Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

romcovaklarka
10. únor 2011

@elian Jo já jsem si to myslela 🙂 Ne, jako jméno je to pěkné takhle na poslech, ale spíš jde o to, jestli to je i "normální" lidské jméno, nebo je to jen pohádková postavička... aby to pak nebylo jako by někdo pojmenoval syna Mikymauz 😅

jasamin
10. únor 2011

@lulii - mě se líbí. Můžeš mu říkat různě: Timi, Time, Timonku, Timone, Timidlo, atd. atd. atd.
@romcovaklarka - jo je to z Lvího krále. Timon a Pumba, ne?

lulii
10. únor 2011

Holky, nestrašte mě, já vůbec nevím, že by Timon byla nějaká postavička odněkud 😠 😀 😀 😀

nana85
10. únor 2011

@lulii Timon je velmi pekne meno,mne sa tiez paci,kamaratka ma syna Timona a podla mna napr.lepsie ako Timotej

kacabik
21. únor 2011

@elgreco nejak jsem se dostala na net pozdeji. jsem rada, ze se jmeno libi. predstav si, ze jsem zjistila ze v eliska, alzbeta a isabelka je v podstate jedno a to same jmeno?kamaradka chtela elisku pro svou druhou dceru , prvni je alzbetka, a tak jsme zjistily ze to jsou jen variace jmena. at se vyber jmena dari 🙂 katka

michaela2511
25. únor 2011

Ahojky čekáme chlapečka a teda s těma jménama je to fakt bída ☹ měla jsem vybrané jméno Oliver ale ted se me nějak přestalo líbit a zda se me ze se jméno vůbec k tomu našemu chlapečkovi nehodí. Zalibilo se me jméno Eliáš, co na to říkáte? 🙂

lucisa
25. únor 2011

@michaela2511 krásné jméno, mám dvě kámošky a jednu známou, které mají syna Eliáška 😉

brendda
25. únor 2011

@michaela2511 taky jsem chtěla Olivera,ale doma to neprošlo....Teď jsem nějak zaslechla,jak je Eiláš moderní,mě se přesto líbí víc Oliver....a souhlasím-s klučičíma jménama je to mega bída...

michaela2511
25. únor 2011

@lucisa
@lucisa tedaaa tak u nás jsem ještě neslyšela, že by někdo měl Eliáška 🙂 Aspoň by sme byly jediní 🙂

michaela2511
25. únor 2011

@brendda
@brendda Manžel by taky byl radši pro Olivera a já jsem byla taky rozhodlá, ale byla jsem ted na 3D utz a jak se dívám na tu fotku, tak si nemůžu pomoct, ale vůbec mě to k němu nesedí 🙂 🙂 🙂

kovik
25. únor 2011

Tak u nás bylo taky dilema , ale syn byl jasnej téměř od začátku. Nechtěli jsme českou klasiku a trochu jsme přemýšlely do budoucnosti ( co se týče ciziny ) a k příjmení . Takže syn je David a malou máme Nicol. Měli jsme do druhého těhu ještě vybraného Alexe.

kovik
25. únor 2011

@michaela2511 - mě osobně se Eliáš líbí víc 😀 😀

kristi
25. únor 2011

@michaela2511 mne se libi oba, ale dala bych spis Olivera, nejak nemusím ty jména končíčí ÁŠ 😉

fangi
25. únor 2011

@michaela2511 Na fotce jsi s holčičkou, že, to je dcerka? Ta se jmenuje jak? 🙂

fangi
25. únor 2011

@michaela2511 A jéje, už to vidím, nebyla jsem předtím přihlášená, tak se mi to v tvém pasu neukázalo, tak to pardon, malá je Laura, už to vidím 😵 Tak to bych dala Olivera 😉 Laura a Oliver, moc pěkný 😵

michaela2511
25. únor 2011

@fangi 🙂🙂 no právě to se mě taky líbí , že ty jména k sobě tak pasují 🙂 já jsem z toho jelen 😀

weri1
25. únor 2011

@michaela2511 eliáš je hezké jméno

weri1
25. únor 2011

@michaela2511 oliver taky, ale třeba by mu říkali olí a to se mi nelíbí 😀

fangi
25. únor 2011

@michaela2511 No pasují krásně, ani mě to nikdy nenapadlo, ale je to úplně stejný styl jména 😵 Ale Eliáš taky proč ne, ale Oliver lepší 🙂

michaela2511
25. únor 2011

@weri1 to znám jedny co malí Olivera a říkají mu Olí,Olivo, Olíšku 😀 😀

weri1
25. únor 2011

@michaela2511 no právě je hezký jméno a pak se to komolí 😖

lucisa
26. únor 2011

@michaela2511 k Lauře mi taky víc pasuje Oliver, ale někdo může zase namítat, že Laura tam má R, tak Eliáš to zase zjemní. A Eliášek se mi líbí obecně víc, než Oliver, ale fakt zálží na tvém pocitu a jak to k sobě pasují ta jména sourozenců.

A co se týče komolení, @weri1 má pravdu. Známí mají Olivera a kromě Oliverku (což se ještě dá) mu říkají i Olišku a mě to teda zní skoro hanlivě. 😝
Klučičí jména jsou opravdu nic moc, já měla pár favoritů, ale všichni se nelíbili manžov, tak nakonec zůstal Maxim Alex, tuhle jedinou kombinaci vzal za přijatelnou, ale nebylo použito, protože se narodila další šmudlinka. 🙂

michaela2511
26. únor 2011

@lucisa Tak teď to doma probíráme a Eliáš mě asi neprojde ☹ U mého muže prostě vyhrává Oliver a nebo se mu líbí Matěj A spíš takové klasické jména. Alex se líbí docela nám oběma, ale jak říkat kromě Alexi?

lucisa
26. únor 2011

@michaela2511 Ve školce je Alex a říkají mu Alexi, Sašo, Saši, Saško, Alečku, Aleku.

lenicenka17
26. únor 2011

@lucisa Ahojík též jsem u rozhodování jaké dát jméno,na kluka máme asi Adámka ale na holku nevíme.. tvé hky se jak jmenují?? 🙂 Doma máme Šimona tak nevím co k němjü vybrat kdby to byla holka... POMOOOOCT 😀 😀

evita_ij
26. únor 2011

@lenicenka17 my máme JOHANKU 😉

lenicenka17
26. únor 2011

@evita_ij taky moc pěkné jméno.... 🙂 my zatím na holku máme Zuzanku,ale váhám ještě nad Barunkou .. ale přijde mi že v kalendáři není žádné co by mě fakt zaujalo.... šimona jsem měla vybráno hned 🙂

evita_ij
26. únor 2011

@lenicenka17 pro další holku máme vymyšleno LILIANA nebo ERIN 😉

lucisa
26. únor 2011

@lenicenka17 Nekoukej jen do kalendáře, tam těch jmen je minimálně, kukni do knížky Knappové nebo na internet a bude ti hlava přecházet jenom, než to přeluštíš.
Moje holky jsou Noemi Nela, Nathalie Anne a Amelie Sophie.

K Šimůnkovi by mi pasovala zrovna třeba Amelie nebo Amalie. My Ameli říkáme i Mio.

michaela2511
26. únor 2011

@lenicenka17 Já jsem měla teď vybrané kdyby sme měly holčičku, tak Agátku 🙂