Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

atreides
31. led 2009

Co Týnka, Krisťulka?

aktak
31. led 2009

mne sa pre Kristinku paci Tinka 😵

ginepra
1. únor 2009

ahojte ženy
čo poviete na meno pre dievčatko Noemi? Páči sa nám ale mne sa zdá až priveľmi exotické, už mám dcérku Ester (a chlapčeka Dominika) a keď sa narodila tak jej susedia nevedeli prísť na meno. Tak poraďte diky

mirrinka
2. únor 2009

ginepra,mne sa Noemi páči,aj kamoška má dcérku Noemi 🙂 ale zasa na druhej strane by som pozerala hlavne na to,aby sa meno hodilo k priezvisku... 😉

medeana
2. únor 2009

suhlasim s mirrinkou...meno by malo naozaj aj tak trocha pasovat k priezvysku...my sme rozmyslali nad Marcelkou, ale od dnes vieme, ze to bude "Marcel" 🙂 ...alebo mozno este Filip

arwenka
2. únor 2009

Ahoj holky. Chtela bych se zeptat, jestli nektera neznate rodinu, ktera by mela dceru Miu a jak ji rikaji.
Moc diky, nic me nenpada 🙂

ladenka
2. únor 2009

Arwenko napiš kristi, ta má 😉 doma Miu.

arwenka
2. únor 2009

ladenka: Moc diky, napisu 🙂

iinuska
2. únor 2009

Ahojte, my budeme mat chlapceka a dame mu meno Adamko. Pre dievca som mala vybrane meno Nina

vov
2. únor 2009

Ahoj holky, také se mi líbilo jméno Mia, ale kamarádky manžel (je z Libie) říkal, že u nich to znamená Krysa 😒 Tak jen bacha na překlady...
Mně se líbí Lea, ale také nevím, jakou zdrobnělinu, aby nezněla Rusky (jako např. Leuška)...

lucia123
2. únor 2009

Ahojte,

Chcela by som Vam vsetkym tymto povedat, aby Ste si vo vlastnom zaujme a zaujem zdravia Vasich deti precitali tuto stranku a urobili si vlastny nazor. Hlavne rodicia, ktory nemaju podrobnejsie informacie o ockovaniach (najma povinnych ockovaniach), aby sa oboznamili, ako velmi mozu uskodit tak malemu babatku prave tym, ze ho v dobrej viere daju zaockovat.
Taktiez je o tomto debata na modrom koniku, vo voľnej diskusii.

Prijemne citanie a zelam zdrave a statsne deticky.

http://www.ockovanie.org

arwenka
2. únor 2009

vov: Leunka 🙂
Myslim, ze do Libye nikdy nepojedeme, tak si s preklady nemusim delat starosti 🙂

poletucha
2. únor 2009

mirrinka,ginepra...Noemi je fakt krasny, ale nejak si neumim vybavit zadnou zdrobnelinu 😅 poradite?

labell
2. únor 2009

poletucha: No, Eminka, Minka, Em, Mínka?

labell
2. únor 2009

S tím překladem..já jsem Lucka a kolega v práci (slovák) mi říkal že u nich se tak pojmenovávají koně..to si asi nevybereme.. 😅

poletucha
2. únor 2009

tak v tom pripade jsem taky kun 😀

gingerlady
2. únor 2009

labell.....mam slovaka manzela a tak me zaujal tvuj prispevek, ze jsem se ho zeptala....rikal, ze konim se davaji ruzna jmena stejne jako psum(my treba mame Berusku, Nelu, Lizu a Mufa - jedno jmeno lepsi, nez druhy😀), ale ze by zrovna Lucka byla nejaka extra casta, to ne 😉

labell
3. únor 2009

gingerlady: třeba je to nějak místní slang. On byl od Spišské n.v. a říkal že Lucka a Marek...tak nevím! 😀 😀

astrane
3. únor 2009

Kamarádka říká Kristýnce Kytinka 🙂

gingerlady
3. únor 2009

labell...jo, to je mozny 🙂

Jinak Kristinu ma svagrova a rika ji Tinka nebo Tina

poletucha
3. únor 2009

mne se Kristina nelibi, ale Tina jo 😵

terouschek
3. únor 2009

Ahoj holky, taky přemýšlím nad jmény, pár se mi jich i líbí, ale k příjmení (Kolář/ová) nejde snad vůbec nic.. Mám pocit, že půl roku, co zbývá do termínu, je na výběr jména zatraceně málo 🙂)! Mám sestřenici Kristýnu a říkalo/říká se jí Kytka, Kytička, Kiťule, Kíťa, nejhezčí je ale stejně asi Kristýnka. Každopádně moc hezký jméno...

teessa
4. únor 2009

Poletucha- já mám zas problém opačný líbí se mi Krystýnka ale tina nebo tynka moc ne. 🙂
Proto sem se ptala moc nás toho nenapadalo tak všem děkuju moc za nápady !!!

mirrinka
4. únor 2009

a čo tak Kristýna - Kika 😉

anitrams
4. únor 2009

My jsme oba od M, tak nas mimis bude Michal.

mirrinka
4. únor 2009

Michal sa mi páči,ale viac Michael 😉

slunycko
4. únor 2009

terouschek: K přijmení Kolář jde Petr 😀

lenkabu
5. únor 2009

terouschek:mám kamaráda se stejným příjmením a jmenuje se Ivo 😉

belda
5. únor 2009

prosím,nevíte některá,kdy v česku oficiálně slaví svátek Ela?dík

blka
5. únor 2009

Beldo, našla jsem 18. srpna stejně jako Helena http://www.rodina.cz/scripts/jmena/jmeno.asp?jm...