Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karina1
31. srp 2013

@lucca13 no to by som ani neporovnavala 😀 Emily ma u nas obdobu Emília (coz mi uz ani nepride nejaky rozdiel), zatial co Jennifer krici cudzokrajnostou, ale samoska, kolko ludi, tolko chuti.. a naviac mne sa Emily k vasmu primeniu aj hodi, nie je pre mna take to echt ceske, s ktorym by sa tu uz mozno bilo.. paci sa mi to aj viac ako Emily Kraus, to mi pride ako keby sa to chcelo tvarit nasilu umelecky ci vynimocne..

dagsarndi
6. zář 2013

Pomooooc lámu si hlavu jak pojmenovat druhého syna který se narodí v lednu. První syn má krásné jméno Joshua Isioma Ndidi a příjmení Ndidi a původu česko,anglicko,africkému-Nigerijskému se toho moc nehodí . Už jsem fakt zoufalá někdo nějaký typ???? Hledáme neobvyklá jména zatím co první by mělo být anglicky znějící a druhé africky ufff

warholette
7. zář 2013

@dagsarndi Daniel, Oliver, Felix, Gabriel, Eric, Lucas... Co ty na to?

suki
9. zář 2013

Ahoj holky , já bych moc chtěla Ellu nebo Ellen , ale manžel chce Elišku 🙂 Říkala jsem mu, že, když dáme Ellu, je to skoro jako Eliška, protože jí může říkat Elinko, Eluško, případně i Eliško, když bude chtít 😀, myslíte, že k příjmení Matušková se Ella, Ellen hodí? Děkuji 😉

rychetkami
9. zář 2013

@suki řekla bych, že Ella, Elen nebo Ellen jsou k vašemu příjmení vhodnější...Eliška Matušková je takové přeševelené, někdo by mohl říct, že šišlavé, kdežto Elen Matušková nebo Ella Matušková tohleto nemají.

suki
9. zář 2013

@rychetkami děkuji 🙂 dám přečíst manželovi 😀

m_ij_ka
9. zář 2013

Zoe, Mia, Zara, Lara, Chloé, Aurora, Noémi

Max, Alec, Zac, Zoran

baybelline
11. zář 2013

@sestrickajanulka máme v rodině 🙂) a je to hezkéé🙂

svanhild
11. zář 2013

@suki taky myslím, že Ella nebo Ellen se k Vašemu příjmení hodí víc neš Eliška. Je to moc ušišlané🙂

baybelline
12. zář 2013

Taky jsem pro Ellu, už jen pro to, že ji mám doma, ale nesnáším když jí někdo řekne Elluško, to už je Eliška.... Hlavně teď vybírám jméno pro druhou princeznu a nemůžu nic vybrat ... Chtěla jsem Zoe,
ale to neprošlo🙂 pak Thea, Nina, Sára, Berta ,Ester, nevím, nemám prostě žádného favorita krom They, ale to taky u manžela neprochází.... chci krátké, a znící a nejrásnější jméno:_)))) Máte ještě nějaký tip na krátké jméno?

lucija76
12. zář 2013

@baybelline Eva, Anna, Emma, Ines, Chloe, Mila,Erin, Lea, Lola, Lara, Lena, uz jsem videla i Lina a Lana 🙂 Lisa, Lily ... jo jsem zatizena trochu na ty L-ka 😀

suki
13. zář 2013

@baybelline a co třeba Mia ? 🙂

pekaska
13. zář 2013

Dievčatko Sanela,Izabela.Chalan Sanel,Nikolaj

leni78
13. zář 2013

@m_ij_ka Aurora ? 😀😀

m_ij_ka
13. zář 2013

@leni78 áno Aurora, každému hneď napadne názov lode, ale poznám kamošku, ktorej dcéra má toto meno. 🙂

leni78
13. zář 2013

@m_ij_ka Já chci zase Mikuláše. To bude podobný případ. 😉 Jinak me zaujalo Lara a Lena. Právě jsem napsala tomu mymu sms, co on na to. Vybíráme teď holcici. Aurora nakonec zní moc hezky. Ale taková frajerka nejsem.

leni78
13. zář 2013

Právě jsem si prohlizela kalendář a zaujalo me jméno Julius. Vzpomněla jsem si na svou prvni dětskou lásku ve školce. Byl to drobný romský chlapeček a říkali mu Julku, Julecku. Jednou jsme spolu seděli jako trileti na písku a ja se skrabla fo kolena, tekla mi krev. Ochutnavali jsme jí a říkali že je dobrá. Byla to vasniva láska. Kde mu je dnes konec ? Žádného jiného Julka jsem pak uz nikdy nepoznala.

m_ij_ka
13. zář 2013

@leni78 aj mne sa páči Aurora aj Mikuláš. Moje dcérky sa volajú Zoe, Mia. Páčia sa ti takéto mená? Ono dosť závisí aj od toho aby meno pasovalo k priezvisku 🙂

leni78
13. zář 2013

@m_ij_ka Ano jsou nádherné. Já mam doma Ondřeje a Davida.

m_ij_ka
13. zář 2013

@leni78 aj toto sú pekné mená 🙂

petrajurinova
13. zář 2013

@leni78 @m_ij_ka vzhledem k tomu, že většina lodí (cca 70%) je pojmenovaná více či méně běžným ženským jménem, tak ani onen v dějinách profláklý křižník nebyl vyjímka a měl krásné dívčí jméno.

petrajurinova
13. zář 2013

@leni78 @m_ij_ka mimochodem podle statistik je v ČR 21 osob jménem Aurora

leni78
13. zář 2013

@petrajurinova Zajímavý 🙂

baybelline
2. říj 2013

manžel přišel s Innou, já pořád bojuju za Theu, Ninu, nebo Adinu....

katkaba11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janett8
9. říj 2013

my mame dievcatko Siennu...je to neobvykle meno...ale aspon ho nema zatial nikto 🙂

mlha99
11. říj 2013

Holky mate nekdo Bruna? Jak jim rikate?

klaarka
12. říj 2013

@dagsarndi My mame Alfreda. Tip na anglicke 🙂

dagsarndi
12. říj 2013

Zatim se snažím prosadit Noah ale moc mi to nejde a manžel chce Love což mi pro kluka nepřijde moc vhodné kort tady v Anglii kde se lidi oslovují Love,darling,hun

dagsarndi
12. říj 2013

@warholette No my jsme celkem náročný rodiče a Oliver mi neproskočil ,Lucase máme v rodině dva a Daniela taky no a felix ne e