Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kristi
10. srp 2009

co treba Lara, Lily, Emma

andelka
10. srp 2009

Tak třeba Anna, Zora, Adéla, Beáta, Ema, Nika, Gita, Klára, Nina, Sára, Viola 🙂

kristi
10. srp 2009

Nina je dobry 🙂

verled
10. srp 2009

holky jak se vám líbí Vanda?? mě za to všici známý tepou:-/a mě se tolik líbí 😢

samsa
10. srp 2009

Kristi, moc děkuju za tipy. Vidím, že jsem ještě nedoplnila. Máme chrčivé příjmení, takže by tam asi nemělo být R. Lily k příjmení vůbec nejde, ale jméno je to moc hezké. I když na druhou stranu, holčička se vdá, tak nevím, zda to příjmení řešit nebo ne. Emma by se hodila pěkně, ale má ji sousedka, asi by se to pletlo.

kristi
10. srp 2009

co Ella?

andelka
10. srp 2009

verled: Vanda je moc pěkné 🙂

Jó, Ela je taky super. Na tu jsem zapomněla, v rodině ji máme. 😵

samsa
10. srp 2009

Tolik pěkných jmen. Díky díky. Ta Nina fakt nezní špatně.
Verled, mně se Vanda líbí. Vybavím si holku, co se v životě nedá. A taky se to málo dává. Třeba já měla Nelu vymyšlenou hodně let dopředu, vůbec se to nedávalo a když jsem porodila, tak to jméno začalo být hodně populární, což mě pěkně štve.

kristi
10. srp 2009

Sam, jo....trefila ses do hodne davanyho jmena pred dvema lety, to je pravda, ale zase se k tomu da fakt vymyslet hodne jmen. Nina je pekna, Ella taky, takovy mekky jmena, k tomu prijmeni akorat

verled
10. srp 2009

děkuju všem stejně to bude Vanda ať se každej staví na hlavu.-)

samsa
10. srp 2009

Ela nebo Ella 🙂 je taky pěkné. Až něco vyberu, tak bude horší zpracovat muže. Nesnáší debaty o jméně a na všecho mi řekne, že je to hnus. 😠

kristi
10. srp 2009

tak se ho neptej

samsa
10. srp 2009

Kristi 😀, to asi nepůjde, u nás v porodce musíme papír o jméně podepsat oba. Ale vidíš, já to můžu podškrábnout sama 😀 Ale já ho už nějak zpracuju, když nechce sám nic vymyslet, tak má smůlu.
Verled, nedej se, stejně by tě to jednou mrzelo. Však ono si příbuzenstvo zvykne. My teď jméno nikomu říkat nebudeme, abychom se vyhnuli tomu, co před 3 roky, že na to půlka rodiny reagovala se šklebem a blbými kecy.
No nic, musím končit, vzbudil se mi drak, tak musím jít chystat krmení. 🙂 A ještě jednou díky za tipy.

alexandrah
10. srp 2009

ahoj samsa, a preco sa o tom nechce bavit? a ako si predstavuje, ze ho vyberiete, aleBO ze bude bez mena?

samsa
10. srp 2009

Alexandrah: ne, my měli totiž vymyšlenou už dříve Viktorii, ale mně se to nějak přestalo líbit, no a když o tom začnu, tak se zlobí, že zase něco vymýšlím a jestli to dítě bude mít 10 jmen.

blka
10. srp 2009

Samso, a co Lada? Mně se teda kombinace Nela a Ela nelíbí.

inka28
10. srp 2009

my sme sa snazili o babo 2 roky uz v tedy sme mali s muzom vybrate mena pre dievca Julia apre chlapca Roman tak to aj zostalo

peda
10. srp 2009

Holky,
já Ellu mám,teď jí byly 2 měsíce 😵 ale nevím,kdy má svátek.V českém kalendáři není,jestli je třeba nějaký rozšířený...

blka
10. srp 2009
gtver
10. srp 2009

Nela a Ela jsou obě hezká jména, ale nevím dohromady, aby se to dobře sluchově rozlišovalo, protože přece jen Nela začíná na neznělou souhlásku, takže s Elou to zní hodně zaměnitelně.

peda
10. srp 2009

Blko,děkuju,to jsem taky našla.

lenkabu
10. srp 2009

verled:u nás e mohli v Vandy všichni po.rat, prej jestli je to český jméno,jestli je to v kalendáři, jak jí budeme říkat.........no jménem,jak asi. Nedej se,je to výborný jméno 😉 presně jak tu padlo,pro holku co se nedá 😉 mmch když byla mimino,říkali jsme jí Vanduško, teď Vando a neni žádnej problém.

kacerka
10. srp 2009

samso a co Viola??? Ella by se s Nelou asi trochu pletla, ne?

kristi
10. srp 2009

pletla, prave proto se mi vic libila ta Nina

alexandrah
10. srp 2009

ja mam vymyslene mena s manzelom tak na 5 deti dopredu ... no ale asi az tolko mat nebudeme, hehe ... tak zatial je na rade iba prve ... uz som mu povedala, ako sa bude volat druhe a tretie ... 😎

kristi
10. srp 2009

Richard je super, jmeno pro opravdovyho chlapa - gratuluju k vyberu.

gtver
10. srp 2009

Richarda taky chválím 😀 😵 😵 perfektní volba 😵

kacerka
10. srp 2009

Richarda mám v užším výběru pro případného druhého kluka. Taky se mi moc líbí, akorát řeším Ríšu - to už se mi líbí méně 😕

gtver
10. srp 2009

kacerka, jojo, děda s babičkou mu taky zdrobněle radši říkají Richie nebo Ricky 😀

gtver
10. srp 2009

u druhého zase řeším Sašu 😠 , všichni asi dostanou přísný zákaz 😀