Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

maminkahanulka
25. lis 2014

@albrabantik U nás bohužel taky ne. Na našeho budoucího šprčka by se to maximálně hodilo ! Přijde mi to takové lišácké :o))) a ještě na holčičku Jasmína , to jsem zapomněla uvést, to by táta taky neunesl ☹ Ale přijde mi to takové princeznové i moderní zároveň a žádnou v okolí ani neznám. A to bych právě chtěla. Kombinace neobvyklé, neotřelé a nositelné. A za co by se děti nemuseli stydět a přesto by máma byla spokojená . Dobrou noc.

albrabantik
4. pro 2014

@maminkahanulka Jasmina je taky moc hezky! Líbí se mi vás vkus na jména. 🙂 my máme Edvarda. 😎

lenaaf
9. pro 2014

Ahoj, co říkáte na jméno Faustin?

barborakos
24. led 2015

Ahojky, tak já dětičky taky ještě nemám, ale ve výběru jmen mám jasno 😀 Pro holčičku Rozálie a pro vhlapečka Sebastian 🙂 🙂

sisinka74
1. únor 2015

@enidka Moc zajimave a libi se mi. Skoda, ze nemam k tomu prijmeni.

enidka
1. únor 2015

@sisinka74 díky 🙂 já k tomu taky nemám bůh ví jaké příjmení naopak takový hezký český (Žáčková) 😀

violagrunge
4. únor 2015

My jsme pojmenovali dceru Sofii s tím že je to neobvyklé jméno nakonec v den porodu jsem zjistila že tam byli další dvě Sofinky :D Jinak má sestra se jmenuje Leontýnka všichni jí jméno chválí...

tampu
6. únor 2015

Ahoj, my teď jméno vybíráme a nějako se úplně nemůžeme rozhoupat u klučičího. Oběma se nám líbí František a Jindřich, ale nevíme které bude lepší. Hledala jsem nějaké významy jmen, ale moc jsem neuspěla. Jinak k příjmení se nám hodí obě máme krátké 4-písmenkové, české. Má někdo nějaké zkušenosti s těmito jmény? 🙂

palomina8
9. únor 2015

Tak my čekáme holčičku a bude to Lilly Ann 🙂

ilionor
10. únor 2015

Zdravím, ta já se právě včera dozvěděla že čekáme chlapečka a já nad jménem vůbec neuvažovala.Holku jsem měla jistou ale chlapečka nevíme 😖 Nějaké rady aby pasovalo k příjmení Dojčar? Přítel chtěl Josefa po jeho tatínkovi a dědečkovi což sem rázně zatrhla protože těch máme v rodině až až :D

petrajurinova
10. únor 2015

@ilionor nevím proč ale hned jak jsem si tvůj příspěvek přečetla tak mě napadlo Vojtěch - Vojta

ilionor
10. únor 2015

no zkusím tatínkovi navrhnout 🙂

mambav
18. únor 2015

@lion Já slyším jméno Vaneska a představím si nechtěně "minoritní spoluobčanku"

eicul82
19. únor 2015

@martulikk Můžu se zeptat na Josefínku, jak nakonec říkáte podomácku? Zkracujete na Pepi? A jak okolí, školka?

ronyx
19. únor 2015

@maminkahanulka Ahoj,tak já mám Kristianka doma a říkáme mu různě.Kristi,Krisťulo,Krisťuli a moje mamka mu říká Tio,Tianku 😀

leonka24
5. bře 2015

ahoj čekáme chlapečka a začal boj 😀 shodli jsme se na jméně Gabriel, hodí se i k příjmení, ale jak jméno sklonovat? 😅 pak ještě padlo jméno Jáchym, ale to si vždy vzpomenu na film Jáchyme hod ho do stroje 😀 😀 😀

yourina
5. bře 2015

@leonka24 já osobně znám jednoho Gabriela a všichni mu říkají Gábin... jinak ne

yourina
5. bře 2015

Já bych chtěla Honzu, ale bohužel, zapsali by mi Jan a to se mi nelíbí a ani to nemuže být kvuli přijmení, proč prostě nemužou napsat Honza. Jinak uvažujeme nad Kubíkem nebo Matyašem, ale stejně to muže být něco uplně jiného...

leonka24
5. bře 2015

chtěla jsem Sebastiana, ale to mi neprošlo pak se mi líbí Alex, Eliáš 😀 včera jsme se konečně dozveděli pohlaví, tak začíná boj 😀

nonnni
5. bře 2015

@yourina muzou zapsat Honza, je jich v CR tahle zapsanych 5.

yourina
5. bře 2015

@nonnni Faaak? No super, takže dilema se rozrusta 😀

palomina8
13. bře 2015

Ahoj, my čekáme holčičku a bude to Lilien 😲

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martulikk
22. bře 2015

@eicul82 je to naprosto úžasné jméno, které má hodně obměn 😵 Josefína, Josefínka, Pepinka, Pepča, Pepí, Pepíno, ve školce jí říkají hodně Pepino (což mi dost u malého dítěte vadí, u staršího je to víc ok)... jo a mladší sestřička jí říká Efína 😀

eicul82
23. bře 2015

@martulikk Máme nakonec zase kluka, tak nic 😀

weri
26. bře 2015
gaba72
29. bře 2015

@diviska
@diviska dobrý den dali jsme jméno naira a koukám že vy ji máte.kdy slaví naira svátek prosím nenašli jsme zatím hovorkova

gaba72
29. bře 2015

@diviska dobrý den dali jsme jméno naira a koukám že vy ji máte.kdy slaví naira svátek prosím nenašli jsme zatím hovorkova
@diviska

zo_ja
23. dub 2015

@leonka24 Gabriel je dobrej! Gabo... U Slováků normální, přijde mi to i takový chic. 😉 A je jich málo.
(Nebo pak Eli, Eli... 😀 )
Nakonec ono si to tu svou podobu najde, neboj.