Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

xaverov
13. kvě 2010

Jako ze za kilo muzu fakt zmenit krestni jmeno ditete, jo? 😀 A holky, kde jste to nasly? Nebo nahodou nemusi k tomu byt nejakej zavaznej duvod, kterej musite dolozit? Vetsinou pravniho charakteru...(?)

patru.veronika
13. kvě 2010

nunacek : sebastiana a erika jsem navrhovala taky a prý je max lepší 😅 a patrika dát nemužem to už v rodině je 😒

gtver
13. kvě 2010
gtver
13. kvě 2010

xaverov, závažné důvody nejsou potřeba, jsou pouze vypsány situace, kdy se změna nepovolí

xaverov
13. kvě 2010

No jo, no jo, paragrafy mluvi jasne. Zajimavy, to jsem vubec netusila. Tak Kale, prej muzes jit do toho 😀

lucisa
13. kvě 2010

sirael, kristi: první dcera je Noemi Nela (a ta Noemi ležela mamce v žaludku, Nelku už vzala), druhá Nathalie Anne a poslední Amelie Sophie.
Já proti českým nebo tzv. tradičním jménům nic nemám, jen nemám ráda, když je ve škole 5 Terezek, 4 Jakubové atd. a děti i učitelé pak oslovují příjmením. Proto jsme volili taková jména, která: 1) dětem umožní být oslovovány jmény (pokud o to budou stát), 2) mohou si vybrat ze dvou jmen, pokud se jim některé líbit nebude.
Zatím holky oslovujeme oběma jmény, jak kdy, podle nálady, ale třena Nathy Anne si oblíbila oslovování Andulka nebo Aňa, takže tohle jméno je u ní častější.
Nikomu nevnucuju, aby se mu to líbilo, al emy jsme si to s manžou přáli, líbilo se nám to a navíc!! . oba jsem se na tom shodli...
a rodina se musela přizpůsobit. Kdysi byla i u nás dvě křestní jména běžná a nikomu to divné nepřišlo....

lafemme
14. kvě 2010

lucisa..tak pokud k tomu máte i příjmení a holky se nejmenují např. Nathalie Anne Blažková, tak v poho 😅

romana29
15. kvě 2010

to je fakt, ale pak se vdají a budou Fousková, Nováková atd. 😀 vybrat jméno u holky to je fakt kumšt 😵 . Ale taky bych ráda dala nějaké zajímavé, bohužel žijeme na malém městě a příjmení máme Vlčková, takže bohužel 😀 , i když třeba sousedka má Vanessa K..ová prostě české příjmení a absolutně to k sobě nejde teda podle mě a stejně jí říká Valinka.
Moc se mi líbí Nella, Stella, Bella, prostě kde jsou dvě písmena stejná, jo jo, to bych mohla

ilci
15. kvě 2010

Nella Vlčková mě přijde normální, to bych klidně dala 😉

madlina
15. kvě 2010

Ahoj máte zajímavá jména.
kamarádka má chlapečka Kristiána a holčičky Apolenku a Evelínku.

lucisa
15. kvě 2010

lafemme 😀 Blažkovi nejsme, příjmení je Becková (čte se bez "c"), což pasuje, mě to tedy zní dobře.
a s vyvdaným příjmením si hlavu nelámu, dnes si holky můžou nechat příjmení i dívčí, kdyby se jim to k tomu nehodilo nebo nelíbilo. to spíš klukovi zůstává příjmení....

madlina: pěkná jména, pasují k sobě

gabi123
15. kvě 2010

Ahojte mozem sa pridat?

Dcera sa vola Vaneska. Ale páči sa mi aj Nella, Noemi, Mia.
Z chlapčenských sa mi páči Nicolas a Enrico. 🙂

beta007
15. kvě 2010

Apolenka je krásný pro malou, leč jak se pak představovat a jak jí říkat potom?

romana29
16. kvě 2010

jj, ono zrobnělé jméno zní sice roztomile u dvouleté ale u dvacetileté je spíš k smíchu, když to vezmu ze svého pohledu kdybych byla Romanka a né Romana, stejně bych se nikomu jako Romanka nepředstavovala, připadalo by mi to hodně ujetý - jeden kolega z práce chtěl malou pojmenovat Andělka...naštěstí mu to nedovolili a musel dát Anděla.

lucisa
16. kvě 2010

romano, já si myslím, že ta kámoška madliny dcery pojmenovala Apolena a Evelína, jen teď jim říkají zdrobněle....

crca
16. kvě 2010

Tak já mám kamarádku a má dvě holčičky-Vanesu a Valentýnu 😅 No já mám teda obyčejná-Michalka a Matěj 😀

beta007
16. kvě 2010

JO, je mi jasný, že se nejmenujou zdrobněle 😀 . Jen oslovení Apoleno mi zní zvláštně. Ale třeba je to jen nezvyk. Co se týče jmen nerazím žádné stanovisko, je mi to fuj:D

beta007
16. kvě 2010

fuk jsem chtěla říck

vedaniga
16. kvě 2010

Taky bych se k vám ráda přidala. Zrovna totiž s přítelem řešíme jméno pro kluka a ne a ne se dohodnout. Mám již Davida, Nikolase a Gabrielu. Pro holčičku jsme se dohodi na neobvyklém, ale pro nás krásném Leontýnka. Ale u kluka je to kříž. Já mám vlastně jasno Matyáš nebo Samuel. Přítel chce vybrat podle sebe, něco neobvyklého a přitom přijatelného k příjmení Votápek...

heresta
16. kvě 2010

Ahoj 🙂

Tak moje kamaradka ma ted dvojčata a dala jim jména Vanesa a Vivien 🙂

Ja mam dceru Yvonu a proto jsem kdyby nahodou druhe byla holčička zvolila jmeno ema pac to není typicky české: Nic proti třeba Elišce ale Yvona a Eliška by mi přišlo divný 😒

petja
16. kvě 2010

Já čekám buď Šimona nebo Jolanu 😉

pluriel
16. kvě 2010

Ahoj, já mám dceru Anežku a nevěřili by jste, kolik obměn toto jméno má. Říkáme jí: Anežko, Anuško, Anynko, Any, Anoušku, Anýzku, Aníku, Anko, Agi, Agnes, Aguško a určitě by se našli další...
Každý ať svému potomku dá jméno, jaké se jemu nejvíce líbí a neřeší poznámky okolí, ti vaše dítě vychovávat nebudou a na jméno si brzy zvyknou 😉

petja
16. kvě 2010

Jo přesně tak,všichni si zvyknou

petja
16. kvě 2010

Jinak Anežka to má pestrý 😅

pluriel
16. kvě 2010

jo jo, je to podle nálady a taky podle jejího chování 😎

beta007
16. kvě 2010

@vedaniga: tak to nemáš kříž, a´t se manžel potí a vymýšlí 😝

misha82
18. kvě 2010

Vedaniga, určitě bych byla pro české jméno k vašemu českému příjmení. Nikolas Votápek by byl stejná pěst na oko jako Nicolas Topolánek. Myslím, že David nebo Matyáš jsou krásná jména a zrovna Matyáš byl dlouhou dobu i mým velkým favoritem 😵

lutsine
18. kvě 2010

hodi sa meno Maxim Košuda?

sirael4
18. kvě 2010

lutsine: mě se ta kombinace nelíbí