Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
30. kvě 2012

@aerin Z hebrejských k Zachariášovi třeba:
Adam, Benjamin, Eliáš, David, Izaiáš, Jáchym, Gabriel, Jeremiáš, Jonáš, Melichar, Matouš, Natan/Natanael, Samuel, Šimon, Tadeáš, Tobiáš.
Adina, Anita, Dita, Debora, Eliška, Ester, Izabela, Judita, Lea, Miriam, Magdalena, Ráchel, Rebeka, Rút, Sára.

aerin
1. čer 2012

@magimary @nunacek holky dekuju🙂
tak podle vcerejsiho utz je to spis holcicka a to mi teda rekl i vyhlaseny Dr. na NT, tak uvidime...😀
@magimary hele paradoxne se mi lepsi zdaji delsi jmena, i kdyz mame dlouhy prijmeni😀

Magdalenu jsem moc chtela, meli jsme ji napsanou i u Z., ale od te doby se narodily Madlenky dvema kamaradkam, tak to pada☹ momentalne se mi nejvic pozdava Alzbeta, ta splnuje i hebr. puvod, a Dorota, ktera ho sice nesplnuje, ale libi s emi moooc a prijde mi, ze se i hodi...
a ptala jsem se ted Zakouska, ktery se mu libi vic a rikal DODOTKA 😀 To je rozkosny, ze?😀

nunacek
7. čer 2012

@aerin Jestli Vlašín, tak ten se prý moc neplete, tak gratulace k holčičce 😉 A mezi jmény Alžběta a Dorota bych volila Dorotu 😉 Dorot je méně než Alžbět a i se víc ta Dorota hodí k Zachariášovi 😉

aerin
7. čer 2012

@nunacek jo, byl to Vlasin 🙂 A Dorotka vypada cim dal tim jisteji 🙂

petrajurinova
8. čer 2012

@aerin jééé mi se líbí Bětuška (Alžběta). Dodotka není špatná, ale u nás se Dorota říká hloupé neschopné ženské.

pajuelh
8. čer 2012

ahojky,od vcerejska jsem nestastna:(dostala se mi do ruk knizka Jmeno je Tvuj osud a opet v tom plavu🙂pro kluka jsem mela Jachym nebo Theodor a obe jsou spatne,tak poradte nekdo nezvykle ale ceske jmenio diky🙂

ronyx
8. čer 2012

@pajuelh My máme Kristianka,chtěli jsme české jsméno,ale aby bylo trošku nezvyklé. 😉

pajuelh
8. čer 2012

kristianek je hezke ,ale ma ho ma hodne blizka kamaradka:(takze nic:(

emma2010
8. čer 2012

My mame Emmu a kdyby nááááhodou nám hráblo, a přišlo by druhé mimi, tak pro kluka Oliver a pro holčičku Lili.

sarka11
8. čer 2012

Taky máme Kristiánka (my s dlouhým á 🙂 ) a první se jmenuje Damián, no a z holčiček se nám líbilo Valérie, Šarlota a Tamara 🙂

petrajurinova
9. čer 2012

Dneska jsem jsem potkala kluka jménem Xavier a byl to docela sympatický člověk 😎 a to jméno se mi zalíbilo.

mia258
9. čer 2012

Mne sa zapáčili aj mená Coralie, Laurie a Daria 🙂

pajuelh
10. čer 2012

Jeee Damian je nadherne jmeno🙂!Ale pritel je proti:(me se libi Eliaš,Vincent,Frantisek,Bartolomej,Benedikt,Benjamin,ale nic z toho neni dovoleno:(

michaela2310
10. čer 2012

@pajuelh Vincent se mi taky líbí, ale u druhého asi neprojde ☹ a ještě Mikuláš, ale to se manželovy taky nelíbí 😠 😢 a pro holčičku Valerie, Valentýna a Markéta

pajuelh
11. čer 2012

jo no jsou to krasne jmena🙂jeste je tady Frederik🙂ale zatim uspech zadny:(Pro holcicku mame jasno Thea Antonie🙂

pajuelh
11. čer 2012

Jo a Mikulas je bozii!Ale pritel ma prijmeni Krestan🙂)

ronyx
11. čer 2012

@sarka11 Taky máme Kristianka,my s krátkým a 😀

michaela2310
12. čer 2012

@pajuelh taky jsme pro holčičku vymýšleli dvě jména, líbilo se nám a vlastně stále líbí Laura Nela 🙂 koukám, že máš TP 11.1. já měla 10.1., ale nakonec jsme na Štědrý den 🙂

pajuelh
13. čer 2012

jee taky doufam ze to bude driv🙂))no pritel je 10,1 tak by jsi moc pral at je to tak🙂no na holcicce jsme se zhodli hned:(nebyl problem,ale ten kluk me trapi:(..

ameliejulliette
14. čer 2012

@petrajurinova 😵 Xaviera jsme měli vybrané pro prvního, nakonec jsme to kvůli x v příjmení změnili 🙂 Ale pořád se mi líbí.

pajuelh
14. čer 2012

Xavier je zvlastni..ale jak mu chces rikat?co takhle Elien?

pulsatilka
14. čer 2012

My mame dceru Darja a druha bude Tatiana 🙂 Povodne sme mali vybrane pre dvievca Oxana a pre chlapca Jergus 🙂

maminkazelvinka
14. čer 2012

Já chtěla pro holčičku Andělu ,ale máme kluka tam se mi ty "neobvyklá "jména moc nelíbila ,tak je to Radek🙂

sarkachmelova
15. čer 2012

@pajuelh proč jsou podle knížky špatné ?

sarkachmelova
15. čer 2012

@aerin Dorotka je super !!! 😵

sarkachmelova
15. čer 2012

@michaela2310 jéé,Mikuláše chceme my🙂

gabika76
15. čer 2012

mne sa páčilo meno pre chlapca Konrád /po starom otcovi/. Ale narodilo sa dievčatko čo sa malo volať Amálka a volá sa v konečnom dôsledku Linda 🙂

pajuelh
15. čer 2012

ptz maji spatnou karmickou zatez..verim ze jmenem se da z casti ovlivnit zivot.Vim zni to divne,ale verim na takove veci🙂a o to horsi je pak rozhodovani:(

sarkachmelova
16. čer 2012

@pajuelh zní to zajímavě,kdybych neměla jasno,nakouknu 🙂 takhle snad radši ani ne 😀

pajuelh
16. čer 2012

nee,urcite nekoukej🙂