Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

viamka
29. bře 2007

magika a co tak lex. 🙂

bednaroi
29. bře 2007

magika:Alex je zkracenina Alexandr a zdrobneliny jsou Alex, Alek, Saša, Sašenka, Lexa

morusa
30. bře 2007

Magika, já jsem pro Matyáše, jednak ho máme vybraného i my pro chlapečka a jednak Matyáš Myška vůbec nezní špatně.

magika
30. bře 2007

Díky za názory,Jelikož se manžovi líbí jen ten ta podoba Alex a ne Saša nebo Lexa,tak jsme toto jméno vypustili,takže to asi dopadne s tím Matyášem.Nebo nakonec dopadnu jako kamáradka,která mimískovi říkala celé těhotenství Eriku a pak najednou přivezla z porodnice Lukáška 😀

bohusko
30. dub 2007

existuje na nete nejaky zoznam mien, ktory je v sulade s matrikou? mame vybrate mena pre deticky, ale take, ze nikto iny ich nema, nie je to ziaden nas vymysel, nie su ani hanlive, takze dufam ze na matrike to prejde, ale chceme sa uistit. mozete ma odkazat na nekay web s manami? na babynames.com nie su tie mena ktore hladame :(

makak21
30. dub 2007

bohuško koukni se 😉

http://krestni-jmena.cz/

bohusko
30. dub 2007

bezva stranka, dik za tip, ale bohuzial tie nase mena tam nie su...ako sa da meno zaregistrovat na matrike, nevie niekto?

kath
30. dub 2007

Ahoj holky,
já to mám se jmény složité, učím, takže každé jméno si přirovnávám k nějakému svému žáčkovi, kterého jsem učila. Pro holčičku se mi líbí Kateřina, Eliška, Terezka. Pro chlapečka Jakub, Ondřej nebo Honzík.

zlatka
30. dub 2007

kath, taky jsem učila a máš recht, je to tak. Terezky a Elišky bývají šikovný, co jsem teda zažila já.

kath
30. dub 2007

Zlatko, tak to máš pravdu. Honzíkové a Kubové jsou ale raubíři. Už neučíš?

zlatka
30. dub 2007

No, už jsem na MD. Čekáme toho našeho drobka každým dnem, ale zatím to nevypadá. Ještě jsem měla štěstí na šikovný Nikolky,kluky jsem měla ráda vždycky ty živější, to k nim patří. Aspoň máme přehled, jaký jména frčí, co?

kath
30. dub 2007

To jo, máš úplnou pravdu. Člověk neví, které si pak má vybrat. Já ještě na MD nejsem, ale už se chceme snažit. Vysadila jsem teď prášky, tak uvidíme. Docela budu ráda, když si od práce oddychnu. Dálkově studuji při zaměstnání a nevím, zda studium dokončím. Skřípe mi to s matikou a čejinou. Moc mě to už ani nebaví, nedostala jsem se tam, kam jsem chtěla. Děti jsou docela divočáci a celkově to školství se ubírá podivným směrem. No nevím, možná při MD bych se dívala po něčem jiném - v oboru, který mám vystudovaný.

kath
30. dub 2007

Ale práce s dětmi mě moc baví. Rok po střední jsem pracovala ve školce a tam mě to bavilo s těma prckama o moc víc. Už se těším na toho svojeho skřítka.

kath
30. dub 2007

Myslím tím, že v MŠ mě to bavilo více než teď v ZŠ. 🙂

zlatka
30. dub 2007

No, omlouvám se, že nepíšeme k tématu 😨 Je fakt, že děcka jsou rok od roku horší (nevděční a neposlušní, spíš jsi vychovatel než učitel)a já jsem ráda, že si teď odpočinu, taky mě napadlo, zkusit po MD něco jinýho, ale uvidím, asi už budu zase plná síly a chuti do práce s dětma, vždycky jsem vycucaná až po nějakým to roku.Představa, že bych ve školství skončila do důchodu, mě děsí, fakt je to diagnóza! S matikou jsem taky bojovala, neboj, to zvládneš, i když při zaměstnání je to složitější.
My máme pro chlapečka vybraný jméno Daniel a pro holčičku Berenika nebo Beáta, ale spíš to vypadá na tu Berunku,uvidím, až toho drobečka uvidím. 🙂

kath
30. dub 2007

Do důchodu bych to určitě dělat nechtěla. Školu bych asi přerušila a možná pak dodělala. Možná jiný obor, ten, který jsem chtěla. Musím počkat, až ho otevřou dálkově. No nic, zpátky ke jménům. Taky se mi líbí Daneček, ale manžílkovi moc ne. Na čem se s manžílkem shodneme, tak pro holčičku Kateřina a pro chlapečka buď Honzík nebo Jakub.

mnauu
30. dub 2007

Tak abych vymyslela do tretice 😅 : pro chlapecka porad zutava nevyuzite Alex nebo Andre, ikdyz ted me malicko nahlodava Maxmilian. No a kdyz to bude holcicka, tak tam mi od minula zbyva jeste Alexandra a novy napad: mozna Berenika? Poprve jsem tedy mela vic jasno, ted jsem daleko vic nerozhodna 😀

mikejlamm
1. kvě 2007

Alex se mi taky líbí. Pro holčičku chci EMMA.Jelikož jsem dělala au-pair a měla na starost malé miminko jménem Angus - malý byl moc roztomilý,nádherné,hodné miminko - tak chci mít taky takového Anguse! 😉 😉 Jen přemýšlím,jak by se s takovým jménem popraly babičky ☹

hana
1. kvě 2007

Ahojky, taky se přidám. Máme 3 měsíce do svatby a mimčo zatím nečekáme, ale po svatbě začneme se snažilkováním 🙂 Miláček je Jaroslav, stejně jako je otec, oba dědové a strejda. Takže můj milovaný chce kluka Jaroslava. Což já nemůžu přenést přes srdce, protože se mi vždycky líbil Tomášek nebo Patrik. Ale stejně jsem mu slíbila, že to bude malej Jára 🙂 Větší problém máme s holčičkou. Já chci Nellu nebo Adélku. Miláčkovi se nelíbí ani jedno. Nejraději by Terezku nebo Gábinu. Ještě to budeme muset hodně dlouho probírat 🙂

lenkabu
1. kvě 2007

Ahoj, před časem jsem psala, že u mně vítězí Vanda a kluk Adam nebo David. Manžovi se nelíbí ani jedno,ale nikdy nedal protinávrh 😒 Ale včera jsem to z něj vytáhla asi po 10 slibech, že se opravdu nebudu smát...Jessika nebo Richard. Zase taková hrůza to není,ale Richarda já nemůžu, protože trochu ráčkuju...zněla bych jako blbec ☹ A Jessika mi přijde divný k českýmu příjmení,ale jméno je to hezký..tak nevim, jak to nakonec rozhodneme. Zatím to neni aktuální.

mikejlamm
1. kvě 2007

lenkabu: Jessika je nádhernéééé jméno 😉 - jen se mi taky zdá, že v těchto končinách s českým příjmením trochu divné 😅 Ale proč by ne?? Jen nevim, jestli by tam nemělo být Jessica - když už 😎 😎

mikejlamm
1. kvě 2007

Emily - taky hezké jméno - budu o něm uvažovat pro druhé díte, protože pro první chci Emma - jestli to bude holčička 😝

kristi
1. kvě 2007

hani,ja nejak nechapu proc teda budete mit Jaru, kdyz tobe se libi jine jmeno?

vrtule83
1. kvě 2007

hani, s tím Járou jsme to měli podobný. Všichni chlapi v rodině z obou stran Jaroslavové. Před těhu chtěl taky Járu. A když na to přišlo tak si to rozmyslel a vybrali jsme Jakuba(jediné jméno pro kluka na kterém jsme se shodli oba), ale čekáme Michalku. Jo původně se nám líbyla taky Nelly a Adélka a taky Natálka. Jenže Adélku máme psa (to by bylo blbý)a Natálek a Nellynek je moc.

mnauu
1. kvě 2007

Tak u nas nastesti pokracovani v tradici dedecek-otec-syn atd. stejneho jmena nehrozi, oba jsme to hned na zacatku zamitli, nejsme toho priznivci 🙂

bustik
3. kvě 2007

Mnauu - ty bláho, vy čekáte dalšího mimíska 😨 tak to mooooooc gratuluji 🙂

lenkabu
4. kvě 2007

Co říkáte na Beátu?

janica..
5. kvě 2007

Lenkabu, Beáta je moc pěkný jméno 😉

hruska22
5. kvě 2007

ahojky mne sa strašne zapáčilo meno tobias.pre dievča zase ema alebo viktoria alebo nela.

alexandra
5. kvě 2007

magika Vy teda mate talent na nase mena.. Ja som Alexandra, manzel Daniel a nas syn Michael 😀 Nahoda, ze? 😀