Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

macinka
17. říj 2005

zuzii:gratuluji,ať vše vyjde tak jak má a hlavně ať je mimčo zdravé..

kristi
21. říj 2005

macinka: muj pritel i otec maji jmeno Robert,tak teda netusim, jak to u nas bude. Uz jen z principu jsme vybrali jina jmena, jelikoz se nam nelibi davat jmena po rodicich....takze holcicka Valerie a kluk Alex, jeste se nam libi Sebastian, Oliver, Richard z holek jeste Emma, Nella, Elle..no uvidime,jak to nakonec dopadne...kazdopadne je to neco, co uz se pak neda predelat, takze je treba nad tim hodne uvazovat...a probirat to ze vsech stran

xara
22. říj 2005

zuzii,to je náhodička,jsem taky v 2.měsíci(konec) a holčičí jméno se mi taky líbí nejvíc Sárinka a kluka fakt nevím 😉
Tak hodně štěstí a ať pěkně rostete! 🙂

macinka
22. říj 2005

kristi...já se musím zeptat,zda jdou dvě jména...jinak jse pro kompromis,že Robert bude jako druhé🙂))...takže by to byl buď Vojtěch Robert....nebo Daniela Kristýna...holt zatím přítel chce mít "R" ve jménech...ale je na to čas...ještě nejsme svoji...

jinak Vám gratulüji,ať je vše v pořádku...

semtam
26. říj 2005

Ahoj taky se přidám. Nám se líbí jméno Matěj a Johanka. Tak uvidíme. Taky se mi líbí Klárka, ale pro kluka je to jasnej Matěj. 😉

luckies
26. říj 2005

Taky se přidám i když mimčo zatím neplánuju 🙂 . Mě se líbí pro holku Natálie a Viktorie a pro kluka Tomáš a Radek.

myska
26. říj 2005

Tak to já mám zatím jména: Simona, Katka, ale líbí se mě taky Jolana nebo Silva ale favorit je Sandra, ale bohužel to neprochází u manžela, tomu se líbí Natálie. U kluků je ten výběr těžší: Tomáš a Ondra.

honzina
26. říj 2005

Občas nad jménama přemýšlím. Jen tak, hypoteticky. A pořád se to mění. A pokud se na oblíbený jména zeptám manžela, tak zjišťuju, že má úplně jiný vkus. Docela mě vytáčí, že se mu líbí takový holčičí jména, jak se jmenovaly jeho lásky přede mnou. Dělá mi to schválně? (já vím, že ne, ale z legrace se na něj zlobím).

l.u.c.y.
26. říj 2005

Tak já se taky přidám, pro holčičku je to jasné. Moc se mi líbí jméno Markéta a pro kluka ještě nevím. Líbí se mi jméno David, ale vypadá to, že až jednou budu toho chlapečka mít, tak se bude jmenovat po manželovi - Pavel - stará dobrá klasika.

macinka
26. říj 2005

honzina...je fakt...u nás,když se na toto téma zavede řeč...tak padnou jméa a jeden nebo druhý říká...jééé,tak se jmenoval ten a ten..nebo ta a ta...tak ne...bude to zajímavé k čemu se dostaneme🙂

honzina
26. říj 2005

No u nás to asi taky bude hodně zajímavý. Kdo ví, jak to nakonec dopadne, že. 😉 A taky vím, že s tím bude hodně problémů u našich, protože se jim hned tak nějaký jméno líbit nebude, budou se tvářit a ptát se proč zrovna tohle a budou se jim dělat asociace na nějaký lidi... A pokud naše rozhodnutí změníme, tak z toho zase budou na prášky... Ach jo, vidíš? Ještě to ani není aktuální a já už to vidím v živých barvách...
Možná taky právě proto bych nechtěla znát pohlaví mimíska, dokud se nenarodí. A asi si budu muset dávat velký pozor na to, abych se s nějakým hypotetickým jménem před našima neprokecla, uf! 😉

cecetka
26. říj 2005

Taky jsme už vybírali jména a vybrali. Pro holčičku mám vysněné jméno už několik let - Eliška. A jméno pro chlapečka jsem nechala na manželovi. On miluje historii, tak vybral krásné české jméno - Přemysl. Jen aby se nám nenarodila dvojvaječná dvojčata kluk a holka, to by se pak jmenovali Eliška Přemysl (ovna) 😀
A druhé jméno pro holčičku máme Anežka a pro chlapečka Otakar. Prostě historie u nás vládne železnou rukou 😀

martik
26. říj 2005

U nás to ještě není aktuální, ale jména už máme vybraná dlouho a tak mi to nedá, nepřidat se do diskuze 🙂 . My bychom chtěli Aničku a Jakoubka. Jen mám strach z taťky, který s oblibou jména komolí a tak z toho určitě udělá " Anče, Kubo sem" (jak v Krkonošských pohádkách, ještě toho hajnýho a bude to dokonalý 😀 )

macinka
26. říj 2005

honzi....taky mám občas pocit,že si naši myslí,že jsme děti,když vymýšlíme taková jména......v pátek,když jsme seděli v hospůdce,tak se usídlila varianta Kryštof Robert....nebo Vojtěch Robert a Daniela Kristýna....jen musím zjistit,zda jdou dát dvě jména..

martik
26. říj 2005

Macinko...určitě jdou dát dvě jména. Sestřička má spolužáka Petra Viktora, a znám i pár dalších, ale většinou stejně používají jen jedno. A holku neznám ani jednu. Ale určitě by to mělu jít. 🙂

macinka
26. říj 2005

já dvě jména chci dát pro to,že přítel chce,aby se dítě jmenovalo po něm...v případě kluka a holka měla být Rebeca...tak jsem se snažila o kompromis...on "rrrčí" i v příjmení...ale ve jméně "R" chce mít....ale díky...

selu
26. říj 2005

Zdravím Vás holky a podělím se taky o jména, která se nám nejvíc líbí. Pro holčičku to bude Klárka (já původně chtěla Aničku, ale to mi neprošlo, prý moc starodavné a taky se mi líbí Eliška, ale to by nešlo moc hezky s mým nastávajícím příjmením 😖 ) a klučík bude jasně po taťkovi a to Michal, jenom doufám, že to třeba nebudou kluci dvojčata, to bych byla nahraná, protože se mi líbí samá klučičí jména, která už máme v rodině 😒

kristi
26. říj 2005

ja bych taky chtela dve jmena, uz se to pry muze i bez ty pomlcky,co byla predtim povinna....juchu 😀

macinka
26. říj 2005

už víš jaké,kristi?...jinak díky za mailíka,máš tam odpověď....

kristi
26. říj 2005

Alex a Valerie, pokud tam maji byt druha, tak by byli mozna ty nase, takze Kristýna a Robert....mne se nase jmena libi.....

macinka
26. říj 2005

jééé...Ty máš také Roberta?...to u mně Robert bude muset být🙂))))Nebo prý Norbert...varianta č.2🙂))A Kristýnku máme taky,ale zatím jako druhé jméno....

aajka
26. říj 2005

A holky na co ta druhá jména jsou, já to moc nechápu...

selu
26. říj 2005

já tomu taky nejak nerozumím, oslovovat je stejne budou jen jednim 😀

ladunka
26. říj 2005

Aajko, my o nich uvažujeme kvůli rodinné tradici. Manžel by chtěl syna pojmenovaného po svém tatínkovi, ale já bych nerada aby docházelo k nedorozumnění při určování, o kterého človíčka jde, jestli o dědu nebo vnuka, a řešení pomocí druhého jména se nám oběma líbí. Bylo by to něco, co dítě zdědí po svých předcích... pro holčičku bychom chtěli jméno mé maminky.

macinka
26. říj 2005

něco na ten způsob jako ladunka....přítel by chtěl u kluka jméno po něm...mně se to moc nelíbí...opravdu jde jen o to,že to bude v rodném listě a tím pádem kompromis...ale oslovovat se bude tím prvním...i když až budu těhotná,tak se třeba dohodneme na jednom....dám Vám vědět🙂)

selu
26. říj 2005

tak to jo Macinko, kdyz nad tim ted premyslim, pro kluka chceme stejny jmeno jaky ma muj pritel, snad kdyz budu volat Miso tak nedobehnou oba a nesrazi si nos 😀 Ale je to kazdyho vec a nazor a nikomu to neberu, kdyz chcete dve jmena pro sve ditko jdete do toho! Drzim palecky az budes v tom a propo uz se snazite? 😉

marusenka
26. říj 2005

My taky uvažujeme do budoucna o dvou jménech o chlapečka -- Šimon Petr. Pro holčičku máme zatím Kačenku nebo Aničku, ta zatím dvě jména nemá 🙂

macinka
26. říj 2005

selu...neboj...když zavoláš Míšo a na chlapy...nepřiběhne ani jeden🙂))))...ne to byl možná hloupý humor....snažit se nemůžeme☹...nevadilo by ani to,že nejsme sezdaní,ale mám boreliózu,prý v špatným stadiu...takže bych mimčo ohorzit nechtěla...

selu
26. říj 2005

Macinka: tak to je od tebe hezke a ferove. Drzim palecky, alespon dosavdne at se te nemoci co nejrychleji zbavis. No ja svemu priteli ani jinak nez MÍŠO nereknu, mozna to zni divne ale jak vyslovim Michal tak to uz se musi neco dit, ze jsem nastvana 😠 nebo tak neco 😀 a v jeho ocickach v tu chvili metaji blesky, nema to rad ale treba v praci mu nikdo jinak nez Michale nerekne...

honzina
26. říj 2005

Moje bývalá spolužačka se jmenuje Šárka Tereza a moje paní učitelka zpěvu zase Jarmila Zdeňka. A přijde mi to hezký. Mají dvě jména no a? 😉