Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gimik
4. říj 2010

Ahojky, tak známá má Alexe a nějak jsem si na to jméno zatím nezvykla ☹ ☹ .
My máme doma Amálku, mysleli jsme si, že jich bude jen pár, ale je jich docela teď i hodně. Až bude starší, tak jí budeme říkat Malí, Amalí 😉 .

kristi
5. říj 2010

@gimik a proc by sis na to mela zvykat, tvoje dite to prece neni

gimik
5. říj 2010

@kristi
to je pravda 😉 😉 😉

sirael4
5. říj 2010

@gimik nebo Amy 😉 pro slečnu v pubertě

mona01
5. říj 2010

Čauvec my máme doma Mikuláška 🙂 Když to doma poprvé slyšeli, jaké chceme dát jméno, nebyli z toho moc nadšení. Teď se jméno všem moc líbí, dokonce už Mikulášků u nás ve městě přibývá 😉 Teď plánujeme druhý a vůbec nevíme, jaký dát jména (nejhorší je to na holčičku). Mně se líbí Darina, Elena a Ema a na chlapečka Šimon, Simon. No ještě máme nějaký ten čas na vybírání 😵

lordicka
6. říj 2010

ahoj my se nakonec rozhodli pro Haničku, tohle jméno se moc nedává a přemýšleli jsme i o Klárce ale pak nám přišlo,že malá by to mohla špatně vyslovovat ono to je docela těžké to Kl a ještě do toho r , A kupodivu se to všem líbí a nikdo v okolí to nemá 😉

gimik
6. říj 2010

@mona01 Mikulášek je moc hezký jméno. Začalo se mi líbit, když jsem sledovala seriál Helena a její chlapci, tam byl Mikuláš.

martankas
6. říj 2010

@didi07 ahoj,narazila jsem tady na tvé příspěvky a nejspíš řešíme stejný problém. 🙂 taky nemůžeme přijít na žádné italsko-české jméno pro chlapečka ☹ co navrhnu já,to se nelíbí manželovi a naopak. mě by se třeba líbil Damian(o) 🙂 ale to bylo zavrhnuto 😒 stejně jako Daniel nebo Lucas...u holčičky jsme se kupodivu shodli na Lauře 🙂 pokud vyčteš v knížce nějaká zajímavá italsko-česká jména, budu ráda za inspiraci 😉

pepi_petra
9. říj 2010

Tak u nas je asi skoro na meno babatkovy,ale predsa 😀 dievcatko asi Sára a chlapecek asi Erik.Manzel povedal ze to necha na mna co neviem ci je pre mna plus alebo minus 😀 😀 😀

kukujka
10. říj 2010

ivca my mame s priatelom vybrate meno valentyna ale kazdy nas od toho odraza my sa vsak nedame paci sa nam.meno pre chlapca nemame ale som len v 6.tyzdni tak mame casu este dost

gimik
10. říj 2010

@kukujka Ahoj, známá má 4 letou Valentýnku 😉 😉 ,pěkné jméno 🙂

kukujka
10. říj 2010

mna zas vsetci od mena valentyna odhovaraju ze mam mysliet na dieta aj ked bude dospele ,ale ja v tom nevidim problem to meno sa nam paci

lucisa
10. říj 2010

@kukujka krásné jméno, proč by nemělo slušet i dospělé slečně nebo ženě? Vždyť my tady v CZ máme herečku Valentinu Thielovou a jaká je to dáma v letech.
Nenech si do toho kecat - pěkné jméno, spousta obměn a zní krásně i v původním tvaru, tak proč ne? Nikomu už nic neříkejte a ať si pak mluví kdo chce, bude mít smůlu, mimčo bude na světě. Známá si takhle nechala od příbuzných vymluvit Patrika, už byl dokonce na světě a energická babička generál to šla na matriku změnit na Marka (sice nechápu, jak je to možné, ale je to tak).
A maminku to dodnes mrzí, Marek má dnes už kolem 20 a Patrik je poměrně běžné jméno, jenže tehdy se to babičce zdálo akorát pro smích.

kukujka
10. říj 2010

@lucisa dakujem nenecham si to vyhovorit ak to bude dcerka tak bude urcite valentynka

lucisa
10. říj 2010

@kukujka 😉 není zač

gimik
10. říj 2010

@kukujka Valentýnka je moc hezký jméno a já bych si to taky určitě rozmluvit nenechala. Nám taky rozmlouvala tchýně Amálku a když se malá narodila, tak jí schválně první tři měsíce říkala Anetko, Aničko a Alenko, prostě říkala, že si na Amálku nezvykne. Ale jsem ráda, že máme Amálku a s tchýní už se raději nestýkám, pač jsem to hodně obrečela a vím, že se prostě se jménem nemužeš každému zavděčit.

kukujka
10. říj 2010

@gimik amalka je krasne meno dobre si urobila,ze si si ho nedala vyhovorit

gimik
11. říj 2010

@kukujka jojo, jsem ráda, že mě tchýně nezvyklala 🙂

lucisa
11. říj 2010

@gimik a tchýni jinak zdravíčko slouží? Je praštěná nebo jen tak blbá? Jméno dítěte je věc jen a jen rodičů a ostatní jejich volbu musí respektovat, nic s tím neudělají. Kdyby se takto choval puberťák, je to aspoň pochopitelné, ale u dospělé ženské?
Neřeknu, kdyby to byl opravdu starší člověk a vy dali nějaký modní výstřelek s cizí výslovností, ale Amálka je krásné jméno s dlouhou tradicí a nechápu její chování. A to, že ji schválně říkala jinak, ji opravdu zařazuje do kategorie blbců, s prominutím, na to se nedá jinak dívat.

didi07
11. říj 2010

@martankas - já teda v knížce nic nevyčetla ☹...takže malý je stále bez jména... Na holčičku je to relativně jednoduché, zrovna v neděli jsem byla na oslavě kamarádky dcerky a byli jsme tam všechno italsko-české míchané páry - holčičky byly Valentina, Laura, Veronica, Lara, Melissa a Clara. Chlapečci byli v menšině 🙂, jen tři, a to Carlo, Alberto a Luca.
Damiano se mi tedy taky nelíbí, takže souhlasím s tvým manželem 🙂. Daniel v obou řečech super, ale máme v rodině... U nás je to stejné, co se líbí mně, to se nelíbí manželovi - mně se docela líbí Enrico/Erik, manželovi vůůůůbec, jemu se zase líbí Ascanio/Nino...no v české školce super 😠 ...- takže zatím pracovní verze Alessandro/Alex, to je jediné, na čem se relativně shodneme, ale nijak zvlášť nejásám a obávám se, že pokud se budeme rozhodovat tímto tempem, budu dopisovat na sále...

gimik
12. říj 2010

@lucisa tchýni se raději nebudu vyjadřovat, raději se s ní nestýkáme 😒 .

hamsule
12. říj 2010

Ahojky, zaujala mě tahle diskuze o jménech. Jsem v sedmém měsíci a stále nemáme jasného favorita jména pro chlapečka 😉 No, teda manžel by chtěl Ferdinanda po dědečkovi a já už nevím, z počátku jsem byla hodně proti a teď je to tak půl na půl. V poslední době mám pocit, že mě to jméno pronásleduje, kam se hnu, tam narazím na nějakého Ferdinanda 🙂
Já chtěla Honzíka. Tak přemýšlím nad kompromisem chlapečkovi dát dvě jména Jan Ferdinand a že si časem vybere, jak se mu bude říkat.
No porod se blíží závratnou rychlostí a já si bláhová myslela, že vybrat jméno bude to nejlehčí 🙂

beta007
13. říj 2010

Taky nechapu, co je na dospele Valentyne zvlastniho, naopak, v detstvi vyvstava potreba ruzne zkracovat a komolit, pak uz to muze byt proste Valentyna. Ferdinand je v pohode, jednoho jsem znala na vysce. I se to da v nejhorsim zkratit na Ferda nebo Ferry. Zni to trochu aristokraticky, ale v kombinaci s druhym jmenem, treba to Jan Ferdinand, to uz primo cisarsky :D

petrabe
13. říj 2010

Nektery lidi jsou dost konzervativni, babicce se nelibilo kdyz mama dala brachovi jmeno Tadeas a ted je to jmeno docela bezny. No a ted se brachovi (tomu Tadeasovi) nelibi jmeno co mam vybrany ja- Julian, ze prej to zni moc teple, pubertak jeden. Nejdulezitejsi je ze se libi nam s manzelem.

lucisa
13. říj 2010

@petrabe 😀 😀 teple?? to je pako 😀 😀 (z legrace). Náhodou Julián je pěkné, Julius tedy nic moc (připomíná mi Fučíka 😖 )

margaritka
16. říj 2010

Máte úplnou pravdu, že na kluka těch pěkných jmen moc není, můj přítel by chtěl Františka, jméno František je pěkný a moc jich není, ale pak na něj budou volat Fando, Franto, Fraňku..atd a to už tak pěkný není tak pro kluka vůbec nevím..šel by Adam, ale příjmení nám končí na m , tak je to taková rýmovačka což se mi taky moc nezamlouvá...jedině Kryštof, Štěpán...
U holek bych to viděla na Anna a Barbora, jenže teď těch Aniček je hrozně moc.
...Šarlota, Elizabet a teď jsem slyšela i Izabela ty taky nejsou špatný.
Já se jmenuji Markéta, když jsem chodila do školy moc nás nebylo, ve třídě vždycky sama a teď v dospělosti se s Markétkama moc nesetkávám, ale nevímm jak je to teď u malých dětí!

didi07
17. říj 2010

@petrabe - můj brácha zas za "teple" znějící jméno považuje Kristána 😉, a není v pubertě ... to neřeš, hlavně, že se to líbí vám.

margaritka
17. říj 2010

@gimik Udělalas dobře Amálka je opravdu nádherný jméno a potom Leontýnky tyhle dvě jména mi k sobě prostě pasujou. Některý tchýně jsou opravdu na pěst, nechápu o cojim jde vždyť je to vaše dítě a když ona čekala mimčo tak si do toho taky jist nenechala kecat!! Já mám naštěstí skvělou budoucí tchýni.

silvik
17. říj 2010

@margaritka My máme Markétku a můžu říct, že žádnou další Markétku neznám... jako dospělou, to jo, ale malou holčičku, to fakt ne... takže to až tak běžné jméno v dnešní době není..... 😉