Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kija
25. bře 2010

lafemme : Jednoznačně Gabriela, to je nádherný jméno, dá se jí říkat i spousty zdrobnělinama, pokud budete chtít.. Kdežto úspěch umělého jména Vanessa jsem nikdy nepochopila, nejen že je z toho ta umělotina úplně cítit, ale jak jí říkat? Vany, Nessy? Mě to teda asociuje vanu a lochnesskou příšerku 😀 Teď se omlouvám, doufám, že jsem někoho neurazila..

lafemme
25. bře 2010

kija: Vanessa je náhodou nádherné jméno, ale máš pravdu, že Gabriela má spoustu variant a tvarů, což u mnohých jmen postrádám..i u té Vanessky. Každopádně nesnáším tvar "Gabča", to je děsné 😖 Chtěla bych na ní volat buď Gabi, Gábinko nebo Gabriel... 🙂

lucisa
25. bře 2010

misha: starší je Noemi Nela a mladší Nathalie Anne....

misha82
25. bře 2010

Co se tyka jmena Vanessa, mam podobny nazor jako Kija 🙂 U Gabriely se mi zase nelíbí tvar Gábina. Přijde mi to hrozně tvrdé 😝
Lucisa, to jsou krasna jmena, my bychom si k nasemu prijmeni nemohli neco takoveho dovolit. A pritom bydlime v cizine, takze mezinarodni jmena potrebujeme. To je pech 😠

adelinka
25. bře 2010

ahojky..tak ja bych chtela tomaska a elenku...hodi se to i memu prijmeni..
nechapu jak muze dat nekdo jmeno cizi nebo tak strasne k prijmeni..
u nas jedni maji ..florian slama zni to strasne nebo maxim kozumplik..nebo hainrich hrdlovic...bych se s takovym jmenem hanbou propadla...

adelinka
25. bře 2010

gabrielka se me taky moc libi...mam jeste favoritku sofii,saru a nikcu 😀

misha82
27. bře 2010

Holky a co treba Klaudie? Libi se vam? Moc casto se nedava...

adelinka
27. bře 2010

me se libi sposta jmen ale musi se hodit k primeni..
klaudie je hezka 😵

lena13
27. bře 2010

my mame claudinku 😀 v cesku docela neobvykle jmeno,ale je krasne

sares
27. bře 2010

lena: a používáte nějaké zdrobněliny ke klaudii? Jinak je to moc pěkné jméno 😉

misha82
27. bře 2010

To me taky moc zajima, jak ji rikate? A jak o ni mluvi okoli? pokud bude nase druhe mimi holcicka, bude totiz asi Klaudie 😵

zlatka
27. bře 2010

jééé,misho- zrovna tento týden jsem na plavču potkala jednu maminku se dvěma holčičkama- Sofií a Klaudií. A té říkala Klaudinko, Klaudi....
Lena bydlí v cizině, tak tam se asi moc zdrobněliny neřeší, si myslím.

sarlotta
28. bře 2010

Ahoj holky u nás taky mají Klaudinku a přijde mi to normální krásné jméno. Děti se nad tím nijak nepozastavují 😉

misha82
28. bře 2010

Aha, fakt, nevsimla jsem si, ze Lena bydli v cizine 🙂
Zlatka, tak to je mila nahoda 😵 To jmeno se mi zacina libit cim dal vic 🙂

johnatanka
28. bře 2010

Holky ahoj, koukám jak řešíte jména, já bych chtěla Viktorií a nebo Maxima, moc se mi líbí Maxík a až bude velkej tak Max. Alex měl být můj první syn, nakonec jsme dali jméno po taťkovi 😎
Klaudie je krásný jméno, taky se mi líbí Valérie, Laura, Vaneska
Na kluka se ještě líbil Felix, Jonáš (český jména málo dávaná), Theodor, ale to bysme pak mohli mít doma školku 😀

misha82
28. bře 2010

Johnatanka, moje favoritka byla Laura, ale manzelovi se nejak extra nelibila 😒 A pro chlapecka se nam libi Maxmilian (Max pro dospeleho chlapa krasne). Ale nakonec asi vyhraje Eliáš 🙂

romana29
23. dub 2010

AHoj holky, možná se to tu někdy řešilo, ale projíždět 212 stránek se mi fakt nechce .)
Nemáte některá odkaz na stránky, kde je u každého jména vhodnost pro ta a ta znamení, případně karmická zátěž? 😕

samsa
24. dub 2010

Ahoj Romano, stránky nevím, já mám doma knížku " Jméno je tvůj osud", tam je karmická zátěž i vhodnost pro znamení.

910linda
26. dub 2010

Ahoj. My máme meno pre chlapca vybraté už minimálne dva roky, a to sme spolu len tri a pol roka. 😀
Môj drahý nedá dopustiť na meno Marcus, o inom nechce počuť. Meno pre dievčatko bolo teda na mne a po niekoľkých búrlivých diskusiách 🙂 , sme sa dohodli na Rebece.
Môj názor na kalendár slovenských mien je, že sú zastarané a treba ich buď obnoviť, alebo zrušiť celkom systém oslavovania menín.

natalia777
26. dub 2010

910linda super nazor som za 😀 kalendar by trebalo obnovit 😀

cara.m
2. kvě 2010

Ahojky, tak mi se líbí jméno Sofie, Julie nebo Ella? A u klučičího jména jště fakt nevím.

lela1
3. kvě 2010

Ahoj 910 linda,aj my sme sa rozhodli pre Marcusa ale nikde sa neviem dopátrať kedy osalvuje meniny a píše sa s Marcus alebo Markus?ďakujem

zuzumajko
4. kvě 2010

ahojte 😀 no, my mame mena vybrate uz velmi davno. Ak to bude chlapcek, bude bud Davidko, alebo Simonko. A ak dievca, bude Alzbetka alebo Johanka 😀

kristi
8. kvě 2010

mne se ted posledni dobou libi Rebecca/Rebeka a stale a porad ten Nathan

simi.w
10. kvě 2010

holky, dá se dát varianta jména Elen nebo pouze Elena ? 🙂

lafemme
10. kvě 2010

simi, určitě i Elen...tak se jmenuje i ta moderátorka, ne? 🙂

ivarei
10. kvě 2010

Tak se taky přidávám, my budeme mít chlapečka Adámka a u holčičky jsme tak dlouho váhali a dohadovali se, až jsme se nedohodli, takže bude asi Anna Rozálie, protože mně se líbí Anička a manželovi Rozárka 🙂

simi.w
10. kvě 2010

lafemm, jen jsem se dívala do kalendáře, že je tam jen ta varianta Elena, takže nevím....................jo, Elen je moderátorka 🙂

simi.w
10. kvě 2010

Tak my máme Aničku a druhé mimi bude Adam, pokud bude kluk nebo Ema holčička...................ale teď se mi zalíbilo právě to jméno Elen, takže zvažujeme 😀

simi.w
10. kvě 2010

ivarei, a jak je to třeba s tím jménem Rozálie, to můžeš přímo nahlásit v porodce nebo je třeba něco z matriky, já vůbec netuším, když si vyberu jméno, které není přímo v českém kalendáři, jak to pak probíhá 😕