá z domova.

mualem
30. srp 2011

jeste se mi vybavuje, ze jsme meli na skole Karinu, coz mi prijde na malou holku tvrde, Karin je milejsi 😉

kukuca
30. srp 2011

Díky holky, tak zas tak neobvyklý to není, snad to rodina přežije. Oni by rádi Nikolku, KArolínku apod. to se dá zdrobňovat až až. Ale snad si zvyknou.

miskadis
30. srp 2011

Máme doma Sáru, pro druhý mimi bych chtěla jména - pokud to bude kluk, tak Šimon a pokud holka, tak Sofie. No a teď mi zbývá jenom přemluvit manžela, protože jemu se nelíbí ani jedno toto jméno🙂

kristi
30. srp 2011

@miskadis a co se mu libi???

miskadis
30. srp 2011

@kristi On je Pavel, takže by chtěl kluka Pavla a holku Karolínu, ale mě se prostě nelíbí dávat jména po rodičích(jsem Michaela - moje jméno se mi líbí, ale dceři bych ho nedala), je mi to proti srsti. No ale ať mu řeknu skoro jakékoliv jméno, tak on si ho spojí s někým, kdo se tak jmenuje - jako např. ten Šimon - Plánička, 22let.....🙂, nebo mě by se líbil i Lukáš nebo Tomáš - ale to jsou naši známí atd atd.

michaela2310
30. srp 2011

@miskadis taky se mi nelíbí dávat jméno po rodičích, navíc manžel je Vladimír a to už mně dělalo problém ho ze začátku oslovit...čekala jsem,že bude mít trochu modernější jméno... tak jsem vymyšlela samý miláčku atd jen abych se vyhnula jménu... asi by rodičům udělalo radost, když i tchán je Vladimír, ale zatím nic neříkali, tak doufám,že to vydrží 🙂

miskadis
30. srp 2011

@michaela2310 Tak snad to vydrží🙂🙂

kristi
30. srp 2011

@miskadis tak podle znamych bych se teda nerozhodovala, zvlast pokud se vam ta jmena libi, tak to holt chodi zvlast teda u Tomase a Lukase, jsou dost casta, takze pravdepodobnost, ze budete mit nejake zname s temito jmeny je dost velka, to by me neodradilo

miskadis
30. srp 2011

@kristi No když mi neprojde ten Šimon, tak ty ostatní jména by mě osobně neodradily, ale manžel má pořád nějaký připomínky🙂 Ono je asi těžký v dnešní době dát jméno, který moc lidí (hlavně známejch a kamarádů🙂)nemá, teda když zrovna nemyslím nějaký cizokrajný jména - těch já zastánce moc nejsem.

jasekd
30. srp 2011

@lucisa Je, mne nijak nerikali, akorat asi ta Lucka pucka. Na kazde jmeno je fakt neco. Nas odrazovali od Vendulky, jako ze Vendy ze Slunce seno... Vendy , Gabi, holky, papkejte 😀 Sranda, je, ze se mi libi i ta Gabi, kdyby nahodou nekdy jeste... 😕 Navic Gabriela byla PA u Vendina porodu a byla naprosto super.

rozum
2. zář 2011

Mě se moc líbí Hynek, ale mám problém, jak ho volat. Když je malý, tak je to jasné, Hynečku. Hynku, už není zdrobnělina, už je to takové tvrdé a naši známí volají Hyňo, a to mě příjde nepěkné. A taky má svátek začátkem února a já mám termín konec ledna a začátek února...chjo
Pak se mě líbí Ema, ale jak oslovovat : Emi, Emulko...Emčo 😒 a dál?
To je práce 🙂

panterka
2. zář 2011

@rozum my Hynka máme a říkáme mu Hynďo😉

rozum
2. zář 2011

@panterka jejda, to ani nevyslovím. Ale Hynek je nádherné jméno, znám jen jednoho..není to okoukané, ale s tím termínem porodu a svátkem, to je blbé, to bychom asi měli s mužem zavrhnout 😖

panterka
2. zář 2011

@rozum já jsem vždycky chtěla mít Hynka, už od základky a když jsem poprvý otěhotněla, tak jsem věděla, že to bude Hynďulka 😵

sukie21
2. zář 2011

Ahoj 🙂 tak my máme pro holčičku vybrané jméno Naway a pro chlapečka Ewan. jsou to dosti netradiční jména ale alespon si naše děti lépe zapamatují ve škole 😀

lucisa
2. zář 2011

@rozum u nás ve školce je Emma, říkají ji Emi, Eminko, Emul, Emuli, Emičko, neboj, těch variant si najdeš hodně.

rozum
2. zář 2011

@lucisa máš pravdu, hezké, co jsi napsala
děkuji holky!