Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

markytkaaa
6. zář 2009

Hmmm 😀 ahoj já jsem Karel a můj syn je Monika 😅 😀 😀 😀

bocmanka
6. zář 2009

🙂 timea a amálka je supeeeeeer, ale aj amélia..

lenkabu
6. zář 2009

markyt si to prohoďte 😀

joseline
7. zář 2009

remik: Jak píšeš že Tobiáš a Matyáš se k vašemu příjmení nehodí a tak jste vybrali Lukáš..mě přijde Lukáš hodně podobný těm dvou jménům..?

Lucinka1104: Timea

Jana64: Vilma a Ida se mi moc líbí, Amélie skoro vůbec
Holky, neudělá vám tahle "poradna" ještě větší chaos, protože to vypadá vždycky tak 50 na 50, někomu se to líbí moc, někomu vůbec 😉 A tak je to asi s každým jménem, člověk má dát to co se líbí jemu, protože to bude jeho miminko, a stejně se nikdy nezavděčí všem..ale je fajn si taky nechat poradit.

Rora: Kdybychom měli Emu a pak kluka tak se mi líbí Ema a Mikuláš, ale víc by mi prošel Ema a Eliáš..líbí se vám to?

zdenik89
7. zář 2009

joseline:🙂 ja jsem se tu třeba dozvěděla spoustu jmen o kterých jsem vůbec nevěděla.

kacerka
7. zář 2009

joseline: já bych řekla, že pro mnohé je tato diskuze dost inspirativní, když třeba vůbec netuší, nebo váhají - sice se třeba nakonec rozhodnou pro úplně jiné jméno - ale aspoň se tady nad tím hromadně přemýšlí a to je fajn. Pro někoho je důležité znát názor okolí 😉 A hlavně je to super zábava vybírat jméno 😵 😵 😵

nunacek
7. zář 2009

joseline: Ema a Mikuláš se mi nelíbí. Ema a Eliáš je hezké 😉
Je jasné, že konečný výběr jmen je vždycky na rodičích samotných, ale inspirace se hodí vždycky a je užitečné slyšet i názory druhých 😉

marcela22
7. zář 2009

Aj ja si myslím že táto téma je super, je inšpiratívna, zaujímavá a hlavne pestrá 😉

No a my už máme konečne vybrané "napevno" - Filip a Selena 🙂

nunacek
7. zář 2009

marcela22: A jak budete vyslovovat jméno Selena? Normálně "Selena" nebo "Selín" nebo jak?

marcela22
7. zář 2009

Nunacek, budeme ju volať Selena, Selenka, Seli, Selinka....len sa trošku obávam ako mi ju budú volať u nás v dedine keď už moja Sonja je proste Sonička a môžem sa aj "nakrájať" ako im vysvetlujem že nie je Soňa 😝

joseline
8. zář 2009

Holky, já si taky myslím, že tahle diskuze je skvělá a taky že je 😵
Jenom jak jde vidět že co člověk to jiný názor, někomu přijde jméno nádherný a druhej to stejný jméno úplně popsuje..jako myslím to dobře, ale asi to neumím napsat jak to myslím 😖

marcelko, a jak vy říkate Sonji?

Co se vám hodí ke jménu Jáchym? Jako pro sourozence (holku i kluka)?

bocmanka
8. zář 2009

🙂 johanka a tobiáš..

susisus
8. zář 2009

Johanka sa páči aj mne 🙂

bocmanka
8. zář 2009

🙂 a ešte v čechách máte, že jovanka..

marcela22
8. zář 2009

Joselin, my hovoríme Sonji Sonynka, Sony, Sonka,...proste "tvrdo" nie s mäkčeňom ako u Sone... 😵

kristi
8. zář 2009

Joseline, k Jáchymovi třeb Bára, Dora něco takovýho staršího, no. Z kluků nevím, mně se to jméno celkove v ceske verzi moc nelibi, neumim si predstavit 40.letyho chlapa s timhle jménem...

joseline
8. zář 2009

Jo Dorinka, se mi líbí , to by šlo..Mě se to jméno líbí, ale úplně přesvědčená o něm taky nejsem. Vlastně ještě nemám jméno o kterým bych si byla jistá, ale věřím že až budu mít "plné bříško" že se mi to vybere líp když budu vědět že už je to reálné..nebo to je pak ještě těžší?

joseline
8. zář 2009

marci: ajo,musím se přiznat že mě prvně napadlo taky Soňa..ale kdybych věděla že jí tak říkate tak bych se to nesnažila nijak "mršit" 😉

marcela22
8. zář 2009

Joseline, neboj, určite nakoniec nájdeš to "správne" meno 😉 A dúfam, že mimčo v brušku budeš mať čo najskôr!!!
No a z rodiny pochopil v podstate skoro každý že nie je Sonička ani Soňa, ale napr. v dedine môžem vysvetlovať koľko chcem a aj tak ju pri ďalšom stretnutí volajú Sonička...zo začiatku mi z toho bolo do plaču, popravde som nečakala že to bude taký problém pre všetkých, pochopiť ako sa naozaj volá,...ale už som si zvykla a tak vysvetlujem a vysvetlujem... 😅

zdenik89
8. zář 2009

jo je to príma poklábosit o jménech :o).

joseline
9. zář 2009

Marcelka, nevím proč to někdo tak koní když už mu vysvětlíš jak se to jméno říká. A dělají to spíš starší lidi jako že mají ty svoje zvyky a nechcou nic jinýho přijmout nebo i mladí?

marcela22
9. zář 2009

Joseline, skôr tí starší, tých jednoducho "nepresvedčím"... ale je to aj o tom že mladým sa to lepšie vysvetluje, tí starí ma niekedy ani veľmi nepustia k slovu a melú si svoje, no 😅 ale malá je zvyknutá na to ako ju voláme my a verím že aj sama bude ľudí opravovať...teda dúfam... 😅
Inak aj svokra mala dlho pokusy volať ju tak, dokonca prehlásila že "ona ju bude volať Sonička a hotovo" ale manžel jej to našťastie krásne stručne vysvetlil 😀 Horšie je že než som prišla z pôrodnice každému povedala že máme Soničku, takže niekde tam to začalo...jo jo svokry sú na nezaplatenie 😠

nunacek
11. zář 2009

Dneska jsem narazila na jméno Arika. Musim říct, že se mi docela dost líbí 😉

doublemamca
11. zář 2009

ahojte dievcata - my sme si vybrali Timea a Samuel...ale tiez sme zvazovali Lea a Tobiáš 🙂

nunacek
11. zář 2009

Samuel je krásné 😉 A Lea se mi taky moc líbí.

slovakia13
11. zář 2009

jana64
ja planujem Tamea Vilma

ale aj tak nie som na 100% rozhodnuta,mala uz mala milion mien 😝

xaverov
12. zář 2009

Ahoj holky,

zajímal by mě Váš názor na dávání jmen po rodičích z pohledu praktičnosti. Teda je mi jasný, že pratický to není, ale je ten chaos ohledně záměny matky s dcerou příp.otce se synem časem tak otravnej, že byste stejný jméno už svýmu dítěti nedaly/nedali nebo to není zase taková hrůza? Díky za názory

reni7
12. zář 2009

ahoj xaverov-mě osobně se to nelíbí,dávat jména po rodičích-nemám ráda když pak někdo řekne mladej nebo starej,mladá nebi stará 😉

xaverov
12. zář 2009

Hmm, no jo, to asi někdo někdy řekne "starej, mladej..", v rodinách se to pak většinou rozliší tak, že dítě je zdrobněle jmenovaný do tý doby než se odstěhuje do rodičů.. 😀 No. já právě nevím, mám nutkání, dát budoucímu potomkovi jméno buď po mně nebo manželovi a to z prostýho důvodu, že se mi ta jména líbí. Ale pár lidí už mě od toho odrazuje právě z toho důvodu... Jinak díky za reakci

helulicek
12. zář 2009

xaverov, tak já jsem to zamítla už na začátku těhu, že když to bude kluk, tak nebudeme určitě dávat jméno po otci. Jeho jméno se "bohužel" dědilo, takže by byl myslím už pátej. Nevidím důvod v tom pokračovat. Vždyť je tolik krásnejch jmen v kalendáři, tak proč se omezovat jen nato jedno.
A přesně jak píše reni, pak je mladej, starej atd. Někteří sice měli prupovídky, že prvorozený syn by měl mít jméno otce, ale to je podle mě omezenej názor...Ale tchán to nebyl, ten to vzal v pohodičce 😉
Jo a u nás je bordel v poště. Bydlíme zatím s manžovými rodiči a pak se kolikrát neví, čí ten dopis vůbec je...To jen tak na okraj 😉