Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

vikvik
26. říj 2007

kristi mi zas prijde, ze to ted davala kazda druha, fakt 🙂
ta Mia bude asi proto, ze to ma nejaka herecka Miu Rosu ne? tak se to asi par maminam zalibilo...

Moniko doufam, ze to byl kompliment, ty zubate usmevy za tim me znervoznuji :o) divala jsem se, ze Chiara ma krasne nausnicky, to my jestli budeme mit devcatko, tak nausnicky mit nebude, protoze by se muj drahy zblaznil, podle nej to davaji jenom cikani :o) tak jsem ustoupila a rekla, ze dobra, ze teda par let pockame, aby nemel pocit, ze ma male cikane :o)

kristi
26. říj 2007

Vikviku, no ma ji sestra Geislerove..ta ma Mia Rosa, krasne, ze? Pak jeste sefredaktorka cas. Maminka ma dceru Miu Kristinu a taky byl film Denik princezny, kde se ta princezna jmenovala Mia..ani nevim,jak jsem na to prisla. Puvodne to mela byt Valerie.
My taky nausnice nemame, mne se to ani moc nelibi

lu777
26. říj 2007

Vivik, já nedostala náušnice, protože naši se mě lekli, že jsem byla malá 😅 (asi 2 kilo něco, takže ne zas tak malá, ale asi to v termínu nečekali).. no a pak jsem si je dala propíchnout sama v pubertě a byl to děs! bolelo to hrozně, nejhorší byl ten pocit, že mám dvě uši a musí to udělat ještě jednou a to mi ještě všichni říkali, že to nebudu cítit 🤐 🤐 .. jsem byla tehdy fakt naštvaná, že to naši nezařídili, když jsem o tom ještě "nevěděla".. kdybych čekala holčičku, tak to udělám brzo

monkula
26. říj 2007

Jasně že to byl kompliment..

Má švagrová žije v Londýně a také nám říkala, že v UK mají naušnice jenom Indé a podobná, pro Briti omlouvám se za výraz chamraď 😅 😅

vikvik
26. říj 2007

jojo, Monik, s Viktorkama se roztrhl pytel, bohuzel, ja si ji chtela dat po sobe, ale nedam, nesnesla bych, ze je jich dalsich 100tisic :o)
jj, presne... ani nemam dojem, ze by je Briti brali jako chamrad, ale proste jsou "jini" uplne vsim a asi se jim nikdo nechce podobat 🙂

nojo, ja vedela, ze nekdo ma Miu Rosu, jen jsem si nevybavila, ze je to Ester ;) denik princezny jsem nevidela... ale uz treba tady tohle vsechno by me osobne od toho odradilo.

lu ja jsem mela taky jen dve kila neco a nausnice mi narvali! byly skoro tak velke jak moje hlava 🙂 a uznavam, ze to vypadalo dost blbe 🙂 dneska nausnice skoro nenosim, jen mam v usich uplne silene diry (asi z te vahy tech obrovskych cikanskych nausnic :o) kdyz mi bylo asi 17 tak jsem si nechala nastrelit treti nausnici a me to teda nebolelo... zaclo to az to prislo k sobe a to potom teda stalo za to.
vic bolel propichnuty nos.. a pupek 🙂 to jsem mela 2mesice pocit, ze mam na brise prirostene pravitko a nemuzu se zohnout 🙂

monkula
26. říj 2007

Vikvik, já jen použila slova mé švagrové...

A já také nechtěla jméno, které má každý a pochybuji, že má někdo Chiaru Christine... 😉

lu777
26. říj 2007

Vivik 😒 tak to jseš úplně opačný případ s těmi náušnicemi 😲

jinak naše známá má taky Miu, ale tak oni jsou z Kanady 🙂 a druhá holčička se jmenuje Thea 🙂

kristi
26. říj 2007

tak ja bych taky nerekla, ze Mia je hodne pouzivane..momentalne je jich 100 v cele CR

monkula
26. říj 2007

Kristi, jak to víš?

kristi
26. říj 2007

www.krestni-jmena.cz, zadej jmeno a vyplivne ti to, kolik jich je...pred 4 mesici jich bylo 36,takze je videt,ze to narusta...

vikvik
26. říj 2007

kristi a bude hur! 🙂 nerikam, ze je jich 100tisic, ale ze kdyz si to da nejaka takovahle "celebrita" tak se pak spusti lavina a uz to jede...
tady ma Miu docela hodne libi, a pak taky Maya, Chiaru maji znami v londyne a libi se mi Lea, holcicka od kamaradu...

monik indove jsou chamrad pro me 🙂 skotove jsou desne tolerantni, to ja jsem oproti nim desny xenofob a vyhybam se jim jak muzu!(tem indum a pakistancum myslim 🙂

monkula
26. říj 2007

No, Chiar je v ČR 86 😀 😀
Hmmm, jenže já jsem Slovenka..., pokusím se to zistit i tady v SR

kristi
26. říj 2007

vikiku,to je mi jedno..nemam to jmeno kvuli ni,ale kvuli tomu,ze se mi libi a ze male slusi, proste bych si nedokazala predstavit,ze by se jmenovala Valerie...a podle Geislerky to nedal snad nikdo, neni to tak znama osoba,aby to bylo tak strasne in...

vikvik
26. říj 2007

kristi ja taky nepochybuju o tve inteligenci!
o Geislerce vim ja az ve Skotsku, tak snad o ni taky nekdo vi i v Cechach 🙂 a ten narust to jen potvrzuje! :o))) ale vzhledem k tomu, ze je to fakt krasne jmeno, tak se ani nedivim... a navic jde krasne zdrobnovat

Chiara moc bezne asi nebude, jsi prvni o kom vim, ze to dal v tech nasich krajinach cesko-slovenskych...

holky to uz ti vasi raubiri spinkaji, ze si tady muzete tak vykecavat? ja mam za to, ze az porodim, tak se ani nevyspim a podivejme na vas! jak to zvladate?

kristi
26. říj 2007

Viki, no...mala usnula tedka, uspal ji tatinek, kdyz hral Playstaisny..
no a musis si deti vychovat od mala, ja nechtela malou zavislacku, ktera ma me bude furt viset, tak se citim tak jako "sportovne" krkavci matka..proste s mirou vseho..jeslti to chapes..
hele,a jaky je rozdil mezi Chiara a Kiara?? jsou obe uznany jako jmena?

monkula
26. říj 2007

No, moje Chiara chodí spát kolem pulkoci a manža se synem jsou u tchýně, vrací se v neděli, Jinak moje maminka je rozená Brňačka 🙂 🙂

vikvik
26. říj 2007

ja taky planuju byt tak trochu krkavci matka a deti vychovavat spartansky (ale s laskou :o) akorat mam strach, ze nam to tatinek bude kazit, protoze uz ted na nem vidim, ze se z nich po*ere a udela, co jim na ocich uvidi a ja ho budu muset zabit 🙂

v Britanii si jmeno muzes napsat jakkoliv chces... ale jak je to v cechach si nejsem jista. myslim, ze nejake nezvykle ti musi schvalit na matrice, kde maji seznam "vsech" jmen a jejich podob, pokud to jmeno na tom seznamu je, pry se nic neplati (takova fajnovost) a kdyz ne, tak ti ho musi schvalit a zaplatis asi litr (nechapu za co, ale...at zije byrokracie)

lu777
26. říj 2007

to je (teda údajně) za to, že jazykový odborník musí vyhledat historii a pozadí toho jména a jestli to není jen obecné podstatné jméno v nějakém jazyce ...

vikvik
26. říj 2007

bych toho odbornika chtela videt :o)) ja mam za to, ze bych mela mit pravo dat svemu diteti jmeno jake chci a ne ze statu zaplatim za to, ze mi to milostive dovoli.
zajimalo by me, jak je to kdyz si pujdu vyrizovat cesky rodny list a na tom britskem budu uz mit nejake "divne" jmeno. maji pravo ho do toho ceskeho nezapsat nebo to predat zminenemu odbornikovi k posouzeni a chtit po me tisic?

lu777
26. říj 2007

no to je zajímavá otázka, to bych taky ráda věděla, Vivik 😅
mě se ta cenzura taky nelíbí, ale zas chápu, že některý borci by byli schopní pojmenovat dítě třeba Gambrinus 😀

vikvik
26. říj 2007

tak kdyz se jim to libi... to je podobne jako ta aferka s Pulnocni bouri. ja byla na mrtvici, kdyz prisli s tim, ze jim tu malou sebrali jen kvuliva tomu, ze ji vybrali netradicni jmeno! fakt jak za komousu, kdy kazdy musel byt seda mys, nevycnivat z davu a byt podle tabulek. grrr
no, ja teda nic az tak extravagantniho neplanuju, jen sem zvedava 🙂 podle me mi tam budou muset zapsat to, co je v tom britskem, protoze prece nebude mit jedno dite dva rodne listy s jinymi jmeny 🙂

lu777
26. říj 2007

já to beru spíš z pohledu toho dítěte, já bych se Gambrinus jmenovat nechtěla 😀 . já jsem třeba Ludmila, což má teda do netradičního jména daleko 😀 ale můžu Ti říct, že jsem jako dítě nechápala, že mi rodiče vybírají jméno! 😠 😀 není to náhodou moje jméno?
a strašně se mi nelíbilo, uvažovala jsem, že se nechám přejmenovat.. ale ono je mezitím v mé generaci už skoro vzácné a má vlastně hezký význam a tak jsem si na něj zvykla 😅

vikvik
26. říj 2007

ja to beru z toho pohledu, ze stat do toho nema co kecat a rodice maji mit rozum..a kdyz ho nemaji, tak se holt decko musi pozdeji nechat prejmenovat.
ja znam jednu Lidusku... vsichni ji rikame Liduska a je to snad ta nejhodnejsi a nej zenska na svete. takze ja to jmeno mam spojene s ni a asi proto se mi libi...
vidim, ze se taky nudis 🙂 ja hledala kocarky, ale uz mi z nich hrabe, mi uz se o nich i zda!

monkula
26. říj 2007

Holky, založila jsem tému slovensko-český pokec, nepřidáte se? Ve volné diskuzi

lu777
26. říj 2007

no jo, nudím a co teprve za tejden, až mi manžel na 8 dní odjede na služebku, to budu mít tisíc příspěvků 😀
jo, kočárek, já jsem ráda, že máme skoro všechno doma.. já přečetla kde co, pak oměřila výtah a zjistila, že asi tak 95 procent kočárků nemůžeme koupit, tak se to vyřešilo tak nějak samo 😅

Monkulo, jdu tam mrknout 😀

trisham
9. pro 2007

Ahojky, my s přítelem už mimi čekáme, takže hodně diskutujeme o jménech. A hezky jsme si to rozdělili, já vybírám pro holčičku a on pro chlapečka... Já se rozhoduju mezi Hanou a Zoe a přítel má zase Aleše a Daniela.. To jsou naše tipy...

caira
9. pro 2007

tak my cekame na jare holcicku a bude se jmenovat Phoebe, na prostrednich jmenech se jeste domlouvame { manza chce dve, jedno po me mamce- Iva a druhe po jeho mamce - Jane..takze by to byla Phoebe Iva Jane, ale jista je zatim jen ta Phoebe...a bude v republice uplne prvni.. 🙂

monkula
9. pro 2007

Manžel našu Chiarku volá Caira 😀 😀

marfushenka
10. pro 2007

No to náš chlapeček bude Matej. Já chtela Tadeáše nebo Nathanaela, ale pritelovi se to moc nelíbilo 🙂 A Matej se líbil nám oboum. Jinak pro holčičku jsem chtela: Emma, Sára, Julie nebo Ráchel. Mám ráda neobvyklá jména.

loss
10. pro 2007

takze my budeme mat Nellu a keby to bol chlapcek bol by Alex 😵