Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jasekd
24. čer 2010

@janulienka1 No je jich vsude moc tedka a mne se to ani moc nelibi, hlavne ta zdrobnelina Emicka 😖 Zalezi na dohode s manzelem, ci to byl napad a tak, ale jestli prepsat, tak co nejdriv.

tutifruti
24. čer 2010

My máme Alžbetku a Dorotku... nelutuje, že sme dali mená, ktoré každý nemá.... Ked na ne zavolám sú zaručene jediné v škôlke, na ihrisku.... Alžbetku nikto nevola Betka ako nám každý predpovedal, ale peknt Alžbetka... ked ju chcú deti v triede skrátit, tak jej povedia Alžbet.... 😀 Dorototku skrátene voláme Dory....

sjussi
24. čer 2010

no my u kluka mame jasno,oba jsme se shodli na jméně Tadeáš ale s holcickou je to horsi.Pritelovi se libi jmena jako Linda,Valerie a Claudie.Mne zase Ema,Barunka,Eliška,Laura.No nevim jak to dopadne 🙂

skorn
24. čer 2010

@pekika obě jména moc hezká 😉 obzvláště Ines.
Timeu má moje kamrádka ,co řije na Slovensku a je to tam celkem oblíbené jméno myslím 😉 🙂

My už máme jméno pro holčičku konečně vyřešené..byl to u nás dlouhý boj, ze kterého nevyšel ani jeden z nás jako vítěz 😀 ..nicméně máme vybrané jméno, které jsem si okmažitě zamilovala a líbí se mi čím dál víc a jak řekla moje nejbližší kamarádka "z těch nenormálních je jedno z nejhezčích" 😅 😀 ..takže očekáváme, že okolí bude trošku v šoku 😀

kristi
24. čer 2010

@skorn ja to chci vedeeeeeeeeeeeet

skorn
24. čer 2010

@kristi 😀 tak to jsi po Karkulce, Alinečce a Nikkoušovi další 😀 😀 😀 , ale JÁ jsem pevná jako skála 😅 a už jsem se zařekla, že to prostě nevykecám.!!! 😕 😅 😀

A dle dr bych mela rodit dřív, tak už to tak dlouho tajemství nebude 😉 🙂

odpust mi 😅 🤐 😵

kristi
24. čer 2010

@skorn to uz vydrzim, no.....co mi zbejva

janulienka1
24. čer 2010

@jasekd Ja by som aj prepísla ,ale sa bojím,že rodina a znamy povedia ,že mi šibe.Ja viem,že sa mam vykašlať na okolie,ale ked žijete v malom meste kde každy každeho pozna tak to nie je jednoduche.Dala som sa ovplyvniť mm a teraz ma to se..e.Čo už.

jasekd
24. čer 2010

@janulienka1 No jasne ze te okoli ovlivnuje, se nedivim. A holce uz jsou tri mesice, toje dost, takze kazdej uz to jmeno zna. Na kazdym jmene se da najit hezka varianta, jak Emusce rikas? Mne se treba ta Emicka strasne nelibi, ale existuje i jina varianta, ne? Manzel by asi stejne nesouhlasil. A prece ti to jmeno nemuze az tak vadit, kdyz jsi ho odsouhlasila, tak uz se s tim netrap. A jmeno je to ted popularni, lidem se libi. Muj manzel mel s tim Martinkem taky trochu problem, ja si ho vyskemrala, ale chlapi to asi tak neprozivaj jako my. Ale dost casto mu rika "ty nase miminko" misto jmenem 😀 A na holku bych rada Zuzanku a stim me poslal nekam definitivne. Jake jmeno si chtela ty?

janulienka1
24. čer 2010

@jasekd Ja som chcela Alžbetku.Ja viem tiež nic moc ,ale mne sa pači.Problem je v tom,že u nás sa Alžbetkam hovorí Erža.Teda v mojej rodnej dedine,kde asi časom vrátime.Mne sa Martin a Zuzana pači sú to klasiky ktoré nikdy nevymru.Ja som syna dala po mm.Slavko.S tym som nemala žiaden problem.Najviac ma zlostí,že som na nete hľadala všetko možne a na mena som sa vybodla.Ja som bola cele tehu na rizokovom tak som bola stále doma .Musela som ležať aby ma minula nemocnica, tam som bola iba 4 dni tak to bolo super.Mne to vôbec neprišlo,že je to take rozširené,až ked sa poklad narodil.Prídem k DR.2 Emy v čakarni.Prídem do obchodu Ema.Ked sa ma pytali ake som dala meno :,ja,že Ema a oni :aj my mame Emu.Ja som Jana a tiež ma zlostilo,že sme boli 4 na zakladnej.Ako ju mám volať?Ema ,Emka ved to inak asi ani nejde.Ešte Emuška muška.Ale je zlata a vytužena.Môj poklad.

janulienka1
24. čer 2010

@beta007 Teba ako volajú?.Betka?Už s tým asi nič nesprávim,ale ma to trápi.Aspoň ked na teba zavolaju,tak sa neotočia 3 Alžbetky.Keby som pripisala ešte jedno meno tak by to bolo asi blbé,že ja ju budem volať inak a zbytok tiež inak.Na slovensku sa v uradnom styku píše prvé meno v poradi.Ako som spomínala inak sa neda volať.Ema,Emka Emuška.Moja zlatučka.

jasekd
24. čer 2010

@janulienka1 no Erza fakt nic moc. museli byste najit nejake spolecne. No a co teda Jana po tobe? u vas je to Janka, je to pekne a ted jich uz tolik neni... mne se Jana libi...

janulienka1
24. čer 2010

@jasekd Ja som aj pôvodne chcela,ale boli by sme dve Janky a dvaja Slavkovia ?Budem si na to zvyknuť,ale ma to žerieSi zlata.Dakujem .

andrea0903
24. čer 2010

Alexandra a Vaneska su moje dcery Max bol syn dievcatko Jasminka dnes uvazujeme nad menou Lia a chlapec ?netusim

lucisa
24. čer 2010

@janulienka1 a proč by mělo být blbé připsat druhé jméno, sice s tím bude papírování, ale určo to jde. a to, že by jí někdo v rodině říkal jedním a další druhým jménem mi až tak divné nepřijde. Já mám všechny tři holky se dvěma jmény, a každý jim řekne, jak má zrovna náladu, stejně tak ony, když o sobě mluví nebo se představují, používají obě jména podle toho, jak zrovna chtějí....
Děti si na vícero oslovení zvyknou úplně v pohodě, určitě jim každá říkáme ještě zlatíčko, miláčku, bobinko, kuřátko, atd. atd....... a slyší na to, ne?

Mmch - varianty jména Ema: Emča, Emka, Emička, Emuška, Emina, Eminka, Mína, Minka, Emulka, Emi, ...... 😉

janulienka1
25. čer 2010

@lucisa Maš pravdu.

sirael4
25. čer 2010

@janulienka1 no právě, taky jsme chtěli Emičku, ale děsně mi začalo vadit, kolik jich teď je.Přitom když jsme si jméno vybrali, žádnou jsme neznala. Ach jo.

@pekika: Ines jednu znám, je to Němka a jméno je to pěkné.

sirael4
25. čer 2010

@lucisa: já třeba nejsem zastáncem dvou jmen, nelíbí se mi to, protože samotné by mi vadilo kdybych jich měla víc. Stačí jak člověku lidé komolí různě jména, natož jich mít ještě víc 😅 spíše je to teď asi módní záležitost 🙂

janulienka1
25. čer 2010

Kočeny,dakujem za vaše názory.Proste v každej dobe sú niektoré mena IN.S tým nič nenarobime.Tak sa s tým zmierim,že ked zavolám na svoju dcéru tak sa možno ozvu dve dalšie.Hlavne nech je zdrava a rastie do krásy.Mne sa tiež páči Ines.

sirael4
25. čer 2010

@janulienka1 přesně tak. Já už dokonce přemýšlela o tom, jestli to není tak, že jakmile si nějaké jméno vybereme, víc se na něj soustředíme a všímáme si ho. Proto se nám třeba zdá, že je ho všude hafo.
(samozřejmě pak jsou jména typu Natálka, Lucinka...která jsou hodně často dávaná).
Ale pokud jméno není v prvních deseti, tak to jde 😀

lucisa
25. čer 2010

@sirael4 to je jasné, každý má na to svůj názor, já to beru, jen jsem tím chtěla říct, že děti nejsou naučené jenna jedno oslovení.

a u nás to ani nebylo až tak módní záležitostí, protože v době narození první dcery to bylo teprve rok povolené a nikdo to právě moc nevěděl a nedával. u nás šlo jen o to, že se nám moc líbila dvě jména a neuměli jsem se rozhodnout a jedno úplně "vyhodit", navíc nám k sobě pasovala. a u dalších dcer to pak bylo jen logické, že jim také dáme dvě, aby se nás pak neptali, proč jedna má dvě a další jen jedno.

beta007
25. čer 2010

@janulienka1 Jo, Běta, Bětka, Betty, Bíta, Bětule...všechno od B. Alžběto se mi nelíbí, je to jak když někdo předčítá dokumenty 😀 . Celkově je to jméno takové dost ne-cool 😀 . Ale je fakt, že žádnou jinou osobně neznám 🙂

janulienka1
25. čer 2010

@sirael4 Asi maš pravdu,že sa sustredim.Predtým som chodila do práce a tam boli iné problemy , ine prostredie.Teraz chodíme na poradnu sretavame sa s mamičkami,tak je to tiež ine.Mnžel vraví,že nemám starosti,tak si ich vyhľadavam.Aj u nás sú top Nella,Sofia,Viktoria,Nina,Natalia,Klara,Tereza,ale aj Ema .Takže sme top.Fakt som tomu predtým nevenovala pozornosť.Top menam sa ani neda vyhnuť.Moja kamoška pred 12 rokmi dala dcere Terezka tak to bolo starosvetské meno,Teraz je Top.Možno aj ja keby som dala Alžbetka tak o 12 rokov ich tu bude plno.Tak sa s tým budem zmieriť.

sirael4
25. čer 2010

@beta007 mě se třeba Bětka nebo Betka líbí moc.Alžběta už ne tolik, ale zase má nádech aristokracie 😉

sirael4
25. čer 2010

@janulienka1 máš pravdu, možná kdybys dala sebezvláštnější jméno, zachvíli by bylo všude.Však i Ema se vůbec nedávala.No a podívejme teď. Tomu se asi vyhnout nedá. 😉 Možná tak mít Emílii, těch ještě není tolik 😀

ollski
25. čer 2010

@janulienka1 je to asi modou alebo co...ja som zuzana, v triede na ZŠ nas bolo 7 😔 ...ale nejako tragicky som to nebrala, takmer vsetky moje kamosky, okrem 2 Miriek, jednej Miloslavy-Milk a Natalie, su Zuzky, je ich vazne mnoho ;) presne neviem, musim spocitat 🙂 vsetky moje lasky boli Petrovia alebo Michalovia, jedneho som si vzala 😅 ...nikdy mi to neprislo cudne, aj ked sa priznam sestre som v pubertalnych casoch zavidela, ze sa vola troska inak je Silvia...aj moja svagrina je Zuzka...skoro vsetky sme sa narodili v rokoch 82-83, moja mama sa mi vzdy dusavala, ze ona ziadnu Zuzku nepoznala...ale potom sa vrece so zuzkami a miskami roztrhlo a poriadne ;)
my mame Simonku, poznala som 1 jedinu teraz su na kazdom kroku...no nic to...Jakubkov je este viac, no tomu daval meno manz, ja som bola vsoku, bo to malo byt dievcatko Lucka...
takze asi nikdy nevies ako sa dame meno v casopriestore zachova a ci nadodou sa nestane NO 1...;)
spoluziacka sa vola Janine (žanin) krasne meno, hodi sa ku nej, lebo otca ma francuza, takziez priezvisko...len to neustale vysvetlovanie ako sa to vyslovuje... 😝 😝
Emke si dale pekne meno, mne sa tiez pacilo 😉

janulienka1
25. čer 2010

@ollski Plne s tebou suhlásim ,len asi každa chceme pekné meno,ale aby nebolo otrepané.To sa ti zmylili na sone? Ja som tiež dokonca nevedela či to bude slečna,lebo každy mi vravel,že :ASI.Dr.mi povedalnech si kupim neutral veci.Nakoniec to bola vytužena slečna.Na 3 D som nebola.Som na uplnom vychode a trebalo ísť 70.km,tak som sa na to vybodla.Dokonca perlička pri pôrode:Ked sa mala narodila,tak Dr.nestihol povedať nič a môj manžel zahlásil:A máme chlapca,tak potom sme sa na tom zasmiali.Pomylila ho pupočna šnura.

lucisa
25. čer 2010

@janulienka1 😀 tak to je bomba, splést si pupeční šňůru s bimbáskem chlapečka je něco....

beta007
25. čer 2010

@sirael4 jo, před učiteli, vědci, staromily mám výhodu, pamatujou si mě...v normálním životě je to spíš na bednu, mít nádech aristokracie. A v zahraničí je to konec...neexistuje způsob, jak jim to jméno vysvětlit, aby ho napsali správně

ollski
25. čer 2010

jj je to celkom zvlastne, ked cakas Lucinku a BUM ze chlap 😀!!!! vazne som bola kapku v soku, na meno som sa nezmohla, inak by to bol Emil, Ivan alebo Palko, no ked som tieto mena v tehu konzultovala, tak mi ich vsetci vcetne mm ofrflali ...