Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

reni7
7. bře 2009

já znám taky jen Jitku krávu 😀 mě se totiž Milka strašně nelíbí 😝 a jestli jí tak někdo bude říkat,tak ho hned opravím 😎
ema:mě se nezdá,že by Emiček bylo zas tolik 😕 jaké máš vybrané ty?

emamamamu
7. bře 2009

reni me se prave zda, ze od te doby, co jsme si rekla, ze je Ema super to davaji uplne vsichni🙂
my mame vybranou Doru, slape ji na paty Stela a Sofie...ale Dora asi bude muset vyhrat, protoze rikame nasi fiktivni dceri Doro uz pekne dlooouho🙂 dokonce i pri MS jsme rikali, ze se na nas Dora zase vyprdla...😀 takze asi to bude Dora..a kluk vubec nevim, to se muzu jedine modlit, at to je fakt holka🙂

nunacek
7. bře 2009

reni7: Jméno Ema má v ČR 2 983 žen 😉 A poslední dobou je to více dávané jméno, ale pořád jich ještě není nějak extra moc 😉

reni7
7. bře 2009

ema-Stela je moc hezký jméno,Sofie se mi zdá,že začíná být taky častá,Dora je takový neobvyklý jméno,ale hezký a když už ste si na to zvykly 🙂 no mi právě čekáme holčičku,ale překvapit nás to může,kdyby nám náhodou narostl bimbas 😀 a na kluka jméno nemáme vůbec,to bude asi taky boj 😅 ono se to nezdá ale vybrat kočárek a jméno je fakt makačka 😅

vendulka
7. bře 2009

já vím, že je přenatálkováno,ale co se dá dělat, ono je to jedno, teď je tolik dětí, že se ty jména sejdou taky, a mým jménem se taky potkávám docela často, takže ono to je celkem jendo a nějak se člověk musí jmenovat 😀

nunacek
7. bře 2009

U nás ve městě jsou dvojčátka Dorota a David 🙂

emamamamu
7. bře 2009

reni my jeste mame takove pitomejsi prijmeni, takze se k tomu nehodi ty, ktere bych i dala..takze to bude asi Olin, nebo ja nevim😀 a s kocarkama to same..vsichni rikaji, ze mame cas..no me moc neprijde...v lete bych se z toho zblbla..😀

reni7
7. bře 2009

tyjo-tolik Emiček je unás? 😕

vendulko-jj teď vedou Terezky,Natálky,Adélky a za pár měsíců to můžou být zas jiný jména,dyť nedávno frčely samý Aničky,Kristýnky nad tím člověk fakt nesmí přemýšlet,a hlavně už vím u druhýho mimča,že to nikomu neřeknu aby mi to jméno zhnusili,hlavně že se líbí mě a snad mě za Emu malá nebude nenávidět 😅

vendulka
7. bře 2009

reni: nikdy se nezavděčíš všem 😉 hlavně, že jsme spokojené my 😉

nunacek
7. bře 2009

Vždycky se najde někdo, komu se vámi vybrané jméno nebude líbit, nejde to zavděčit se všem a ty vlny populárních jmen člověk jen těžko dopředu odhadne a předpoví. My když jsme se jen tak zmínili, že se nám líbí Elena a Samuel, tak tchýně na to - Elena je divný a Samuela má Pergnerová 😀 😀 😀 😀

reni7
7. bře 2009

nun-Elenku mají známí,když ho řekli poprvé tak se mi vubec nelíbilo,ale teď si malou neumím představit s jiným jménem 🙂 je to krásný jméno 😎

nikollette
7. bře 2009

My máme Christopherka 😉

m311
7. bře 2009

Ahoj hoky, mohla bych se přidat? Ráda bach slyšela pár názorů na naše vybraná jména 🙂 Zatím nevíme pohlaví máme s manželem myšlenku, že podkud zvládnem zkrotit naši zvědavost, dozvíme se zda maáme chlapečka nebo holčičku až po porodu... 🙂 Manželovi je nadšený z jména Hynek, Hyneček. Upřímně řečeno, mi se to jméno nikdy moc nelíbilo, ale vnucuje mi ho už víc než rok, takže jsem si zvykla a dokonce jsem se přistihla i přitom, že se mi už začíná líbit. 🙂 Jinak se ještě manželovi líbí Josef (po jeho otci), ale Hynek zatím vede. 🙂 Na holčičku manžel žádné speciální přání nemá.. Mi se líbí Petr, Jiří, Martin Václav, Lukáš. A na holčičku: Hana, Miloslava a Anna. Co si o techto jménech myslíte?

labell
7. bře 2009

m311: mě se teda Hynek taky líbí a nikdy se mě nelíbila Hana, ale teď máme pejska Honey (vím že je to blbé přirovnání, ale my máme Amelku a je tu taky spusta pejsků Amelek nebo Amálek) a říkáme jí tak krásně že mě až mrzí že to nemůžeme dát třeba budoucí dcerce! 🙂 Např: Haňánku, Haňoušku, Haninko, Hanynko, Hany....

beranek
7. bře 2009

Ahoj,
mě se jméno Hynek moc líbí, je to můj největší favorit pro případného chlapečka, jinak jsem poprvé měla vybraného Štěpána 😉

nunacek
7. bře 2009

m311: souboj Josef x Hynek u mě vyhrál Hynek. Tvůj výběr chlapeckých jmen bych seřadila Petr, Lukáš, Martin, Jiří, Václav, holky Hana, Anna, Miloslava. Ale mě osobně se ze všech zmiňovaných jmen líbí jen Petr a Lukáš.

nunacek
7. bře 2009

Jak se vám líbí jméno Andreas?

labell
7. bře 2009

nunacek: mě se líbí moc, ale nevím jak bych to zdrobňovala, možná Andy?

nunacek
7. bře 2009

labell: Andreas se moc líbí manželovi a právě by mu říkal Andy. Mě se to jméno taky líbí, ale příjmení nám začíná na S, tak nevim, jestli by to nebylo dost blbě vyslovovatelné - Andreas S....

andelka
7. bře 2009

m311: Mě se Hynek taky líbí, znám chlapečka malého, který se tak jmenuje a vyloženě mu sedí. Jen se málokdo odváží to dát. A z holčičích jmen by se mi nejvíc líbila Anna, i k Hynkovi se hodí.
nunacek: Nám už odpadlo jmen kvůli výslovnosti, i na to by se mělo myslet. Ale jinak Andres je moc pěkné. Mě se líbí i Andrej.

labell
7. bře 2009

nunacek: no malému chlapečkovi by se to mohlo špatně vyslovovat...
andelka: Andrej se mě taky líbí, ale byl manželem zavrhnut, ale on teda zavrhl skoro všechno a sám nevymyslel nic 😀 😀

zlatka
7. bře 2009

Andreas je pěknej, i Andrej, klučičí favoriti jsou u nás Denis a Erik (Riky) (teda zatím jen u mě)M311:Hanička se mi líbí asi nejvíc z těch jmen, co jsi napsala a nejmíň pak Miloslava, říkala bys jí Slávko nebo Milo? No a Hynek...asi spíš toho Pepíka 🙂 Kamarádka dala svému chlapečkovi jméno ALBERT, KDYŽ JSEM TO SLYŠELA POPRVÝ, TAK MI TO ZNĚLO DIVNĚ, ale už jsme si zvykli a musím říct, že s emi to moc líbí-Berte, Bertíku. A taky je hodně oblíbené pro holčičku jméno Dorota (takhle to zní všelijak, ale zdrobněle moc pěkně).

terak
7. bře 2009

Ahoj, ráda bych znala váš názor na holčičí jméno: Varianty

Mia Venerová
Maia Venerová
Elena Venerová
Ema Venerová

Tak raďte 🙂

kaciska
7. bře 2009

Mia jednoznačně! 😉

karkul
7. bře 2009

terak>
libi se mi Mia, Ema zni taky krasne, ale je ted hodne casta.
Mia Venerova 😎
A bude to jen Mia, nebo Amelia? 🙂

mausi
7. bře 2009

Ahoj, ja hlasuju pro Emu. 😉

terak
7. bře 2009

No me se jmeno Mia taky libi nejvic, ale premyslim nad prakticnosti jmena. co zdrobneliny? Co narazky ve skole 😀 😀

Já jsem tak trošililinku dofala, ze nekoho zaujme Elena 😀

Nenapadá vás nějaké podobné jméno, ale trošku netradiční?

karkul
7. bře 2009

Mia je zdrobnele samo o sobe, je to krasne jmeno.

karkul
7. bře 2009

koukni sem
Amelia je vlastne Mia...
http://www.babynames.co.uk/

terak
7. bře 2009

To souhlasim 🙂 Je to sillene, nechapu jak se muze nekdo normalne rozhodnout. Kdyz to ovlivni defacto jineho cloveka na cely zivot... zda se vam taky nekdy, ze jmena lidem vylozene sedi? Treba jmeno odhadnete podle chovani, nebo mate predsudky, kdyz slysite neci jmeno?

BTW Ella je taky moc pekne ;)