Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karina1
6. pro 2011

@lykanka za mna jednoznacne Viola Doležalová - kráásne!! nie je to ani uplne bezne, ale ani prilis exoticke a k vasmu primeniu sa to hodi uzasne. Inak by sa mi k vam lubila aj Antonie, Olívie a Miriam (viac ako Mia) ;)

pet.honey
7. pro 2011

ahoj, mně se líbí na kluka Filip, Simon. Na holčičku Anita, Ema, Monika, Lenka, Agátka.

lucisa
10. pro 2011

Mám tip pro všechny maminky čekatelky nebo snažilky, které váhají nad výběrem jména a nechce se jim investovat do knížky M. Knapové. Včera jsem dostala stolní kalendář na rok 2012, jmenuje se Krásy Čech a Moravy, autorem je Jiří Morávek a takový kalendář jsem ještě neviděla.
Nejenže je přímo každý den rozšířený o další jméno (takže kromě klasiky je tam jedno navíc), ale navíc má v úvodu rejstřík, kde je uvedeno dalších x jmen, které se do kalendáře nevešly a myslím, že je to slušný výběr. Přímo na úvodní stránce je navíc informace, že kalendář obsahuje rozšířené jmenné kalendárium.
Takže za pár korun máte v ruce slušnou porci různých jmen (pokud nebudete tak moc trvat na významu jména, které jsou v knížce Knappové, ale dá se různě zjistit i na netu)
http://www.inetprint.cz/stolni-kalendar-krasy-c...

universe82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
universe82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucisa
11. pro 2011

@universe82 no jo, ale tahle stránka není jen o rozboru jen tak, je to placená služba, takže tvůj příspěvek je reklamou na nějakou výdělečnou činnost, a to si myslím je tady ve fóru zakázané, na to slouží reklama. 😖

katka3012
12. pro 2011

Carmen ,Melisa 😉

malineta
16. pro 2011

Ahoj holky, naše první dítko se mělo jmenovat holčička Lea, ale kluk byl problém, nakonec jsme zvolili Filip a nakonec se nám i kluk narodil a jiné jméno si k němu neumím představit 😀 Teď máme problém s dalším výběrem. Cizokrajná jména jsme už zavrhli, mám pocit, že kolem nás jich je spousta... Takže vybíráme podle kalendáře, ale zatím mě žádné jméno moc nenadchlo..
Manžel si přeje, aby holčička byla Monika, Simona nebo Lucie, mně se líbí Jolana, Klaudie, Helena 😉
Klučičí jména jsou opět problém, manžel vybral Radek, Patrik (ten má svátek na termín porodu 😎
Mně se líbí Jáchym, Vilém, Vít.
Co myslíte? Jak naši situaci rozlousknout? 😀 😀 😀

lucisa
16. pro 2011

@malineta rozhodnout musíte vy dva, ale malý návod, jak to třeba řešili mí rodiče, když mě čekali, taťka byl na vojně, takže minimálně doma a jména se řešila přes dopisy.
Řekli si, že každý navrhne 5 holčičích a 5 klučičích jmen a v každém dopise po jednom škrtli ze seznamu toho druhého, až zůstal výběr dvou holek a dvou kluků a na těch se shodli, že mamka vyškrtla kluka, taťka holku a zůstali poslední (tzn. mamka měla finální rozhodnutí pro syna, taťka pro dceru).
Tak si s manželem sedněte, napište favority na papír a posílejte si lístek kolem stolu 😅

malineta
17. pro 2011

@lucisa To je dobrý nápad, děkuji 🙂 Musíme to nějak rozlousknout 😉

rossalinda
17. pro 2011

tak mi mame doma uz 2ročnu Zoju a druhe mimi sa bude volať Ziva čo starí rodičia ťažko rozdýchavajú 😅
ale zoja je život a ziva znamena vlčica a ja s mm zbožňujeme vlkov 🙂

rossalinda
17. pro 2011

inak strasne sa mi pači aj roxana ale nepreslo

veavera
17. pro 2011

Ahoj holky, my čekáme holčičku každým dnem a pořád ještě nejsme rozhodnutí jak se bude vlastně jmenovat.. Pročetla jsem nějaké vaše návrhy a nápady a myslím, že mě to i inspirovalo 🙂 No když jsme čekali první tak jsem u kluka chtěla strašně jméno Kryštof, to v rodině neprošlo. Další jsem měla na seznamu Daniel a Šimon. Nakonec se nám narodil Štěpán 🙂 A nelituji 🙂 No a kdyby to byla holka tak jsem vždycky chtěla a šíleně se mi líbí Sofia.. Teď čekáme holčinu a toto jméno nedám, podle mě je všude přesofinkováno ☹ Další se mi líbilo Jasmína.. To manžel ani slyšet! Nebo se mi líbí Johanka, Amálka nebo Esterka.. Ale to nějak rodina nepřijíma.. No a pak jsem přišla se jménem Laura. To se zalíbilo manželovi. Naše rodina a okolí to nemůže překousnout a možná i proto tohle jméno dáme. Aby si nemysleli, že o tom rozhodují oni.. Ale další ALE, líbí se nám ještě jméno Simonka... To už nám sice nikdo nerozmlouvá, ale zase říkají, že si máme uvědomit, že bude mít chudák holka narozeniny, svátek i vánoce hned po sobě a celý rok pak nic.. To je sice fakt, ale nebyla by jediná. Mám kamarádku Simonku a té to nijak štěstí ze života neukradlo.. 🙂 No tak proto uvažujeme, že ji dáme jméno Simona Laura.. Manžel má suprovní příjmení a k němu se hodí snad vše 🙂 No a pak máme ještě jedno jméno, že pokud se narodí 26.12 (na Štěpána) tak ji dáme jméno Petra (to se narodil syn) 🙂 Možná trochu blbé.. No jak říkám, měla by to být holka, asle pokud by to byl náááhodou kluk tak to bude bezpochyby Šimon (taky bude mít vše v jeden měsíc..) Ale jak jsem tady četla ty příspěvky tak jméno VIOLA... Hmmm, to hnedka maželovi musím povědět.. to se mi moooc líbí... 🙂

Jo a taková "rada" Někde jsem četla a pak zkoušela, že pokud se nemůžete rozhodnout jaké jméno dát a aby taky ladilo s příjmením tak si ty jména napiště na papír a dejte třeba na ledničku nebo nástěnku k PC a uvidíte je tak pořád, celý den. No a když se vám okouká tak ho nedáte a dáte to jméno, které se "neokoukalo" 🙂

veruncik
18. pro 2011

@veavera Ahoj, taky takto bojuji stále se jménem kluka, termín mám každým dnem....Mám taky jména a příjmení napsané vedle sebe a zkouším 🙂 U holčičky bych věděla, chtěla jsem Veroniku, ale je to kluk. Minule jsem dostala typ na hezké holčičí jméno od kamarádky - Rosárka a Celestýna se mi taky moc líbí. Tak třeba Ti to pomůže 🙂

zajaciq
18. pro 2011

@veavera ked si si taka neista tesne pred porodom hmmm, urcite by som ale nedala na nazory rodiny. plati len to co chces ty a tvoj parner, co sa vam paci. na ostastne sa vy.. 😉 s tou Sofiou to mas ale pravdu, u nas na Slovensku je sk verzia Zofia, ale tu neda nikto, vsetci chcu len "sofia" pretoze latinsky preklad je mudorst 😎 ...
ehm, mate krasne ceske dievcenske mena, vsetky ostatne, ktore si spomenula, su velmi pekne
@veruncik mate v cr kalendari meno Rosarka ci ako presne? Mne sa hrozne paci Rosario to je tusim spanielske. Aj Roxy (Roxana) a aj Rosanna alebo Rosanne alebo len Rose 😵 haha hlavne, ze my nic neplanujeme a sa tu rozplyvam nad menami. 😀

lykanka
18. pro 2011

@veavera Viola hmmm moje gusto, asi to u nás taky vyhraje, zatím je na první pozici 🙂
@malineta Vilém je krásné jméno! Mě se jště líbí na kluka i Cyril nebo Leopold
@veruncik Celestýna super!
Holky co říkáte na jméno pro holku Felicie nebo Felicity?? Jsem zatížená na jména na F, škoda, že u nás jezdí škodovky, jinak je to moooc hezké. Oboje myslím znamená štěstí z francouštiny...

veruncik
18. pro 2011

@zajaciq Tak jsem se dívala do českého kalendáře a Rozálie je 4.9. 🙂

verylka
19. pro 2011

tak jmena jsou problem i u nas.. jsme za polovinou tehu a ne a ne se dohodnout na jmene... manzovi se libi Terezka,Kristynka a chlapecke Michael a me Šarlotka,Amalka a chlapecke Sebastian.... me se nelibi jmena co vybral manzel a manzovi se nelibi moje jmena.. a jsme v koncich pac v kalendari proste pekne chlapecke jmena nejsou a divcich je taky pramalo.. bohuzel si nemuzeme dovolit vybrat "cizi" jmeno ponevac by se nehodilo k ciste ceskemu prijmeni a v ceskych jmenech si proste nevyberem-neshodnem... libilo by se mi i pro holcicku Anna-Marie po nasich babickach a Jan-Edmund po nasich dedeccich ale chudak nez by se ve skole pri pisemce podepsal\a tak by zazvonilo a pozdeji na uradech by ji\mu nestacily kolonky.. ☹

lucisa
19. pro 2011

@verylka z toho bych neměla strach, dát dvě křestní jména, všechny moje holky dvoje mají a žádný problém, podepisovat se při písemkách stačí i příjmením, příp. zkratky křestních jmen a kolonky už začali dělat větší, už jim to došlo 😉
A co se týče jmen, pokud nemáš možnost si půjčit nebo koupit knížku o jménech od Knappové, kde je jich teda ažaž, tak se koukni na můj příspěvek z 10.12. ze 17.14 - je to tady nahoře, možná pomůže i tahle inspirace.

verylka
19. pro 2011

no jenze ten odkaz je zruseny

lykanka
20. pro 2011

@verylka Edmund je moc pěkné! Také se mi líbí kombinace jmen babiček a dědečků, to stejné aplikovala hlavní hrdinka posledního dílu Stmívání, ale to asi většina z Vás ví. Nakonec se jim narodila holčička Renesmé (René + Esmé) super! U mě by to bylo Bohuslava + Alena, jsme si dělali legraci, že by to mohla být Bohulena 🙂

kris2008
20. pro 2011

@lykanka jojo ta Renesmé je uzasny a ten film taky kazdopadne 😀 u nas by to bylo Miloslava+Marie= tezko rict

tkmama
20. pro 2011

Dovoľte aj mne prispieť. Naše prvé dieťatko sa malo volať Jasmínka, ale bol to chlapček🙂 Druhé dieťatko mal byť Jeremiáš, ale bolo to dievčatko🙂 Ešte mám v zásobe dievčenské Celestína, Justína, Stela a chlapčenské Tarik, Natanael, Leon. Obe moje lásky však majú mená patriace do klasiky našich prastarých rodičov a sú nádherné. A tiež môže pomôcť babynamesworld.com, kde sú mená aj s pôvodom a výkladom významu.

verylka
20. pro 2011

Stmivani jsem vazne nevidela 😉 a ani zadny jiny dil.. nijak me to nelaka..
a kdyz jsem chlapovi navrhla tyhle jmena tak si poklepal na celo a rekl neco v tom smyslu jesteli jsem nespadla z visne.
ja osobne bych taky dala spis tradicni ceske jmeno ktere se bude hodit k nasemu prijmeni ponevac treba Natanael Tomanek zni fakt priserne... jmeno jako takove je docela uchazejici ale v kombinaci s nasim prijmenim no des a hruza... 🙂 jooo to kdyb jsme si nechali moje rodne prijmeni Lengyel(ova) (Lenďel(ová) ) jeste by se k tomu dalo vybrat nejake "cizi" jmeni....

megy
20. pro 2011

mě si přítel neustále dobírá jménem Herbert Hugo 😀 ale já vím, že to bude Matouš 😀

malineta
21. pro 2011

@veavera Moc se mi líbí Johanka, ale i Laura, jestli máte jednoduché příjmení, s Laurou bych neváhala 🙂
A že mají děti svátek i narozeniny v jeden měsíc? A co! Stejně si myslím, že k svátku stačí kytička, čokoláda, na co dary... Oslava až na narozeniny.
Přeji šťastný výběr!!!

malineta
21. pro 2011

@lykanka jména od F? Jestli se Ti líbí a manžel nemá nic proti, klidně bych dala Felicita.. Felicie je přeci jen už zavánějící Škodovkou 😉 Jinak náš kluk je Filip, tak jsem také uvažovala, že jestli bude druhé mimčo kluk, mohl by to být Felix 🙂
Jinak Vilém u nás neprochází a neprochází, manžel nadhodil Lukáš (asi nejlepší z těch, které vybral 🙂)) ).
Ale původně jsem nechtěla žádné jméno s háčky.. A to už jsem mu povolila holčičku Moniku.

lykanka
21. pro 2011

@malineta díky za tip Felicita nebo Felicity, taky už jsem o tom uvažovala, ale na tatínka to je už moc exo, ach jo ti chlapy... 😒 Před pěti lety, když jsme čekali první dítko, padali na holčičku návrhy jako Rebeka, Deborah apod. teď je větší srab... nakonec to byl náš Fany.
Mám bratra Lukáše, taky moc pěkné jméno.

cervena_vila
21. pro 2011

@malineta Felix a obecně muži, kteří mají ve jméně E a I jsou pro ženy přitažlivější (děsně důležitý výzkum, že? 😉 ), nejhůř jsou na tom muži, co mají ve jméně U. Třeba takový Hugo má u hodně žen utrum jen proto, jak se jmenuje.
Je to jak z divadelní hry Jak je důležité míti Filipa. Třeba na tom něco bude 😵

lucisa
21. pro 2011

@verylka nevšimla jsem si, že jsi na mě reagovala, když dáš před můj nick @ nebo klikneš na Odpověz u mého příspěvku, budu snáz vědět, že mám na něco/někoho reagovat.
Že už vyprodali kalendáře na téhle stránce nevadí, stačí zadat do vyhledávače, najde jich spoustu jiných, já to dala spíš na ukázku, jak vypadá přední strana, myslím, že v některém papírnictví seženeš, kalendář by se asi nevyplatil nakupovat z netu. 😉
http://kalendare.heureka.cz/2012-krasy-cech-a-m...
http://www.diar-kalendar.cz/eshop/product/stoln...