Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

artuse
14. srp 2009

mně se stejná jména u sourozenců nelíbí, přijde mi, že rodiče už neměli dost fantazie 😅 a to samé u jmen po rodičích, nejsem toho zastánce...ale někde v rodinách mají takové tradice...mně se například jméno MM líbí, jmenuje se Štěpán, ale synovi bych ho nedala 🙂

marinka
14. srp 2009

Já bych taky nechtěla, aby se holka jmenovala po mně, přijde mi to divné říkat jí svým jménem 😀 Ale chlapečkovi bych Petr po tátovi klidně dala 🙂

nunacek
14. srp 2009

artuse: Mě se manželovo jméno líbí hrozně moc,i moje jméno se mi líbí, ale jména po rodičích prostě dávat nechci 😉

artuse
14. srp 2009

Mari, to já bych spíš dala synovi po sobě 😅 byl by Daniel...a hočičcke po tátovi pokud by to šlo, holčička Štěpána teda asi ne 😀 ale třeba Petra po Petrovi, Martina po Martinovi, apod. 🙂

artuse
14. srp 2009

teda ona je vlastně v kalendáři Štěpánka, že? mně už to dneska nějak nemyslí 🙄 ale Štěpánka se mi teda moc nelíbí, jak je to moc zdrobnělé...

nunacek a jaké je tvé jméno? 🙂

nunacek
14. srp 2009

artuse: Daniela a Daniel jsou obě moc hezká jména 🙂 Jen u Daniely se mi nelíbí, když se jí říká Dano 😠 U nás by jména na střídačku, jak to popisuješ ty, nešla. Manžel je Tomáš, takže Tomáša, Tomáška, Tomášie nebo nevim, jak by to bylo, to asi neee 😀 Já jsem Petra. Takže syn Petr by šel, ale tak se jmenuje můj táta a já nechci, aby se nám jména v rodině opakovala.

artuse
14. srp 2009

nunacek: já taky nesnáším oslovení Dano 😠 a dost lidí se k tomu oslovení schyluje, nevím proč, přitom je to jiné jméno, jindy je v kalendáři Daniela, jindy Dana...a také moc nemám ráda, když se ta jména v rodině opakují a také se mi moc nelíbí,když se pak v rodině třeba říká "stará Jana", "mladá Jana", aby se ty osoby odlišily 😅 tak to máme u tety a sestřenice.

gtver
14. srp 2009

ještě k těm stejným jménům sourozenců: U námi vybraných jmen existuje podoba pro opačné pohlaví u těch klučičích, ale dceři bych je nedala. Takže ne.

nunacek
14. srp 2009

artuse: přesně tak, Dana a Daniela jsou dvě úplně jiná jména 😉 A rozdělení malá Jana, velká Jana, stará Jana, mladá Jana, to se mi vždycky ježí vlasy 😖 😠

tinika
14. srp 2009

Môj manzel povedal, ze ani nahodou nedame synovi meno po nom a ani dcére po mne a ani naopak, dcére po nom a synovi po mne hihi mame uplne ine mena, hoci to chlapcenske sa aj trocha podoba na muzove meno. Je peter a ja martina.

kacerka
14. srp 2009

My jsme dali synovi jméno po MM, páč se nám líbila samá dosti frekventovaná jména jako David, Jakub, Filip atd. Tak jsme si řekli, že Karlíků asi moc nebude v této generaci. Karel je sice tvrdé, ale mužné jméno a Karlík (zdrobněle) se mi moc líbí - říkáme mu ještě Kájoušku, Karlosku, Karlosi . . . No a tím pádem se mi začala líbit pro druhého kloučka i jiná jména - aby se hodila k tomu Karlovi 😅

nunacek
14. srp 2009

kacerka: Karlů určitě nebude v generaci tvého syna moc 😉

bielanevesta
14. srp 2009

Ja mam mamu Danu ta mala spoluziacku Danicu(ta bola neskor moja tr. ucitelka na SŠ) a moja byvala spol. na ZŠ sa volala Daniela 😀

marinka
14. srp 2009

kačerko, Karlík je naprosto super!! 😵

svoja
14. srp 2009

Ahoj holky🙂 Muzu se na moment pridat?🙂 Vybirame jmeno pro holcicku....favoritku mame Barunku....momentalne....
MARINKO ahoj🙂

bambulik
14. srp 2009

a docela jedou jména Jolana a Johana
Jolance kámoška říká žolíku

a u jOhany si představím Jóhana s dlouhejma nohama, to je přesně to, že si člověk něco vybaví proč nechce no...
když jsem řekla sestřence že favorit můj je Nela tak mi řekla že zná tři psi no...

a můj favorit nyní:

holka- Nela, Julie, Barbora
kluk - Jan, Marek, Radim

a co se vám hodí k příjmení Antoník, Antoníková?

lenkabu
14. srp 2009

bambulik:dobře by zněla jména s r

mně se třeba dost líbí jméno Darja,ale nedala bych ho protože v příjmení máme ř

marinka
14. srp 2009

svoja, ahóóój 😵 😵 Barunka je moc krásné 😵 Gratuluju k holčičce 🙂

svoja
14. srp 2009

MARINKO diky🙂 A vidis, kam jsme se pres Anicku v tech jmenech dostali🙂

kacerka
15. srp 2009

Nad Jolanou jsme uvažovali u Karlose - jako kdyby to byla holčička. Nakonec jsme pro ni byli rozhodnutí, ale nevím, jestli bych jí dala - kdyby jo, tak bych toho teď buď litovala, nebo bysme se s ní natolik zžili, že by nám to přišlo nádherné 😅

Barunka se mi taky líbí 😉

Taky bych k Antoník, Antoníková vybrala něco tvrdšího - ještě by bylo hezké, kdyby to jméno začínalo na samohlásku 🙂

kristi
15. srp 2009

mne by se libila Adéla

tinika
15. srp 2009

svoja ty mas tiez pekny datum porodu predpokladany 😉

zdenik89
15. srp 2009

a co Marie, Maruška? 🙂

zdenik89
15. srp 2009

jinak Královou mám spolužačku je to Káťa a má segru Sandru. Káťa je pěkné.

zdenik89
15. srp 2009

bielanevesta: Natálka má pěkný datum narození:o)
Mě se líbí Nela, ale přítel říka Nela batole a že ne. ☹ přitom takový hezký krátky jmeno

Jinak spolužačkám se letos narodili holčičky Adélka a Natálka.

misicka85
15. srp 2009

Mi se líbí i ne typicky česká jména,ale na druhou stranu se to jméno zase musí hodit k příjmení 😉 Kamarádka se třeba jmenuje Sofie Sedláková a to mi příjde takové divné 😝

Dcerce jsem dala jméno Adélka, pro druhou (až bude),mám vybranou asi Nikolku, Anetku a Elišku
A pro kluka se mi líbí Matyáš a Tadeáš ale protože naše příjmení je na Š tak by se to blbě vyslovovalo 😝 Líbí se mi Jakub, ale jméno pro kluka by po naší dohodě stejně vybral manžel takže jsem zvědavá s čím příjde 😝 😀

martulikk
15. srp 2009

Ahoj holky, než se nám maličká narodila, zvažovali jsme 2 jména: Terezka (kterou jsme vždycky chtěli) a Josefínka (to bylo z počátku jen "pracovní" jméno pro bříško a manžela děsně rozčilovalo 😀 )... nakonec jsme zjistili, že Terezka je snad nejčastěji dávané jméno a venku ho má prostě každá druhá ☹ noc a ráno před porodem jsme i losovali, ale pořád tak nějak nerozhodně 😅 nakonec jsme zvolili Josefínku a jsme za to moc rádi! 🙂

misicka: Eliška je moc hezké jméno! my jsme tak pojmenovali našeho pejska 😉 protože přišla dřív než miminko 🙂

gtver
15. srp 2009

martu, to je krásný, že jste přenesli pracovní název 😀 My jsme u prvního říkali už jistě vybraným jménem, když jsme věděli pohlaví, do té doby to byla fazolka a manžel si dělal srandu, že to necháme. Druhému zatím říkáme složeninou holčičího a klučičího jména.

svoja
15. srp 2009

Holky ja nad tim jmenem porad premyslim....chteli jsme spis neco klasictejsiho...ale nektery, co se nam libi, jsou uz v nasem okoli obsazeny...Nikolek a Terezek a Adelek je zase hodne....libila se nam Anicka, Maruska, ale bojime se, jak by ji rikaly deti...
Barborka se nam libi, i kdyz manzel to chce zkracene: Bara....snad nam to uznaji........Barborku chteli puvodne nasi znami, kteri teda jeste necekaji, ale je me to takovy blby...ta kamaradka teda rikala, ze ji to nevadi, ale precejen....no uvidime...jeste se nam libi Karolinka. Me se treba libi i Marina, Agatka....ale o tom nechce manzel slyset🙂

misicka85
15. srp 2009

Svoja, kamarádka má holčičku Elišku a to jméno mám i já vybrané pro druhou holčičku. A ona má pro druhou zase Adélku kterou mám já 😀 No co, když se ti to jméno líbí tak bych se moc na ostatní neohlížela, s takovou bys nemohla dát jméno skoro žádné 😝 Terezka je opravdu nejčastěji používané jméno už asi 10let 🙂 Aničku chtěl manža, jmenovala se tak jeho maminka ale bohužel taky i bývalka 😝 Takže jsem to jméno zavhla. Ale jinak je to méno krásné!!!