Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

prapodivna
10. led 2014

@nyc09 A co třeba Phillip? Taky to má stejnou českou verzi, nad Filípkem jsme taky uvažovali.

nyc09
10. led 2014

@prapodivna Henry je manzeluv favorit🙂 Ja mam trochu porblem s tim, ze se Henrymu rika Hank a to se mi fakt nelibi, Martina jsem jednoho znala a to byl hroznej pitomec, je strasny jak asociace nedovoli jmeno, kvuli tomu nemuzeme mit Samuela (muj favorit) manzel mel spoluzaka Samuela a nesnasel ho🙂...jinak Rudolf Rathkopf si nejsem tak jista jestli to zni az tak dobre.jmena jsou fakt tezka nikdy mi to nedoslo az ted...budeme muset hledat dal🙂

nyc09
10. led 2014

@prapodivna Phillip je moc blizko Phyllis (manzelova teta) a podle zidovsky tradice se nemaji davat jmena zijicih pribuznejch.

prapodivna
10. led 2014

@nyc09 Ale tak to je spíš zvuková podobnost, než ženská verze mužského jména, ne?

Mně se třeba Hank líbí, ale asi je to tím, že mi v jednom mém oblíbeném seriálu byl jeden Hank sympatický 🙂

Tak mě napadá, že nejlepší způsob asi jak se zavit nějaké negativní konotace ke jménu je poznat osobu se stejným jménem a zjistit, že to není debil :D dneska jsme tak s manželem poznali jednoho sympatického Tondu a hned je mu to jméno míň nesympatické .)

Tak pak dej vědět, jak jste se rozhodli 😉

nyc09
11. led 2014

@prapodivna No mas pravdu v tom, ze nejlepsi je poznat cloveka co je ti sympatickej a hned se ti to jmeno libi...Hank me pripada jako blb nemuzu si pomoct, no uvidime. Rozhodne ti pak dam vedet...hadam, ze to bude nekdy v porodnici🙂 No nastesti mame jeste mooore casu do dubna🙂

rattes
14. led 2014

Zdravim vas🙂
Potrebovala bych radu. Jelikoz mame v rodine nekolik dvojcat chceme byt pripraveni na to ze je budeme mit taky🙂 prvni jmeno pro chlapecka mame Hugo ale druhe nevime neco ve stejnem stylu..a na holcicky Izabel a Melani ale pokud byste meli i jine typy,budu rada.🙂
Preji vsem krasny den

kristiii
14. led 2014

@rattes K Hugovi by mi pasoval Bruno 🙂 Inak Melanie je moja srdcovka, k nej by sa mi páčilo Stefanie.

rattes
14. led 2014

@kristiii nad brunem sme taky premysleli.,ale priteli se to moc nelibi☹ nevadi mame cas tak snad neco vymyslime🙂

lucisa
14. led 2014

@rattes Sousedi ve vedlejší vesnici mají celkem čerstvá dvojčátka kluky a dali jména Hugo a Viktor, což mě dost pobavilo, asi jsou milovníci francouzské literatury nebo dobří recesisti.
Tahle kombinace se ti nelíbí? 😅

lucisa
14. led 2014

@nyc09 Zachary, Jeremy i Elijah jsou super, tahle jména můžu i v počeštěné verzi 😉

nyc09
14. led 2014

@lucisa Diky me se tky libej manzel ted zase premejsli nad Henrym a Nathanem to vybirani nas zabije🙂 Me se libej vsechny zatim nemam zadnyho favorita a to je problem🙂 Jak jsi na tom byla ty?

lucisa
14. led 2014

@nyc09 wau, Nathan nebo Nathaniel taky bomba. Jen my už máme dceru Nathalie, tak případný kluk by se pletl 🙂
Jinak z chlapeckých jsou mými favority ještě Maxim a Theo 😉

nyc09
14. led 2014

@lucisa Nathalie je super a mas pravdu Nathan a Nathalie by se dost pletli🙂 a Theo se mi taky desne libi a Maximiliana nebo Maxwella mame taky za seznamu🙂

rattes
14. led 2014

@lucisa viktor je pekne jmeno ale ma ho ma nejlepsi kamaradka takzd bohuzel🙂 hledam neco kratkeho razneho🙂

lucisa
14. led 2014

@rattes a co právě Hugo a Theo? to mi zní fajn, opakuje se tam H i O.

Pak mě ještě napadají, Alex, Timur, Prokop, Oskar, Marcel, Kvido, Erik, Jonáš, Boris, Beno....
uznávám, některé jsou pro někoho třeba úlet, ale třeba zrovna vám se nějaká kombinace zalíbí 😉

rattes
14. led 2014

@lucisa tak Oskar me vubec nenapadl,super jmeno moc dekuji🙂🙂

lucisa
14. led 2014

@rattes není zač 😉 Někdy je fajn zeptat se někde na inspiraci, třeba se vám to zalíbí 🙂
Mě to jméno kdysi přišlo divné, ale poté, co jsem se seznámila s kámošem tohoto jména, tak mi přijde úplně v pohodě.

petrajurinova
15. led 2014

@rattes co tak k Hugovi - Hynek, Bruno, Boris, Cyril, Dušan, Emil, Erik, Ivan, Leon, René,
k Izabel by se mi líbilo Eugenie, Nicol, Gisele, Klaudie, Lilien,

rattes
15. led 2014

@petrajurinova moc dekuji za reakci,Boris se mi libi ale priteli nee☹ ale kazdopadne je to pro me velka inspirace🙂 z divcich akorat klaudie nechceme neco az tak cize znejiciho🙂

rattes
15. led 2014

@lucisa inspirace neni nikdy dost,tak moc dekuji🙂

keimilka
7. únor 2014

Hugo a Quido, to by se mi líbilo.

baraz
11. únor 2014

prosím radu - jsem čerstvě těhotná a už koumám jméno pro miminko. máme doma Nelu Viktorii, pokud to bude kluk tak máme připravené Max Tobias ale pro holčičku?? nějaké typy?

petrajurinova
12. únor 2014

@baraz mi osobně by se třeba k Nele Viktorii líbilo Anna Terezie, Emma Rozálie, nebo Gita Emilie

h2
12. únor 2014

@baraz
@petrajurinova
Prosím vás, dievčatá, prečo hľadáte meno, ktoré by sa hodilo k menu súrodenca? A nie len vy, robí to strašne veľa mamičiek a ja to nie som schopná pochopiť. Aký to má zmysel, prosím vás?

lenicka07
12. únor 2014

@baraz Mě se osobně libí Justýna Anna nebo Amálie Sofie.

petrajurinova
13. únor 2014

@h2 třeba proto, že se mi to líbí. Pokud to ty nechápeš, vybírej jméno pro druhé dítě podle svého uvážení a podle toho co se líbí tobě. Někdo dává jména dětem podle toho že poslepu přetočí kalendář a položí prst na nějaký řádek, nebo dává dítěti jméno po sobě nebo svých rodičích a je to pak mladý a starý - to zase nechápu já, ale nekomentuju mu to - je to jeho rozhodnutí, jeho výběr a jeho věc.

kristiii
13. únor 2014

@baraz čo tak Lea Terezie?
@h2 ja mám teda zatial len jedno dieťa ale ak budem mať niekedy druhé tiež budem prihliadať na to aby sa hodilo k menu prvého syna. Prečo? Preto že sa mi to páči a na druhej strane sa mi nepáči ak má jedno dieťa napr. typické slovenské meno a druhé zas zahraničné. Alebo ak sa dávajú mená po rodičoch ako písala @petrajurinova, tiež to nechápem že prečo keď je to krásnych mien načo ich opakovať. Ale nikomu to neberiem, každý nech si dáva podľa seba.

h2
15. únor 2014

@petrajurinova @kristiii
Ale ja Ti to, samozrejme, neberiem! V žiadnom prípade som nechcela, aby to vyznelo, že Ti radím, aby si to nerobila. Len sa mi to zdá nepochopiteľné, keďže deti budú rôzneho veku, budú chodiť do triedy s inými spolužiakmi, budú mať iných kamarátov, mnohí nebudú vôbec vedieť, ako sa súrodenec volá. A v dospelosti už vôbec nie. Takže ak dáš staršiemu meno, aké sa Ti páči, a pre druhé by sa Ti páčilo iné meno, ktoré sa ale nehodí k tomu prvému, tak ho nedáš len preto? 😒

petrajurinova
15. únor 2014

@h2 nevím jaké rodinné vztahy panují u vás, ale u nás to funguje tak, že spolužáky, kamarády nebo třeba kolegy v práci máš nějakou dobu - pár měsíců, nebo let, ale sourozence máš celý život. A jestli pro mě cizí lidi neví jak se jmenuje některé z mých dětí je mi naprosto ukradené - hlavní je pro mě to, že mé děti se jmenují tak, jak se to líbí mi a mi se líbí když se jejich jména k sobě navzájem hodí a doplňují se tak jako se k sobě hodí a doplňují se mé děti a jejich povahy.

salot
25. únor 2014

Mě se teda také líbí, když se k sobě jména sourozenců hodí. Tak už jenom proto bych hledala taková jména, aby vzájemně ladila... No, k Hugovi se mi líbí zmiňovaný Quido nebo třeba Mateo, Igor? Inspiraci hledám tady: http://svatky.centrum.cz/jmenny-seznam/?gender=2