Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

agula
20. říj 2009

Ahojte, my čekáme holčičku a chceme jí dát jméno Natali

vendulka
20. říj 2009

Agula, a to jde takto?Ja jsem si jen shanela, jestli muzu dat NatHalie...ale cte se to prave Natali 😉

nunacek
21. říj 2009

enanena: Alžběta je moje sestřenice 😉

ametob: Amélii bych slavila na Amálii 10.7.. A Tobiáš v kalendáři byl minulý rok (teda v tom, co jsem měla já, tak byl), v letošním kalendáři, co mám, myslim není. Ale uvádí se různé datumy, třeba 12.9.,

vendulka: Nathalie je v ČR 183x, Natali je v ČR 206x, takže Natali určitě jde 😉

ametob
21. říj 2009

Nunacek - díky, budu to muset ještě nějak prokoumat 😀 Pro jména jsme 100% rozhodnuti, ale bude to takový divný, každý pak bude přát jindy a nebo někdo nikdy, když to není černý na bílým v kalendáři 😖 Ale zase v dnešní době nic nezvyklého, to je pravda 🙂

lucinka10
23. říj 2009

Já taky ještě nejsu těhotná,ale moc bych chtěla,ale s přítelem sme se domluvili že až po svatbě!! 😉
Jména pro kluka jsou sice nudná ale některá se mi líbí např.Daniell sice není v kalendáři s dvěmi "L" ale je to strašně hezké jméno a pak Peťa(Petr)
Holičich jmén se mi moc nelíbí ale určitě povede Esterka a Lucinka 🙂

beruskanula
25. říj 2009

ahojík, taky se přidávám... zatím ještě nejsem těhulka, ale o jménech s přítelem přemýšlíme--mimi bychom chtěli co nejdříve.... mezi moje top holčiččí jména patří Anastázie - Stázinka, Jolana, Alžbětka a i Karolínka s Amálií se nám líbí, stejně jako Anička- ale nechci, aby se dcerka jmenovala po mne... co se týče jména pro chlapečka, tak semi moc líbí Florian, Alex a David, ale přítel se na tato jména moc netváří, tak uvidíme 🙂

zabka_l.
26. říj 2009

Dobré ráno holky,
taky už s manžou řešíme jména. Čekáme chlapečka a jediné jméno na kterém jsme se shodli je Tonda. Mně by nevadilo ani Antonín, ale to manža rezolutně odmítá. Chtěla bych se zeptat, jestli některá nevíte, jak to chodí na matrice, s tím, že bysme chtěli nechat do rodného listu zapsat jméno Tonda. Nevíte, jestli je to možné? Předem díky za odpovědi. Hezký den

leopolda
26. říj 2009

Ahoj.

Nejjednodušší je si tam zavolat a zeptat se.
Tak jsme to loni udělali my a byl konec spekulacím.

esy
26. říj 2009

🙂 dobry děvčata.jsem podruhé těhotna a nemužem se domluvit muž chce holčiči Barunku,Marinku,Dominičku a ja Beatku,Tamarku,Natalku tak ještě uvidíme.Jedine na klučím jmenu jsme se shodly bud to bude Mikuláš,Adam,Robin nebo Štěpán.Naše první dcera se jmenuje Ester a to jsme dali hned bez hadek.Tak jsem zvědava co vyberem.pa

reni7
26. říj 2009

esy-mě se moc íbí-Beátka a Tamarka 😵 a pro kluka Robinek 😉

beruskanula-mě se taky líbí Anastázie ale když sem to jen navrhla tak všichni kroutili hlavama 😒 ale mě se to líbí Stázinka je moc pěkný,mi máme nakonec Karolínku,ale byl to kompromis,páč jsme se rozhodli až týden před porodem,hold sme každej měli úplně jiný jména a nechtěli si naně navzájem přistoupit,tak přeju pevný nervy 😀

zdezli
26. říj 2009

Agula, Vendulka: my take cekame holcicku a protoze je manzel Nemec a v Nemecku i zijeme, chceme mezinarodni jmeno. Nase konecne verze je Natalie /natalí/ 😉 Dumali jsme i o verzi s H, ale uz ho mame v prijmeni, bez H se nam libi vic a navic je to tu beznejsi 😉

crawler
26. říj 2009

reni: já mám Anastázie jako druhé jméno (biřmovací) - mě se hrozně líbí a říkat Stázinko je přeci krásné 🙂...my máme bez pochyb vybraná jména Elena a František, tak uvidíme jaké použijeme ;-D

makelka
26. říj 2009

ametob: Já mám taky TObiáška a podle křesťanského kalendáře slavíme 13.6. na Antonína 😉 ALe jak tady psal už někdo výše, tak lze i 12.9. a nebo ještě zdroje z netu uvádí i 2.11. 😉 Ale řekla bych, že zvolit si to můžeš různě, dle toho, jak ti to vyhovuje 😉

zabka_l. : Tonda je hezký, je to můj děda i táta. Proč se tvému muži nelíbí Antonín? Vždyť tak mu přeci stejně říkat nebudete, já si dlouho myslela, že táta je opravdu Tonda 😀 ALe jak psaly holky, asi se zeptej na matrice, tam ti to řeknou určitě 😉

janca.k
27. říj 2009

zabka_l moje kamarádka má dceru, která se jmenuje Bára a má to i v rodném listě, takže si myslím, že s Tondou by potíž být neměla, dokonce moje kolegyně není Naděžda, ale Naďa....a ani jedno z těch jmen v kalendáři není 😉 ale na matrice ti to řeknou určitě.

zabka_l.
27. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes poslala email na matriku, telefon mi nikdo nezveda. Jsem zvědavá, co mi odpoví. Makelka třeba bych manžu ukecala i na Antonína, ale zatím o tom nechce ani slyšet. Taky mu furt opakuju, že mu tak stejně nikdo říkat nebude.
Esy - Beáta je hezké jméno. Robina mají moji kamarádi, říkají mu Robíku - taky moc hezké.

lentilka33
28. říj 2009

ahojte...no ja este neviem co to bude ale tieto mena su moje oblubene
Holka - Diana, Sara, Klara, Vivien, Laura, Timea, Bianka !!! (to asi nejvic), Teraza, Nela
Kluk - Tadeas, Daniel, David, Adrian, Samuel, Patrik, Max

tolik krasnych mien je, ze?
🙂

nunacek
28. říj 2009

lentilka33: Sára, Laura jsou moc pěkná jména 🙂 A tvůj seznam klučičích se mi líbí celý, fakt super výběr, až na toho Maxe, ten se mi nelíbí.

ellit
28. říj 2009

lentilka, ty mas presne moje oblubene mena....Sara, Samuel
mne sa hrozne pacila Tara, chcela som to dat mojej dcerke ak raz budeme mat, ale co cert nechcel, kamaratkina mama si kupila psa a dala jej meno Tara 😝
Chlapcenske mame este Christian, David, Maxim
Dievcenske sa mi este velmi paci Viktoria

marrttina
29. říj 2009

Ahoj holky.Tak my máme doma Lukáše a Viktorii,tedkom čekáme další holčičku a nemůžem se dohodnout.Nakonec přítel přišel stím,že to bude Petřička.On se totiž jmenuje Petr,tak pry když to není Petr tak Petra 🙂 .Mě se to moc nezamlouva,ale čím více si to opakuji tak to nezní tak špatně.Petulka,Petruška .... 🙂

dajuli
29. říj 2009

Ahoj holky, čekám druhé mimi a mám hrůzu z výběru jmen. Hlavně klučičího. Nemám ani jednoho favorita, ale zato mám ooobr seznam jmen, která teda nikdy nedám. Nejsem moc fanda jmen jako je Eliáš, Jonáš, Tadeáš a další "ášové" i když jména jsou to hezká, ale nějak moc se kolem nás rozšířili ☹ Líbí se mi Nicholas, ale naše příjmení začíná na S, tak by se to špatně vyslovovalo. Ještě, že mám spoustu času na to nějaké jméno vymyslet 🙂 Ale budu si vás tu postupně pročítat, určitě tu najdu spoustu skvělých nápadů i pro holčičku 😉

mmmk
30. říj 2009

rimmel • 1d • Dnes v 09:38
co si o tom myslite? my sme to tak spravili pri prvom nakolko sa narodil predcasne, nevedeli sme pohlavie a na chlap.mene sme sa nezhodli a porod prisiel tak necakane! :D

a velmi sa nam to pacilo..planujeme toto iste spravit aj pri druhom 🙂 viete, pozriet sa na babatko, ci dokonca pockat par hodin, vypozerat sa a rozhodnut sa ake meno by sa mu hodilo 😎

strouzek
30. říj 2009

no já na to asi moc nejsem, my máme jména vybraný už roky ještě z doby kdy jsem brala HA, u porodu bych se bála těch emocí, taky by se mohlo dítě jmenovat malej Budha, je to sice super pojmenovat dítko podle vzhledu ale stejně všechny ty novorozený mimča vypadají pěkně a ze začátku stejně. moje spolužačka to tak měla že její matka měla nějaký zmatek ve jménech, už nevím jak k tomu došlo jestli za přispění těch emocí se spletla to už si nepamatuju ale pak musela měnit rodný list, kamarádka se jmenovala při narození ale pak si to s čistou hlavou rozmyslela a šla jí dát jméno Jana.Já vím že když se mému bráchovi narodila malá tak si nebyl schopný vzpomenout na nic, ani na příjmení když měl to mimčo podepsat na nožičku tak už vidím jak by tam házeli jména podle vzhledu narychlo 😀

blka
30. říj 2009

Mně po porodu bylo to mimčo na břiše "fuk". Byla jsem KO a ani jsem nebyla schopná si ho držet, natož přemýšlet, jak by se měl jmenovat 😀 . To by určitě skončilo tak, že by se jmenoval po tatínkovi, což jsem nechtěla.

marinka
1. lis 2009

rimmel, je to zajímavé a myslím, že někdy si takto miminko opravdu "vybere" jméno, že až když ho rodiče uvidí, tak je napadne jméno, které je třeba dřív nenapadlo vůbec. Znám takové případy, kdy měli rodiče pro prcka vybrané jméno už dlouho dopředu, ale když miminečko uviděli, tak jim k něm tohle jméno vybec nepasovalo a naopak se jim zdálo, že to je celý např. František, tak to změnili 😵 A třeba kamarádka rodila v Dánsku a tam se vůbec nedávají jména dopředu, jako že se vyplní papír jako u nás, ale až několik dní nebo klidně i týdnů po porodu 😉

A vítáme na světě Margaritu Paroubkovou 😀 (Jirko, Jirko, proč sis radši neprosadil tu Elišku.. 😅 )

sarusinek
1. lis 2009

Tak my máme Štěpánka, ale rozhodovali jsme se mezi ním a Tobiášem. Teď jsem ráda, že je to Štěpíno, původně jsme nevěděli moc verzí, jak mu říkat, ale teď to lítá, ani nad tím nepřemýšlíme - Štěpulka, Štěpulínek, Štěpík, Štěprda, Štěpáček, Štěpa, Štěpoušek, Štěpula,... Holčička by byla Isabela. Líbí se mi i Sára - tak jsme pojmenovali naši kočku, druhá se jmenuje Bibiana 🙂

verun.j
1. lis 2009

Čauky, v kalendáři opravdu zas tak moc zajímavých jmen není, ale pokud jde o jména povolená matrikou jsou jich opravdu mraky. Jak dívčích, tak klučičích a sposta z nich je moc pěkná. Stojí za to kouknot se www.krestni-jmena.cz na seznam jmen.
Já budu mít 100% chlapečka a vybrala jsem jméno Alexej a moc se mi líbí, ale třeba moje máma je z toho opravdu na mrtvici a ani pár dalších lidí, kterým jsem to řekla se netvářili jako, že by se jim to moc líbilo.
Ráda bych věděla váš názor, je to pro mě důležitě a ze stávajících reakcí jsem poněkud zklamaná.🙂

mayla
1. lis 2009

Ahoj, my určitě okolí jméno říkat nebudeme, už jsem se setkala s tím, že se lidi divně tvářili, takže jméno neříkám a až se mimi tak bude jmenovat, nic s tím už neudělají. 😝

artuse
1. lis 2009

verun.j mně se Alexej líbí 🙂 dá se mu říkat Alex, ale narozdíl od Alexe je normálně v českém kalendáři 🙂

leopolda
2. lis 2009

Ahoj holky.

ted jsem se někde dočetla,že jméno Tobias musí schválit matrika.
zavolám si tam,jen jestli nemáte někdo osobní zkušenost.Děkuji.

vejula
2. lis 2009

No to ti neviem povedať. Ja poznám jedného malého Tobiasa ale neviem či to museli niekde schvalovať. Ale teraz veľa kočiek chystá dať malému meno Tobias... Ja ešte pre chlapčeka meno nemám ☹ Chcem také aby ich nebolo veľa ale zas nech je pekné... Fakt neviem