Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ypsinkova
29. srp 2010

@marketnieuw keď si už pri tej Amálke,tak moja profesorka zo strednej mala dcéru Amálku,v skutku milé 😀 😀

sambucca
29. srp 2010

@marketnieuw 😀 😀 😀 mno, nejak tak

kristi
29. srp 2010

Amálku má kamoška, mně se víc líbí Amélie, ale pořád to není jméno na starší paní, to je prostě těžký no. Je mi jasný, že i Mia prostě není na babičku,ale kašlu na to, mně se to líbí a jí to sluší 🙂

sambucca
29. srp 2010

@kristi Mia je na babicku v pohode si myslim (ja 😝 😀 )- me je na Mie nejvic sympaticky ze nejde moc "prznit" - ja nesnasim zdrobneliny a cesky novotvary, jmeno je jmeno a prave proto ze je mi jasny ze lidi okolo maji tendenci jmena komolit libej se mi ty co moc komolit nejdou 😉

dandelion
29. srp 2010

Ahojky, taky se přidávám ;)
@kristi myslím že v mii generaci bude víc neobvyklých jmen ;) ;) ;)
taky se mi moc líbí Amélie, ale nakonec jsme se s manželem shodli na Štěpánce 🙂 🙂 🙂 Líbí se mi hodně český jména, ale zároveň i moderní 🙂 Takže je asi i těžký říct, jestli se dneska nosí spíš neobvyklý nebo tradiční jména ;)

marketnieuw
29. srp 2010

@kristi jojo, mne se taky Amelie docela libi
Amelii si dovedu dost dobre predstavit starou, v Belgii a Francii bezne jmeno
a moje kolegyne Mia uz ma pres 40 a jmeno ji porad padne 🙂 - myslim ze Mia je celkem univerzalni

marketnieuw
29. srp 2010

@dandelion
jo ke Stepance - na stredni jsme meli ve tride dokonce dve a pamatuju si zoufalost ucitelky, kdyz ji jedna Stepanka pekne lezla na nervy, ale nedalo se nic delat - stejne ji musela oslovovat StepanKo 😀 😀 😀 😀

dandelion
29. srp 2010

@marketnieuw Je paradox, že já sama jako Eliška právě to, že mi všichni říkali "zdrobněle" v pubertě nesnášela.. :D Ale čím víc přemýšlím o jménech, tak se mi Štěpánka líbí víc a víc 🙂 🙂 🙂 Ale všechno se může změnit ;)

lucisa
29. srp 2010

Tak můj praděda byl třeba Michal a prababi Štěpánka a i když už jsem je nazažila, nepřijdou mi ta jména na starých lidech divná.....

Mmch, já mám Amelii, ale říkáme jí i Mio, líbilo se mi to ve filmu Deník princezny, tam se jmenovala ta dívčina Amelie, a říkali jí Mio a protože se mi tahle varianta líbila a starší dcerky za to jméno orodovaly, tak jsme jí to daly. 😉

syll.
30. srp 2010

Tak nám se líbil Alex...ale sousedi mají Alexe psa, tak nic...a pak Lucas...ale nakonec jsme dali Sebastiana, a každý nám jméno chválí, tak jsem moc ráda.
Holčička by byla Simonka 🙂 tak třeba příště 🙂

brusinka.pusinka
30. srp 2010

@kristi no tvoje malá má krásné jméno jako moje a věř že i staří lidé mají v 5ecku Mia a zní to uplně normálně 😉
@syll. no my máme Simonku a jsem byla hned rozhodnuta se synem že to je to pravé jméno pro naší princeznu ale stejně ji říkáme Karamelko 😉 A jméno Alexandro je užasné je to jméno mého dědulky a druhé křesní mého syna 😉 a že to davají psům nu což není pes nejlepší přítel člověka 😀

syll.
30. srp 2010

@brusinka.pusinka jé ty máš holčičku i chlapečka...hmm krása, taky bych chtěla páreček, snad můj manžel bude umět i holčičku 😀 😀 😀 všechny jména jsou hezká, když se jim hezky říká 😵

brusinka.pusinka
30. srp 2010

@syll. no chlapečka spíš už mladého muže a o 10 cm většího než sem já 😀 😀 😀 😀 ale je to krása mít oboje každý je uplně jiný a navíc je vidět spolu jak jen tak si hrjí nebo muchlují je paráda 😉

syll.
30. srp 2010

@brusinka.pusinka tak snad se mi to někdy tak vyplní, druhé dítko bych chtěla tak za 4-5 let, až bude Sebík větší, tak uvidime. To musí být super, to máte kluka hezky odrostlého, já jsem se sestrou o 13 let, tak vím o čem mluvíš. 😀

nunacek
30. srp 2010

Amélie je moc hezké 😵

marinka
30. srp 2010

Amélie se mi taky moc líbí

@nunacek Zdravím Peti 😵

nunacek
30. srp 2010

@marinka Taky zdravím Mari 😵

pajushka
22. zář 2010

Máme strašné dilema se jménem pro kluka 😖 , když nad tím tak přemýšlím máme dilema z obou😀, zatím ještě nevíme co to bude, ale začínám milovat otázku: a jak se bude jmenovat 🤐 ? Na holku se nám líbí Valerie nebo Julie, u Julie mám trošku strach, že jí budou říkat Julčo, Jůlie.... to se mi až tak nelíbí 😕 I když mojí babičce, která byla prostě zlatá, neřekl nikdo jinak než Julinko....
Na kluka se nám moc líbí Adam, ale těch ukrutně přibývá, nechtěli jsme moc frekventované jméno 😠

patru.veronika
22. zář 2010

@pajushka Julinka je krásné jméno 😵 😵 😵 taky jsme ji měli mít 🙂 a pro kluka třeba Cyril, Filip, Robin, Alex, Prokop...jsou to heská jména a ne tak častá 🙂
u nás se domluvit na jméno kluka byl vážně boj 😅 nakonec jsem teda vyhrála já 😅 ale do 9 měsíce jsem odpovídala, že se naše miminko nejspíš bude jmenovat chlapeček, protože nejsme schopný se dohodnout...

nunacek
22. zář 2010

@pajushka Valerie je hezčí než Julie 😉

pajushka
25. zář 2010

@patru.veronika 😀 😀 😀 Tak u nás je to taky boj už teď 😉 U té holky bychom to snad nějak rozhodli, ale problém je, že Adámek je náš jedinej vyloženej "mužskej" favorit 😒 , asi bude zase o jednoho víc... 😅 už jsme tak sondovali po okolí a Adama teda u nás nikdo moc nemá, což neznamená, že se jich pak ve třídě nesejde třeba 5, že... 😖
Erik je moc pěkné jméno, má ho jeden náš kamarád, takže taky nic 😀

pajushka
25. zář 2010

@nunacek No, co člověk to názor 🙂 Mě se hrozně líbí obě, Julinka by byla po babičce, navíc mám teď jako vdaná stejné příjmení jako měla babi a moje mamka za svobodna 😀 Takže mazec... Zase neznám skoro nikoho kdo má Valerii (z našeho okolí), má takz své kouzlo toto jméno.... 🙂

lucisa
25. zář 2010

@pajushka Moje kamarádka má dvě dcery, starší je Valerie, mladší je Julie 😀 😉

marinka
25. zář 2010

@pajushka Mně se víc líbí Julie 😵 A Adama jsme měli vybrané u Aničky,kdyby byla kluk 😉

didi07
25. zář 2010

Taky se mi víc líbí Julie, s Valérií jsem chodila na VŠ a říkali jsme jí Valino, což se mi nelíbí - samozřejmě i Julince jde říkat Jůlino, ale nepřijde mi to tak šeredný. Přijde mi, že na holčičky se vybírá kráááásně, ale čekáme chlapečka - potřebuju mezinárodní jméno k cizímu příjmení - máte někdo nápad?

lucisa
25. zář 2010

@didi07 Takových mezinárodních je dost - Alex, Felix, Max, Oliver, Sebastian, Christian, Adam, David, ..... a další i v různých obměnách😉

didi07
25. zář 2010

@lucisa - díky 🙂 - jenže Olivera a Sebastiana mají kamarádky, což by mi nevadilo a jim taky ne... ale zdrobněliny typu Olíku, Olí a Sebíku a Sebe fakt nemůžu, strašně se mi to nelíbí a i když já bych je nepoužívala, tak okolí patrně jo a nemůžu pořád každýmu říkat, že Sebík to fakt není, protože se jmenuje Sebastian... Alex a Christian jsou oba super - Alex moc super, ale už slyším Alíku 😉. já vím, že na každým jméně se dá něco najít, ale...chtěla bych být přesvědčená o tom, že je to ONO 🙂

lucisa
25. zář 2010

@didi07 to byly jen návrhy, vybírej, vybírej. My si pro kluka nachystali jméno Maxim Alex. Strašně se nám ta kombinace líbila. Maxi, Maxime, Maxíku (a zase ti někdo řekne, že je to jak pro psa, s tím nic nenaděláš), Alexovi můžeš po našemu říkat i Saša a na Alíka nereaguj.....
Kukni do knížky Knappové, dá se koupit v knihkupectví, půjčit v knihovně nebo nahlédnout na matrikách, tam je hafo jmen 😉

didi07
25. zář 2010

@lucisa - Maxim Alex moc hezký. OK, ve středu jdu do knihovny, podívám se po knížce a budu bádat...

lucisa
25. zář 2010

@didi07 😉