Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

vorllinka
7. led 2010

To bych spíš dala jméno Alex 😉

syll.
7. led 2010

My jsme váhali spíš mezi Sebastianem a Lucasem, ten Saša...Alexovi bysme říkali Sašo 🙂 Ale fakt nevím co by bylo nej 😀 Je to moooc těžké.

vorllinka
7. led 2010

Mně se ani to Sašo moc nelíbí. Spíš mi to přijde pro holku - Alexandru 😉 Jojo ten výběr je fakt těžký 😀

syll.
7. led 2010

No uvidíme, ještě je pár měsíců čas 😀 Jinak já bych byla pro Sebiho nebo Lucaska 🙂 , ale nevím teda.

levata
7. led 2010

Ahojky🙂 já bych brala Lucase, Sebastian mi přijde moc dlouhý - než by se chudáček v první třídě podepsal 😉 no jiným by se mi to radilo 🙂)) ale pro toho našeho prcka pořád nic vymyšlenýho nemáme☹ nemáte nějaký nápad k příjmení Vondra? přítel by chtěl Richarda, ale to mi přijde dost tvrdý ve spojení s tímto příjmením ... jojo je to těžký☹

joseline
8. led 2010

syll, myslím že všechny tři jména jsou krásný a nic tím nezkazíte, akorát ten Lucas-to bude muset asi všude říkat že ne Lukáš ale Lucas..Místo Alexandr mě taky příjde lepší Alex..ale vidíš že co člověk to názor 😉

nunacek
9. led 2010

syll: Z tvého výběru je pro mě jednoznačně nejhezčí Sebastian 😵To je krásné jméno. Pak ujde i ten Alexandr (ale v žádném případě ne oslovení Saša, to se mi nelíbí). No a Lucas se mi vůbec nelíbí.

levata: K příjmení Vondra mě napadlo třeba Kristian, Alan, Jan, Adam, Tomáš, Pavel, Vít, Dominik, Ivan, Jakub, Michal, Sebastian, Filip, Matěj, Daniel,...

vefi89
9. led 2010

syll Sebastian určite 😉

pekika
9. led 2010

Ahoj holky,
já mám doma 8letou treperendu Ines. DLe posledních statistik jich je 62 v celé ČR, takže v poho. Ve školce byla jediná a ted ve škole taky. Mezi samýma Nelama, Natálkama, Nikolkama, Klárkama Terezkama je prostě JEDINÁ a jsem za to ráda.

Má to své výhody, zavolám na hřišti a otočí se pouze má dcera ( pokud se teda otočit chce 🙂 ) veeelikou výhodu to měla jak ve školce , tak na táborech i škole v popisování věcí. Monogram I.P. těch by se asi našlo, No a příjmení do malinkých papuček jak samy víte je někdy těžké vepsat, ještě se to zapustí a rozmázne atd. Tak stačí mi všude podpisovat Ines a každý ví , že je to její.
Ze začátku jsme taky bojovali s okolím, ale zvykli si. A blbé kecy by určité vyjímky měli tak jak tak 😒

Říkáme jí Inko, Inesko, Inečko, Inuško, Inulko, Ini.

Teď čekáme druhé, pohlaví ještě nevíme, bude to asi Timea, u kluka Simon, Derek ještě máme pár v záloze na výběr 🙂

pekika
9. led 2010

syll : mě se líbí, když se Sebastianovi říká Bastien.
Ale u nás je to jméno velice oblíbené u našich " nepřízpůsobivých občanů ", takže radši ne !!!

tinky111
10. led 2010

Ahoj holky, chtela bych se s vami poradit. Termin porordu mam pristi tyden a porad nemame rozhodnuto o jmene ☹ . Cekame holcicku a mame dve jmena - Kristina a Emma - a nemuzeme se rozhodnout 😒 . Prijmeni je Rihova.
Jaky je vas nazor? Muzete navrhovat i jina jmena 😉 . Diky moc 🙂

dydynka
10. led 2010

tinky tak mne sa ktomu Rihova viacej hodi Emma,,,je to krajsie :D

kaczustu
10. led 2010

my mame termin 14.2. a jmeno bude Viktorie Laura Konečná

ygreen
10. led 2010

Emma 😵

dydynka
10. led 2010

kaczustu ja som chcela pre dievcatko tiez viktoria ale mojmu drahemu sa to nepaci ☹ a nevieme sa na dievcenskom dohodnut,,,takze som stoho smutna,,

kaczustu
10. led 2010

dydynka:
tu viktorku chtel muj muz 🙂 takzeu nas to bylo opacne a ja ji od zacatku rikam laura, ani nevim proc, tak jsme zvolili obe...
a jsem na to zvedava, jelikoz mi znama z porodnice rikala, ze Viktorky se podle toho i chovaji, porad placou 🙂))

lucisa
10. led 2010

tinky, k Říhové asi více Emma, máte na výslovnost dost těžké Říhová, tak Kristina by mohl být další problém. 😉
dydynka: viktoria je moc pěkná, známí dali Viktorie Anna a zní to tak královsky 🙂
jiná kámoška má Valérii, říkají ji Vali, Valinko, to se mi také líbí a v nemocnici jsem ležela s maminkou a její Valentýnkou - Vaji, Valuš, Vali - taky moc pěkné.

kaczustu
10. led 2010

lucisa: viktorie anna.. je moc pekne.. jak pises, vznesene...
ja mela puvodne tu lauru a hledala jsem neco k tomu... docela orisek...

jo a jinak k Říhové určitě Emmu

dydynka
10. led 2010

mne sa paci tiez aj bianka alebo bibiana,,,

majdula
10. led 2010

Chichi Viktorie Anna je obchod, kde jsem si koupila tehotenskou rolnicku 😉
http://www.annaviktorie.cz/

Mesicni Vikinku ma ted moje kamoska. Mne Viktorie spis nez kralovnu pripomene nejakej fotbalovej klub 😀
Tohle jsem vyfotila kamosce kdyz jsme byli na dovce u Kolina. Smaly jsme se, ze obe nase deti tam maji fotbalovej stadion 😉

http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek/#224.JPG

lucisa
10. led 2010

kaczustu: já se na Lauru vdávala 😉 aspoň si vždycky na výročí vzpomenu i na někoho jiného, než na lauru a ten její zvěřinec (Laura a její tygři) 😀

majdulo, ty jsi s tím fotbalovým klubem a připomínáním něčeho jiného jak můj manža. čekáme třetí a váhali jsme mezi jmény Amelie Sophie a Mia Sophia pro holku. Pak jsem řekla, že dám to kratší Mia, protože Amelie říkat Amelko zní divně, a ostatní by to pletli a říkali Amálko, a to jsem nechtěla. a manža se toho hned chytnul a že prý až doroste mezi puberťáky, nebudou na ni volat Amálko, ale aná..o, čímž mě namýchl a já se definitvně rozhodla pro Miu 😉

tinky111
10. led 2010

holky, díky moc za názory 🙂

Manžel chtěl vždycky Kristinku, ale mě se to zdá taky dost tvrdé s příjmením dohromady....

kaczustu
10. led 2010

lucisa:
my mame doma dva kocicaky 🙂 ... takze ta laura a jeji tygri je opravnene 🙂)
taky se nam za to znami smeji a ze pry to nemohlo byt jmeno jine 🙂))

kaczustu
10. led 2010

lucisa:
jo a sofinka je strasne krasne jmeno 🙂)

majdula
11. led 2010

Luci odpust, nechtela jsem ti kazit radost z pekneho jmena, ale to se proste nabizelo 😀 I to, co vymyslel manzel na Amalku 😀 Ze ho pozdravuju 😎

lucisa
11. led 2010

kaczu, majdul: vidím, že jste se nad jmény pobavily 😀 já se nezlobím, je mi jasné, že každému se líbí něco jiného, mě akorát štve, že jsem Sophii nedala už u druhé dcery, jméno jsem zjistila až v porodce, ale dalo by se ještě změnit, ale to bych zase vzala manželovo jméno a to jsem mu nechtěla udělat. teď je těch sophií a sofií moc, tak mě to trochu mrzí.
ale stejně ti chlapi mají vždycky takové asociace na jména. ze srandy jsme mu navrhla Denis a jak myslíte, že to dopadlo? 😀

majdula
11. led 2010

Postrach ulice? 😉

majdula
11. led 2010

Luci, na kazde jmeno neco vymyslis, tak to vubec neres a klidne dejte i tu Ana... eh Amalku 😉

Ja se treba donedavna radovala, ze na naseho Radimka nic takoveho neni... a ejhle, stacila mala kakaci prihoda a uz i my mame Radulu - smradulu 😀

lucisa
12. led 2010

majdul, tak teď jsi mě dostala, postrach ulice ani náhodou, to by bylo ještě v klidu.
denis se více rýmuje s pánským přirozením 😀

kaczustu
12. led 2010

lucisa:
tak tak to dopadlo u nas, kdyz jsme jeste nevedeli co to bude...
a Barbora - brambora
a jiny podobny 🙂))