Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petrajurinova
5. kvě 2014

@veronikapinkaskanerova Bára je možno použít bez nějakého schvalování či posuzování. V ČR je zhruba 3300 žen s rodným nebo křestním jménem Bára.

kulisaci
19. kvě 2014

ahojte holky tak tech jmen jsou mraky my mame doma kristianka a richarda chtela jsem neco co se moc casto nedava a zatim se nam to povedlo jsme jedini ve vesici co zatim maji tyto jmena tak snad to vydrzi🙂

sarriku
3. čer 2014

Holčiny, jaké jméno pro chlapečka příjmením Matějíček?
napadá mě Jan, ale jen v podobě Jeníček nebo Josef, ale jen v podobě Josífek
nebo Michael
raději bych něco, jak říkáte, neobvyklého

kristiii
4. čer 2014

@sarriku Matějíček je pekné mäkké priezvisko, kludne by sa mi k nemu hodilo aj niečo tvrdšie, napr. Richard.

reariha
9. čer 2014

Zdravím, a co říkáte na ryze staročeskou podobu jména Sebastián - a to Šebestián?

zabicka156
12. čer 2014

Ahojky, Šebestián nezní špatně. Je to neobvyklé.
Mi jsme se zatím shodli na Alexovi, když to bude kluk a holčička bude Mia.

erinyekleio
21. črc 2014

Ahoj děvčata,
tak u našeho vzdáleného příbuzenstva na Sloven sku se jedna holčička jmenuje Lesana(rodiče nadšení ekologove) a to se mi moc líbí. My máme kluka Davida, po tatínkovi. Ale protože partner je kyperský řek,tak holčička dostane řecké. Oba jsme se dohodli na jménu Erínye. Nevím, jestli nám to povolí a tak mám v záloze Eríny- obdoba Ireny,ale v řecké formě. Sestřenice vdaná do UK je ted těhotná a já pevně doufám, že to bude chlapeček(asi jako jediná z rodiny), protože si vzala Pottera a tak pevně doufám, že se narodí Harry. Nicméně, když to bude holčička, tak to bude Lilly..a to byla Harryho maminka. No, pro mě jako pro nadšence je to skvělé ze všech úhlů :D

papavlapa03
23. črc 2014

Ahojky chci se poptam,nemuzeme to nikde najít :( Ale nevíte někdo,kdy slaví svátek Loki? Je to sice jmeno ze severské mytologie,ale hrozne se nam líbí a hodí se k příjmení... Jen nevíme kdy má svátek :( děkuji za odpovědi 🙂 😀

maia74
23. črc 2014

My jsme od kamarádky odkoukali Matyase, ale bude to prý holčička, takže Karolínka

gepe
2. zář 2014

@papavlapa03 http://www.jmena-psu.cz/psi-jmeno-loki/ jinak nordicky buzek srandy Loki ma svatek 1.4. Tak si vyber. V CR jmeno registrovane v matricni knize neni.

papavlapa03
3. zář 2014

@gepe .. nu to jsem si aji myslela že určitě tady registrovany neni,,, děkuji za datum svátku a budu mofdlit o schvaleni 🙂

anetaji
4. zář 2014

Karla 😎

erinyekleio
13. zář 2014

@erinyekleio Tak hlásím,že bude Lilly...sákra a já tak chtěla Harryho. Tak snad se zadaří napodruhé :D

sarad
13. zář 2014

Těch klučičích jmen je opravdu málo a ta hezká se neustále opakují. Teď je to na hřišti samý Matyáš a Matěj...taky jsme se u synova jmena pekne zapotili, a český kalendář je skutečně k ničemu. Asi nejhorší kombinaci dali známí- Kašpar Veselý.

svanhild
21. zář 2014

@papavlapa03 já bych se toho nebála, je to existujíci a používané jméno, takže není důvod pro neschválení, stůj si za tím. Můj syn má taky severské jméno, máme k severu a tamní kultuře a historii velmi blízko, takže volba byla jasná 🙂 můžeš mrknout na stránku nordicnames.de, je tam uvedeno, kdy ve které zemi slaví svátek, význam jména a statistiky. A nenech se odradit řečmi co jste to vybrali za exotiku, že se mu budou smát a podobnými nesmysly. Takovým lidem obvykle říkám, že tahle jména jsou tu s ohledem na historii mnohem víc doma než například velmi frekventovaná hebrejská, řecká, perská...a taky jim je nekritizuju 🙂

ladybird_89
27. zář 2014

Ahoj, mně přijdou moc hezká jména Sophie, Ema, Elena nebo Matyáš, Eliáš pro kluka. Nejsou až tak obvyklá a podle mě moc pěkná 🙂

mikracek
30. zář 2014

Pro holčičku Larissa nebo Loretta, pro chlapečka Ronald 🙂

takarazestinusakur
6. říj 2014

My jsme vybrali z japonských jmen Ayato pro kluka (s kanji ve významu "spojující lidi") a pro holku máme Miyo (v Japonsku je populární verze Mio, ale ta se nám nelíbí...) význam Miyo v kanji je krásné sluníčko...v záloze máme ještě Maya nebo Kaya🙂

sebik19
22. říj 2014

potřebuji taky radu🙂 doma mám Sebastiána a ted cca za 4 týdny čekáme holčičku...rozhoduji se mezi Stelou a Melanii a včera mi manžel úplně dostal když řekl tak co Meliska???není to jméno spíše pro romy???líbí se mi také ale fakt nevím, které z těch jmen vybrat nebo mi klidně napiště další tipy 😲

nalja
22. říj 2014

U prvního syna jsem chtěla jméno Mojmír, ale rodina si klepala na čelo takže máme Matyáška. U druhého jsem doufala, že to bude Evelínka, ale podle pana doktora to bude kluk. A jelikož jsme tak trochu nepočítali s tím, že to bude kluk a nic neměli vybrané rozhodli jsme se ho pojmenujem po panu doktorovi co nám to oznámil - Pavol 🙂

tarra27
22. říj 2014

@sebik19 mě se líbí melanie 😉

denca1988
22. říj 2014

Myslim,ze je krasne kazde meno,pokial je ceske,resp.podla statu z ktoreho rodinka pochadza.Je uplne hrozne davat detom tie zahranicne mena,to je odjakziva moda ciganov;)to je ako s americkymi znackami na nasich ceskych autach...trapas...my cakame ELisku,chlapca sme chceli Vaska.

sebik19
22. říj 2014

@tarra27 děkuji

sebik19
22. říj 2014

někdy se člověk nemůže rozhodnout 😉 u kluka to bylo jméno jasné hned

78marcela
22. říj 2014

@sebik19 mě se líbí Stella.

lenicka07
22. říj 2014

@sebik19 Já taky hlasuji pro Stelu (Stellu) 🙂

maminkahanulka
21. lis 2014

Mile maminky, tak pro nas uz je to taky aktualni a meli jsme spoustu variant i tak cvicne dopredu ... 🙂
Doma uz mame Jonase. A dalsi moje tipy : Tadeas, Lukas, Dominik, Sebastian, Sasa, taky se mi libi hodne
Damian, ale to neprojde pres tatu a Benjamin taky ne. Zatim pro me vitezi Kristian, ale nevim jak ho zkracene oslovovat, ale urcite na neco prijdem. A co se tyka holcicek, tak Linda, Nina, Nela a nove Bara. Ale chtela bych chlapecka. U prvniho tehotenstvi jsme chteli Julinku, manzel Johanku, ale to uz je promlcene. Ale jeste urcite prolistuju kalendar a pak budu vybirat podle momentalniho rozpolozeni a nalady, az budem vedet co tu bude ...
Tak prijemny vyber jmen. Jo a Stela je taky pekna.

enidka
23. lis 2014

tak my sice máme doma Kristýnku,ale abych se trošku pochlubila originálním a v ČR jen 3x zastoupeným jménem (kupodivu vše naše rodina ), tak Enid (angl. se čtě Ínit) 😀 třeba někoho inspiruju 😀 😀 😀

klar2
25. lis 2014

Mě přišlo hrozně divný,když rodiče ségře dali jméno Doubravka,ale je pravda, že jinou neznám 😀

albrabantik
25. lis 2014

@maminkahanulka všechny jmena , co pišete jsou hezky. No ale Damian me nadchnul! (y) Škoda, ze to neprojde. ;)