Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

matyskova
7. srp 2009

Mne se moc libi Maya, ale kdybys to chtela ladit ke jmenu syna, tak zase Kay - kazdopadne obe druha jmena jsou hezka 😉

briketa
7. srp 2009

Matyskova, vdaka, aj manzelovi sa paci Maya (s y koli angl. vyslovnosti, oni by to tu inak vyslovovali Mejdza, alebo Maha zo spanielciny... 😅 )

artuse
7. srp 2009

briketa, aha, nevěděla jsem, že jste v zahraničí...Maya se mi taky líbí 🙂 a co takhle Maya Kay? 😀

andelka
7. srp 2009

Holky to je zajímavé, podle čeho se člověku nějaké jméno líbí nebo nelíbí. Podle mě může být hezké každé jméno, záleží na spoustě věcech. a taky, člověku se může zdát, že je nějaké jméno divné a pak potká někoho, kdo se tak jmenuje a najednou mu to vůbec nepřijde. Znám dospělou Elišku, Amálii, Andělu, Anežku a přijde mi to úplně v pohodě a hezké. Stejně tak znám malinkého Karla, Antonína, Cyrila, Hynka a taky pohoda. Člověk by se měl oprostit od toho, že zdrobnělé něžné jméno je pro miminko a tvrdší původní pro dospělého. Mojí babičce se naopak jako malé říkalo Ando a jako dospělé a staré Andělko. 😀

zlatka
7. srp 2009

Jméno může být pro dítě i hororem aneb když se rodiče totálně zblázní (soupis jmen, která skutečně prošla matrikou):

Vinetue Chlupatý (pozn. literární postava se však píše jinak: Vinnetou!)
Pětiletka Koniprdová
Sergej Omrd
Věkoslav Šmikmátor
Anděl Oukrop
Joshua Zrzavý
::::::jako to nemá chybu🙂🙂

a celý článek zde: http://www.zbynekmlcoch.cz/info/ruzne/netradicn...

A andělko, ty se tak jmenuješ? jak ti říkají?

marinka
7. srp 2009

Andelka, naprostý souhlas 😵

blka
7. srp 2009

Zlatko, tak to je nářez 😅 . Nechápu, jak taková jména mohla projít 🤐

matyskova
7. srp 2009

Teď co Alčátko - viz předchozí strana 😉

gimik
7. srp 2009

Andelka: Souhlasím s Tebou, já znám například Igora,Světlanu,Zlatku a nepřijde mi to nějaké divné. 🙂

andelka
7. srp 2009

zlatka: já jsem Kateřina Anděla (křtěná), ale od té doby, co používám tenhle nick na netu, tak slyším na oboje (holky z BRMS a MK mi běžně říkají Andělko). Je fakt, že kromě babičky jsem nikoho s tímto jménem neznala, donedávna, co se kamarádce Amálce narodila holčička Andělka a je to rozkošné. 😵
Jo vlastně ještě jsem se za studií setkávala s autorem Andělínem Grobelným (ale ten žil na přelomu století 😀 ) a to už mi divné přijde. 😅

gimik: Mě přijde dost jmen divných, dokud nepotkám jejich nositele. Třeba Hynek mi přišel jak z doby kamenné, dokud jsem nepotkala ročního Hynečka, pak jsem to jméno zařadila mezi úplně normální.
Třeba moje mamka je Bohumíra a nikdy mi to nepřišlo jako zvláštní jméno a zrobněle se jí říká pořád.

zlatka
7. srp 2009

Zlatka je naprosto normální jméno 😀 😀 😀 😀
Blka: koukám, že už máš na světě chlapečka Marečka, tak velká gratulace!!!! Je hodňoučkej?Mně se líbí jméno Marek, bo ho má Marek Vašut a to je prostě king🙂🙂

No, já nechápu, jak mohla projít třebas ta Pětiletka, to netuším, kdo tam na té matrice musel sedět🙂🙂Jinak bych se chtěla jmenovat třeba Koniprdová, vždycky, když by mi bylo smutno, tak bych se podívala do občanky a hned by se mi zlepšila náladička🙂-🙂 S Omrdem(Omrdovou by to už bylo horší, to se obávám, že by mi asi vždycky náladu spíš zhoršilo.Ale Koniprdka je super.

gimik
7. srp 2009

🙂 Zlatka: No já právě nikdy nikoho neznala se jménem Zlatka, až teď mi jedna kamarádka představila spolužačku ze ZŠ a ta se jmenovala Zlatka a nepřišlo mi to nějaké divné, i když žádnou jinou neznám 😉 .

andelka
7. srp 2009

gimik: A co Zlata Adamovská 😉 Já znám Zlatky (ale nevím jakou přesně má jejich jméno formu, jestli Zlata nebo Zlatuše nebo je ještě jiná?) dvě, jednu stejně starou jako já a jednu ve středním věku.

konja
7. srp 2009

Hynek byl můj nejlepší kamarád, jsem na to tak zvyklá, že jsem nad tím jménem i uvažovala pro syna, ale pak mě to právě přišlo divné kvůli kamarádovi, aby si někdo neříkal, že mám syna s ním 😀

moncicik
7. srp 2009

Ahojda ,mám syna Mikuláše tomu říkáme Miky..to jméno jsem chtěla pro syna vždycky,druhý syn je Matyáš a to je Mates sice trochu plete když po mě na úřadě chtějí hned jména dětí a hned jejich rodná čísla tak si to trošku komolím ale jde to 😀 no a teď čekáme holčičku....................jelikož se mi líbí jména dvě a čtvrté dítko už fakt neplánuji 😉 bude se jmenovat Rozálie Emma. A jako maličká to bude Rozárka a až dospěje může si vybrat sama jak chce aby ji lidé oslovovali.
Ale je fakt že dost jmen kazí lidi......znám dost lidí co se nějak jmenujou ale dle jejich charakteru a chování bych to jméno nikdy svým dětem nedala.
😅

zlatka
7. srp 2009

Jééé, já znám taky jednu Rozárku Emu!!!!!! No, zrovna jsem dneksa mluvila s jednou babičkou, co vozila, že mají Matyáška a Tomáška a že se jim to pořád plete, nemůžou si zvyknout. Člověk asi musí najít takovou podobu obou jmen, aby byla od se be maličko odlišná.

Dnes má svátek Lada, taky to není špatný......
Moje mamka mi chtěla dát Zlatka, ale to tenkrát nešlo, buď Zlata nebo Zlatuše, tak jí jsem vděčná teda za tu první variantu🙂

andelka
7. srp 2009

A zítra má svátek Soběslav 😉 tak toho radši ne, to už je lepší Oldřiška co byla včéra. 🙂

monci: Rozálie Emma, to je moc pěkná kombinace.

gtver
7. srp 2009

zlatka, to mám obavy, že lidi budou mít tendenci u nás rýmovat Ríša, Saša 🙄 😀

moncicik
8. srp 2009

Jediné čeho se trošku bojím až Rozárka bude zlobit že ji oslovím Rozáro.....což mi přes zuby nejde .Holt musí být hodná 😀

blka
8. srp 2009

Zlatko, děkuji 🙂 . Jo jo, je hodňoučkej, sice chovací typ (nevím, jestli se tak dá narodit nebo jsme to z něho udělali my a babičky 😀 ), ale je hodnej 😵
My jsme původně chtěli Víta (Marek byl záloha). Ale protože se narodil dřív, tak je Marek. On se narodil v pátek a ten týden v pondělí byl Vít a to jsem nechtěla. Takže máme Marečka a asi su aji radši 🙂

peda
8. srp 2009

Jé,Blko,já mám taky Marečka,ale už je to pořádnej kluk,bude mu 9 let 😵 .To jméno jsem chtěla pro kluka vždycky.Holčičku mám teď dneska akorát dvouměsíční 😵 a je to Ella.

Rozárka je krásný jméno,taky bylo v užším výběru,ale nějak jsme nepřišli na podobu jména v dospělosti,hodně lidí mě strašilo Rózou a to se mi nelíbí.Ale Rozárka je nádherný 😵 😵 .

blka
8. srp 2009

Pedo, tak to už je velkej kluk 😉 . Máte velký věkový rozdíl. Taky bych chtěla větší. Ne teda tolik, ale tak těch 5 let asi jo. Ale uvidíme, co bude 😀 Já jsem jako holčičí navrhovala i Elenu, protože manžel chtěl Elišku a Elenu bysme mohli oslovovat stejně jako Elišku a nebylo by to tak časté. Ale neprošla. Stejně jako plno dalších jmen, co jsem navrhovala 😀 . Měli jsme vybranou Šárku 🙂

peda
8. srp 2009

Jé,Šárku mám prima kamarádku 😉 Mi měli boj s holčičím jménem velikej.Mě se líbila Ella,Emma,Rozárka,Adélka,Barborka a Eliška.Ale nemáme český příjmení a ještě je hodne dlouhý,tak jsme museli volit něco krátkýho.A Ella se mi líbila vic než Emma.Ellinka se mi líbí moc.
Velký věkový rozdíl je neplánovaný,5 let jsme se snažili o druhý,tak proto. 😉

zlatka
8. srp 2009

Ella je moc pěkné jméno, bylo mým favoritem, ale už máme v rodině Elenku,taky Alenku tak pátrám po něčem jiným.Vítek je taky fajn, ale Marek mi přijde takový mužnější-asi tím "r" v tom jméně.

vefi89
8. srp 2009

ja by som chcela teda ak to bude chlapcek Bohus, alebo Sebastian, ale moj manzel chce velmi po svojom ocovi Tibor a to sa mi zda byt tvrde meno...A zasa z Bohusa si bduu robit srandu starsi : ,,Uteklo ti prase zase" a pod.
Co vy na to??

zlatka
8. srp 2009

To neznám "Uteklo ti prase zase..."-to je písnička? To se mi víc líbí ten Sebastian, ale tam mi moc nesedí ty zdrobnělé verze, záleží, jak to jde k příjmení, který se víc hodí. Tibor mi moc pod fousy nejde, tvrdě mi nepřipadá.
Holky a nevíte něco víc ke jménu teodora, jeho význam, původ a tak? nemůlžu nic najít.

vefi89
8. srp 2009

teodora to je grecke nieco ako bozi dar sa mi zda...
Bodus je z fimu dedictvi
A sebastian zdrobninina: Sebo,Basty

marinka
8. srp 2009

Zlatko, to je z Dědictví, nedívala ses včera? 😀 😀

vercak.
8. srp 2009

Vefi - už jsem to tu před několika dny psala. Kamarádka čeká chlapečka a chce mu dát jméno Bohoušek (po tátovi), ale mě se teda moc nezamlouvá a na dnešní dobu se to jméno už ani nehodí. Navíc už má 3 holky a ty mají docela pěkná jména (Andrea, Adriana a Natálie)
A máš pravdu s tim, že by si pak z něj mohli dělat srandu, toho bych se taky obávala. Dědictví zná strašně moc lidí a Bohuš je podle mě s timhle filmem spojený. Ale Sebastian je hezký a jako maličkýmu bych mu třeba říkala Sebík nebo tak nějak. Pak se dá vymyslet strašně moc zdrobnělin.

zlatka
8. srp 2009

Prase z dědictví??? tam je přece:" Bohušu, koza sa ti pověsila..." 😀 😀 😀 jsem se nedívala, bo jsme to viděla už nesčetněkrát, tak jsme něco kutily s Berunkou.Ale on se jmenoval Bohumil. Bohuš Matuš je Bohuš🙂
Zdrobnělina na sebastianka- se mi líbí jen ta první, to Basty nic moc(můj názor), Sebi, Sebíku....