Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gabka32
4. srp 2010

@zuya jestli se vám líbí, proč ne? 🙂 záleží taky k jakému příjmení...

zuya
4. srp 2010

@gabka32 No právě, přítel je narozený v Srbsku a Příjmení by měl Poprašić......... takže Maxim Poprašić 🙂 🙂

lucisa
4. srp 2010

@zuya Maxima jsme měli nachystaného pro naše třetí dítko, nakonec je z Maximka Alexe Amelinka Sophinka 😀

mv
5. srp 2010

Sama mám blízko u sebe svátek i narozeniny a nic moc.Ale přiznám, že nejsem moc slavící typ, tak mi to zase tak neva.
U jména pro dítě bych to sice určitě řešila, ale zase, když se mi líbí nějaké jméno, tak ho raději dám i s tím rizikem, že mi pak bude dítko za to mumlat,než dát nějaké, co se mi až tak nelíbí, ale je z hlediska blízkosti svátku a narozenin přijatelnější.
Nejlépe je trefit se s narozkama na přestupnej rok,a pak mít svátek o Vánocích, jak to máme my u syna.... 😀 😀 😀

handm
5. srp 2010

@mv tak to je opravdu hustý... přestupný rok 🙂🙂🙂🙂 šikulky!!!
Maxim se mi líbí, ale manžel je proti těmto "ruským" jménum.. mě se líbil i Alexandr a Nikola pro kluka, ale nic neprošlo...😝

lucisa
5. srp 2010

@handm a jak manža přišel na to, že jsou ruská? konkr. Maxim je latinského původu, Alexandr a Nikola jsou řeckého původu, i když Nikolu převzala francouzština a odtud se k nám dostal.... 😉

kaaatinka
5. srp 2010

@gabka32 aoj mi máme Natálii.. 21.12. a narozky má 25.12. a miminko má termín 24.12. a bude to teda bud Tobias 2.11. a nebo Valerie a ta je 18.4. 🙂

gabka32
5. srp 2010

@kaaatinka to se vám to pěkně povedlo, obě vánoční dítka 😀 a Natálka to tedy má vše hopem 🙂

mi se Natálie taky moc líbí, ale u nás ve městě je to nejčastěji dávané jméno, tak jsme nakonec vybrali Alexandru, ale taky se tchýně zpočátku podivovala nad ruským jménem....

kaaatinka
5. srp 2010

@gabka32 ALexandra je ruský?
V tý době to zas tak časté jméno nebylo, aspon já o žádné Natálii moc neslyšela až pak ve školce byly 4 Natalie :D

gabka32
5. srp 2010

@kaaatinka jméno je řecké, ale tchýně si myslí něco jiného 😀 já ted slyším o Natálkách všude kolem mě, ale je to krásné jméno 🙂

kaaatinka
5. srp 2010

no "kamarádka" zase říkala kdysi Natálce Natašo !!!!! Tím mě vytáčela k nepříčetnosti a kdyby to bylo tak že mějen škádlila tak to beru ale ona jí tak říkala i mimo mě. Takže jsem jejímu synovi což byl Filip začla říkat "fileto" oni na něj beztak volali File a já ryby moc nemusím 😀 😀

nikys
5. srp 2010

@gabka32 Natálka je krasna(tálka) Matyjáš se slaví na Mateje tak je to jedno. 😉

nikys
5. srp 2010

@gabka32 ahoj my mame termin 25,12 tak bych nechtela aby ještě svátek mělo to naše dítko poblíš 🙂 . Připadaji si pak ošizený o darečky. Já jsem 15.12 ted je me to jedno ale dřív ??? 🙂 😀

zdenallicka
6. srp 2010

Kaaatinko, Natálie vyšla z Nataši...😉 Ale chápu, taky nemám ráda, když mi někdo říká Zdeňko, když jsem Zdena...🙂)

gabka32
6. srp 2010

@nikys MAtyáš už bude příští rok s MAtějem oficiálně v kalendáří. a třeba přítel od tchýně je Svatomír a kdoví proč se rozhodl slavit svátek na "Viktora" 😀
Nataša bych teda Natálce neříkala, když taky Naty, Natko....

no a mi třeba naši doma málokdy říkali mým jménem, jsem pro ně Kača, Kačka.... 😅

handm
6. srp 2010

@lucisa no jo, ale to mu nevysvětlíš 😀😀😀😀 prostě mu přijde, že se tak jmenuje každý druhý rus a tudíž je to ruské... a to se mu nešikuje 😝

beta007
6. srp 2010

jo, je to pochopitelný...je jedno, jakýho je to původu, stát, kde by se mluvilo latinsky neexistuje a Maxim, nebo spíš Maksim je prostě typický jméno používaný v Rusku...je v top 10. Dokonce si myslím, že nikde jinde se nepoužívá, jinak spíš v německy mluvících zemích Maximilian, to je asi vše. Alexandr a Alexandra jsou v rusku v top 3 a vždycky byli, takže obzvlášť u nás je to považovaný za ruský jméno, není se čemu divit. A to samý s Natálií, alias Natášou 😀

zuya
14. srp 2010

tak Maxim to nebude, bude to Adélka 🙂 , teda fakt sem překvapená, holčičku jsem si moc přála,ale každý mi tvrdil celou dobu ...jasnej kluk.....žádnej kluk Adélka:o)

sonikyti
14. srp 2010

@handm můj přítel je Marek a jeho matka ho zásadně oslovuje Marik, Marinek - je to takový srandovní, když mu bude za chvíli 40... 😀 ale jinak je to jméno moc krásný, ale taky hodně častý.. 😒

jasekd
14. srp 2010

@zuya Hm, tak Adelka, tak to uz to nepotrebujes, ale treba na dalsi... Maxim se mi nelibi, ale Maxim Poprasic zni vylozene dobre, jestli se vam libi, klidne bych ho dala, mne tyhle jizni prijmeni vetsinou zni moc hezky, melodicky.
@sonikyti Marek je pekne, ale odrazuje me ten Marecek. Jak se vam zdaji sourozenci Martin a Marek? Mne se libi Martin a Michal, ale Misana uz ma sestrenice.

marooshka
14. srp 2010

handm: tak to je jako u nás 😀 , taky jsem navrhovala Maxima, moc se mi to líbí, ale přesně, podle muže je to ruský, tak máme Šimonka 😉

stylly
14. srp 2010

Jména ze kterých budem rozhodovat při druhém těhu:

holčička:
Isabella
Caroline
Bibiana
Nicollette
Kira
Jasmine
Zara
Zaira
Beate
Noemi
Sheila

chlapeček:

Alex
Nicolas
Lucas
Christian
Jonas
Adrian
Charis
Lionel

😀 snad jsem někomu dala tip 😉

nunacek
15. srp 2010

@jasekd Martin a Marek se k sobě hodí hezky 😉 Michala bych nedávala, když už v příbuzenstvu je, pokud se tedy stýkáte. Pokud ne, tak je to jedno.

jasekd
15. srp 2010

@nunacek dik za odpoved.
A napada nekoho, jak jinak rikat malymu Markovi, nez Marecek? To se mi moc nelibi... Zdrobneliny s "č" jaka Marecek, Radecek, Verca, Monca, Alca... I proto mame Martinka.

patru.veronika
15. srp 2010

@jasekd Mark, Marouš, Mařík 🙂

jasekd
15. srp 2010

@patru.veronika 😀 😀 😀

patru.veronika
15. srp 2010

@jasekd 😅....ještě mě napadl Mára

jasekd
15. srp 2010

@patru.veronika jj, to znam, me pobavil ten Marouš (to je jak Milouš), no a Mařik, to je jak Kája M. U nas se rika Marek, Mára, Mařena (taky nic moc), no a nakonec to stejne skončí u Marečka, proto mi to vadí. Děkuju za nápady. Nakonec to stejně dopadne tak, že člověka napadne něco, když to mimi vidí, Martínek když byl malinkej, byl to můj Macíček nebo Macinečka, což manžel nesnáší a taky je tam č, ale tam mi to nevadí. A moje teta mu stejně říká Matýsek, což se mi nelíbí, protože se mi nelíbí jmena Matěj, Matouš, Matyáš... Navíc nikdy není poznat, o které se jedná. A šup zpátky na anglickou klávesnici, já takhle ani neumim psát 😀 Jenze ty jmena bez hacku nevyznej..

staninka77
15. srp 2010

Ahojky.
@stylly-Mně se nejvíce ze jmén líbí.
Caroline-Noemi
Kluci Nikolas-Adrian.
Jinak já kdybych někdy ještě měla děvče tak jedině Karolína.Nela.Ester.
A Kluk.Robin.

sirael4
23. srp 2010

Já už snad jména ani říkat nikde nebudu, mám pocit, že jakmile ho někde vyřknu, slyším to pak všude. Takhle jsme to měli s Emou 😕