Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

patka333
9. led 2012

nedavno som pocula, ze sa narodilo dievcatko s naadhernym menom Alexia... je to take jemne, charizmaticke meno pre dievca.. samozrejme musi sa hodit k priezvisku.. 🙂

lorreine
9. led 2012

Tak my nechceme nijak extra nezvycajne mena, skor v Polsku sa davaju dva krstne. Takze dievcatko by sme chceli Diana Zoe a chlapceka Wiktor Hubert....Manzel je myslivec, tak to ma trochu spojitost. Inak moj manzel ma netypicke meno (prve krstne) Tymoteusz, co je nieco ako na nase Timotej. A mne sa to velmi paci 🙂 .

malineta
9. led 2012

Ahoj holky, nemáte někdo nápad, jak říkat zdrobněle Erikovi? Líbí se mi jméno Erik a napadá mě jen Eriček 😉

aly
9. led 2012

@aliza chcem sa opýtať či máte aj nejaké zdrobneliny pre meno Aydin 🙂
lebo mna nejak nenapadá nič pre to naše vybraté meno

aly
9. led 2012

@malineta mne už Erik pripadá troška ako zdrobnelina, ale v dobrom 🙂 znie to tak milo

aly
9. led 2012

@patka333 súhlasím

cherryl
9. led 2012

@malineta neviem preco chcete za kazdu cenu meno zdrobnovat na niektorach to je fakt zdebilnenie mena nie pekne oslovenie a hlavne zahranicne @aly skus nieco kde je to meno domace ako robit z pekneho mena hybrid -cudzie poslovencene

aly
9. led 2012

@cherryl no to je Tvoj názor, ale určite by som ho volala aj inak ako Aiden

lucisa
9. led 2012

@malineta z knížky Knappové - domácí podoby jména Erik, Erich:
Eri(ček), Erišek, Er(k)a, Riki.....

cherryl
9. led 2012

@aly vsak o tom to tu hadam je pokial je to vramci slusnosti 🙂
tak ako Aidenko 😨 Aidenik 😵 Aidi 😨 niekomu to mozno prejde cez pusu

kristi
9. led 2012

jak rikat zdrobnele Olívii? Liv???

lucisa
9. led 2012

@kristi opět Knappová:
Ola, Olivka, Livie, Olivuška, ap. Od maminky, co má Olivii, jsem slyšela i Olinka 😉
Copak, Kristi, že by bylo něco na cestě? 🙂

langkofel
9. led 2012

@aly Tiez by som nezdrobnovala..niektore mena sa proste nedaju zdrobnit a ked tak to znie smiesne...len priklad - Moja dcera sa vola Leonie, zijem v zahranici a ani ma nenapadlo to meno zdrobnovat...no ako to na SK chodi, na Slovensku ju volaju vsakovako, len nie Leonie, moja mama prisla s Leonkou, Leonuskou, aj Onkou 😠 😠 😠 😠, no a moja dcera teraz tvdi, ze Leonie sa povie po slovensky Leonka 😀 (priznam sa ze uz som sa chytila aj ja 😝 😀

langkofel
9. led 2012

@kristi Olivia je krasne meno a Liv by sa mi tiez celkom pacilo 😉

kristi
9. led 2012

@lucisa nestras, nic neni...jen se mi to hodne libi a jaksi nevim, jak bych ji jinak rikala, kdyby nahodou....Ola, Olivka, Livie je sileny....to si to asi rozmyslim radsi...

lucisa
9. led 2012

@kristi 😀 kecko, Miuška by nechtěla sourozence? A mě osobně se Olivie líbí jen v základním tvaru, zdrobněle by byla třeba zlatíčko, myšička, lásenka, miláček apod. 😉

kristi
9. led 2012

@lucisa ja neivm, zeptej se ji 🙂 prave, ze krome Liv me nic nenapada, az na ty normalni veci, jak ty rikas, mysko, lasko atd....

verbalinka
9. led 2012

@kristi z tohoto důvodu jsme nedali jméno Oliver, a i když je Olivie také krásné a moc by se mi líbilo, tak se bojím, že by jí každý říkal Olino 🙄

Jinak se porod blíží a máme tolik jmen a nemůžem se rozhodnout. Teda, manžel má jasno a nechce se mu to už řešit, ale já stále nevím ☹

nikayla
9. led 2012

@aly čo takto Ajko? 🙂

aliza
9. led 2012

@aly @nikayla no, my toho nasho volame aj Ajko 🤐 , Ajo, Aji...no hruza, ja viem, ale jemu to momentalne pristane a urcite ho tak nebudeme volat aj neskor. Dokonca ho volam Misko lebo je furt niekde zalezeny a stale ho hladame, ako mysku 😀.
Zdrobnelinam sa neda vyhnut, podla mna, ako dietatko rastie, tak sa vzdy nejake vyskytne. Ja by som z toho taku tragediu nerobila, ved kazdemu ako vyhovuje.

aly
10. led 2012

No mna napadlo len Aidy 🙂 ale uvidíme či vlastne nakoniec dame toto meno.

aly
10. led 2012

@nikayla tak Ajko určite nie 😀

jasekd
10. led 2012

@aly Krasne jmeno, pokud se teda nejmenujete zrovna Kropackovi 😅 K Alexovi pekny taky. Nad zdrobnelinama nepremejslej, ono vas pak neco uplne samo od sebe napadne 🙂 Taky jsem je resila a asi zbytecne 😉

aly
10. led 2012

@jasekd dakujeme, no uvidime či ostaneme pri tomto mene 🙂
a kropackovci sa nevolame 😀 , mame take neutralne priezvisko, takže myslím že to by malo byť ok

iukapiuka
11. led 2012

Caute, so sa mien pre babetka tyka, je toto celkou zaujimavy link 🙂
otvorte si zenske/muzske mena vo vseobecnosti a uplne dole najdete tie ktore ma len 1 clovek napr 🙂

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...

PS: dako to na tej stranke pokaslali takze to dost zle ukazuje (nie ako tabulky ale len ako zdrojovy kod) ale ak sa na to minutku kuknete sa v tom bude dat vyznat 🙂

aly
11. led 2012

@iukapiuka zaujímavý link 🙂
práve pre toto nechcem meno z kalendára

aly
11. led 2012

@iukapiuka pozerám že máš termín blízko môjho 🙂 už viete meno?

iukapiuka
11. led 2012

@aly doma ju budeme volat Eliška ale v rodnom liste bude mat zapisane nieco trosku ine, viac serioznejsie by som povedala 🙂 vidim ze vy mate vybrane meno Aiden, to znie velmi pekne, tak, vzneseno 🙂 len aby ladilo aj s priezviskom..inak co sa mien tyka tak aj toto je celkom zaujimavy zoznam

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

sice su to "kalendarove" mena, teda oficialne meniny, ale mozes si byt ista, ze kopec z nich v ziadnom kalendari nenajdes :D

sparocka
12. led 2012

@aly Zaujímavé meno Aiden. Este som nepočula,ale pekné 🙂 Akeho je to pôvodu to meno ? My máme Saimona a je to japonske meno a v preklade znamena božie dieťa 🙂

aly
12. led 2012

@sparocka malo by znamenať oheň je gaelského - škótkeho pôvodu 🙂